niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Świadkowie Jehowy w Łomży

Interesują mnie informację ta temat działalności przedstawicieli tej religii w naszym mieście. Gdzie i kiedy obywają się zebrania? Chciałbym przyjrzeć się bliżej tej religii i odwiedzić takie zebranie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

to nie religia - to sekta :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

FORUM SCHODZI NADNO !



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

EgzaminatorR a nie byli u Ciebie w domu?

h0jowe forum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

To nie jest ani religia, ani sekta. To jest związek wyznaniowy!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

ja kiedys wzielam od nich ulotke i juz przychodzili co 2 dni. w takich chwilach sie żałuje że nie ma psa hehe



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży



Pani Barbara - mówi że to kocia wiara


http://www.youtube.com/watch?v=p_rTD01tObg

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

Kiedyś mieli siedzibę na Sikorskiego mniej więcej na wysokości zjazdu do Biedronki. Obok warsztatu samochodowego. Nie wiem czy dalej tam urzędują.

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

KAPLICE maja na mickiewicza w kolnie nie zapraszam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

Co Ci ludzie wam zrobili ?

W czym jesteście lepsi od nich ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

widziales świadka jehowy żeby pracował ja tylko 2 innych nie wiedzialem. Skąd i z czego się utrzymują?

jehowi to zwykła sekta i nic tego nie zmieni. Powołują się na pismo św. które sami przekształcili dla własnych potrzeb. Z tego co wiem ta sekta powstała w latach 70-dziesiątych XXwieku w USA. Wyznaczyli chyba kilkanaście dat armagedonu i jak widać źadna się nie sprawdziła. Według nich ma zostać zbawionych tylko 44000 ludzi czyli najlepsi ze świadków jehowy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

Jehowi to baaaardzo bogata sekta, ale niebawem znowu beda kursowac z okazji zblizajacych sie swiat...wez od nich ulotke a juz beda ie odwiedzac co 2 dni poki ich nie pogonisz...i jeszcze nazywaja sie wyslannikami Boga, bo Jezus chodzil i nauczal i oni robia to samo...cwani sa na kazde pytanie maja odpowiedz zaznaczona w swojej biblii na kolorowo...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

Dlaczego Księża nie chodzą po Domach ? a na dodatek biorą kasę ... Jak zajdą... ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

7angelfree, ciężko zrozumieć co w tym pierwszym zdaniu napisałeś, ale znam kilku jehowych co normalnie pracują , jeżeli o to ci chodziło...
Katolicyzm to na początku ery też uważany był za zwykłą sekte (wtedy to byli ogólnie chrześcijanie) i tylko za sprawą cesarza rzymskiego, który przyjął tą wiarę, sekta stała się religią ogólnoświatową, bo cesarstwo rzymskie było wtedy "całym światem"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

Ostróda dzięki świadkom jehowy ma pobudowane osiedla , hotele i euro 2012.

http://main.sqipcom.com/?ref=TomHas

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

7angelifree nie wypowiadaj się jak nie znasz prawdy. Otóż religia Świadków Jehowy nie jest sektą. Znajdź sobie definicje słowa sekta i dopiero wtedy mozesz porównywać. Świadkowie nigdy nie przepowiadali Armagedonu a zbawionych nie ma być 44000. Gdzie takie coś znalazłeś??

Natomiast do Egzaminator:
Sikorskiego 277

Zawsze na tej posesji ktoś jest. Możesz się dowiedzieć o której odbywają sie zebrania. Jeśli natomiast chcesz wiedzieć więcej zapraszam na:
skubi38@interia.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

Donald Dlaczego mieszasz w to Rzymian ? Starożytny Rzym to Religia Politeistyczna , wierzyli w Wielu Bogów. Dlaczego MIESZASZ w To Katolików...?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

"Świadkowie Jehowy w Polsce- 128.235 aktywnych Świadków Jehowy w Polsce, należących do 1813 zborów (w tym 15 zborów i 47 grup obcojęzycznych: rosyjsko-, angielsko-, ormiańskojęzycznych, w tym 10 zborów i 29 grup języka migowego[2][3] oraz grupy wietnamsko- i bułgarskojęzyczne; do których należy 1300 głosicieli) w 98 obwodach w 9 okręgach. W 2009 roku na uroczystości Pamiątki śmierci Jezusa Chrystusa zebrało się 210 947 osób [4]. Biuro Oddziału nadzorujące działalność Świadków Jehowy w Polsce znajduje się w Nadarzynie pod Warszawą."
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiadkowie_Jehowy_w_Polsce
Nie słuchaj bredni i obiegowych, nienawistnych, zawistnych i pogardliwych plotek lansowanych przez katolicki stereotyp. Nie jest to żadna sekta tylko legalnie działająca religia chrześcijańska na całym świecie. Wyznawcy tej religii normalnie, a może jeszcze sumienniej pracują, są ludżmi bardzo głębokiej wiary, trzymającymi wysokie standardy moralne (oczywiście te biblijne) i starają się postępować zgodnie z obowiązującymi ich normami. Jawnogrzesznicy są wykluczani ze społeczności religijnej bo u nich nie ma anonimowości i spowiedzi, rozgrzeszania i możliwości ponownego grzeszenia do następnej, demoralizującej, spowiedzi. Powołują się na to samo tzw. "Pismo Święte" (ale mają własną do tejże wykładnię jak każda religia) co np. katolicy np. najpopularniejszą wśród chrześcijan Biblią Tysiąclecia. Oczywiście, jak w każdej religii, mają dziwne, a nawet szkodliwe dla ludzi dogmaty np. zakaz przyjmowania-spożywania krwi co rodzi konflikty np, przy ratowaniu życia nieletnim, którzy wymagają transfuzji krwi (w sytuacji zagrożenia życia lekarze występują do sądów w celu ograniczenia praw rodzicielskich). Próbują dosłownie rozumieć i stosować się do biblijnych norm co musi mocno kłócić się ze współczesnym, cywilizowanym światopoglądem laickim, ale to samo dotyczy też kościoła Rzymsko-ginekologicznego.
Zdobywają popularność (liczą dziś blisko 10 mln. wyznawców na całym świecie, a w Polsce są w czołówce pod względem liczby wyznawców: około 130 tys. aktywnych i ponad 200 tys. biorących udział w najważniejszych obrzędach) dzięki temu, że próbują wrócić do żródeł chrześcijaństwa, a krytyka katolicyzmu na bazie biblijnej jest dziecinnie łatwa.

Jesteś zainteresowany skorzystaj jak zwykle z internetu. Oto ich profesjonalna strona w 407 językach świata:
http://www.watchtower.org/p/index.html

Trzy największe nieszczęścia Polski to Bóg , Honor , Ojczyzna, czyli całe kato-PiSlamstwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

pogromca kretów, trzeba było uczyć się na lekcjach historii, wiedział byś że cesarz Konstantyn jako pierwszy przyjął chrzest, wówczas obowiązywała w cesarstwie jeszcze wolność religijna, ale w 392 n.e. Teodozjusz Wielki wprowadził chrześcijaństwo jako religię państwową, a wszystkie inne zostały zakazane. Tamto chrześcijaństwo to w linii prostej nasz katolicyzm...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

Ciekawostka.

w lata 30-40 w Niemczech były 2 religie kluczowe...Kataloicy i Protestanci. Na mundurze SS pisało "Gott mit uns" na Polski : "żołnierze Hitlera szli w imię Boga" W polsce przecież też byli Katolicy... Protestanci. Dlaczego siebie na wzajem zabijali ? ta sama Religia...ludzie Religijni, kazdy znał modlitwe na Pamieć...GDZIE MIŁOŚĆ? Żaden świadek nie podniósł w tamtych czasach...broni do Reki. Wymorzono ich do obozów koncentracyjnych...HITLER PLANOWAŁ WSZZYSTKICH ZGŁADZIC! A teraz Świadków jest coraz wiecej....

Dlaczego Ksiądz Molestuje Dzieci, kobiety itp....dlaczego ? w oczach Boga to jest obrzydliwe...gdzie ta Prawdziwa RELIGIA? kazdy Katolik ma Pismo Świete w Domu .... a nawet nie wie Że TO BIBLIA! uczy się 10 przykazań...objecuje przysiega, a robi to Co nie powinien!

Weź przeczytaj ... doeceń to że są Ludzie którzy kochają swoją Religie ! wieżą w nią Całym SERCEM!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

DONALD a co z JEZUSEM ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

a co ma być?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

Kolega EgzaminatoR kulturalnie zadał pytanie, a Wy odbiegliście od tego tematu zupełnie. Jeśli chcecie pisać na inne sprawy to załóżcie nowy temat.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

No rzeczywiście portalik mają fajny.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

...a z Jezusem to jest tak:

"Umarł papież i poszedł do nieba. Puka do bram niebios i otwiera mu św. Piotr. Papież mówi: - wpuść mnie Piotrze, bo godnie pełniłem posługę jako twój następca.
Św. Piotr się zdziwił i zapytał:
- jaki następca, kim ty człowieku w ogóle jesteś?
- no jak to? Jestem głową Kościoła Katolickiego,założonego przez Jezusa, następcą św Piotra.
Skonsternowany św. Piotr idzie do Boga i pyta:
- Panie, jest tu jakiś człowiek , podaje się za głowę jakiegoś kościoła, podobno mój następca i jeszcze powołuje się na znajomość z Twoim synem.
Bóg zastanowił się głęboko:
- nie znam żadnego kościoła, nie wiem o co chodzi- pytaj Jezusa.
św. Piotr poszedł do Jezusa i wyłuszczył mu sprawę. Jezus zafrasowany myśli i myśli... aż w końcu ...
- wiem! Tato pamiętasz to kółko rybackie, które założyłem 2000 lat temu? Oni wciąż działają"

Trzy największe nieszczęścia Polski to Bóg , Honor , Ojczyzna, czyli całe kato-PiSlamstwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

Obejrzyjcie sobie odcinek South Park o Mormonach czyt. Jehowych :P na dole macie z tłumaczeniem, polecam !

Odcinek 07×12 All About the Mormons?

http://southpark.info.pl/?p=683

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

Mormoni nie mają nic wspólnego ze Św. Jehowy.

Z pewnością ksiądz ci nie powiedział, że "Jehowa" to biblijne imię boga, tego starożytnego, ale również katolickiego. Bo bóg to tylko ogólne określenie jak np. papież, biskup...., a religie dają do wierzenia konkretne bóstwa o określonych cechach i właściwościach, imionach także.

Trzy największe nieszczęścia Polski to Bóg , Honor , Ojczyzna, czyli całe kato-PiSlamstwo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

Jeden ch*j, powiem wam że te wszystkie bożki i wierzenia można roz*ebać o kant ch*ja, wystarczy spojrzeć na historie wstecz jak walili w chu*a ludzi ci wszyscy kapłani i księża. Zajmijcie się swoim życiem i nie patrzcie na tych downów bo szkoda na to czasu żyjcie uczciwie, nie róbcie nikomu krzywdy a po śmierci nie będziecie musieli się martwić bo jeżeli naprawdę coś istnieje w co wątpię to na pewno was nie ciśnie w ognie piekielne :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

Marcinpol napisał(a):

> Jeden ch*j, powiem wam że te wszystkie bożki i wierzenia
> można roz*ebać o kant ch*ja, wystarczy spojrzeć na historie
> wstecz jak walili w chu*a ludzi ci wszyscy kapłani i księża.
> Zajmijcie się swoim życiem i nie patrzcie na tych downów bo
> szkoda na to czasu żyjcie uczciwie, nie róbcie nikomu krzywdy
> a po śmierci nie będziecie musieli się martwić bo jeżeli
> naprawdę coś istnieje w co wątpię to na pewno was nie
> ciśnie w ognie piekielne :P

ale urwał



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Świadkowie Jehowy w Łomży

jak beda chodzili to ich zaczep. na sikorskiego jest KROLESTWO SWIADKOW J... wiec pojdz i sie zapytaj
osobiscie mnie to nie interesuje i z tegio co na ich temat slyszalam to odradzam. moze i sa dobrymi ludzmi mimo wszystko ogarniaj kuwete koleszko:D:P

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org