sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Czemu mieszkania są takie drogie???

Od jakiegos czasu próbuje kupić mieszkanie- jakies 3 pokoje, stare budownictwo, do remontu. I muszę powiedzieć , że coraz bardziej jestem zrezygowana. Czy ktos mi może wyjaśnić dlaczego mieszkanie w nowym budownictwie kosztuje 2000 za metr a w starym bloku z zsypami, na 6 piętrze, do remontu,obskurna klatka kosztuje 2100 za metr a nawet więcej?? Ja tu czegoś nie rozumiem.... Dodam że w Białymstoku za metr w nowym budownictwie też płaci się 2000 za metr ale w starym można znaleźć i za 1600 metr...
Niestety Łomża to specyficzne miasto...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czemu mieszkania są takie drogie???




Cały nasz huliganski trud, tobie kochana ojczyzno.



- Ludzie myslcie, to nie boli.



waldek27

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czemu mieszkania są takie drogie???

na *** to piszesz w każdym poście podaj adres stronki z której to kopiujesz albo załuż jeden topic i jak ktoś będzie chciał zobaczyć to zobaczy a nie wszystkich katujesz

pozdro

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czemu mieszkania są takie drogie???

Ja tez szukam mieszkania, ale wszystkie , w nowo budowanych blokach sa juz wykupione, a tak jak mowisz stare mozna "nabyc" po bardzo podobnej cenie.. Dziwna to sprawa.. Czy ma ktos jakis namiar gdzie jeszcze moge kupic mieszkanie , ale nie stare.. Najchetniej w bloku.. garaz oczywiscie b. mile widziany

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czemu mieszkania są takie drogie???

Dodam, że ostatnio znalazłam mieszkanie 60 m, na 6 piętrze w wieżowcu, zsypy, brud- za 2300 za metr....... Na pytanie 'czemu tak drogo' pan odpowiedzial-'bo lazienka jest ladnie zrobiona'...
Paranoja?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czemu mieszkania są takie drogie???

Są drogie bo jest ich mało. Chyba proste, prawda?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czemu mieszkania są takie drogie???


dotyczy wypowiedzi tomekk:ja z żadnej stronki nie kopiuje urodziłem sie po to żeby myśleć.



waldek27

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czemu mieszkania są takie drogie???

zielone-oczy: zauważylem następującą prawidłowość. Otóż wystawiane są te mieszkania za niebotyczne ceny z nadzieją: "a nuż ktoś kupi". Ci ludzie nie sprzedają tego "z dnia na dzień", ale wtedy kiedy znajdzie się desperat. Potwierdzam wcześniejsze wypowiedzi: "dlaczego tak mało się buduje" ?????
Ceny byłyby znacznie niższe gdyby ruszyły programy kredytowe, umożliwiające kupno nowego mieszkania! Może niższy VAT? W sumie nie odkryłem niczego mądrego. Ale ja do parlamentu nie startowalem !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czemu mieszkania są takie drogie???

niedosc ze do remontu to drogie !



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czemu mieszkania są takie drogie???

wlasnie, mieszkan jest malo, a jak ktos ma do sprzedania, to nie podchodzi do tego realistycznie-nie bierze pod uwage, ze ma ruine, wazne sa tylko metry kwadratowe, a skoro chodza po 2000 czy wiecej, to znaczy, ze po tyle nalezy sprzedac
nikt sie nie zastanawia ze sprzedajacych, ze tyle pieniedzy sa warte mieszkania luxusowo urzadzone, a najzabawniejsze jes to, ze kazde zejscie z ceny traktuja tak, jakby ktos zabieral im pieniadze z kieszeni, nie ciesza sie, ze sprzedali mieszkanie, bo uwazaja, ze na sprzedazy stracili

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czemu mieszkania są takie drogie???

Pudełko zapałek nie jest warte tyle, ile kosztuje jego wyprodukowanie. Warte jest tyle, ile ktoś jest w stanie zapłacić.
Podobnie jest z mieszkaniami. Niestety. Kiedyś "państwo" ustalało cenę jednego metra i trzeba było czekać 30 lat (albo kupić prywatnie, za dolarki). Tylko patrzeć, jak spółdzielnie podwyższą ceny nowowybudowanych mieszkań.

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czemu mieszkania są takie drogie???

Popyt przewyższa podaż i stąd te wyimaginowane ceny. Nowe podobno mają być budowane po 23000 zł/m2. Słyszałem , że w Ełku są 20-30% tańsze. Trzeba wiedzieć , że tendencja zwyżkowa na nieruchomości będzie się utrzymywała , az do wyrównania z U.E. za ileś tam lat. Po zwiększeniu podaży mieszkań w Łomży , ich ceny powinny wyrównać się z innymi , podobnej wielkości miastami. Ceny gruntów w okolicach Łomży też mocno zdrożały.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czemu mieszkania są takie drogie???

walder27: zamknij się w końcu. Nie wnosisz nic nowego do tematu, a Twoje bzdury, których nie mamy ochoty czytać, powodują tylko dłuższe ładowanie się strony.

Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czemu mieszkania są takie drogie???

Poprawka: waldek27

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czemu mieszkania są takie drogie???

KOSMOS - nie wiem gdzie ludzie slyszeli o takoch cenach - 2000 zl/m.. Dokladnie w miesiacu styczniu 06 r moi znajomi kupili mieszkanie na ul. Slowackiego 10, IV pietro 49 m (2pokoje, kuchnia - po remoncie) za kwote 62500 zł. Trudno uwierzyc w te ceny. Byc moze sprzedajacym nie zalezy na tym, aby sprzedac te mieszkania. Nie spiesza sie i czekaja na "okazje", moze trafi sie ktos "napalony".

sarna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czemu mieszkania są takie drogie???

od jakiegoś czasu także się interesuje i zakupem i sprzedaza.Kupic chce dom z siedliskiem a sprzedac swoje 49 m2.Czeka,czekam sama nie wiem na co , albo lokalizacja nie odpowiada albo cena albo tych arow za mało.Nie dawno czytalam ciekawa wypowiedz na "onet- biznes" i, jak zwykle ogólnie mowiac diabeł tkwi w szczególach- doradcy mowią wprost- "gdzie kolwiek nie kupisz, cokolwiek nie kupisz czy ziemię czy mieszkanie ZAWSZE JEST TO LOKATA KAPITALU ,KTORA ZAWSZE PROCENTUJE!"Nie mam zamiaru z nikogo zdzierac skory sprzedajac swoje M ale takze licze na to , ze ktos także pomysli ,że jego wlasnosc jest tyle warta ile ktoś za nia daje! SZUKAC BEDE DALEJ AZ POWIEM "TO JEST TO" , także innym życze szczęscia az znajdziecie swoje miejsce na gniazdo rodzinne.Powodzenia

bagrmosen

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czemu mieszkania są takie drogie???

dlaczego sa takie drogie?->proste->bo nie tanie.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czemu mieszkania są takie drogie???

W moim przypadku zdecydowałem się skorzystać z oferty firmy https://www.makdom.pl/mieszkania-lublin , ponieważ cenię sobie jakość w rozsądnej cenie. W ich ofercie znalazłem idealne mieszkanie, które całkowicie spełnia moje oczekiwania. Wszelkie informacje o ich ofercie znajdziecie na stronie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org