piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Starbucks caffe

Ktos lubi dobro kawke z roznymi dodatkami wypic na miejscu jak rowniez wziasc na wynos? co mysliscie o otworzeniu Starbucks w Łomzy czy by to wypaliło?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

ja lubię,
ale uważaj bo prędzej sprzedaż lodówki eskimosom niż łomżyniakom dobrą kawę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

zejdzcie z tymi pomysłami na ziemię...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

Witam,
mogłoby to się udać czemu nie. Gdyby zapach unosił się na ulicy przed lokalem. Sam zapewne bym sobie nie odmówił.
Łomżyniacy lubią wszystko co amerykańskie czyli kawa na wynos z "danky'n donuts" coś w tym stylu by poszło

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe



.... Ja będę się logowała codziennie-uwielbiam dobrą kawę ;) ....Obiecuję !

------- lepiej należeć do niektórych niż do wszystkich --------

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

oczywiście w cenach dostosowanych do Łomży. Nie mogą być to ceny warszawskie poznańskie a nawet białostockie lepiej żeby nie były.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

Moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł.

Ja bardzo chętnie się napiję czegoś porządnego ;D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

Kafeteria- plajta, Vanilla Cafe- plajta, Czekoladowa Nuta- plajta,
... bo to były zbyt kulturalne miejsca na łomżyńskie społeczeństwo, potomkowie roztrząsaczy gnoju preferują kebaby i budy z zapiekankami, według zasady : wełna, nie wełna, aby du.pa była pełna

i tak cienko przędzie większość lokali w Łomży, bo ludzie nie są nauczeni korzystać z takich miejsc, brak nawyków , siedzą w domach przed tv, dłubią pestki i popijają browara z Biedronki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

Pomysł dobry, pod warunkiem że byłoby to gdzieś w centrum:) Ja napewno bym korzystała:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

Nie jest to mozliwe ze wzgledu na to ze Starbucks nie ma opcji franchisingu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

Człowieku zejdź na ziemię Starbucks w Łomży oni nie opanowali nawet 20% dużych miast w tym kraju a gdzie jeszcze średnia miasta. Zanim coś napiszesz to zorientuj sie trochę w branży czy trendach jakie w niej obowiązują. I nie pisze się "dobro kawę" tylko dobrą kawę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

Oj wy tylko umiecie gasić ludzi zamiast dodać im wiary w siebie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

kazdy pomysl tylko krytyka spotyka...a moze tak ci co tak krytykuja sami wpadli na cos bo jak na razie zazdrosc wam dupy zzera

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

czarna_mamba1212, trochę realizmu

ja nikomu nie żałuję, wręcz przeciwnie, życzę powodzenia, a otwierajcie jak najwięcej ciekawych miejsc, ekskluzywnych lokali gastronomicznych czy też sklepów,
a marzyć nie zawsze znaczy mieć

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

to nie są pomysły realne to mrzonki ,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

pozyjemy zobaczymy a pisac kazdy moze jak chce nawet nieuzywajac polskich znakow:) o

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

W Łomży za 10-12-15 zł kawe chcesz sprzedawać ?
jak by tak powiedział chyba Cie... ;)

Łomża leży na Mazowszu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

Zurcio , bez urazy , życzę Ci powodzenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe



starbucks jako starbucks pewnie nie mógłby powstać ze względu na jakies tam ich procedury ale coś w stylu starbucks - czemu nie? Oczywiście w miejscu z dostepnym dużym parkingiem to miałoby sens.A do tego jakas fajna nazwa.... Dobra kawa obroni się zawsze! A z opcją "na wynos" super!!!

------- lepiej należeć do niektórych niż do wszystkich --------

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

kittka701

to dlaczego upadła Vanilla Cafe ??? , miła atmosfera, czysto, kulturalnie, samo centrum, duży parking i najważniejsze - najlepsza kawa w mieście

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe



zezowate szczęście... nie wiem???!!!!

A może Ty wiesz?

------- lepiej należeć do niektórych niż do wszystkich --------

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe


Kafeteria- plajta, Vanilla Cafe- plajta, Czekoladowa Nuta- plajta,
... bo to były zbyt kulturalne miejsca na łomżyńskie społeczeństwo, potomkowie roztrząsaczy gnoju preferują kebaby i budy z zapiekankami, według zasady : wełna, nie wełna, aby du.pa była pełna

i tak cienko przędzie większość lokali w Łomży, bo ludzie nie są nauczeni korzystać z takich miejsc, brak nawyków , siedzą w domach przed tv, dłubią pestki i popijają browara z Biedronki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

już gdzieś to czytałam ....

------- lepiej należeć do niektórych niż do wszystkich --------

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

bo to jest odpowiedż, chyba wszystko jasne ?
ot, taka łomżyńska drobnomiasteczkowa mentalność

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

Starbucks, ach. <3

Ale to nie w Łomży. W Łomży można by spróbować z pijalnią Wedel lub Mount Blanc. Frappe mają takie super.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

Starbucks, ach. <3

Ale to nie w Łomży. W Łomży można by spróbować z pijalnią Wedel lub Mount Blanc. Frappe mają takie super.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

"Czekoladowa Nuta" , pijalnia czekolady ,

lokal z aspiracjami :miała tam być mini galeria, prowadzona działalność kulturalna, czasami muzyka na żywo, koncerty i wieczory poezji - PLAJTA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

bo miejsce kiepskie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

Brzeczyszczykiewicz

a do Koterii - Galerii Prowincjonalnej na grzańca z gożdzikami chodziłeś ? miejsce niewiele lepsze, odpowiedni klimat i co ? PLAJTA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

otwórz "Star&Bucks" kawe będziesz taniej serwował, a niektórzy nabiorą się na nazwę...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

udzie co z wami..wy powinniscie dopingowac takie pomysly...lomza musi sie rozwijac a nie tylko mamuty niedlugo tu wogle zostana...pokazcie przyklad wezcie sie za jakas promocje

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe






martuchnam - popieram :)

------- lepiej należeć do niektórych niż do wszystkich --------

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

choc jedna...thanksssssssssssssss kittka701:))

btw uwielbiam kawe a najlepiej zeby byla dobra...ostatni raz pilam ********* w berlinie w tamtym roku oraz oryginalna z hawaii....marze o czyms takim tu w lomzy lub okolicy

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

ja rowniez mysle o otwarciu czegos swojego tak jakos na sezon letnio jesienny...szukam dobrego pomyslu i nawet sie was nie bede pytac na forum bo tylko krytykowac umiecie......po prostu poslucham siebie i widze niestety czego tu brakuje....glownie normalnych ludzi ale to da sie zmienic

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

Zurcio Starbucks caffe to franczyza sam/sama zadaj pytanie w jak grupę docelowa chcesz trafić tym pomysłem ? W 20 30 40 latków ile jest potencjalny klient jest wydać w miesiącu caffe?
Myślę że w franczyzę to i tam to trzeba wydać kupę kasy!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

AndyC to nie jest franczyza dla ludzi, więc nie pitol. Amrest jest właścicielem tej marki na min. na Polskę, skoro nie chcieli otworzyć w Łomży KFC to tym bardziej kawodajni i jak ich rozumiem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe




Sieć kawiarni Starbucks jest rozwijana w Polsce przez spółkę AmRest, do której należą także takie marki, jak Burger King, Pizza Hut,, czy KFC. Sieci Fresh Point i Rodeo Drive, które AmRest również rozwijał będą teraz zarządzane przez niezależnych przedsiębiorców, czy poprowadzą je w ramach franczyzy.


AmRest zastrzega jednak, że wszystkie kawiarnie franczyzowe Starbucks będzie otwierał sam, nie szukając biorców licencji. W niedawnej rozmowie z nami Henry McGovern, prezes AmRest, potwierdził, że pierwsza kawiarnia Starbucks powstanie jeszcze w tym roku. Gdzie i kiedy dojdzie do otwarcia, nie zdradził.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

OjciecR. z którego roku masz te info;)

Starbucks bardzo uważnie analizuje poszczególne rynki – bierzemy pod uwagę różne czynniki, takie jak dostępne lokalizacje, miejsca korzystne pod względem natężenia ruchu pieszych oraz inne warunki. Nie ma jednej nadrzędnej zasady, którą kierujemy się przy wyborze lokalizacji – tłumaczy Agnieszka Kozłowska - Oczywiście naszą pierwszą kawiarnię na rynku polskim chcieliśmy otworzyć w stolicy, natomiast w przypadku innych miast nie ustalaliśmy z wyprzedzeniem kolejności otwarć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

zezowate szczęście - Koteria tam na rogu senatoskiej miała swój jedyny klimat;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

A mi brakuje czegoś w stylu Nudle w pudle czy coś. Makarony generalnie;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

martuchnam

jak uwielbiasz dobrą kawę to na co czekasz ?
wynajmuj lokal w dobrym punkcie, najlepiej centrum i otwieraj sezonową kawiarnię tylko ma być b. DOBRA i najlepiej za pół ceny albo i półdarmo,

daj przykład, pokaż wszystkim jak się robi biznes, " lomza musi sie rozwijac "
powodzenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

Brzeczyszczykiewicz - fakt, ale dlaczego upadła ?
chyba nie z nadmiaru klientów

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

AndyC, weź w google wpisz odpowiednią fraze i wszystko będziesz wiedział. http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/amrest-ma-umowy-na-prowadzenie-kawiarn-starbucks-w-polsce-i-czechach#

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

OjciecR. to również czytałem . Wole opierać informacji z wielu źródeł niż opierać się na jednym.

Jak sadzisz ten biznes by wypalił w Łomży?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

jeden post twoj przegapiłem, właściwie to potwierdzasz tylko co wczesniej napisałem, moze mnie po prostu źle zrozumiałeś. Sami otwierają te kawodajnie ale ludziom w franczyze nie dają.
Nawet w tych nowych centrach to by był słaby biznes i oni prędzej zdecydują się w którymś CH otworzyć KFC niz starbucks.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

OjciecR. zrozumiałem Ciebie myślałem że ten biznes opiera się na franczyzie to ja się pomyliłem. Masz racje pomysł na Starbucks caffe to nie wypał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

Autor: zezowate szczęscie (---.adsl.szeptel.net.pl)
Data: 05-01-12 14:46


Kafeteria- plajta, Vanilla Cafe- plajta, Czekoladowa Nuta- plajta,
... bo to były zbyt kulturalne miejsca na łomżyńskie społeczeństwo, potomkowie roztrząsaczy gnoju preferują kebaby i budy z zapiekankami, według zasady : wełna, nie wełna, aby du.pa była pełna

i tak cienko przędzie większość lokali w Łomży, bo ludzie nie są nauczeni korzystać z takich miejsc, brak nawyków , siedzą w domach przed tv, dłubią pestki i popijają browara z Biedronki


BRAWO zezowate szczęście - napisałeś dokładnie to co sama bym napisała.
A ja się teraz zastanawiam gdzie umówić się na kawę ze znajomym z Bialegostoku, żeby kichy nie było wrrrr
Kto wie gdzie jeszcze można wypić dobrą kawę?
Czy pozostały już tylko 4 pory roku i malina?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

Kafeteria- plajta, Vanilla Cafe- plajta, Czekoladowa Nuta- plajta,
... bo to były zbyt kulturalne miejsca na łomżyńskie społeczeństwo, potomkowie roztrząsaczy gnoju preferują kebaby i budy z zapiekankami, według zasady : wełna, nie wełna, aby du.pa była pełna


Kafeteria i Czekoladowa Nuta jak dla mnie zle miejsca jesli chodzi o lokal...
Vanilla plajta?? A moze tylko na zime zamknieta?? Wie ktos?? Szkoda bo fajnie tam bylo

Starbucks caffe nie jesli chodzi o Łomże ale jakas knajpka w tym stylu jak najbardziej. Szukaj dobrego miejsca na lokal a na bank bede stala bywalczynia:P



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

zezowate szczescie ja mam juz jeden bussiness co prawda nie zwiazany z gastronomia ale swoj :P i calkiem dobrze mi sie wiedzie jak dotad..
ale cos wykombinuje innego tak jak powiedzialam sezon lato jesien i to nie ma byc sezonowy ogrodek czy kawiarnia sezonowa

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

a co mysliscie o salonie ferrari w lomzy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

zezowate, a może dlatego, że było w niej bardzo mało miejsca? To była specyficzna?:P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

Janko nimh,
brawo z ust mi to wyjąłeś, pomysł tak samo dobry jak i Starbucks caffe w Łomży

styna18
tak, zamknęli tylko na zimę i wczesną wiosnę, otworzą tak gdzieś w maju by zamknąć około pażdziernika - a czynsz najmu zapłacą za cały rok,

- lokalizacja lokalu ma b.duże znaczenie, ale trzeba też liczyć się z cenami najmu co jest istotną pozycją po stronie kosztów własnych, ludzie próbują na uboczu bo nie każdego stać na ryzykowanie większych pieniędzy, które to niekoniecznie się zwrócą ,
- jak w lokalu jest odpowiedni klimat, atmosfera a i menu podpasuje to klient tam trafi, (jak będzie chciał ) a Łomża jest tak wielką i rozległą metropolią, że wszędzie jest blisko, o przysłowiowy rzut beretem ,

Brzeczyszczykiewicz
a co , żle było ? jakby były profity to dalej by istniała, nie zarzyna się kury znoszącej złote jajka - niska frekwencja, ot i wszystko





a KLIMAT i ATMOSFERĘ w lokalu, tworzą przy pomocy dobrego gospodarza- animatora, sami klienci uczęszczający do niego. Nie chodzi tu o muzykę czy też wystrój, klimat lokalu zależy od jego bywalców.
U nas takich brakuje..........................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

chce!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

?????????????????????????????????????????????????????????????????????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

Nie wiem czemu nie widzicie miejsca dla Starbucks'a. Przecież w galeriach nowych (szczególnie chyba tej na Bawełnie) byłoby jak znalazł. Łomżyniacy i ludzie z całego regionu będą tam przyjeżdżać, czasem tylko po to, by pochodzić, nic konkretnego nie kupić. Ale coś zjeść czy wypić to i owszem, jak nogi zabolą. Więc moim zdaniem to nie jest pomysł zdany na klęskę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

http://www.gastronauci.pl/8587-starbucks-coffee-warszawa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

Juz widze te tlumy ludzi rzucajacych sie na kubek kawy za 10zl...




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

Właśnie wczoraj wieczorem byłem w Warszawie w Starbucks Coffee na Nowym Świecie, ogólne wrażenie nie jest złe, jednak dla mnie istnieją lepsze kawiarnie i nie potrzeba tam zostawiać, aż takiej gotówki. Nic specjalnego. Wystrój też taki dziwny, raczej skromny, za głośna muzyka.

Jak dla mnie to keljny "fast food" kawowy, gdzie tłumy ludzi prawie z wypiekami na twarzy, stoją grzecznie po kubek zupełnie przeciętnej kawy. Kawa jest dobra, owszem, ale bez przesady – nie jest to aż taka rewelacja, żeby nad nią piać z zachwytu, a cena jej była dość wysoka.
Ciasteczka, muffiny apetycznie wyglądają, są duże (i drogie), smak pozostawia wiele do życzenia - wolę dostać coś mniejszego, ale bez przemysłowych ilości sody, proszku i Bóg wie czego jeszcze.

Ceny, też raczej nie na łomżyńskie realia, za dwie kawy, dwa muffiny i sok, to można dostać zgrzewkę piwa w Biedronce.

Nie podoba mi się też ta sztuczna i nienaturalna uprzejmość i wyluzowanie u obsługi. Wywoływanie kaw po imieniu, "espresso dla Czesia!" trochę mnie jednak żenuje. Pytanie baristy - "What's your name?".
Rozumiem Ameryka, ale dlaczego panienka młodsza ode mnie o jakieś 20 lat woła mnie głośno po imieniu? Nie jestem aż taki stary, lecz trudno zaakceptować mi, kiedy obca, młoda osoba spoufalając zwraca się do mnie: jak masz na imię?.
Niektóre amerykańskie obyczaje śmieszą w Europie, nadmieniam, że w Starbucks Coffee w Rzymie czy Wiedniu nikt do mnie tak nie wołał.

No i jeszcze jedna kwestia : odniosłem wrażenie, że Starbucks jest traktowany bardziej jako miejsce spotkań niż restauracja/kawiarnia, studenci i nastolatki przychodzą z laptopami lansować się drogą kawą . Atmosfera jak na gimnazjalnej dyskotece. Ot, taki lansik dla snobów.

Już widzę jak po Łomży biegają smakosze kawy na wynos i łażą z kubkiem przez pół miasta albo te tłumy roboli i bezrobotnych, co wpadają codziennie do Starbucks Cooffe na lunch !


Starbucks Coffee jakoś mnie nie powala.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

Polecam otworzyć bar mleczny :) Dobre jedzenie za małą cenę hehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

zezowate szczęście - bardzo dobrze powiedziane.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

kawa ;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

Zurcio

działasz już coś w tym kierunku ?
napiłbym się dobrej kawy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

;))





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starbucks caffe

odświeżam

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org