środa, 08 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Rolnicy...

Czas żniw i wzmożonych robót polowych. Jednak to nie zwalnia Was, drodzy rolnicy, z przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Nieoświetlone traktory, targające przeładowane przyczepy. Kombajny, które zasuwają po drogach publicznych z rozłożonym nagarniaczem (wbrew przepisom). Pomijam już cieknące szambiarki, bo to jedynie walor estetyczny. Do tego regularna jazda po pijaku - bo nic tak nie gasi pragnienia jak zimne piwko na polu. Wszystko to standard.

Więc może by policja zainteresowała się tym, co wyprawia się na polskiej wsi. Bo jak dochodzi do tragedii to jest zdziwienie i szukanie winnych. A winna jest mentalność - niechlujstwo i lakoniczne podejście do podstawowych przepisów BHP (których nota bene NIKT na wsi nie przestrzega).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

popieram

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

Od zawsze tak było.
Oni myślą, że jak przełądują przyczepę belami siana i podjadą kawałek, to nic się nie stanie. A jak chcą skręcać w lewo, to skręcą sobie nie myśląc nawet, że jadący z tyłu nic nie widzi, żadnego światła, kierunkowskazu ciągnika, w ogóle ciągnika zza tego tworu z belami nie widać.
Nie wspomnę o tym, że często te ciągniki w ogóle nie mają podstawowych świateł.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

Nie wspomnę już nawet o takim drobiazgu jak boczne lusterka no bo i po co ???

O gałęzie tylko zaczepia a przejrzeć się w tym nie można.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

Niestety policja wszystkie siły skupia obecnie na Krakowskim Przedmieściu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

A może tacy jak "TY" pomyślisz, zanim będziesz wyprzedzał na zakręcie traktor, bo nie możesz poczekać 3 minuty jadąc powoli za nim. Nie cała wina jest po jednej stronie. Widzę co robią kierowcy jak jedzie traktor tzn. nie myślą tylko robią wszystko, żeby za nim nie jechać i traktują to jako przeszkodę na drodze, która nie powinna się w ogóle znaleźć przed nimi.
To nie nasza wina, że nie mamy dróg ekspresowych nie mówiąc o autostradach. Ale inni na drogach czują się lepsi od innych i w ogóle nie używają głowy do myślenia. W dzień to widać, jak na 2 zakrętach wyprzedzają 2 traktory bezmyślnie.

I nie jestem obrońcą "traktorzystów " :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

Ale traktorzysta jest zobowiązany do sygnalizowania swoich manewrów, a nie my się mamy zastanawiać czy skręci, czy nie skreci. Rozumiesz róznicę?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

Tylko skoro on nie ma nawet bocznych lusterek, a za plecami ma bele z sianem, to jak on ma widzieć co się dzieje z tyłu i jak ma zasygnalizować???

Niech kij wyciągnie w prawo - lepsze to niz nic nie robić.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

nie wrzucajcie wszystkich rolników do jednego gara bo są tacy o jakich piszecie ale są i tacy co mają wszystko w porządku a czy wszyscy miastowi mają sprawne auta i czy nie spożywają alkoholu i też siadają za kółko wy tylko widzicie winę z jednej strony ciekawi mnie czy któryś z was nie jechał sam po piwku

koziol0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

rolnik rolnikowi nierówny




j23-znowu nadaje....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

Dzieje się tak z nieprzestrzeganiem przepisów, ponieważ wieśniaki nie płacą składek tzw. zdrowotnych . Płacą na KRUS symbolicznie . A i tak mają lepszy dostęp do opieki zdrowotnej , niż my . Zresztą ta kategoria społeczna od zawsze sprawiała niesamowite problemy.Jest najbardziej pazerna, roszczeniowa, egoistyczna .Stąd mamy, co mamy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

cezar1 to wrzud tego społeczeństwa nie umie obiektywnie ocenić ludzi czyż opuchlaki spod super samu są chlubą tego narodu

koziol0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

Pewien mój znajomy zrobił tak : jadącego ciągnikiem środkiem drogi rolnika wyprzedził po 10 minutach jazdy ( wcześniej się nie dało ), zajechał drogę , zatrzymał , wysiadł i ciężkim przedmiotem wyciął mu oba lusterka. Dodał przy tym - i tak nie używasz , więc po co Ci one ...
Może to radykalne ale mnie się spodobało.

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu. (S.Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

do lochu z tym znajomym za taki postępek!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

DO cezar1 , masz 100% racji a gdzie tam , milion.Rolnicy mają wszystko co chcą ,hieny narodowe. Wszystko dla nich a nic w zamian. KRUS to obelga dla nas płatników ZUS , rolnicy dostają dotacje ze wszystkich stron , oni już nie wiedzą co z kasą robić. Cham to istota nieodgadniona jak mawia mój znajomy a to jest sedno sprawy. Unia im do głowy uderzyła. A tak naprawdę to dlaczego te święte krowy są zwolnione z prawie wszystkich podatków a te co płacą są zaniżane.HIENY , HIENY , HIENY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ten wątek można ciągnąć w nieskończoność , idzcie pod sklep Biedronka , szczególnie przed weekendem i zobaczcie co te święte krowy wyprawiają.HIENY , HIENY , HIENY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

a wy po co bierzecie dofinansowania do działalności gospodarczej a do ZUSu rząd dopłaca dużo więcej niż do KRUSu

koziol0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

Od 303 do nawet 417 mld zł będzie musiał dopłacić budżet w latach 2011–2015 do świadczeń z ZUS - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". To - w wariancie pesymistycznym - ponad 80 mld zł rocznie. Ta sytuacja, to wynik fali "młodych emerytów", którzy zaczęli brać świadczenia w ostatnich latach. - Problem trzeba traktować poważnie, choć przychody ZUS powinny być wyższe od prognoz - mówi szef doradców premiera Michał Boni.

krus około 15mld
ciekawi mnie skąd są ci młodzi emeryci z całą pewnością nie są pazerni i żyją tylko z tych emerytur i żadnej czarnej strefy nie tworzą
pytanie do wszystkich sprawiedliwych na tym forum

koziol0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

jak zdolamlam zorientowac sie , wiekszosc gospodarstw rolnych w polsce zajmuje sie chodowla krow, a zatem istniej duzy obrot w przedsiebiorstwach mlecznych: produkowane sa jogurty, sery lub nawet rozlew zwyklego mleka z roznymi napisami na kolorowych opakowaniach sprzedawany jest w naszych sklepach. produkty regionalne , zaliczaja sie do najlepszych i najtanszych, dlatego w wiekszosci- te sa wykupowane przez srednie klasy spoleczenstwa .
dzieki tym znanym produktom dwbamy o zdrowie kazdego obywatela.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

Na wsi jest nagminnie stosowany zwyaczaj: rolnicy mają po dwa, trzy ciągniki w gospodarstwie z czego jeden jest zazwyczaj zarejstrowany a drugi lub trzeci zazwyczaj nie. No bo po co płacić? W razie jakiegoś zdarzenia drogowego, rura i w pola i nawet człowiek nie wie z kim miał przyjemność się zderzyć :-/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

dzieki wsi i mozolnej pracy w pocie , zwykly mieszczanin lomoce kartofle,
o bulkach i chlebie nie wspominam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

Wczoraj, godz 23. Droga Mężenin - Łomża, gdzieś na wys m. Gać. Jedzie sobie takie niewiadomo co drogą, z tyłu zero świateł, jakaś przyczepa czy coś, z przodu ciągnik ma tylko jedno światło sprawne - normalnie bida.
Ale jedzie, po drodze publicznej. I nie wiadomo czy skręci, czy nie skręci - bo przecież nic nie działa.
Nawet nie łaska z tyłu na tym czymś co za sobą ciągnie, trójkąt powiesić. Przecież w razie mijania się z innym samochodem, w jego światłach nie zobaczymy tego czegos na naszym pasie - i kogo wina? Kto tu nie myśli? Czy naprawdę na wsi panuje taka bezmyslność i lekkomyślność, że ciężko dorosłemu chłopowi przewidzieć skutki takiego stanu rzeczy???



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

Aha i zgadzam się z opiniami że to dzięki UE na wieś płyną horrendalne kwoty, np tu http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=22725 po 75 tyś złotych. To chyba mozna miec sprzet jeżdżacy utrzymany w stanie dobrym prawda? Nie sztuką jest ustawic się w kolejke po kasę....



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

są tacy co mają sprawny sprzęt, ale zgadzam się że wielu rolników nagminnie łamie przepisy ruchu drogowego, a prawdziwą plagą są pijani i bez świateł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

Oczywiście, że są tacy - takich tu w tym wątku pomijamy. Bo do porzadnych przyczepić się nie można. Jak bele wiozą to nawet żółte światełko blyska dookoła - profeska, ale to nieliczni.....niestety.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

Autor: koziol01 (213.172.173.---)
Data: 17-08-10 18:51

Od 303 do nawet 417 mld zł będzie musiał dopłacić budżet w latach 2011–2015 do świadczeń z ZUS - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". To - w wariancie pesymistycznym - ponad 80 mld zł rocznie. Ta sytuacja, to wynik fali "młodych emerytów", którzy zaczęli brać świadczenia w ostatnich latach. - Problem trzeba traktować poważnie, choć przychody ZUS powinny być wyższe od prognoz - mówi szef doradców premiera Michał Boni.

krus około 15mld
ciekawi mnie skąd są ci młodzi emeryci z całą pewnością nie są pazerni i żyją tylko z tych emerytur i żadnej czarnej strefy nie tworzą
pytanie do wszystkich sprawiedliwych na tym forum

koziol0
TO SĄ TYLKO CYTATY I SONDAŻE , TO POWIEDZ MI DLACZEGO ZE SKŁADEK ZUS WYPROWADZANE SĄ OD KILKUDZIESIĘCIU LAT PIENIĄDZE NA SKŁADKI KRUS , DLACZEGO W TEJ CHWILI KRUS JEST WSPOMAGANY PRZEZ ZUS , DLACZEGO BUDŻET PAŃSTWA DOPŁACA MILIARDY ZŁOTYCH DO KRUS. ODPOWIEDZ JEST JEDNA - KTÓRY RZĄD RUSZY KRUS TO I PO RZĄDZIE BO CHAMY NIEODGADNIONE NA TEN RZĄD JUŻ NIE ZAGŁOSUJĄ. SZKODA SŁÓW. CHAM TO CHAM HIENA NARODOWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

minister a ty a którego rządu się wywodzisz jak z zusu dopłacają do krusu
to skąd biorą na dopłacanie na zus

koziol0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

Przeanalizuj lata powojenne do lat reform w ZUS , do lat 90. Przestudiuj ten materiał a dowiesz się że przez te lata KRUS był doinwestowany z ZUS a dla twojej wiedzy państwo KUBA było wspomagane ze składek ZUS. KRUS jest debilistycznym wymysłem pewnych grup społecznych , szkoda słów. Prawo podatkowe powinno być dla wszystkich grup społecznych jednakowe i basta a ulgi podatkowe są bardzo potrzebne i nawet dla dla rolników.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

a co z podatkiem od wzbogacenia????????????
albo z podatkiem od posiadanej fortuny czy bogactwa ????????????



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

barani łbie te wszystkie pieniądze są z naszych podatków tylko źle dzielone i tu jest problem a nie że rolnik płaci krus a to że płaci podatek gruntowy to wiesz

koziol0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

Po co od razu wyzwiska , zamiast tych chamskich słów zacznij czytać historię ZUS i KRUS a potem możemy dyskutować. Nie wiesz co mówisz i mam podejrzenie że jesteś po prostu rolnikiem , HIENA. Zacznij czytać a potem możemy polemizować. Książka to skarbiec wiedzy i tam się dowiesz wszystkiego a tym czasem rolnik to HIENA NARODOWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ŻRE UCZCIWYCH POLAKÓW. HIENA , HIENA , HIENA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

przepraszam poniosło mnie a rolnikiem nie jestem chociaż wywodzę się z tego środowiska nie uważam aby którykolwiek z nich był hieną to że płacą małe składki wpływa na ich świadczenia a to że płacą krus to chyba rząd decyduje nie oni jako ,,minister" powinieneś wiedzieć

koziol0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

A mnie irytuje to że gdy ceny żywca idą do góry to i w sklepach wędliny też idą-a gdy ceny żywca spadają to ceny wędlin nie spadają(tak samo i innych dóbr wychodowanych przez rolników).A jak to ma się do Waszej dyskusji?To taka jałowa gadka o KRUS-ie, ZUS-ie czy też dopłatach.Nie lepiej poruszyć ten temat?Pewnie zaraz zaczną się głosy że przetwarzanie tych "dóbr"kosztuje. Ale jest tak jak kiedyś mawiał ŚP. mój sąsiad:"od myszy po cesarza wszyscy żyją z gospodarza"

Co do nie sprawnych maszyn i świateł, to zgadzam się z przedmówcami.O to trzeba dbać by były sprawne.
Pozdrawiam wszystkich.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

sam jestem rolnikiem zawsze mam włączone światła a jak daje kierunek nikt nie zwraca uwagi i tak jada dalej i wymijają co na to powiesz ??? nie liczni się wstrzymują tylko!!!A mnie to wkurza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

Ciągnik lub przyczepa nie ma świateł? Przyczepa nie jest oznakowana? A co to za problem wybrać na komórce numer policji i poinformować ich, że taki sprzęt jedzie po drodze? Sami jesteście sobie winni, bo zamiast zainterweniować, wolicie się pożalić na forum.
Jakoś nie zauważyłam jeszcze tematu o 20 letnich pordzewiałych , ledwo jeżdżących autach, w których światła nie działają. Kto się czubi ten się lubi. Przez połowę ludzi przemawia zazdrość, bo sami by chcieli mieć 2 ciągniki za 200 tysięcy i nie mała gospodarkę. Prawda jest taka, że bogatych gospodarzy wcale nie jest dużo. Przejdźcie się po Zawadach, Konarzycach lub gdzie indziej. Co widzicie na podwórkach? Stary sprzęt. Gdyby wszyscy rolnicy byli złodziejami, każdy by miał Johna Deere, nowiutkie chlewnie, stodoły. Więc nie porównujcie nikogo do hien, bo większość tych ludzi długie lata pracowało na to co mają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

biess spytaj premiera czemu tak jest podobno wzrost podatku nie wpłynie na ceny żywności która i bez jego wzrostu drożeje więc jako osoba trochę myśląca nie powinien takich deklaracji składać
kiedyś w debacie z Kaczyńskim zarzucił że za jego rządu zdrożały ziemniaki a było wręcz przeciwnie wtedy staniały Kaczyniak nie odrobił lekcji i tak Donald na fali kłamstwa płynie sobie do przodu .

koziol0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

bogaty rolnik siedzi w dlugach po uszy ktos nie wierzy niech popatszy jakie to wszystko jest drogie;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

koziol01 a ja to widzę inaczej.Czy to premier decyduje o wzroście cen na towar,czy też osoba go wytwarzająca?Moim zdaniem jest to tylko pazerność ludzi chcących się w taki sposób szybko wzbogacić.A odczujemy to wszyscy.
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rolnicy...

W moim gospodarstwie korzystam wyłącznie z produktów od sprawdzonych dostawców. Osobiście chciałbym Wam polecić stronę https://www.syngenta.pl/blog, na której znajdziecie ofertę firmy Syngenta, czyli producenta środków ochrony roślin i nasion.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org