czwartek, 26 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Laweta

Witam was mam takie nietypowe pytanie mama merca z hakiem i mam w dowodzie rejestracyjnym wbite: MAKSYMALNA MASA CAŁKOWITA PRZYCZEPY O1. TO 1500KG i chce jechac po auto do niemiec z laweta też po merca jego masa za to to ok 2ton a masa lawety do 1200 , mam wszystkie uprawnienia potrzebne do ciagniecia lawet. I mam pytanie

1.Czy moge ciągnac taka lawete ?
2. Jesli tak to ok a jesli nie to co zrobic zeby było ok
3. No i jeszcze jaki ewentualnie moge dostac mandat za taka jazde??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laweta

200 zl



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laweta

Jak inspekcja dr. to od 5000 w górę.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laweta

całość nie może przekroczyć 3500kg

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laweta

Również wydaje mi się, że masa zestawu nie może przekraczać 3,5 t, no i oczywiście prawo jazdy kat. B+E (bo laweta raczej dwu osiowa, jak piszesz pow. 750kg).

Na zestaw, który opisujesz będziesz potrzebował C+E :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laweta

No ale moge ciagnac jak mam w dowodzie wpisane ze 1500kg (to holownik, zwykła osobowka ) no i czy moge ciagnac druga osobowke na lawecie ???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laweta

w Polsce jakos dasz rade nawet jak cie zatrzymaja to dogadasz sie z policja ale jak o Niemcy chodzi too raczej bym nie probowal, jezeli masy nie beda sie zgadzac a cie zatrzymaja nie pojedziesz dalej a mandat napewno zaboli

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laweta

KAT. B]
DMC lawety + holownika nie może być większa od 3500 kg
DMC lawety, czyli masa lawety + obciążenie (auto w Twoim przypadku).

KAT. B+E
holownik + DMC lawety > 3500 kg

Na resztę pytań, np laewty z hamulcem itd. odpowie Ci ta tabelka
Pozdr.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laweta

PS kat B+E 4250kg do 6125kg (+ ham. najazdowy lub uruch. z kabiny)

tak przynajmniej wynika z tabeli

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laweta

w polsce juz itd siezielo za to takze marne szanse

Andrzej W.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laweta

Grzeczny z kim się dogada??? przecież pisałam że jak inspekcja drogowa to od 5 w górę, płacili po 5000, 6000 8000 i swego czasu dużo o tym się mówiło w necie, trzeba mieć uprawnienia na ciężarowy z przyczepą, opłaty drogowe, winiety itp.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laweta

Dokładnie, o dogadywaniu się nie ma mowy. Swoją drogą grożą za to aż tak wysokie kary?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laweta

krokodyle są gorsi niż drogówka kumpel za brak tacho 8 tysi zabulił na poznańskiej przed himo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laweta

W przypadku firmy, mandaty płaci kierowca, czy firma?
Oczywiście chodzi mi o sprawy techniczne, nie wykroczenia świadomie popełniane przez kierowcę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laweta

100mario a jak masz niesprawny samochód to po co do niego wsiadasz płcisz z własnej kieszeni ryzyk fizyk mandat firma dostaje za brak winiety i tacho

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laweta

Dokładnie sprawy są podzielone kierowca ma mandat, w granicach do 2000 przeważnie i za inne tematy odpowiada firma i tam już stawki w grę wchodzą od 5000 do 100 000 nawet. teraz zmykły mandat to 200 do 5000 nawet może sięgnąć. Wiadomo jesteśmy w UE i stać nas, a co?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laweta

osobówka nie pojedziesz z laweta

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org