piątek, 26 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Szpachlowanie i malowanie

Wiecie ile kosztuje szpachlowanie i malowanie ścian?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

Od 12 - 18 zł za mkw

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

u mojego męża 7zł szpachlowanie dwukrotne ze szlifowaniem,a malowanie dwukrotne 3 zł oczywiście za metr,czyli 10zł na gotowo za metr kwadratowy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie


Przynajmniej jedna osoba na tym forum napisała konkretnie i bez owijania w bawełnę , że : polecam kogoś tam bo są dobrzy lub u mnie robili i jest ok ! itd itp ....

Piszcie co i jak , a nie róbcie z ludzi idiotów .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

zezowate o to w tym wszystkim chyba chodzi zeby pisać co i jak i na temat,skoro ktoś pyta odpowiadam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie


Więcej takich , jak ktoś uważa , że jest w czymś dobry i się nie wstydzi swojej roboty , to niech pisze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

myślę że nie ma się czego wstydzić a parę groszy się przyda,piszę ogólnie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

mysliciel80 daj namiary jakiś tel czy cóś a Fakturę wystawi???



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

7 zł z przetarciem? O_O Nie rozumiem jak można się podjąć pracy za taką stawkę, czyli Twój mąż zaniża stawki na rynku niedługo będą szpachlować za 4 na gotowe i kłaść płytki za 8.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

Popieram Zenit. Pewnie za te 7 zł to robi nawet na krzywych ścianach w starym mieszkaniu gdzie trzeba tynkiem równać.
W nowym domu i na równych tynkach to minimum 12 zł. Zależy jeszcze od ilości metrów. Jak więcej to zawsze można się dogadać. Jak jest dom co ma 600 - 700 metrów powierzchni no to wiadomo, że wiecej mozna stargować.
Podobnie instalacje elektryczne albo hydrauliczne. Robią jakieś pijaczki miesiąc czasu i biorą tylko 1000 zł za domek co normalnie trzeba za solidną robotę w 2 tygodnie conajmniej 3 tys. zapłacić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

Darek namiary mogę Ci dać niestety bez faktury henryk-graszek@wp.pl tel.785 327 668.
Co do Zenita niewiem jak inni ale mój mąż ma takie a nie inne stawki,nie każdemu mogą one odpowiadać z tym że każdy szuka tanio i dobrze.Prawda?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

Zenit cos w tym jest - zastanawia mnie tylko, jak tu z takiej stawki ogarnac ZUS, US i jeszcze dac cos zarobic pracownikowi jesli jest... Cuda :)...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

no i co nie którym jak zawsze coś nie pasuje mamy wolny rynek,stawki są różne,mniejsze i większe,a to że ktoś bierze taniej nie znaczy że pijaczek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

A czemu nie wystawi faktury? może skarbówkę powiadomić???



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

Nie każdy jest Vat-owcem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

Autor: mysliciel80 (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data: 19-04-12 20:45

Darek namiary mogę Ci dać niestety bez faktury henryk-graszek@wp.pl tel.785 327 668.
Co do Zenita niewiem jak inni ale mój mąż ma takie a nie inne stawki,nie każdemu mogą one odpowiadać z tym że każdy szuka tanio i dobrze.Prawda?

Czyli gościu robi na czarno i z ceny może zejśc(pewnie płaci KRUS).
Ja się pytam:Czy tak ma wyglądać wolny rynek?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

Wlasnie i tu sie zaczynaja schody - bez faktur itp. A w razie reklamacji co?? Nic... - ja tej pani/pana nie znam :). Powodzenia...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

Nie każdy jest Vat-owcem? a rachunek uproszczony? chyba każdy może wystawić? chyba że ktoś robi na czarnio i pier.. A Ty człowieku płacisz ZUS I US I za chwilę będziesz musiał zamknąć interes bo szumowiny za groszę robią



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

Temat szpachlowania był juz niedawno opisany na forum.

http://www.4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=367186&t=367186

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

I Darek1638 ukłon i przyklask w Twoja strone, zes nazwal "fachury" po imieniu. Nic dodac nic ujac...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

WOLNY RYNEK !

Nikt tu na razie nie pisał , że nie wystawi rachunku .

Załóżmy , że sobie " dorabia po godzinach " ( nie ma zarejestrowanej firmy ) , ZAWSZE można spisać UMOWĘ CYWILNO-PRAWNĄ na wykonanie danej pracy i odprowadzić od tego podatek w US ( na tej podstawie nie wyprze się , że on tego nie robił ) .

BEZ OBŁUDY , czy zawsze wszystko i wszędzie wykazujecie , nawet jak macie zarejestrowane firmy ?
NIC W SZAREJ STREFIE ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

a ja wyszpachluje i wymaluje za 5 zeta i dam fakture ;p jednokrotne szpachlowanie bez przecierki i jednokrotne malowanie o gruncie nie ma mowy :)))



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

Darek1638 ja Ci pomogę za zeta za metr. Mam maszyne do przecierania to weźmiesz 6 za metr

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

No to może niech się wypowie mysliciel80 i powie jak to jest i będzie wszystko jasne.Ja stawiam na to,że płaci KRUS i robi na czarno,jak się mylę to z góry przepraszam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

dzięki zezowate

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

A mi się wydaję że już się nie wypowie bo dyga majtami że doniosą do U.S. podał numer,ale zapewne jutro zmieni na drugi...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

Nikogo nie nazwałem szumowiną czy pijaczkiem ale lokalny rynek jest mały firma wykończeniowa to nie jest taki kolorowy interes jakby się wydawało, tym bardziej, że ludzie pracujący za takie stawki przyczyniają się do ogólnego spadku cen na w/w rynku. Koszty życia rosną a ludzie działający na własną rękę sami sobie obcinają stawki, gdzie tu logika? To niedługo właściciel firmy, żeby wziąć jakieś zlecenie za przykładowe szpachlowanie będzie musiał ugadywać się na dychę za metr z czego opłacić pracownika, ile mu wtedy dać? 4 zł za metr? Wstydziłbym się nawet rozmawiać o takiej kwocie z pracownikiem bo jak później mógłbym wymagać od niego rzetelnie wykonanej pracy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie


Że jest to zaniżanie ogólnie przyjętych stawek , to inna sprawa , a i dla kogoś kto ma firmę z ZUSem , trudno przy takich stawkach wyjść na swoje .
Nic nie poradzisz , każdy szuka jak najtaniej , a w obecnej sytuacji na rynku pracy sami fachowcy wykańczają się takim postępowaniem .

Jednakże nie można kogoś dyskredytować na starcie , trzeba najpierw zobaczyć robotę .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

I tak się tworzy "czarny rynek", bo ten pracownik co miałby otrzymać od pracodawcy 4 zł za metr bedzie wolał zrobić to na czarno nawet za 8 zł. I w ten sposób ceny znowu zmaleją. Ciekawe tylko kiedy zejdą do pracy za darmo?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie


Bunio , ciekawe założenie , a co ma KRUS do pracy na " czarno " , może i robić bez żadnego ubezpieczenia .
Fakt , robi sam i bez zbędnych kosztów pośrednich .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

Dokładnie, każdy pracownik woli wziąć coś na własną rękę i wyjdzie na tym dużo lepiej. Niech ma i te 8 ale nikt nie stoi mu nad głową i nie dorabia nikogo za jakąś śmieszną stawkę. W Łomży jest firma, w której pracownicy kładą płytki za 13, to jest dopiero masakra.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

Uciekam dziś bo to temat poj. jutro odwiedzę . Pozdrawiam myślących...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

Autor: zezowate szczęscie (---.adsl.szeptel.net.pl)
Data: 19-04-12 21:29


Bunio , ciekawe założenie , a co ma KRUS do pracy na " czarno " , może i robić bez żadnego ubezpieczenia .
Fakt , robi sam i bez zbędnych kosztów pośrednich .

Może i robić na czarno,ale płacąc KRUS jako rolnik,ma wszystkie świadczenia i może tak pracować przez lata.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

Zezowate A Ty chyba też na czarno zapier......?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie


Fakt , to wszystko to paranoja i kwadratura koła , ale nikt nikogo nie zmusza do zatrudniania takich fachowców i zlecania im pracy . Są w Łomży poważne , duże firmy , z fakturami i cenami KILKAKROTNIE wyższymi .

PS :
ciekawe czy jak będziecie mieli coś do wykonania w Waszym domu , to się tam zgłosicie ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

Bunio a podatek od dochodu też do KRUSU odprowadza??
To tak samo jakby ktoś płacił tylko ZUS a do US nic.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

Witam. Na gotowo 12zł bez VAT W tym- szpachlowanie,malowanie, usunięcie starego podłoża i gruntowanie. Polecam aplikacje ścienne za 25 zł za metr2 plus mój materiał, bez materiału 18zł za m2 Dodaje link do foto. http://images45.fotosik.pl/1299/bd3db20adbffd746.jpg



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

Autor: mmisiek1 (---.elomza.pl)
Data: 19-04-12 21:40

Bunio a podatek od dochodu też do KRUSU odprowadza??
To tak samo jakby ktoś płacił tylko ZUS a do US nic.

Napisałem,że opłaca KRUS jako rolnik a robi na czarno za zaniżoną stawkę.Sytuacja komfortowa bo składka zdrowotna i emerytalna jest a dorabia na czarno.Znam jednego gościa co dokładnie tak robi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie


Darek1638, nie denerwuj się , ja Ciebie rozumiem , ale takie są realia .




Bunio , Może i robić na czarno, NIC nie płacąc , powiedzmy zarejestrowany w PUP ,ma wszystkie świadczenia i może tak pracować przez lata.
- ale nie o to przecież chodzi ?

PS :
a , jeszcze może być ubezpieczony z ubezpieczenia rodzinnego , pracującej żony - ale nie o to przecież chodzi ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

zezowate szczęście wyrwałeś mi to spod palców. Wystarczy PUP do świadczeń

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

Autor: zezowate szczęscie (---.adsl.szeptel.net.pl)
Data: 19-04-12 21:46


Darek1638, nie denerwuj się , ja Ciebie rozumiem , ale takie są realia .




Bunio , Może i robić na czarno, NIC nie płacąc , powiedzmy zarejestrowany w PUP ,ma wszystkie świadczenia i może tak pracować przez lata.
- ale nie o to przecież chodzi ?

PS :
a , jeszcze może być ubezpieczony z ubezpieczenia rodzinnego , pracującej żony - ale nie o to przecież chodzi ?

Ale opłacając KRUS ma wszytkie świadczenia jak osoba zatrudniona na etacie,w tych przykładach które przytoczyłeś ma tylko składkę zdrowotną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

Czy PUP opłaca składkę emerytalną osobie bez prawa do zasiłku?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

Bunio oj , dobrze masz rację , nie ma o co się sprzeczać ,

fakt , w mojej wersji ZAWSZE lekarza czy szpital ma ZA DARMO , a z tych groszy co wpłaci na KRUS , to jak dożyje będzie miał " dziadowską " emeryturę i taka to tylko korzyść


... no , ale odbiegamy od tematu :

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

czytając niektórych mam wrażenie że są idealni,nie mają nic na sumieniu,nie oszukują USitd.to tylko na forum a rzeczywistość jest inna,i wcale się nie boję bo nikt tu nic nie udowodni

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

banda patalachow wymadrzajacych sie...co was to obchodzi kto za ile prywatnie robi..to raczej nie wasz biznes..
a jestem ciekawa ktory z was i ile razy wyh***l US...bo niewinni to raczej nie jestescie....
zal za dupe sciska jak to forum i ludzie w tym miescie na psy spadaja jaka nienawisc od was bije jeden drugiego w lyzce wody by utopil zeby tylko mu lepiej nie bylo...
a zasady konkurencji jakies obowiazuja..dzieki nim mamy taki wybor na rynku uslug i nie tylko...

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

Ważne są efekty wykonanej pracy , a jak robota jest dobrze wykonana , to się sama obroni .
Jeżeli wszystko wyjdzie dobrze , to znaczy , że jednak można .
Jednemu się opłaci , drugiemu nie .
" Każdy orze jak może ."

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

popieram martuchnam i zezowate .Dzięki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szpachlowanie i malowanie

W Temacie malowania, to czy możecie mi powiedzieć, jaką firmę mam wynająć w stolicy? Chciałbym odmalować całe mieszkanie, ale mam półkole w pokoju i dach jak na poddaszu. Kolega podsunął mi firmę, która zajmuje się malowaniem w Warszawie - http://www.mababud.com.pl/. Myślałem czy z nimi nie rozpocząć współpracy, bo Michałowi porządnie odnowili salon. Macie z nim jakieś doświadczenia? Opinie w Internecie tylko zachęcają.

Adi ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org