niedziela, 20 października 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zaginął pudel

Witam,

Przedwczoraj w okolicy sklepu GRAND MARKET ( na południu)
zaginął pies rasy pudel (sierść w kolorze szarym).
Jeżeli ktokolwiek go widział, proszę o informację.


"Są dwa sposoby odnoszenia sukcesów w życiu: albo dzięki własnej pracowitości, albo przez głupotę innych"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

Właśnie przedwczoraj późnym wieczorem bawił się z moimi suczkami przed blokiem na Reymonta,gdy Mąż wyszedł z nimi na dwór i zastanawialiśmy się skąd ten piesek...mam nadzieję,że znajdzie się.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

poszedł na kebab :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

kurcze tez mam nadzieje, ze sie odnajdzie musicie szukac w okolicach Reymonta glosno wolac po imieniu, moj piesek tez uciekl ponad pol roku temu i po 2 godz znalazla go moja znajoma kilka osiedli dalej i wolajac go po imieniu przylecial do niej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

Podejrzewam, że musiał gdzieś dalej pobiec, bo gdyby był w okolicy to na pewno by wrócił. Zawsze wracał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

Jeśli ktoś go przygarnął a będzie uczciwym człowiekiem to się zgłosi i Ci odda bo strasznie dużo ginie ostatnio małych piesków a widać że jest śliczny więc szkoda by było stracić. Życzę powodzenia w poszukiwaniach.

lena

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

Rutkowskiego poproś o pomoc

Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

tylko żeby to znowu nie okazała się jakaś mystyfikacja

Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

Bardzo zabawne... Jak nie masz nic do powiedzenia w sprawie, to nie komentuj.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

Też miałam kiedyś szarego pudelka miniaturkę. Pamiętam jak nam ją ukradli. Udało się odzyskać, ale ile nerwów... Trzymam kciuki za to, że psina znajdzie się cała i zdrowa.

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

Podejrzewamy, że ktoś mógł go zabrać, ponieważ Straż Miejska nie otrzymała do tej pory żadnego zgłoszenia o takim psie, który wałęsałby się lub zostałby potrącony przez samochód. Mamy nadzieję, że sam wróci albo ktoś go znajdzie i odda.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

Jeśli ktoś widział psa to bardzo prosimy o mailowy kontakt lub napisanie na forum.

"Są dwa sposoby odnoszenia sukcesów w życiu: albo dzięki własnej pracowitości, albo przez głupotę innych"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

Porozwieszajcie papierowe ogłoszenia ze zdjęciem. I poinformujcie schronisko, bo od straży miejskiej nic się nie dowiecie. Oni są od grzania tyłków w samochodach, a nie pilnowania porządku w mieście.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

Schronisko zostało już poinformowane o zaginięciu psa.

"Są dwa sposoby odnoszenia sukcesów w życiu: albo dzięki własnej pracowitości, albo przez głupotę innych"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

Autor: nieesia (---.elomza.pl)
Data: 30-03-12 08:46

kurcze tez mam nadzieje, ze sie odnajdzie musicie szukac w okolicach Reymonta glosno wolac po imieniu, moj piesek tez uciekl ponad pol roku temu i po 2 godz znalazla go moja znajoma kilka osiedli dalej i wolajac go po imieniu przylecial do niej, >> No niby tak ale jak ktoś go ukradł to na pewno od razu zmienił mu imię na inne.<<



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

fanka bocianka uwielbiam Cię :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

W dalszym ciągu piesek nie został znaleziony, prosimy o kontakt gdyby ktoś go zobaczył.

"Są dwa sposoby odnoszenia sukcesów w życiu: albo dzięki własnej pracowitości, albo przez głupotę innych"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

Czy ktoś widział pieska ?

"Są dwa sposoby odnoszenia sukcesów w życiu: albo dzięki własnej pracowitości, albo przez głupotę innych"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

Nadal nie znalazł się?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

Tak, nadal się nie znalazł. :(

"Są dwa sposoby odnoszenia sukcesów w życiu: albo dzięki własnej pracowitości, albo przez głupotę innych"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

Dzisiaj około 8 rano był widziany podobny, bardziej zarośnięty niż na zdjęciu, wielkości średniego pudla pies. Widziany był na Ks. Anny koło "Kraski". Niestety nie mam pewności czy to ten poszukiwany pies.

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

Szukaliśmy go dzisiaj w tych rejonac , ale go nie widać - gdyby kto kolwiek go zobaczył to proszę o informację.

"Są dwa sposoby odnoszenia sukcesów w życiu: albo dzięki własnej pracowitości, albo przez głupotę innych"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

Z dobrobytu by nie uciekł. Pewnie leży sobie teraz przed telewizorem i się śmieje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

Dziś późnym wieczorem piesek widziany w okolicach bloku ks. Anny 25

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

Piesek wrócił do domu :) Dziękuję wszystkim za pomoc

"Są dwa sposoby odnoszenia sukcesów w życiu: albo dzięki własnej pracowitości, albo przez głupotę innych"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

Bardzo się cieszę;) pozdrawiam!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

Wrócił wcześniej? Czy ten którego widziałem to mógł być ten?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

Bardzo dużo psiaków biega na ks. anny. Większość ma obróżki. Gdzie są właściciele?!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

W domu, oglądają telenowele w telewizji

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

Debi, czy Twój post wnosi cokolwiek do tematu ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

A no wnosi i to bardzo wiele :):)
Stwierdzenie faktu w jaki sposób opiekunowie zajmuja sie swoimi pupilami :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

Myślę, że powinnismy zająć się sprawą tych psów a nie ich nieodpowiedzialnymi właścicielami (?). To, co oni robią mało mnie interesuje- wystarczy mi fakt, że wzieli pod opiekę zwierzaka a teraz biedak biega glodny, brudny i niekochany. Nie chciałabym, aby taka psina wróciła do czlowieka, który traktuje go jak zabawkę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

MIJ a jak chcesz się zając sprawą tych psów ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

No właśnie jak? Co proponujesz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

To już moje sumienie jak to zrobię. Pomogę- nie będę siedzieć bezczynnie. Każda pomoc jest dobra.
Trzeba również porobić zdjęcia tym psom i poszukać im domku. Ktoś chce pomóc?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

MIJ fajnie,że nie ich los nie jest Ci obojętny.Nie możesz jednak wyadoptować komuś psa,który już do kogoś należy.W pierwszej kolejności trzeba pouczyć właściciela,poinformować go o grożących mu konsekwencjach.Nie można wypuszczać psa z domu samopas,bez opieki.Za to są kary.W przypadku widocznego zaniedbania można psa odebrać właścicielowi,ale nie samemu.
A naprawdę trudno jest w naszym regionie znaleźć psu dom.Wiem,bo to robię.W przeciągu pół roku znalazłam domy tylko dwa dwóch psów,oba pojechały do innych miast.Zrobiłam kilka ogłoszeń dla psiaków schroniskowych.Ale dzwonią ludzie z daleka i nie chcą tyle jechać.Wczoraj dzwoniły dwie osoby z województwa lubuskiego i jedna pani z Gdańska.Dla wszystkich ta odległość jest przeszkodą.
Może pomożesz ogłaszać pieski z naszego schroniska.Jeszcze nie wszystkim,których mam zdjęcia zrobiłam ogłoszenia.A psów jest tam naprawdę dużo,wiele z nich to typowo domowe psiaki,widać,że były wychowane w domu.I jeszcze jest ten plus,bo psy są na miejscu,wszystkie wysterylizowane,zaszczepione i tylko czekają na dom.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

MIJ - zabranie psa, który ma właściciela to jest kradzież, można mieć z tego powodu duże nieprzyjemności. Jeśli właścicielowi nie zależy na psie i wyrazi zgodę wtedy pomożesz pomóc znaleźć dla niego nowy dom. Jeśli widzisz, że właściciel zaniedbuje psa, tzn pies jest głodzony (widać wyraźnie żebra), chory, a nie leczony, poraniony wtedy nalezy zgłosić do Straży Miejskiej lub Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami podając dane właściciela. Wtedy można sądownie odebrać nieodpowiedzialnemu właścicielowi psa i przy tym zostanie ukarany.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

A kto tu mówi o zabieraniu włascicielom? Piszę o psach bezdomnych! Widzę, że od x czasu biegają, nikt ich nie szuka i nie interesuje się nimi. Zresztą nieważne- jak ktoś chce pomóc to pomoże a pisanie o tym nic nie daje (co widać- zbierze się kilka osób, które piszą oby pisać). Tyle w temacie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

MIJ najpierw napisałaś,że większość psów ma obróżki.I akurat nie tylko piszę,bo staram się coś robić.
Dokarmiam psy,nie systematycznie,bo się przemieszczają.Po skate parku,Kazańskiej,Księcia Janusza biega pies przypominający budową jamnika,nieco większy z dużą głową,bury.Bardzo spokojny.Jak go spotkam to nakarmię,daje się głaskać po głowie,boku nie da dotknąć.Widuję go już miesiąc.
To psy,którym się udało :
http://www.dogomania.pl/forum/threads/223472-Cudna-sunia-mix-szetlanda-Sonia-ju%C5%BC-w-ds-%29
http://www.dogomania.pl/forum/threads/216996-Piesek-w-typie-pumi-Amor-w-nowym-domu-%29
A zdjęcie jednej bezdomnej suni wkleiłam na to forum i migiem domek znalazła.Właściwie to pani już na nią czekała,bo wcześniej ją na ulicy widziała.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

Elina, widzę że z Tobą można coś zdziałać. Tak, te bezdomne psiaki mają obrózki. Widać, że mogły zostać wyrzucone. Nikt ich nie szuka. Dokarmianie to na dłuzszą metę zły pomysł. Wiem o tym, ale jak patrzę na te oczka to sama tak robię. Może załóżmy jakiś temat o bezdomnych psach, które szukają domu. Powklejamy zdjęcia. Ktoś, kto bedzie zainteresowany bedzie mial prościej. Co Ty na to? Jak wrócę do Łomży to porobię zdjęcia psom m.in. z ks. anny (a jest ich bardzo dużo).
Ostatnio, jadąc przez rondo przy pzu widzialam bernardyna, biegającego miedzy samochodami.. Nie miałam jak się zatrzymać ;/

Zastanawiam się, czy niektórych psow nie przewieźć do schroniska. Raz na jakis czas zawozimy tam karmę. Ale tak jak mówię- biję się z myslami.

Jeśli chodzi o temat bezdomnych psów- szybko się denerwuję, dlatego czasami moje wypowiedzi są zlośliwe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zaginął pudel

Tu jest watek bezdomnych psów :
http://www.dogomania.pl/forum/threads/216187-Bezdomne-psy-z-%C5%81om%C5%BCy
a tu psów ze schroniska:
http://www.dogomania.pl/forum/threads/224430-Psy-z-%C5%82om%C5%BCy%C5%84skiego-schroniska

Jeśli chodzi o dokarmianie to przyznam,że nadszarpuję domowy budżet.Tym bardziej teraz,kiedy zaadoptowała sunię ze schroniska.Karma,która przy psie,którego mam dłużej starczała na 1,5 miesiąca teraz starcza tylko na tydzień.A kupuję trochę lepszą,więc i nie tanią.A',że sunia nie ma jeszcze roku to potrzebne gryzaki,zjada je błyskawicznie i też muszą być po dwa ,bo drugi pies zazdrosny.No,ale sama chciałam.Jednak nie żałuję,bo sunia jest wspaniała.
Wklejanie zdjęć na wątek nie wystarczy.Trzeba robić ogłoszenia na różnych portalach.Tam,gdzie najwięcej ludzi zagląda.sprawdzać ewentualne domki,żeby pies źle nie trafił.
Do schroniska nie mam zastrzeżeń,sama zgłaszałam tam psy.Pies z pierwszego postu o bezdomnych jest w schronisku i teraz wygląda bardzo ładnie.Tylko wcześniej trzeba zgłosić psa w urzędzie miasta.
Ja osobiście chciałabym,żeby schroniskowe psy znalazły dom,bo wtedy też robi się miejsce dla innych.A jednak pies ze schroniska jest po kastracji/sterylizacji na co niektórych nie stać.
Moja suńka spędziła w schronisku wiele miesięcy i nie jest ani zalękniona,ani wycofana.To fajny,pełen energii pies.Choć nie wszystkie takie są,to zależy co przeżyły wcześniej.
Choć można zrobić zdjęcia i ogłaszać psy,które są na ulicy.Amor był ogłaszany zanim trafił do schroniska.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org