wtorek, 24 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Łomża zapomniała o Lutosławskim?

Wpadła mi w ręce dziś jedna z bezpłatnych gazet dostępnych w Łomży i jest tam wywiad o Lutosławskim, który przecież pochodził z naszych okolic. Faktycznie niedawno minęło 17 lat od kiedy zmarł. http://pl.wikipedia.org/wiki/Witold_Lutos%C5%82awski
Wielka postać. Dlaczego nic się o tym w Łomży nie słyszało?
Pomijając stosowność pamięci o takiej osobie to można wykorzystać argument związków Lutosławskiego z Łomżą do świetnej promocji miasta.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża zapomniała o Lutosławskim?

Proponujesz miesięcznice jak pod Pałacem Prezydenckim ???

:):):)




Jeśli obrabiasz mi dupę , to nie zapomnij mnie w nią i pocałować :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża zapomniała o Lutosławskim?

Bez przesady. Jednak w rocznicę śmierci jakieś koncerty chyba powinny się odbyć. Jest przecież łomżyńska Filharmonia im. Witolda Lutosławskiego i nie słyszałem, by jakoś uczciła rocznicę swojego patrona?

Popatrzmy jak promują się miasta na muzyce Chopina np. Żelazowa Wola jest przecież znana w całej Polsce i podejrzewam nie tylko. A Łomża?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża zapomniała o Lutosławskim?

Znalazłem ciekawy artykuł o tym, jak właśnie Żelazowa Wola dba o pamięć po Chopinie i świetnie się dzięki temu promuje. Proszę bardzo. Można? Można.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,7586316,Zelazowa_Wola_juz_na_europejskim_poziomie.html



Po wpisaniu w Google terminu Żelazowa Wola można znaleźć mnóstwo ciekawych linków związanych z Chopinem. Tymczasem gdy wpisze się Drozdowo...

Promocja miasta leży, a mamy taką żyłę złota tuż za rzeką.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża zapomniała o Lutosławskim?

Re:alek80
Masz zupełną rację. Przecież odpowiednia komisja przy UM powinna zająć się i tą postacią, i wieloma innymi ... Gdyby tak się rozejrzeć po dziejach kultury łomżyńskiej ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża zapomniała o Lutosławskim?

alek80 napisał ....
Przecież to jest problem. Nieliczne przewodniki po Ł. PROMUJĄ GŁÓWNIE MIEJSCOWYCH BISNESMENÓW ! Czyja to zasługa?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża zapomniała o Lutosławskim?

Z relacji z różnych imprez w jakich miasto uczestniczy dowiadujemy się o promocji miasta przeważnie przez tutejsze jadło, czy widoczki nadnarwiańskie lub lokalną kulturę. Taki jaki poziom kultury u ludzi, którzy takie akcje wymyślają, taki i poziom wystaw i tak postrzegają nas na zewnątrz.

Jeśli chodzi o Lutosławskiego to znam 3 miejsca z nim związane w naszym mieście: Muzeum w Drozdowie, rondo na skrzyżowaniu Sikorskiego i Sz. Zambrowskiej i łomżyńską filharmonię, która nie dba jak widać o własnego patrona. No, ale może się mylę.

W wywiadzie (http://www.narew.info/media/tygodnik-narew/narew166.pdf ,str 7) wyczytałem jednak, że był w Drozdowie kiedyś Ogólnopolski Konkurs Wykonawczy Utworów W. Lutosławskiego. Co się z nim stało? W ogóle ktoś pamięta te konkursy, bo przyznam szczerze, że sam nie miałem okazji na nich bywać?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org