poniedziałek, 30 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
straż miejska

Czy u nas w mieście istnieje straż miejska! W innych miastach została zlikwidowana.
Dyskusja w TV sprowadziła się do stwierdzenia że jest niepotrzebna. To darmozjady nie mających żadnych uprawnień czy działań.
Ich działania to jedynie wypisywanie mandatów i blokady pojazdów. Policja ma tylko z nimi kłopot.
Według opinii tylko nadmiernie obciążają budżet miasta. Nad ich istnieniem powinien zastanowić się prezydent i podjąć odważną decyzję jak w innych miastach.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

W pełni podzielam Twoja opinię.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

Ja uwazem ze tylko POLICJA powinna dbac o bezpieczenstwo, natomiast straz miejska ,czy jakas inna instytucja niech pilnuje czystosci itp. A wlasciwie to nawet i tego ,to administrator odpowiada za czystosc itp. Zastanawiam sie nad przyjazdem np.turystow do polski zatrzymuje ich straz miejska ,niejest to Policja .W kazdym miescie inne mundury. Niewiadomo czy to przebierancy itddd. Ja jestem za LIKWIDACJA a pieniadze i etaty do POLICJI

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

A ja słyszałem, że SM zarabia głównie na wlepianiu mandatów, rozstawiają po krzakach fotoradary, dzięki temu samorządy się bogacą. Dlatego nie sądzę, aby u nas ktoś coś z tym zrobił. Smutne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

http://youtu.be/Dro6iTg1vng



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

Słusznie, dobry pomysł . Likwidacja straży miejskiej a pieniądze dla policji, która jest bardziej kompetentna w tych sprawach i działa bardziej zdecydowanie.
do rozważenia dla prezydenta i radnych.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

Straż miejska niebawem będzie zlikwidowana i to cieszy, ale nie uwierzycie co lepszego nasi kochani politycy wymyślili... Otóż Straż Miejska będzie przekształcona w POLICJĘ MUNICYPALNĄ. Dostaną broń palną i wiele nowych uprawnień.
Nie chce mi się szukać w necie i wklejać linków. Poszukajcie sobie sami artykułów na ten temat w google. Mnóstwo tego jest. Tak więc nasi kochani strażnicy będą niedługo policjantami z bronią w ręku :) ha ha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

Oby tylko teraz nie zatrudniali tych czubków z żółtymi papierami, co w firmach ochroniarskich (patrz niechlubny incydent w zusie)!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

mandaty które wystawi straż miejska trafiają do Urzędu Miasta z tego co się orientuję ,a policja wystawia mandaty na Komendę w białymstoku i białystok rozdziela pieniądze ,więc straży miejskiej władze nie pozwolą zlikwidować ,bo to dla nich zyski dodatkowe i dla miasta.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

dzis na przystanku na przeciw szpitala ganiali dwoch mlodych lepków , oczywisci zalapali kladli na maske i nie wiem czy dobrze widzialem skuli w kajdanki .....

...Czasami lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

Straż miejska potrafi tylko karać za fajki czy piwo w miejscu publicznym, a co we własną kieszeń to do miasta nie trafi ; )

Piszę poprawnie po polsku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: straż miejska

Nie wprowadzajcie innych w błąd. Kasa z mandatów nakładanych przez straż miejską idzie do budżetu miasta/gminy i stąd taki nacisk na mandaty w strażach. Kasa z mandatów Policji idzie do budżetu państwa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org