sobota, 19 października 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
A miało być tak pięknie

No cóż. Radni naszego miasta chcieli dobrze... Rondo przy Kauflandzie było przebudowywane praktycznie rok i co z tego ?! Miało być bezkolizyjne a tu proszę. Kobieta jadąc Skodą wjeżdża w bok białego busa. No i gdzie to bezpieczeństwo ?! Niestety z Łomży nie da się zrobić Warszawy... Kto w tej sytuacji zawinił ?? Pośpiech i nieuwaga kierowców czy może ktoś na wyższym stołku ??

Michalski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: A miało być tak pięknie

wez ty piznij sie w leb i przeczytaj to co napisales. pewnie jeszcze stara ekipa podpiela sie pod lomzynskie centrum swiatel drogowych i specjalnie zmienila na zielone zeby doszlo do wypadku. spisek jest wszedzie, nie ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: A miało być tak pięknie

Po pierwsze - to już nie jest klasyczne rondo. Po drugie - z moich obserwacji wynika, że ludzie, skręcając w lewo, nie zwracają uwagi na to, że już pali się czerwone. Stąd wynikają kolizje, bo kierowcy myślą, że jak już wjechali na "rondo", to mogą jechać dalej, pomimo czerwonego światła. Ot takie przyzwyczajenie do skrzyżowań z wysepkami.
Moim zdaniem lepiej byłoby ( i taniej ) gdyby zostawiono tak jak było.
W godzinach nasilonego ruchu to skrzyżowanie - niestety - powoduje spowolnienie ruchu. Gdyby zostawili tak jak było, ruch ( moim zdaniem ) byłby płynniejszy.
Nie wiem czy moje spostrzeżenia ktoś podzieli. Proszę o wypowiedzi.
Ja wolę nadłożyć drogi, żeby pokonać to " rondo" na wprost, bo zawrót na nim to horror.

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu. (S.Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: A miało być tak pięknie

Na ogół nie jestem ordynarny, ale tym razem powiem...Wy Barany!!!, przecież to skrzyżowanie jest dla Was "furtką" na szerokie drogi, na nim macie się nauczyć jak się poruszać po większych miastach z tablicą rej. "BL" i "BLM", a także pokrewnymi. Powinno się dziękować za to skrzyżowanie, a nie biadolić. Poza tym w godz. tzw. "szczytu" robi się tam korek, ale już nikt nie pamięta jak było poprzednio?!, było gorzej, a sznur pojazdów stał do "Małachowskiego" i to było lepsze!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: A miało być tak pięknie

Zawrot na tym rondzie to nie horror, tylko nie dluga chwila czasu. Nie przesadzaj nie jest tak zle. Niektorzy inaczej postrzegaja zawrot hehe.
Tez popieram Cie zeby zostawili tak jak bylo. Lomzyniacy nie umieja jezdzic po tym skrzyzowaniu. Swiezo po oddaniu przygladalem sie bacznie kierowcom co robia, i stwierdzilem ze jezdza na pamiec i bez wiedzy teoretycznej.
Jak swiatla dzialaja to jest to skrzyzowanie z wyspa centralna(ple ple ple).
A gdy swiatla nie dzialaja to stoja znaki ze jest to rondo.

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: A miało być tak pięknie

Sorki za liczbę mnogą...:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: A miało być tak pięknie

A ja nie mam na ten temat opinii

Melanż!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: A miało być tak pięknie

Dobrze by było żeby ludzie już sie nauczyli z tego zjeżdzac. Nie chodzi mi że nie widzą czerwonego po skrencie w lewo. Tylko że wszyscy od razu do zjazdu ustawiają się na lewym i blokują prawy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: A miało być tak pięknie

wiec kto pierwszy ten lepszy jak w rosji tak proste skrzyżowanie a tak trudne miało być bezkolizyjne a jest więcej kolizji niż ustawa przewiduje ale blacharz i rakiernik tesz muszą rzyć wystarczy spojrzeć i pomyślec

Michalski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: A miało być tak pięknie

torro

OK
Weźmy taką sytuację - jedziesz na wprost i masz czerwone.Stoisz. Skręcasz w lewo.Stoisz. Skręcasz drugi raz w lewo. Stoisz. Dalej już jedziesz.
Czyli - stoisz TRZY zmiany świateł. Jeśli to dla Ciebie jest chwila, to ja się nie znam na chwilach ...

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu. (S.Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: A miało być tak pięknie

A ja to lubię tamtędy jeździć w Łomży zwykle bywa pusto, 3 samochody w kolejce to góra. I nie bardzo wiem co jest nie jasne, przecież tam są światła i pasy ruchu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: A miało być tak pięknie

Do zjazdu po skręcie w lewo masz dwa pasy, wszyscy walą na lewy i blokują prawy. Prze to autostrada jest zakorkowana.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: A miało być tak pięknie

Na brak znajomości przepisów ruchu i najlepsze na świecie skrzyżowania nie pomogą.

_____________________________________________________________

Prawda nie ma żadnych bogów ponad sobą. Wiara w prawdę zaczyna się od zwątpienia we wszystkie prawdy, w które się uprzednio wierzyło.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: A miało być tak pięknie

walą, bo jak jest ruch to na prawy muszą się jakoś włączyć

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: A miało być tak pięknie

Autor: Michalski (---.182.27.10.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 09-01-12 23:16

wiec kto pierwszy ten lepszy jak w rosji tak proste skrzyżowanie a tak trudne miało być bezkolizyjne a jest więcej kolizji niż ustawa przewiduje ale blacharz i rakiernik tesz muszą rzyć wystarczy spojrzeć i pomyślec

Michalski

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

No tak :)
Wystarczy przeczytać i wszystko wiadomo:):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: A miało być tak pięknie

Nie wiem o co ci biego. Do skrętu w lewo masz jeden pas, potem do zjazd masz dwa środkowy i prawy. Mówiąc o lewym miałem na myśli środkowy. Wtedy blokują prawy i wychodzi korek. Po skręcie w lewo do zjazdu ustawiasz się na środkowy lub prawy
Jesteś z tych co nie mają pojęcia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: A miało być tak pięknie

I przedewszystkim po skręcie w lewo te dwa pasy są wolne bo wczęsniej tam było zielone czyli opuścili te dwa pasy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: A miało być tak pięknie

mówiąc o lewym, , a jak miałeś na myśli środkowy, to tam jest nie tak,pewnie myślisz o tym co się zjeżdża do Kauflandu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org