sobota, 04 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
strażaków trzeba..

strażaków należy sprywatyzować.. - za ich pieniądze z 13-stych pęsji dodatków.. wcześniejszych emerytur .. premi... itp. można drogi remontować.. i służbę zdrowia ratowac.. !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażaków trzeba..

czy codziennie widziecie strażaków..?? co oni robią..?? jak ich niema.. ?? cudowana robota co??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażaków trzeba..

uuu To już do ciebie chałupy nie przyjadą gasić :P Masz nowych kolegów :P A tak nawiasem to jeżeli strażaków to inne służby mundurowe też.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażaków trzeba..



bo twoim zdaniem to sa wyzyskiwacze?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażaków trzeba..

Ostatnio ci strażacy odwalają robotę drogowców, więc nie narzekajcie.


_____________________

Ale to tylko moje zdanie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażaków trzeba..

ajakie to mundury.. niepowinno być mundurów.. kiedyś były ateraz?? tylko w świeta.. .. wiekszość tak jak żołniezy to biurowcy.. kawa z rana na łep niepada.. dodatki są i co ??


EXTRA roboTA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażaków trzeba..

Najpierw to zajmij się słownikiem chłopacku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażaków trzeba..

To trzeba było iść na strażaka albo do woja. I czego się rozczulasz nad sobą? Prędzej czy później też znajdziesz robotę i jakiś dodatek :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażaków trzeba..

niepasteryzowany nie chcieli cię w straży, że tak po nich jedziesz? Akurat strażacy są chyba najporządniejszą służbą mundurową. I nie zarzucaj im nic nierobienia bo to oni często jeżdżą u boku policji i karetek do wypadków, to oni zajmują się dostawaniem się do zamkniętych pomieszczeń, to oni ratują ludzi z pożarów narażając życie. A co robi policja za straż, albo pogotowie? Czy któraś z tych instytucji lata teraz pługami po mieście? Albo z łopatą do śniegu? Poza strażakami nikt... Więc może niepasteryzowany idź już spać. Wyśpisz się to może przestaniesz narzekać na otaczający cię świat i zajmiesz się swoim życiem.

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażaków trzeba..

niepasteryzowany może najpierw sobie mózg sprywatyzujesz? bo jak na razie to współdzielisz go z głupotą....

Odnośnie strażaków, jest to państwówka do której mam szacunek jako pierwszych z kilku przyczyn:

- oni gaszą pożary, ratując dobytek oraz życie innych (narażając swoje zdrowie i życie). Wiadomo są i lajtowe akcje gdzie gaszą małą budę czy śmietnik...ale mają tez poważne akcje jak np. ostatni pożar cystern z ropą w Białym ( dajmy na to że zaczęły by wybuchać jedna za drugą w trakcie gaszenia i co wtedy przecież mogli by zginąć)

- oni zazwyczaj jako 1 docierają do wypadków (mają najszybszy czas reakcji spośród ekip ratunkowych-policji i pogotowia). To nie policja, nie straż miejska i nie pogotowie:
= tnie samochody,
= wyciąga auta z rowów,
= wyjmuje rannych z auta,
= przykrywa trupy,
= sprząta krew z jezdni
= wyławia topielców
= sprząta jakieś wycieki ropy z ulic
= wywarza drzwi do mieszkania gdzie ktoś jest nie przytomny albo już martwy
= otwiera fury gdy ktoś zostawi dzieciaka lub psa w zamkniętym samochodzie w upały

to wszystko robią strażacy.

- jeżdżą na powodzie i pożary do innych miast, województw, a nawet krajów ( np. ostatnio do Rosji) gdzie czynnie biorą udział w akcjach ratunkowych, nie stoją i nie patrzą co się dzieje tylko pracują i ratują.co się da

- pomagają nie tylko ludziom ale i zwierzętom, nie tylko "ściągają kota z drzewa" ale w razie czego pomogą każdemu.

- jak trafnie zauważono jako jedyni pomagają w odśnieżaniu, jeszcze nie widziałem policjanta z łopatą w ręku.

FAKT jak każda praca ma swoje minusy i plusy. ale tak samo pracują godzinowo i nie można zarzucić, że są darmozjadami czy im się nie należy. Pracują praktycznie cały rok, święta nie święta, weekend nie weekend jest służba to pracują.

Jeśli ktoś zazdrości strażakom to droga wolna każdy ma wolną drogę i możliwości, stajemy do egzaminów i staramy się o przyjecie do szkoły w Toruniu, a później pracy w straży i będziemy w tym niebie dodatków, 13-stek i emerytury po 15 latach (wysokość to 40% podstawy:P)

Chcesz remontować drogi to bierz krawężniki i asfalt i ruszaj z robotą na wiosnę, a jak szukasz kasy to szukaj jej tam gdzie naprawdę się marnuje np biura poselskie i diety poselskie....z tym należało by zrobić porządek.

Ciekawe jak po prywatyzacji wyglądałby cennik usług straży pożarnej???
np. - gaszenie domu 10 tys zł
- gaszenie samochodu 7 tys zł
- wypadek 8 tys zł.
....hmmm chata mi się pali ale nie stać mnie na usługę straży idę po sąsiada może damy radę:PPP ( cenny zupełnie wyjęte z wyobraźni bo nie mam pojęcia ile mogło by to kosztować ale przy prywatyzacji na pewno trzeba zapłacić z własnej kieszeni:P)

- wypowiedź zupełnie nie obiektywna, mam znajomych strażaków w Białym i w Łomży (np jeden z kumpli zmiatała to co zostało po kolesiu po pożarze -więc weźmy też predyspozycję psychiczne tych ludzi). Dlatego właśnie doceniam ich pracę i poświęcenie, ale i też nie żałuję i nie zazdroszczę zarobków:PPP



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażaków trzeba..

Niepasteryzowany? A może z imienia i nazwiska.. i adresu się przedstaw ;-P Jak się chałupa będzie paliła, albo będzie Cię trzeba "wyciąć" z samochodu to zobaczymy, czy czasem poglądów nie zmienisz ;-P



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażaków trzeba..

strażacy zasługują na 13,14ste pesje i na wcześniejsze emerytury jaki masz zawód tak odpowiedzialny do wypadku jadą do ognia jadą jak jest powódz to ich widać,to jaki masz problem niepasteryzowany chyba sam ze sobą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażaków trzeba..

for (Autor: niepasteryzowany (---.elomza.pl)).

chłopczyku - czy wiesz co to znaczy służba mundurowa, chyba napewno nie. Jest to jedyny organ państwa, który dobrze funkcjonuje. Jaką służbę zdrowia, to gów no niech zdechnie, a na jej pobojowiskach zbuduje się nowe sprawnie działające instytucje. Chłopczyku dla twojej wiedzy to pierwszymi, którzy ratują życie w wypadkach komunikacyjnych są właśnie strażacy, nie ta twoja zasra na służba zdrowia, a nie zażucaj mi nie wiedzy bo znam doskonale temat, wiele osób dzieki nim zawdzięcza życie. Gó wno wiesz w du pie byłeś.

Wiesz czym jest prywatyzacja służb publicznych, chyba nie bo twój tatuś sbek uświadomił, że pałowanie jest ok. Idąc dennym tropem twego myślenia gdyby twój tatuś sbek rozpierdzielił się na drzewie, przed wyciagnięciem musiłaby he podać kasę przez okno albo na panelu przejechać i wpisac pin, wiesz ile kosztuje wyjazd wozu bojowego do pożaru, nie miałbyś nawet na 1/10 aby zwrócić kaśe za jego uzycie.

Dlaczego nie widać strażaków. Nie widać to u ciebie chłopcze śladu inteligencji. To nie policja, że jezdzi pomiedzy blokami dookoła, w poszukiwaniu śladów dymu lub ognia. Są w gotowości, w każdej chwili są gotowi natychmiast wyjechać na akcję ratująca życie ludzkie, wiem że dla ciebie to nazbyt skąplikowane.

MoJe ŻyCie To MentoR.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażaków trzeba..

Zazdrość



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażaków trzeba..

A moim zdaniem wszystkie służby mundurowe powinny zasługiwać na szacunek.
Straż pożarna jest wymagającą pracą, jest niebezpieczna, ale nie myślicie też o tym, że policjant idący w nocy na patrolu może dostać kosę w plecy-czyli jest mniej niebezpiecznym zawodem niż straż pożarna?
Co do prywatyzacji to np byłoby pewnie tak(jeśli nie byłoby podpisanych kontraktów ze służbami zdrowia) jak kiedyś w stanach zjednoczonych (lata 60-70)
gdzie prywatne pogotowia pobierały pieniądze zaraz po załadowaniu noszy do karetki(podliczone kilometry) wygląda to trochę śmiesznie, ale tak było.
Podsumowując każdą służbę należy traktować z szacunkiem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: strażaków trzeba..

Strażaków trzeba szanować za to co robią! W nocy o północy, nie zależnie od pogody czy innych czynników są gotowi by nieść pomoc. Wczoraj w Grądach przy pożarze to oni ratowali ludzki dobytek. Z całych sił starają się by komuś pomoc się ogarnąć w biedzie a wy tu takie teksty dajecie,że tylko biorą kasę i siedzą za biurkiem?! Emerytura wcześniej im się należy, przecież do tego fachu to trzeba mieć żelazne zdrowie i siłę, nie wyobrażam sobie gościa który ma pięćdziesiąt kilka lat i musi wbiec na 8 piętro, z butlą na plecach, wężem w rekach i tym całym sprzętem, to nie realne, młody się zmęczy a co mowa o starszym. Sam znam strażaków ochotników i zawodowych więc trochę słyszałem jak to jest ciężko. A jeśli ktoś pracuje w straży i siedzi za biurkiem to niech robi do 100, taki wiele się nie zmęczy:).
Dla tych panów którzy pracują w terenie należny się szacunek, bo abyśmy my mogli spać spokojnie, oni muszą czuwać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org