czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Ogrzewanie Domu

Witam. Mam pytanie-czy jest w Lomzy jakas firma ktora zajmuje sie m.in. sprzedaza oraz doradctwem nt ogrzewania domu? Mam glownie na mysli ogrzewanie piecem olejowym?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

ja np kupiłem za 300zł starych opon do palenia w piecu starczy na cała zimę, tanio a i ekologicznie bo nie wycinam drzew tym bardziej ze mieszkam 1km od parku narodowego.
polecam ekologiczne podejscie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

piec olejowy jest dobry ale wrazie braku pradu w domu zimno. najlepiej jest miec dwa piece olejowy jak dom zostaje pusty zeby centralne nie zamarzlo i cieplo w domu , jak ktos w domu siedzi to lepiej na wegiel i centrane na samocyrkulacji.

Michalski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

hehe dobre młody.bardziej serio, polecam www.salonsobkowiak.pl.
Nic nie zastąpi''klimatu''kaflowego nowoczesnego pieca albo luksusowej kozy która bezpośrednio grzeje dom...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

olejowy piec koszmarnie drogie ogrzewanie , podobnie z gazem i groszkiem . Najlepszy piec w którym mozna palić i węglrm i drewnem bo to w tej chwili najtanszy sposób ogrzewania. Kolejne rzady tak zrobiły ze o ekologi sie tylko mówi bo koszta ekologicznego ogrzewania sa w tej chwili ogromne.

Santreo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

Witam .


W 2006r przeprowadziłem się do nowo postawionego domu . Do ogrzewania tego dom został zainstalowany piec na ropę De Ditrych. Podczas pierwszego tankowania cena ropy wynosiła 1,20 zł. Teraz wiemy ile kosztuje . Ogrzewanie ropą jest bardzo komfortowe , przez 6 lat eksploatacji nie miałem z piecem żadnego problemu , czyszczony był co drugą zimę . Tankowanie szybkie i sprawne , zapachów
wyczuwalnych zero i gdyby nie cena na pewno bym nie szukał innego sposobu ogrzewania domu. Prawdopodobnie zamontuje piec w którym będe mugł palić pelet, drewno i węgiel . Po sześciu latach doświadczenia chcę mieć możliwość wyboru opału w zależności od cen panujących na rynku.

pozdrawiam Zbyszek

P.S.
Ciekawa rzecz że mamy XXI wiek a ludzie z ropy i gazu przesiadają się na węgiel i drewno . Nie odnosicie wrażenia że się cofamy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

zbyszek gdzie pracujesz ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

Najtaniej wychodzi ogrzewanie na gaz. U mnie jest temp. 20 stopni i płacę niedrogo. Jak wracam to mam czysto i ciepło, nie trzeba tak często malować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

Pod warunkiem, że masz gaz ziemny. Z butli już nie jest tanio.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

Pracuje w Tęczy na pl. Niepodległości

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

piec firmy De Ditrich a jeszcze powiedz jaka firma zajela sie instalacja oraz szeregiem projektow-czekam na odpowiedz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu


Mnie kiedyś robiła firma z ul. pl. Konstytucji 3 Maja 2 ,
p.Banach - instalatorstwo Sanitarne i C.o.

jestem zadowolony ,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

Witam!
Ja mam piec na olej opałowy (Wiessmann), stoi wyłączony. Mam jeszcze drugi piec na groszek, ale ogrzewam dom drewnem. Poradźcie mi co mam zrobić. Nie chcę narażać się na niepotrzebne koszty.
Jak zakładałam piec olejowy, cena oleju opałowego wynosiła 90 groszy za litr, teraz ponad 4 zł. Nie stać mnie na olej. Teraz podciągnęli mi nitkę gazu ziemnego na ulicy i zastanawiam się , czy warto podłączyć się do gazu. W piecu olejowym jezeli wymienię dysze, to mogę podłączyć się do gazu ziemnego
Koszty ogrzewania domu i wody to:
olejem opałowym to chyba z 7000-8000zł rocznie
drewno (kupilam na jesieni 20m3 pół/pół brzoza i grab)za ok 3500zł i jeszcze sporo zostało.
A teraz gaz ziemny, nie wiem czy warto się podłączyć.
Proszę o opinie

a.b.c

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu


Nie zastanawiaj się WARTO !, będzie taniej i czyściej , a jak masz piec z możliwością zamiany na palnik gazowy , to nie są duże koszty

jak duży dom do ogrzania ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

koszt przeróbki pieca olejowego na gazowy jest taki , że za to kupisz sobie dobry nowoczesny piec gazowy. Pamiętaj ,ze przeróbki pieca nie dokonuje kowal tylko autoryzowana firma bo inaczej to domek pojdzie z dymem co nie daj boze a nawet jak pojdzie i ubezpieczyciel dopatrzy cie ze kowal przerabiał piec to i ubezpieczenie nie pomoze bo go nie wypłacą. problem w tym ,ze kowal zrobi to o niego taniej a firma zrobi po cenie rynkowej. Jak masz doprowadzony gaz to kupuj nowy piec i zakładaj.

Santreo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

Instal-Gaz-Serwis Michał Piotrowski
ul. Krzywa 10
18-400 Łomża
- woj. podlaskie
tel. kom. 508 268 722

Oni zakładali mi piec olejowy, nie mialam z nimi żadnego problemu

a.b.c

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

dom ok 200 m2
Dzięki za info
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

a.b.c

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu


Pamiętaj jednak o doprowadzeniu gazu " z nitki " do domu , zależy od odległości a koszty są dość spore,

nie wymieniasz dyszy , tylko palnik !



santreo , bzdury piszesz , robiłem u siebie to wiem ,
gazownia Ci tego nie odbierze jak to zrobi kowal , a palnik nie jest taki drogi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

hummm, mam normalne piece -takie kaflowe i nie mam najmniejszego zamiaru z nich rezygnowac i jeden z nich przerobie na kominek!!:))) poprostu lubie zywy palacy sie ogien! i co mi zrobicie?:)))

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu



rzepicha , a możesz sobie i KOKSOWNIK w pokoju postawić , Twoja sprawa, nic Ci nie zrobimy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

u mnie dym uchodzi pod strzechą i dziurami a palenisko mam na środku izby

Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie
" Wnuk gestapowca z wnukiem UBowca krzyczą faszysta na wnuka AKowca"
"Tyle, tylko tyle i aż tyle" A. Macierewicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

adamosxx , a głowę to też tylko po to nosisz , żeby ci do środka deszcz nie padał ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

nie wiem do jakiego pieca ty ten tani palnik kupowałeś - bo do pieców markowych a De Dietrich takim jest palniki są drogie. Ponadto wymiana palnika to cała najwazniejsza cześć pieca.

Santreo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

BUDERUS

jak jesteś taki zorientowany , to może tak na szybko podasz ORIENTACYJNĄ cenę pieca i palnika ,

tylko teraz , nie za pół godziny , jak sprawdzisz na necie ,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

Buderus to firma a pieców olejowych to ma mnóstwo , nie jest to firma z najwyższej półki

Santreo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

santero przeróbka to jest taka wywalamy zbiorniki i montujemy palnik z olejowego na gazowy i już bez przesady taki koszt to nie koszt

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

santreo

masz tu trochę historii ( z sieci ) - i nie pieprz bzdur , że BUDERUS to firma z niższej półki , ja wolę w tej dziedzinie Niemca od Francuza , chociażby ze względu na bardziej zbliżone warunki klimatyczne , warunki pracy kotłów ,

zobacz KIEDY zaczęła się przygoda z techniką grzewczą obu firm , tym samym kto ma więcej doświadczenia w tej dziedzinie ,
- większy prestiż !



De Dietrich - jest to francuska marka o ponad trzystuletniej tradycji. Początkowo zajmuje się produkcją wyrobów z żeliwa i stali. Z czasem przekształca odlewnie w zakłady produkcyjne dla kolejnictwa i mechaniki, by pod koniec XIX wieku związać się z branżą samochodową. Od 1905 roku De Dietrich zajmuje się produkcją sprzętu grzewczego i urządzeń kuchennych.

DOPIERO od :
1996 - De Dietrich nabywa firmę OERTLI, producenta palników.
1999 - De Dietrich nabywa firmę Schaeffer Interdomo, producenta kotłów kondensacyjnych i stalowych.
2004 - Grupa De Dietrich Thermique łączy się z firmą Remeha, liczącego się producenta kotłów kondensacyjnych na rynku europejskim.
2008 - Grupa De Dietrich Remeha kontynuuje rozwój w dziedzinie energii odnawialnych a przede wszystkim pomp ciepła. W tym zakresie nabywa grupę DFM bardziej znaną pod nazwą SOFATH zajmującą się sprzedażą pomp ciepła.
2009 - Grupa De Dietrich Remeha tworzy wraz z firmą Baxi grupę BDR Thermea, nową wiodącą firmę w dziedzinie nowatorskich rozwiązań i usług związanych z ogrzewaniem i ciepłą wodą użytkową.



Buderus, firma niemiecka !

1731 - założenie przedsiębiorstwa rodzinnego 14-go marca 1731 przez Johanna Wilhelma Buderusa I poprzez wydzierżawienie huty żelaza w Laubach (Górna Hesja).
1835 - towarzystwo J.W. Buderus Synowie zarządzane przez radcę górniczego Georga Carla Theodora Buderusa posiada pięć hut żelaza.
- wachlarz produktów zawiera teraz także piece, kuchenki, garnki, żelazka itd.
1878 - produkcja nowoczesnych piecy pokojowych, opalanych antracytem lub węglem.
1898 - zgłoszenie do opatentowania pierwszego kotła grzewczego własnej konstrukcji w dniu 22. kwietnia 1898 roku, jednocześnie przyjęcie produkcji radiatorów żeliwnych.
1909 - utworzenie „Zakładu doświadczalnego kotłów grzewczych i radiatorów”, z którego wywodzi się dzisiejszy dział „Rozwoju” firmy Buderus Heiztechnik GmbH.
1913 - uruchomienie sprzedaży osprzętu do ogrzewania dzięki filiom i biurom sprzedaży dla polepszenia własnej palety produktów.
1953 - produkcja kotłów parowych i kotłów grzewczych centralnego ogrzewania ze stali w spółce zależnej Omnical GmbH, zakład Ewersbach.
1977 - skok technologiczny dzięki technice niskotemperaturowej (kotły grzewcze Ecomatic).
- temperatura zasilania instalacji grzewczej jest dopasowywana do danej temperatury zewnętrznej.
1981 - wejście w przyszłościową technikę kondensacyjną z żeliwnym kotłem grzewczym „Ecomatic-plus”.
1998 - podwójny jubileusz – stulecie pierwszego patentu Buderusa na członowy kocioł grzewczy z żeliwa szarego i 5 milionów kotłów w ciągu tych 100 lat.
2003 - rozwój olejowych kotłów grzewczych doprowadza do powstania zwartych, stojących przyściennych konstrukcji w wersjach niskotemperaturowych i kondensacyjnych.
2006 - Buderus skończył 275 lat!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

nie wchodź w to dziadostwo miałem piec na olej i rachunki za olej mnie wykańczały. Założyłem pompę ciepła i odetchnołem ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

niech pytający więc sam sie zapyta w firmie ile będzie to kosztowac i sam podejmie decyzje. Ja po rozpatrzeniu tego tematu zrezygnowałem z przeróbki bo to było prawie tyle co nowoczesny kondensacyjny piec gazowy z pojemnikiem na ciepła wodę. Najlepsze rozwiazanie to piec olejowy zostawić i wspomagac jego prace piecem na drewno.

Santreo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

jeśli piec olejowy to do tego uzupełnienie porządny kominek z płaszczem, a jeśli nie jesteś legatem to się nie pchaj w olej tylko weż śmieciucha dobrego.W nim spalisz drewno węgiel orzech,miał, itp.

Andrzej W.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

Wszystko wykonał hydraulik z Nowogrodu Janusz Pruszyński

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

dziekuje za ogromne zaintereswoanie tematem
zgadzam sie z waszymi opiniami jednakze problem polega na 2 czynnikach-po 1sze- nie mam sieci gazu po 2-gie nie mam wystarczajacej ilosci miejsca na sklad opalu-drewno wegiel zatem rozwazam wlasnie instalacje olejaka. mam 75m2 i obecnie za ogrzewnie place roczenie 4380 czyli prawie 4500 zatem zaczalem rozwazac indywidualne podlaczenie c.o. i dlatego poruszylem owy temat

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

Atomeczek to idź w pompe ciepła Powietrze-Woda, bezobsługowa i tania w eksploatacji

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

Rośnie akcyza i ceny paliw coraz bardziej zastanawiam się nad montażem pieca na pellety. Jesteśmy w trakcie wyboru instalacji i szukamy alternatywy dla pieców olejowych. Czy ktoś korzysta z takiego systemu ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu


Witam!

Pellet to ekologiczne paliwo z biomasy- ze względu na właściwości energetyczne - zaliczany jest do najbardziej efektywnych źródeł energii, wykorzystywane do ogrzewania domów i innych pomieszczeń.

W związku z powstałym tematem chętnie odpowiem na Wasze pytania
Pozdrawiam


Andrzej Wysocki
_____________________________
eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

najtaniej jest ogrzewać dom pompą ciepła...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

ale koszt instalacji jest duży.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

od 12tyś. PLN zaczynają się ceny pomp ciepła powietrze-woda Fujitsu do domku jednorodzinnego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

gdzie zaopatrujecie się w pellet i jaka jest jego cena w tej chwili?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

Lepiej pchać sie w ekogroszek a o pellecie zapomnieć ,dzieki peletowi ,może czysto w piwnicy ale dużo tego idzie i wychodzi dość drogo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

misio331 a skąd takie wnioski? Ekogroszek jeśli leży po wydobyciu długi czas na placu "pod chmurką" może stracić nawet 25-30% kaloryczności (w ciągu 2 miesięcy), co przy początkowej wartości np. 24MJ/kg daje kaloryczność rzedu 18MJ/kg.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

Nowy dom powierzchnia ok.160m2 koszt całoroczego grzania olejem razem z wodą(nie mam solarów) to 6500zł - tankowane wczoraj ;) + troche grzania w kominku...Czy to dużo za maksymalną wygodę jaką daje olej?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

PS. Oczywiście taki koszt przy cenie obecnej oleju tzn 3.70zł jak budowałem 3 lata temu olej był po 2zł...x2000l wychodził koszt za rok max 4000zł...no i teraz zima była słabsza...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

Ja ostatnio przerobiłem piec olejowy na piec na pellet. Rewelacja !. Piec ma na dole palnik dzięki czemu przy użyciu odpowiedniego sterownika możemy rozpalić go nawet będąc poza domem. Poza tym pellet wytwarza bardzo mało popiołu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

będzie dobrze póki ktoś nie zechce biznesu znowu robić na pellecie jak na olejowym. Im większy popyt tym wyższe ceny:/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

Dom 300 m2 kupuje 5 ton Eko groszku i jeszcze zostaje, skąd wy macie te 8000 tysi???

onaion

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

pompa ciepła i tanio kto to wymyslil koszt pradu dodatkowo miesiecznie okolo 300 zł a jak temperatura spada ponize 20 na minusie to pompa ciepla zamienia sie w piec elektryczny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
KOTŁY ACV

hej, co sądzicie o kotłach acv? zna ktoś może tą firmę i może wyrazić swoje zdanie www.modern-tech.com.pl??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

Teraz wszyscy szukają oszczędności gaz ziemny ok ale co następne ??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

Pomyślałem o zakupie pompy ciepła Kaisai, ale potrzebuję więcej informacji, aby móc dokonać świadomego wyboru. Jeśli ktoś ma doświadczenie z pompami ciepła Kaisai, proszę o podzielenie się swoimi wrażeniami. Chciałbym poznać zarówno mocne strony, jak i potencjalne ograniczenia tych urządzeń.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ogrzewanie Domu

Pompy ciepła mogą pełnić funkcję zarówno ogrzewania, jak i chłodzenia pomieszczeń, co sprawia, że są wszechstronnym rozwiązaniem dla klimatyzacji domowej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org