piątek, 27 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Urząd Miasta - obsługa klientów

Niedawno chciałam zasięgnąć informacji o świedczeniach alimentacyjnych.
W tym celu "zwiedziłam" strony internetowe portalu www.lomza.pl.
Ponieważ informacji takich nie znalazłam ani na stronie Ośrodka Pomocy Społecznej, ani gdziekolwiek indziej w tym portalu - napisałam na zdres ratusza e-mail z zapytaniem, gdzie mogę znaleźć takie informacje. Ponieważ nie uzyskałam informacji, pomyslałam, że może mail ów się zagubił. Mija tydzień od wysłania go a ja:
1. nie otrzymałam odpowiedzi na żaden z e-maili;
2. nie zauważyłam zmian w portalu mogących pomóc mi w odszukaniu informacji na dany temat.

Pytam:
1. Po co pracują w Urzędzie Pracy ludzie zajmujący sie obsługą portalu?
2. A może www.lomza.pl stanowi tyłko "ładny obrazek" bez żadnej wartości użytkowej?
3. Czy w celu uzyskania informacji należy:
a) udać się na ul. Polną i stać w długiej kolejce żeby zapytac o wymagania konieczne do złożenia wniosku?
b) kupić oferowane na rynku publikacje zawierające "wyjaśnienia"? (przyznam się, że wolę korzystać z informacji >>źródłowych<< niż domniemywań publikowanych na łamach gazet, nie do końca zbieżnych z urzędniczymi wymaganiami)
c) czekać do końca okresu zasiłkowego i otrzymac świadczenia miesiąc później?

Pracuję, i nie stac mnie na to, żeby poświęcać należne mi dni urlopu na bieganie po urzędach w celu dowiedzenia się w jakich urzędach co powinnam złożyć...

...a swoją drogą, bardzo głupie jest to ciągłe dowodzenie, że ma sie prawo do jakiegoś świadczenia (udowadniałam to przecież rok temu, a teraz muszę to zrobić jeszcze raz - u innego urzędnika)...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Urząd Miasta - obsługa klientów

Proponuję popatrzeć na www.um.lomza.pl/bip

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Urząd Miasta - obsługa klientów

Bardzo dziękuję za pomoc w odnalezieniu informacji.

Ale nadal twierdzę, że wyniki wyszukiwania hasła "zaliczka alimentacyjna" na stronie www.lomza.pl są następujące:
"Ilość pasujących elementów do wyrażenia zaliczka alimentacyjna wynosi 0"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Urząd Miasta - obsługa klientów

tak, co celów informacji administracyjnej, zgodnie zresztą z ustawą, służy BIP.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Urząd Miasta - obsługa klientów

Nie jesteś odosobniona w długim czekaniu na odpowiedź z Ratusza. Wysłem e-maila 8 czerwca, odpowiedzi żadnej. W tym czasie wysłałem takiego samego e-maila do Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku, odpowiedż otrzymałem na drugi dzień.

Pozdrowienia.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Urząd Miasta - obsługa klientów

też czekam na maila z Powiatowego Urzędu Pracy kilka dni i nie mogę się doczekać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Urząd Miasta - obsługa klientów

Udałam się na stronę BIP.
I chyba będę teraz uznana za osobe wiecznie niezadowoloną.
Nie znalazłam tego, czego szukałam.

Kierując się wskazówkami otworzyłam "zakładkę": >>Jak załatwić sprawę<<, a następnie "Świadczenia rodzinne"... i co znalazłam ?
Informacje opublikowane 12 sierpnia 2004r o godzinie 14:30.

I teraz tak się zastanawiam...
czy nie zmieniły się wymagania?
(a przecież musiały zmienić się wzory druków, zmieniło sie określenie niektórych świadczeń, zmienił się ROK kalendarzowy).
Czy może Urząd Miasta pracuje z opóźnieniem 313 dni?
Pewnie informacji dotyczących składania dokumentów do świadczenia rodzinnego powinnam szukać za rok?

A odpowiedzi na moje maile nadal nie otrzymałam.
No cóż, czekam...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Urząd Miasta - obsługa klientów

16 czerwca wysłałem do tygodnika Kontakty maila z prośbą o wersję elektroniczną pewnego artykułu. Wczoraj otrzymałem to o co prosiłem z pozdrowieniami od Pana Władysława Tockiego. Przy okazji dziękuję Panu Tockiemu za spełnie mojej prośby.
Kontakty to tygodnik który dba o swoich czytelników.

Pozdrowienia.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Urząd Miasta - obsługa klientów

Hehehe, a to kryptoreklama jest :)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Urząd Miasta - obsługa klientów

Jak się kogoś skrytykuje to jest dobrze, a jak pochwali za uczciwe wykonywanie obowiązków to już kryptoreklama.

I jak tu ludziom dogodzić?

Pozdrowienia.





Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org