czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Łomżyńska Masa Krytyczna

W tym miesiącu zapraszamy na pierwszą Łomżyńską Masę Krytyczną.
Zapraszamy wszystkich łomżyńskich cyklistów na Stary Rynek o godzinie 18:00
w ostatni piątek miesiąca (27 lipca). Trasę przejazdu ustalimy na miejscu wszystkie pomysły mile widziane. Pamiętajmy o obowiązkowym wyposażeniu roweru, światła i sprawne hamulce !!

Pokażmy urzędnikom i kierowcom że istniejemy i chcemy porządnej i bezpiecznej infrastruktury rowerowej. Chcemy takimi przejazdami pokazać że jesteśmy dużą siłą w naszym mieście i powinno się traktować Nas z należytą powagą.

Oczywiście Nasze spotkanie nie ma znamion protestu bo takie coś trzeba zgłosić (pow 15 osób) ;)
Spotykamy się na przejazd który jest podobny do przemarszu rosyjskich kibiców więc zgłoszenia nie potrzebujemy :)

Cała akcja nie ma jako takiej siły organizacyjnej, ale pomysł wyszedł wśród użytkowników forum łomżyńskich rowerzystów:
http://www.rowerzysci.eczytaj.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Uczestniczyłęm na dwóch masach krytycznych 1 w Poznaniu 2 w Londynie i obie miło wspominam.Ja bym dodał do juz istniejacych haseł m.k.:Łomżyniacy przesiadają sie na rowery! Druga Holandia Tuska!! :D 1 L. benzyny 6 zl = 15 km samochodem po miescie=oszczednosci w dobie kryzysu! ,mniej spalin więcej zdrowia!! .Jak patrze na zakorkowane ulice Lomzy w godzinach szczytu i wymijam je na swoim trekingu az milo sie robi hehe Powodzenia ,
http://tourdepologne.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

bo ludzie to teraz tacy wygodni,do sklepu oddalonego o 200 metrow to nawet jada samochodem.
LUDZIE jazda rowerem to nie tylko oszczednosci na paliwie ale tez lepsza kondyncja.
U nas panuje zwykle koltunstwo,kazdy chce pokazac,ze i jego stac na jazde automobilem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Do twardogłowych dopiero bedzie dochodzic mądrość płynąca z komunikacji miejskiej na rowerze.
@Bunio trafne okreslenia :D

Kolejny postulat to - Straz miejska w okresie letnim na rowerach! Nie ma przejezdzania benzyny i wozenia tylkow! przyznam sie ze sprzedalem temat jednemu radnemu ale widac nie podlapal elektoratu! :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Niestety w Polsce samochód dalej jest wyznacznikiem statusu społecznego. Ale to się powoli zmienia, bo zmienić się musi.
Do londyńskiej czy poznańskiej masy pewnie nam będzie daleko ale skoro na akcjach rowerowych w mniejszym Zambrowie potrafi pojawić się 200 cyklistów to dlaczego nie w Łomży?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

I tak na zachętę, relacja z Krakowskiej Masy http://ibikekrakow.com/2012/07/10/relacja-z-filmowej-masy-krytycznej/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

jak widzisz oni jechali ulicami, ty piszesz ze nie musimy nikomu niczego zglaszac, ktoredy chcesz jechac? jesli zajmiesz sie organizacja na poziomie to i beda chetni, jesli nie to pojedziesz z kolegami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Po pierwsze nie wiem jak duży będzie odzew społeczny.
Po drugie czemu nie możemy jechać ulicami?
Po trzecie organizatorami czuć się powinni wszyscy łomżyńscy cykliści, którym leży na sercu to co się dzieje w Łomży.
Mam nadzieje że przerodzi się to w oddolny ruch społeczny który wymusi na władzach zajęcie się problemami łomżyńskiego rowerzysty!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

troche beka z tego co piszesz, tak jak mowilem: twoj pomysl, zajmij sie organizacja: zglaszasz do miasta trase przejazdu, jakas tam policja ubezpiecza, ruch zamkniety, piszesz do redakcji lomzynskich mediow, wtedy moze sie udac - wzmianka na forum nie jest nic warta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Masa Krytyczna z założenia jest przejazdem spontanicznym, ustalony jest tylko czas i miejsce spotkania. Wszystkie masy odbywają się w tym samym czasie na całym świecie (ostatni piątek miesiąca). Eskorta policji trochę się gryzie z tą spontanicznością a z drugiej strony daje błędne odczucie, że rowerem w ruchu ulicznym można poruszać się tylko z pomocą policji! Niektóre masy, jak np krakowska, po jakimś czasie urosły do bardzo dużych rozmiarów i wyłoniła się stała grupa organizatorów, która zabezpiecza logistycznie przejazd, zgłoszenia władzom i policji jak również akcję propagandową. Jeżeli w Łomży pojawi się taka potrzeba to pewnie wyewoluujemy w tym kierunku. Jeżeli jesteś zainteresowany pomocą to zapraszam, każda pomocna para rąk (i głowa pomysłów) jest mile widziana.
Mi osobiście chodzi oto ażeby w Łomży rowerzyści nie byli rozproszeni jak to ma miejsce teraz ale stali się zgraną grupą, która może coś zmienić w naszym mieście.

Pamiętajcie Masa to miejsce spotkań rowerzystów, możliwość poznania ciekawych ludzi i wymiany pomysłów i opinii. Jak również (i chyba przede wszystkim) to dobra zabawa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Napisalem maila do administracji serwisu 4lomza.pl o "wsparcie medialne". Moze ktos by cyknal pare fotek i umiescil na stronie glownej. Z pewnoscia za rok zjawiloby sie wtedy wiecej ludzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

To nie za rok mjeciu tylko za miesiąc, jeśli już. Masa krytyczna jest imprezą cykliczną odbywającą się cyklicznie, co miesiąc przez cały rok.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

a :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Dokładnie. Mam nadzieje, że akcją będzie się odbywała w każdym miesiącu przez cały rok :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Mjeciu i jak odpisali Tobie ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

a dzie tam ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

odpiszą pewnie jeszcze w kablach.

Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie
" Wnuk gestapowca z wnukiem UBowca krzyczą faszysta na wnuka AKowca"
"Tyle, tylko tyle i aż tyle" A. Macierewicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Pewnie przeleciało z taką prędkością, że nie zauważyłeś :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Już za niecały tydzień pierwsza Łomżyńska Masa Krytyczna! :)

Może macie jakiś ciekawy pomysł na trasę przejazdu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Może do Nowogrodu przez Szablak na początek?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Masa to przejazd przez miasto, a nie wyprawa rowerowa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Tak jak napisał kolega Quentin. Masa Krytyczna to przejazd po mieście aby rowerzyści zostali zauważeni!

frotka - jak chcesz pojeździć z sympatycznymi ludźmi zapraszam na forum łomżyńskich rowerzystów http://rowerzysci.eczytaj.pl oczywiście zapraszam Ciebie na Masę :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Z sympatycznymi ludźmi jeżdżę zazwyczaj :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Do: enigmatus
Jakoś mi się zdaje, że w tym mieście taka impreza nie wypali. Widać to już po Twoim zapale do działania. Wątek na forum zakopany pod pierdołami, na konkurencyjnym też, skąd Ty byś chciał ludzi wytrzasnąć na "Masę"?
Twoje forum, które reklamujesz powinno mieć topic na wierzchu i to specjalnie oznaczony, a jakieś takie martwe się wydaje. :-(
Może poproś kogoś o pomoc przy organizacji. Są ludzie, którzy się takimi rzeczami jarają i wiedzą, jak to się robi.
To takie moje subiektywne spostrzeżenia.
Pzdr



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Mimo, że 27 lipca są moje urodziny to postaram się przyjechać :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

W trakcie "masy" proponuję pojeździć po ścieżkach rowerowych - raczej piesi powinni nas zauważyć, zauważyć ścieżki dla rowerów i być może w końcu zatrybić po co one są.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Do: frotka

Jako że zostałem wywołany do tablicy.

Cytat:

Jakoś mi się zdaje, że w tym mieście taka impreza nie wypali.

Tutaj trochę powiało malkontenctwem, który uprawiał już użytkownik matizo0.
Cytat:

Widać to już po Twoim zapale do działania. Wątek na forum zakopany pod pierdołami, na konkurencyjnym też, skąd Ty byś chciał ludzi wytrzasnąć na "Masę"?

Mój zapał oceniasz po pozycji wątku. To trochę niesprawiedliwe. Staram się utrzymać go na pierwszej stronie forum, ale wszystko robię po godzinach w swoim wolnym czasie. Plakatów wydrukowanych i powieszonych własnym sumptem już nie liczymy.
Cytat:

Twoje forum, które reklamujesz powinno mieć topic na wierzchu i to specjalnie oznaczony, a jakieś takie martwe się wydaje. :-(

Forum nie jest moje! Do niektórych tematów dostęp jest po zarejestrowaniu się.
Cytat:

Może poproś kogoś o pomoc przy organizacji. Są ludzie, którzy się takimi rzeczami jarają i wiedzą, jak to się robi.

Właśnie po to jest pierwsza Masa aby ludzie którzy się tym "jarają" mogli się spotkać. Nie jestem naiwny i wiem że frekwencja na pierwszej Masie będzie niska, choć mam nadzieje że się mylę!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Osobiscie wole samotne wyprawy rowerowe, ale dla idei jestem gotow sie poswiecic :)
Z punktu widzenia organizatora, dobrze by sie przejechac do siedziby Speeda i pogadac z kims kto odpowiada za publikacje na stronie glownej 4lomza.pl, zeby umiescic jakas wzmianke tym wspolnym rowerowym wypadzie. Moze by cos z tego wyszlo ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Takie spotkanie to jest wspaniały pomysł :)
A tutaj coś dla zainteresowanych, którzy siedzą przed komputerem i oglądają filmiki związane z jazdą na rowerze : http://www.youtube.com/watch?v=pEavTjNPhPQ

Nagrałem to, aby zachecic ludzi do jazdy :)



Do zobaczenia na Masie.!

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Pisze enigmatus :
Staram się utrzymać go na pierwszej stronie forum, ale wszystko robię po godzinach w swoim wolnym czasie. Plakatów wydrukowanych i powieszonych własnym sumptem już nie liczymy.

To cosik się marnie starasz, kolego, bo kogo nie zapytam, to nikt nic nie wie...
Speed jest firmą komercyjną jako i jego jego portal, więc nie ma się co dziwić.


Forum nie jest moje! Do niektórych tematów dostęp jest po zarejestrowaniu się.


No, tak, ale Masa Krytyczna to ma być masa!, a nie impreza elitarna, dla zalogowanych, tak?
Czy ja może czegoś nie rozumiem w tej idei, to niech mnie ktoś oświeci!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Zacznę od końca!

Masa jest dla wszystkich cyklistów i przez wszystkich przybyłych jest niejako organizowana, ponieważ ma charakter spontaniczny!

Forum zostało wspomniane jako miejsce gdzie pomysł wypłynął!
Miało to na celu pokazanie, że forum łomżyńskich cyklistów istnieje choć troszkę podupadło! W planach jest portal rowerowy i wtedy będzie to lepsze rozwiązanie ale na to znowu potrzeba czasu.

Jeżeli chodzi o staranie, to przecież napisałem że robimy to wszystko w swoim WOLNYM czasie. Mój dzień ma tylko 24h i wszystko musi mi się zmieścić w tym czasie.

Wystarczy że każda osoba zaglądająca do wątku na forum powie o tym swoim znajomym. Marketing szeptany jest najlepszą formą reklamy!

Na pierwszą Masę w San Francisco przyjechało 12 osób teraz pojawia się kilka tysięcy. Najlepiej by było aby taki ruch jak Masa Krytyczna nie był potrzebny i władze miasta troszczyły się o bezpieczną infrastrukturę rowerową w naszym mieście. Ale jak widać urzędnicy nie mają pojęcia co to jest porządna infrastruktura rowerowa więc trzeba brać sprawy w swoje ręce!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Jak dla mnie Masa to tez niezla rozrywka. Jest okazja spotkania i poznania nowych ludzi, ktorzy interesuja sie tym co ja. Pooglaszalem znajomym, znajomi - znajomym i tak dalej, duzo nie trzeba bo Łomża nie jest duza. Mysle ze jakas informacja na portalu nie zmienila by frekwencji :PP

Po co sie czepiacie. Nic wam nigdy nie pasuje, to zrobcie cos sami.

Pozdrawiam:)

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

No a ja sie dowiedzialem, ze nie bede mogl byc !!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Wczoraj napisalem e-maila do redakcji strony mylomza.pl i oto dzisiejszy artykul :) http://www.mylomza.pl/home/lomza/item/2756-rowwrzy%C5%9Bci.html



:)

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Szkoda mjeciu że nie będziesz, może za miesiąc?

dzięki kolego jaaaaaaaaaa za te wsparcie :) Myślałem, że taki artykuł jest nie możliwy a jednak. Znakiem tego że portal mylomza.pl lepiej reaguje na akcję obywatelskie!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Enigmatus wlasnie tez zauwazylem ze portal mylomza.pl interesuje sie i chce przekazac/naglosnic to co sie dzieje w Łomży. Widac kto jest lepszy hehe :]

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Do 4lomza wogole nawet nie bede probowal pisac bo kazdy wie ze tu jest totalna olewka.

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

up

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

mjeciu pisał do nich ale nawet nie raczyli odpowiedzieć żeby się gonił :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna



:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Tak właśnie wygląda śmieszka rowerowa, bo wymogów drogi rowerowej to nie spełnia na Szosie Zambrowskiej. Pełno psiarzy i trochę mniej spacerowiczów, a obok piękny, pusty chodnik.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Dlatego po masie złożymy pismo do Prezydenta Miasta aby pochylił się nad losem łomżyńskiego cyklisty. Dlatego też liczę na dużą frekwencję aby podpisów było jak najwięcej :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

i jak tam panowie ? bylo z 10 osob ? :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

mjeciu bylo okolo 40 osob, a moze nawet ponad 40 :)

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

No dopiero zauwazylem na stronie glownej artykul na ten temat. Mimo wstepnej olewki, jednak sie spisali :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

Tak tak. Przyjechalem 20 minut przed 18 i byly trzy osoby, wygladalo to kiepsko, no ale sie udalo. Atmosfera byla fajna :)

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomżyńska Masa Krytyczna

I po lipcowej Masie ;) Mam nadzieje że w niezmniejszonym składzie spotkamy się w sierpniu!

Proszę także wszystkich o ocenę masy.
Temat na forum rowerzystów jest dostępny również dla gości aby nawet ci którzy nie chcą się rejestrować mieli możliwość wypowiedzi.

http://www.rowerzysci.eczytaj.pl/ Dział Goście->Oceń Masę

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org