piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Modelarstwo w Łomży

Witajcie :)

Cciałem zapytać, czy ktoś z Was może orientuje się, czy w ogóle, a jeśli tak, to gdzie, jest w Łomży jakiś sklep modelarski, tzn. gdzie mogę nabyć modele do sklejania i inne potrzebne akcesoria ? Jak do tej pory nie interesowałem się rejonem Łomży i nic mi na ten tematnie wiadomo.

Liczę na pomoc z Waszej strony i z góry dziękuję :)

________________________________________
Life is brutal and full of zasadzkas and ...
Sometimes kopas w dupas? No, always!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Modelarstwo w Łomży

Hej!!!

Raczej ciężko będzie dostać coś porządnego w Łomży. Kiedyś dawno temu była całkiem fajna składnica harcerska. Było sporo rzezcy dla modelarzy ale to już przeszłość. Teraz najbliżej to już chyba tylko Białystok. Polecam sklep przy Lipowej i przy ul. Św. Rocha. Pozdro.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Modelarstwo w Łomży

Uuuu...
Poruszyles temat bliski mojemu sercu. Łomża to pustka modelarska, można kupić jakieś modele w sklepach z zabawkami, ale będzie to raczej coś na odczepnego. Nie licz na porządne modele ze stajni Italieri czy innych firm. Może ewentualnie w Kajtku naprzeciwko Rossmana na ul. Długiej, albo w hurtowni zabawkarskiej za "Gośką". Same modele, farbach nie masz co marzyć - chyba że emalie dołączane w pudełku. O akrylach nie ma nawet co myśleć. Kiedyś w miarę dobrze zaopatrzonym sklepem modelarskim był sklep też na ul. Długiej, tam gdzie teraz mieści się GamVid i jakiś sportowy. Ale się skończyło.
Najbliżej masz do Białego - sklep Gomix na Lipowej (dobrze zaopatrzony, a i ze sprzedawcą można porozmawiać na ciekawe tematy), albo do Ostrołęki (kilka lat temu na głównym deptaku był w piwnicy sklep modelarski, rewelacyjnie zaopatrzony - modelarze z Łomży często właśnie tam się zaopatrzywali). Ale nie powiem Ci czy ten sklep w Osrołęce jeszcze jest, już kilka lat temu właściciel przbąkiwał że chyba zwinie interes bo robi się marnie.
Ja obecnie bardziej zajmuje się malowaniem małych figurek do systemów bitewych (War Zone, Warhammer Fantasy Battle) niż modeli, i to co mi potrzebne kupuje albo na Allegro albo w Białymstoku. Cieniutkie pęzelki (000, 00) kupuje w Epoce - przynajmniej to jest.
Szkoda, jeszcze trochę i w tym mieście nie zostanie nic.

pozdrawiam
Krzysztof "Indar" Babiński



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Modelarstwo w Łomży

U mnie na osiedlu w sklepie sątakie malutkie modele po 6 zł do sklejania :P



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Modelarstwo w Łomży

No niestety, takich wiadomości mogłem się spodziewać. Mimo to, myślałem, że cosik jeszcze zostało w tej Łomży :/

Ptysiu: daruj sobie takie niesmaczne teksty, pochodzące chyba z epoki kamienia łupanego. Czy jest jakaś opcja, żeby zablokować możliwość dodawania komentarzy przez danego użytkownika ??? :D

________________________________________
Life is brutal and full of zasadzkas and ...
Sometimes kopas w dupas? No, always!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Modelarstwo w Łomży

Witam
W twoim nick'u widzę "rc", czy to znaczy, że interesuje ciebie REMOTE CONTROL? Jerzeli tak to, co z rc - jeździsz, latasz czy pływasz?
Powiem, że ja staram się ulatniać, własne i nie tylko, konstrukcje, ogólnie to spalinki, ale myślę o elektrycznych 3F.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Modelarstwo w Łomży

Witam!

Obawiam się, że w Łomży nic takiego poważnego nie ma.
W każdym bądź razie ja nic nie znalazłem.

Osobiście zaopatruje się w sklepie internetowym

http://www.artmodelkrosno.com.pl/

polecam dość duży wybór, przystępne ceny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Modelarstwo w Łomży

Indar pisał "... albo do Ostrołęki (kilka lat temu na głównym deptaku był w piwnicy sklep modelarski, rewelacyjnie zaopatrzony - modelarze z Łomży często właśnie tam się zaopatrzywali). Ale nie powiem Ci czy ten sklep w Osrołęce jeszcze jest, już kilka lat temu właściciel przbąkiwał że chyba zwinie interes bo robi się marnie."

Więc tego sklepu w Ostrołęce nie ma już od ok. dwóch lat :(.

Ave


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Modelarstwo w Łomży

Szkoda...
Kiedyś nawet jeżdziłem tam z moimi figurkami i zamiast siedzieć na wykładach toczylismy bitwy. W każdym razie było tam bardzo miło.
Robi się pustynia.
kłaniam się
Krzysztof "Indar" Babiński



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Modelarstwo w Łomży

Witam . Też szukałem modeli w łomzy na próżno i dałem se na luz naszczęście jest internet Allegro i sklepy w których się zaopatruje we wszystko co mi potrzeba w danej chwili i do danego modelu . Tobie tez to polecam. fakt że dodatkowe koszta to przesyłka ale 5zł to nie majątek. Pozdrawiam Sławek

Samoloty II WW

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Modelarstwo w Łomży

A jakie modele, chłopaki budujecie ??


-= i feel You =-

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Modelarstwo w Łomży

Jeśli o mnie chodzi, to modele samolotów i statków, głównie z okresu II Wojny Światowej, oczywiście wszystkie plastiki. Tylko, że największym problemem jest brak takiego sklepu modelrskiego w Łomży i to mnie boli :/

________________________________________
Life is brutal and full of zasadzkas and ...
Sometimes kopas w dupas? No, always!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Modelarstwo w Łomży

Samoloty II WW na których latali Polacy i samoploty ich przeciwników.
Obecnie na warsztacie model Hawker Hurricane Mk I w skali 1:72 firmy Revell (nie polecam tego modelu tandeta ) zostały kalki, w poczekalni Spitfire Mk XIV e Academy 1:72 + blaszki Parta

Samoloty II WW

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Modelarstwo w Łomży

Czy jest tutaj ktoś, kto tworzy podstawy do modeli ze styroduru? Widziałem ostatnio w sieci fajny projekt podstawek, które tworzone są przy użyciu nożyka do papieru i styroduru. Autor projektu do malowania wykorzystuje także lakier jakim jest brązowa farba do styroduru. Moim zdaniem jest to bardzo ciekawe i oryginalne rozwiązanie. Samą farbę znajdziecie pod tym adresem: https://fabertec.pl/ral-8011-orzech-brazowy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Modelarstwo w Łomży

Dziadostwo odradzam

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org