środa, 03 lipca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Serwis silników diesla w Łomży

Witam. Czy zna ktoś jakiś dobry serwis silników diesla w Łomży. Chodzi o silnik 1.9tdi w audi 80. Z silnika dobiega niepokojące cykanie i chciałbym to sprawdzić

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Serwis silników diesla w Łomży

Cykanie, czy bardziej klekotanie (stuki)? Może być, że po prostu siadły popychacze, tzw. szklanki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Serwis silników diesla w Łomży

ps. dodam, że znajomy robił to w silniku 1,9TDi w Caddym z pompowtryskami. Krzywki wałka rozrządu były starte, a popychacze wyrobione, w jednym nawet dziura. Objawia się to cykaniem, klekotem, stukami. Wymienione zostały: wałek rozrządu, popychacze, łożyska ślizgowe, uszczelka dodatkowo olej, i rozrząd. Po tym zabiegu silnik pracuje bez zarzutu. Jeżeli będziesz chciał, to dam Ci namiary na tego mechanika. Oczywiście może być coś innego. Myślę, że z diagnozą nie miałby większego problemu. Pozdrawiam!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Serwis silników diesla w Łomży

Jeśli możnaby było byłbym wdzięczny. Z tym cykaniem (mozna to nazwac stukaniem chociaz nie tak uporczywym) jest róznie. Raz cyka cały czas. Czasem zdarza sie ze nie cyka na zimnym po np dniu postoju. A tak powyzej 2500rpm nic niepokojącego nie słychac. Mechanik to sprawdzał i nie wie do konca skąd ten stukot dochodzi. Czytałem wiele opinii i wiekszosc ludzi na forach stawia wlasnie na popychacze. Dziękuje i pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Serwis silników diesla w Łomży

A jak jest z wkręcaniem się na obroty?

Piszę poprawnie po polsku

Tylko Łomża ŁKS!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Serwis silników diesla w Łomży

Na drugim biegu 4000 rpm osiagnac jest dosc ciezko mi sie wydaje a na trzecim biegu ciagnie jak szalony. Nigdy nie jezdzilem audi z tym silnikiem ale takie jest moje odczucie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Serwis silników diesla w Łomży

606 807 192

o to numer, możesz jechać tam z autkiem. Pozdrawiam posiadacza starej, poczciwej 80-tki :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Serwis silników diesla w Łomży

Dziękuje i pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Serwis silników diesla w Łomży

jak trzeba znaleźć jakiegoś mechanika albo serwis to można skorzystać z wyszukiwarki internetowej (autosluga.pl), wpisuje się tam miasto, usługę jakiej potrzebujemy i już, i tak w Łomży http://www.autosluga.pl/cars.php?location=%C5%82om%C5%BC%C4%85&a=lf&lat=&lng=&distance_name=20+km&dist=20&submit= można znaleźć dwa serwisy, pzdr

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org