środa, 02 października 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Telewizja cyfrowa... z czym to do czego to ?

Mam proste pytanie bo nie moglem sobie z tym poradzic.

Zalozmy ze mam telewizor ktory nie posiada Mpeg4

Wiem ze gdy telewizja cyfrowa bedzie dostepna to moge kupic sobie zwykla antene siatkowa i odbierac darmowe kanaly. Jezeli mam tv z mpeg4 to odrazu a jak nie to musze dokupic dekoder.

Ale moje pytanie dotyczy czego innego. Czy telewizje takie jak vectra czy multimedia takze w swoim kablu puszcza calkwicie cyfrowy sygnal?

Jezeli tak to rozumiem ze takze bede musial dokupic sobie dekoder?

Chociaz w obecnej chwili jak oferuja tv cyfrowa to dekoder daja swoj wlasny.

Wiec jak to jest?

Czy kazda telewizja kablowa bedzie emitowac sygnal cyfrowy? I majac tv z mpeg4 nie bedzie trzeba miec dekodera?

To po co teraz telewizje daja dekodery?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Telewizja cyfrowa... z czym to do czego to ?

naziemna tv cyfrowa dopiero wchodzi w duzych miastach wiec do nas dotrze za jakies dwa lata i bedzie wystarczył telewizor z mpeg4 , co do multimedii i vectry to już dawo maja w swojej ofercie telewizję cyfrową wystarczy sie przejś do salonu , podpisac papier, a kablem popłynie cyfrowa jakos

szpenio - człenio!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Telewizja cyfrowa... z czym to do czego to ?

i dekoder bedziesz musial posiadac gdyz sygnal kablowy jest kodowany abys z sasiadem nie mogl sie podzielic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Telewizja cyfrowa... z czym to do czego to ?

można odbierać już w Łomży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Telewizja cyfrowa... z czym to do czego to ?

w chwili obecnej sygnał tv cyfrowej nadawany jest z B-stoku od grudnia 2011 będzie również z Ostrołęki, więc kto ma TV z mpeg-4 może już odbierać dziś nawet z anteny siatkowej to ostrzeżenie bo sprzedawcy próbują naciągać na zakup na droższej anteny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Telewizja cyfrowa... z czym to do czego to ?

Kablówki mogą puszczać sygnał cyfrowy, ale wtedy dodają dekoder. Ponieważ sam telewizor musiałby mieć tuner DVB-C a kablówki musiałyby się dogadać w sprawie standardu nadawania, żeby producenci telewizorów mogli się dostosować. Jak na razie wychodzi to tylko w nielicznych krajach. A są i takie telewizory, które mają tunery DVB-S, do oglądania darmowych kanałów satelitarnych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Telewizja cyfrowa... z czym to do czego to ?

np.: Loewe Xelos 37 DR+

apostata

ks. Tischner:
"Jeszcze nie widziałem nikogo, kto stracił wiarę czytając Marksa, za to widziałem wielu, którzy stracili ją przez kontakt z księżmi"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Telewizja cyfrowa... z czym to do czego to ?

u mnie dwójka działa na śrubokręt.
czy to jest cyfrowe ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Telewizja cyfrowa... z czym to do czego to ?

...śrubokręt jest cyfrowy jak JarKacz prawdomówny...

apostata

ks. Tischner:
"Jeszcze nie widziałem nikogo, kto stracił wiarę czytając Marksa, za to widziałem wielu, którzy stracili ją przez kontakt z księżmi"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Telewizja cyfrowa... z czym to do czego to ?

do tego baranka nade mną...

z reguły nie gadam z takimi kołkami, ale zrobię wyjątek, bo jestem w humorze.
ba! dam ci nawet bezcenną radę:
zacznij żyć własnym życiem, a nie rozkminiasz lewackie newsy i deprecjonujesz czyjąś wiarę.
bo póki co jesteś pasożytem żerującym na życiu innych.
bez "JarKacza" i KK byłbyś zerem, a tak jesteś przynajmniej nikim, prawda ?
(niech cię ten znak zapytania nie zmyli - nie oczekuję twojej odpowiedzi - spier.alaj :] ).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Telewizja cyfrowa... z czym to do czego to ?

JarKaczowa kato-miernota....cyfrowa?

apostata

ks. Tischner:
"Jeszcze nie widziałem nikogo, kto stracił wiarę czytając Marksa, za to widziałem wielu, którzy stracili ją przez kontakt z księżmi"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Telewizja cyfrowa... z czym to do czego to ?


Autor: GS (-- -.dynamic .chello.pl)
Data: 04 -10 -11 20:41
Kablówki mogą puszczać sygnał cyfrowy, ale
wtedy dodają dekoder. Ponieważ sam telewizor
musiałby mieć tuner DVB-C a kablówki
musiałyby się dogadać w sprawie standardu
nadawania, żeby producenci telewizorów mogli
się dostosować.

hehe. one puszczaja sygnal cyfrowy bo poprostu mozna "upchnac wiekej kanalow wysokiej rozdzielczosci w kablu". A co do dekodera to dlatego jest uzyany, ze system jest kodowany i tylko autoryzowane dekodery sa w stanie odbierac kanaly. Poza tym dekoder komunikuje sie z serwerami kablowki i dlatego jestes w stanie odbierac programy na zamowienie. Podejzewam ze jeszcze dlugo kablowki nie dogadaja sie do standardu szyfrowania obrazu, a to dlatego ze trzeba byloby wbudowac dosyc drogie odbiorniki w telewizor i jaki wiadomo, jezeli cos jest ustandaryzowane to jest latwiej przelamac zabezpieczenia. W stanach juz od lat dostepne sa telewizory, ktore maja specialne gniazdo do karty z dekoderem. W takim telewizorze zamiast uzywac zewnetrznego dekodera, uzywasz karte wypozyczona z kablowki. Niestety juz od tylu lat nie znalazlo to popularnosci. To wszystko prawdopodobnie sprawa kosztow. Dekodery dla kablowek zwykle roznia sie tylko zewnetrzna obudowa i zainstalowanym oprogramowaniem, ale sprzetowo sie pomiedzy soba nie roznia. Karty wymagaja aby w telewizor wbudowane bylo gniazdko dostepne dla uzytkownika itd. a w zamian pozwalaja tylko a eliminacje jednego kabla hdmi i problemow z przeprogramowaniem pilota zdalnego sterowania. W stanach od lat sygnal cyfrowy to jedyny dostepny i nowe telewizory sa w stanie odbierac zarowno niekodowane kanaly telewizji kablowej ( prawo narzuca na telewizje kablowa aby podstawowe kanaly byly niekodowane), jak i cyfrowy sygnal dostepny z powietrza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Telewizja cyfrowa... z czym to do czego to ?

hehe...
Sygnał cyfrowy nie musi być "puszczany" w wysokiej rozdzielczości i zarówno kablówki jak i platformy satelitarne nadają cyfrowo głównie w SD, a tylko niektóre programy w HD.
SD to z ang. Standard Definition (standardowa rozdzielczość). Największa możliwa rozdzielczość obrazu w przypadku SD to 720x576 pikseli.
HD to z ang. High Definition (wysoka rozdzielczość) zaczyna się od rozdzielczości 1280x720 w górę

apostata

ks. Tischner:
"Jeszcze nie widziałem nikogo, kto stracił wiarę czytając Marksa, za to widziałem wielu, którzy stracili ją przez kontakt z księżmi"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Telewizja cyfrowa... z czym to do czego to ?

@D
Sygnał cyfrowy w kablówce może się zasadniczo różnić od sygnału naziemnego, głównie w kwestii modulacji, dlatego konieczny jest osobny tuner, który zapewnia wzmocnienie, demodulację i dodatkowe wejście.
Co do kodowania, to dostępne są przecież karty Common Interface które dostarcza nadawca, a które wtyka się do telewizora wraz z kartą abonencką i dekodowanie odbywa się właśnie w karcie.
Zgadzam się, że kosztowo wygodniej dorzucić kablówce puszkę dekodera niż silić się na rozwiązanie uniwersalne.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Telewizja cyfrowa... z czym to do czego to ?

I jak tam z tą tv?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org