środa, 08 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Bebilon PEPTI

Niedawno byl ten temat poruszany ale nie moglem go znalesc dlatego zakladam nowy. Moja coreczka ma 2,5 roku i nadal musi korzystac z mleka bebilon PEPTI 2. Co sie dowiedzialem w ostatnich dniach lekarz rodzinny moze wystawic recepte na to mleko dla takiego dziecka ale tylko na 100% odplatnosci. Znizka przysluguje tylko dzieciom do 1 roku. Majac znizke za 4 puszki placilismy 28-30zł w tej chwili musimy placic prawie 100zł !! I teraz moja prosba do kogos kto posiada taka znizke na mleko czy moglby odsprzedac po rozsadnej cenie 5-10 puszek ? Z gory dziekuje za odpowiedz wszystkim zainteresowanym tematem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bebilon PEPTI

Musisz poprosić rodzinnego o skierowanie do specjalisty, ten jak wyda Ci dokument o przewlekłej chorobie dziecka to wiek dziecka upoważnionego do zakupu mleka zwiększ się do lat 4.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bebilon PEPTI

musisz isc do alergologa po zaswiadczenie, ze twoje dziecko nadal musi pic tylko Bebilon Pepti. Znizka jest tylko do roku, bo w wiekszosci przypadkow skaza bialkowa mija okolo 1 roku zycia dziecka. Ale jesli Twoje dziecko nadal ja ma to wydaje mi sie, ze zaswiadczenie zalatwi sprawe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bebilon PEPTI

DALI a skąd wiesz ze z takim zaświadczeniem zniżka przysługuje? bo ja mam takie a jednak mleko muszę wykupować za 100% ceny , córka ma ponad 2 latka. Chyba ze sie cos zmieniło od tamtej pory. swoja drogą to skandaliczne ze w tym kraju dzieja sie takie rzeczy podczas gdy u sąsiadów dzieciom alergikom taki preparat przysługuje za darmo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bebilon PEPTI

Też mam ten problem, ale powiem że jest to kwestia lekarza - tylko i wyłącznie. Mimo posiadanego zaświadczenia też musiałem płacić 100% za to mleko ponieważ pani doktor stwierdziła, że córka ma już powyżej roku i jej się nie należy ... zgodnie z jakimś rozporządzeniem. Nie myśląc wiele zadzwoniłem do NFZ i co się okazało. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych!!! a takie zachowanie lekarzy związane jest z ich strachem przed wystawieniem błędnej recepty i odpowiedzialnością więc dla świętego spokoju wstawiają 100%. Rozwiązaniem jakie usłyszałem od NFZ to złożenie skargi na przychodnię ... na razie jeszcze mamy mleko więc czekam do wystawienia nowej recepty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bebilon PEPTI

zgadzam sie z Tobą alrob.równiż kontaktowałam sie z nfz i usłyszałam to samo co ty, a lekarze maja to w d... i dla spokoju wypisuja 100% a my musimy placic duze pieniadze za mleko ktore wg nfz jest refundowane, a lekarze zasłaniaja sie jakims rozporządzeniem z kosmosu, chciala bym zeby pokazali gdzie konkretnie jest to rozporzadzenie w ktorym pisze ze znizka do 1 r.z dziecka...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bebilon PEPTI

Witam
zgadzam się z wami. Moje dziecko ma 2 miesiące i mimo zaświadczenia od specjalisty mój lekarz wypisuje na 100% i to z łaską bo przecież na 100 % mogę kupić bez recepty.NFZ nie może ich zmusić do wypisywania nam zniżek niestety ale miło by było by im się do dobrał do d...py bo przecież refundację nie daja nam z własnej kieszeni.
skarga nic nie da ponieważ według nich może refundacja się danemu dziecku nie należy.
Po prostu trafiamy na ludzi bez serca i konowałów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bebilon PEPTI

Co do zaswiadczenia od specjalisty (alergologa) oczywiscie posiadamy takie zaswiadczenie wydane 2 tygodnie temu na okres pol roku. Wiec wyglada na to ze nie ma zadnego ograniczenia wiekowego by dostac znizke tak ? Lekarz stwierdzil ze jest takie rozporzadzenie od 1 stycznia tego roku (wczesniej wystawiala normalnie recepty ze znizka) nie proponujecie zrobic ? Mleko skonczy mi sie najprawdopodobniej w poniedzialek mam recepte na 100% odplatnosci zastanawiam sie tylko czy ja wykupowac. Czy ktos z was w tym roku dostal recepte ze znizka od swojego lekarza ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bebilon PEPTI

Ja dostałam w styczniu ale w lutym już mi nie przysługiwała zniżka niby było jakieś rozporządzenie którego nie ma w pisze jak wół że przysługuje mi zniżka :
http://www.dlapacjenta.mz.gov.pl/refundacja/web/lekarz

Mam zaświadczenie ze dziecko ma alergię pokarmową
pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bebilon PEPTI

tuskolandia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bebilon PEPTI

Zucio
ja dostaje recepty ze zniazka bez problemu, chyba to jest kwestia lekarza naprawde tak jak ktos wyzej wspomnial. Ja zmienilam pediatre jakis czas temu, bo poprzedni wystawial mi tylko na 4 puszki i musialam co 2 tyg latac do niego, a on z wielka laska mi wypisywal. A od kad chodze do swojej nowej pediatry to wypisuje mi po 10 puszek i jeszcze sie pyta czy mi starczy.
Wiec skoro w NFZ powiedzieli ze nie ma ograniczen wiekowych to trzeba im to przypomniec

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bebilon PEPTI

Ile lat ma twoje dziecko?
Gdzie chodzicie do lekarza?
A może mogłabyś odstąpić recepte.
Proszę o odpowiedź

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bebilon PEPTI

Na Makowej wypisują bez problemu mleko. Moje dziecko ma 4 lata.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bebilon PEPTI

Probowalem wczoraj dzwonic do lomzynskiego NFZ ale nie odbierali chyba nie pracowali (napisalem e-maila) a jutro jeszcze zadzwonie dowiem sie na 100% jak to jest. A pozniej jesli jest jak mowicie zadzwonie do lekarza i niech mi to wytlumaczy (ciekawe co powie).
Czy w aptece sprzedadza mi 1 puszcze bez recepty ?
Nieesia a do ktorego lekarza chodzisz ?
Czy moze ktos odsprzedal by mi 4-5 puszek w cenie 10-12 zł ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bebilon PEPTI

w aptece sprzedadzą 1 puszkę na tzw receptę ratującą życie. tylko oczywiście 100 % płatne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bebilon PEPTI

na allegro mają 2 puszki
http://allegro.pl/bebilon-pepti-2-okazja-i2199243781.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bebilon PEPTI

Moje dziecko ma 2,5roku należymy na Makową tydzień temu byłam u lekarza. Powiedziała że już nic z tego nie ma refundacji tylko do 1roczku. Więc dostałam recepte 100% płatną 22zł za opakowanie.
Proszę o informację czy ktoś poratuje receptą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bebilon PEPTI

nie kazda apteka ale tak sprzeda jedna puszke bez recepty, na Ul. Bema mi kiedys sprzedala tak.
Ja chodze do Kolodziejskiej w hotelu pielegniarerk.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bebilon PEPTI

Wczoraj kupilem 1 puszke w stokrotce (bez problemu)
Co do calej sytuacji z refundacja do 1 roku zycia. Sprawa nie jest jasna. A mianowicie: dzwonilem wlasnie do NFZ w Białymstoku. Refundacja przysługuje dla niemowlat ! I wiekszosc lekarzy interpretuje to tak ze niemowle to dziecko do 1 roku zycia. NFZ w Białymstoku napisalo pismo do Ministra aby zinterpretowal dokladnie co to znaczy "niemowle". Mam zadzwonic za tydzien moze bedzie odpowiedz i wtedy bedzie wszystko jasne! Poinformuje oczywiscie wszystkich o tym wtedy kazdy bedzie mial "oparcie" jesli odpowiedz bedzie pozytywna czyli dla dziecki bez wzgledu na wiek.
Kupie kilka puszek w cenie 10-12 zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bebilon PEPTI

Przeczytajcie sobie obwieszczenie MINISTRA ZDROWIA z dnia 27 lutego 2012 r strona 289. Nie ma mowy o ograniczeniu wiekowym, a Lekarz przy wypisywaniu recepty powinien się kierować diagnozą, a nie wiekiem pacjenta :)

pozdrawiam kasia



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bebilon PEPTI

Dzwonilem dzis ponownie do NFZu w Białymstoku. Poinformowali mnie iz otrzymali pismo na ktore czekali i odpowiedz jest taka iz mleko Bebilon Pepti 2 z refundacja przysługuje dzieciom od 6 miesiaca zycia w zwyz (bez ograniczenia) podobno taka tez informacja pojawila sie na stronie ministerstwa. Z ta informacja zadzwonilem do lekarza rodzinnego ktory nic o tym nie wie i dalej nie chce wypisac mi recepty z refundacja. Wysyla mnie do alergologa mowiac iz on moze wypisac recepte na mleko. Jede do alergologa ktory mowi iz to nieprawda, nie moze wypisac recepty. Sprawdza czy cos sie zmienilo na stronie internetowej ministerstwa mowi ze nic tylko dla dzieci do 12 miesiaca. Wypisuje jedynie zaswiadczenie i na tym jego rola sie konczy. Zaswiadczenie jest dla lekarza rodzinnego i on powinien wypisywac recepte. Bede dzwonil dalej do NFZu w Warszawie (teraz probowalem ale juz nie pracuja). Wy robcie podobnie dzwoncie pytajcie. Nie moze byc tak ze jednym dzieciom przysluguje innym nie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bebilon PEPTI

Wszystkim osobom zainteresowanym tematem mogę polecić sprawdzić stronę, na której znajdziecie najróżniejsze produkty, które pomoga podczas karmienia dziecka, w tym np. smoczek do butelki . Wszystkie informacje o ofercie oraz kontakt znajdziecie na stronie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org