niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kupno mieszkania - porady

Rozglądam się za mieszkaniem. Z chęcią poznam opinie osób, które niedawno nabywały nieruchomość, na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę, jaka jest średnia cena za m kw., czy korzystały z ofert pośredników (i jeśli tak - z jakim efektem), gdzie najlepszy kredyt mieszkaniowy... Słowem bardziej doświadczonych poproszę o porady :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania - porady

to wszystko zależy jakie mieszkanie chcesz kupić nowe i używane, patrząc na ceny na ogłoszeniach, ludzie chcą za metr używanego tyle co za nowe
trzeba być cierpliwym i nie szukać okazji bo takie nie istnieją

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania - porady

Szukam mieszkania używanego, ok. 45-50 m.kw. na Południu. Do tej pory większość cen mieszkań, które obejrzałam, a które nie wymagają gruntownego remontu, zbliża się do ok. 4000/m kw. Wydaje mi się, że to przesada.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania - porady

proponuje tobie wziąść jakiegoś faceta który się zna, może nie na budowlance ale co ma dobre gadane, dla tego że widziałem jak moja ciotaka mupowała mieszkanie do remonto i właściciel opóścił jej chyba z 1tys zł, przy realizacji tranzakcji był mój ojciec który zbił cenę o 6 tys zł. przy metraży 49m/kw.

" ludzie chcą za metr używanego tyle co za nowe" nie patrz na to patrz na lato, ziemia nie rośnie więc centrum nie powiększy się

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania - porady

Ceny poszly w gore, najlepiej teraz kupowac, na osiedlu Sybiraki w Perspektywie ja mam i nie narzekam, ale po jakims czasie trzeba bd jeszcze raz zrobic remont w srodku poniewaz blok osiada i wg



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania - porady



Ja sprzedam mieszkanie na poludniu do malego remontu - w zasadzie tylko kuchnia i lazienka

60 mk2
mieszkanie m4
4 pietro
rok budowy 1991

Cena 200.000 Zl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania - porady

na Malachowiaka z checia kupie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania - porady

a co do tego ze ludzie chca tyle za uzywane co za nowe


nowe kosztuje 3500zl za metr


a nowe wykonczone porzadnie jakies 4400 za metr


z nowymi jest tez taki problem ze albo ich nie ma albo trzeba na nie czekac rok, poltora...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania - porady

Poza tym "używane" to często śródmieście, a "nowe" to jakieś wypierdkowo, strzelnica, czy pola orne po sąsiedzku.

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania - porady

My kupiliśmy mieszkanie teraz na południu 60 m za 180tys. Nowe okna panele, łazienka ładna niedawno zrobiona, kuchnia w zabudowie, nowe drzwi wejsciowe i ładne drzwi do każdego z pokoi, mogę powiedziec ze tylko malujemy na inny kolor ściany bo ten który był sie nam nie podobał. wiec uważam że mozna znaleźć, a cena jest dobra.Od posredników nie patrzylismy nawet i uwazam że lepiej poszukaj chociażby tu w ogłoszeniach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania - porady

200tys za mieszkanie do remontu, hmm....
za 210tys kupiliśmy wyremontowane, nowoczesne, zrobione w takim stylu że modne było 2 lata temu i dziś. Chyba ceny poszły w górę.
Moja rada to nie kupój mieszkania na parterze, na 4 piętrze bądź szczytowego bo są zimne i dużo za ogrzewanie będzie do płacenia. Trzeba zwrócić uwagę na wentylację, często stolarze którzy robią zabudowy do kuchni projektują meble w taki sposób że zakrywają kratkę wentylacyjną i robi się wilgoć w mieszkaniach, w łazience też na wentylację zwrócić uwagę. Sprawdzając okna zwróć uwagę czy na parapetach, ramach okien nie ma żadnego osadu, zacieków, jeśli są to prawdopodobnie okna nieszczelne. Odkręć krany by sprawdzić czy ciśnienie wody jest ok ( kiedyś wynajmowaliśmy mieszkanie gdzie woda leciała jak krew z nosa i okazało się że byly tam za cienkie rury). Życzę powodzenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania - porady

Ja mieszkam na parterze i wcale nie jest zimno i w życiu nie zamienię się na żadne piętro :):):):)




Jeśli obrabiasz mi dupę , to nie zapomnij mnie w nią i pocałować :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania - porady

to ogoloszenie co wrzucil waldek to jakas przesada za mieszkanie do remontu 200 tys :)

Łomża leży na Mazowszu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania - porady

Dzięki wszystkim za rady, ich nigdy dość. Mam jeszcze pytanie- co się bardziej opłaca, mieszkanie w dość nowym bloku (koniec lat '90-tych), ale do małego remontu, czy całkowicie urządzone, ładnie wykończone ale z początku lat '80-tych blok? Metraż i cena bardzo podobne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania - porady

1bebe1 (---.146.255.211.nat.umts.dynamic.eranet.pl)

Wszystko to takie urocze odnośnie Waszego zakupu. To powiedz jeszcze na jakiej to ulicy, które piętro i który rok budowy, ile pięter ma blok ?!
Dzięki.


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania - porady

Och urocze nie urocze- prawdziwe. Ludzie przesadzaja z cenami mieszkań. I na naszym przykładzie można znaleźć, Ulica Ks. Anny a piętro 2. A jest pięter 4 . Szukalismy parter lub 1 ale nie mozna miec wszystkiego. Wiadomo, że kiedys zrobimy sobie tak jak byśmy chcieli narazie wszystko zostaje tak jak kupilismy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania - porady

Mieszkam na Południu,mam 60m2 w wielkiej płycie.Zastanawiam się nad mieszkaniem w nowym bloku.Obawiam się trwałości starych bloków.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania - porady

Orientujecie się czy warto jest kupic mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego? Co się bardziej opłąca?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania - porady

Musisz się uzbroić w cierpliwość :) każde mieszkanie dokładnie sprawdzać, czy działają wszystkie instalacje, czy nie jest obciążone hipoteką, warto też przejść i poznać sąsiadów :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kupno mieszkania - porady

Za mieszkaniem z rynku wtórnego przemawia głównie lokalizacja. Jeśli jednak znajdziesz jakieś nowe mieszkanie w korzystnej lokalizacji to sie nie wahaj i kupuj nowe. Po pierwsze będzie w lepszym standardzie oraz z lepszych materiałów budowlanych Po drugie łatwiej będzie je wyremontować ( nie będziesz musiał zrywać paneli i płytek po starych właścicielach). Po trzecie koszta utrzymania mieszkania we wspólnocie będą niższe.
Nowa ustawa deweloperska sprawiła,że obecnie większość deweloperów oferuje tak zwany rachunek powierniczy
http://pzfd.pl/umowa-ustawa-deweloperska/
Dzięki temu nasze pieniądze są bezpieczne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org