czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
koszty formalnosci przed rozpoczeciem budowy domu

czy ktoś z was ostatnio budował dom?
zastanawiają mnie koszty które trzeba ponieść PRZED rozpoczęciem budowy. czyli wszelkie sprawy w starostwie, urzędzie miasta, geodeta, architekt, przyłącza(wodn-kanaliz, prąd) i wszelkie inne o których (jeszcze) laik nie pomyśli. Wstępne info które uzyskałam i za weryfikacje których będę wdzięczna:
mapy starostwo - ok 100zl
warunki zabudowy UM - ok 110zl
projekt indywidualny u architekta 5-6tys
geodeta 3tys
przyłącza - nie udało mi się zdobyć info

z góry dziękuję za wpisy na temat :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: koszty formalnosci przed rozpoczeciem budowy domu

cena za geodete chyba dobra a gdzie chcesz sie budowac ? :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: koszty formalnosci przed rozpoczeciem budowy domu

w Łomży, działkę mamy od dawna teraz kwestia ruszenia sprawy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: koszty formalnosci przed rozpoczeciem budowy domu

przyłączenie wody i kanalizacji ( przyciskiem) wyszło 10,000, na pewno trzeba złożyć do elektrowni wniosek bo czeka się 1,5 roku na prąd ( a nawet 2 lata). Koszty są rożne bo jeżeli wodę przeprowadzasz pod chodnikiem lub droga musisz w UM zapłacić za wynajęcie pasa, Jeżeli rurka od twoje wody będzie przechodzić choć 1m pod chodnikiem lub droga musisz rocznie zapłacić dzierżawę w UM. Tez trzeba wiedzieć kogo brać żeby było tanio i dobrze. Pozdrawiam i powodzenia.

Igusia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: koszty formalnosci przed rozpoczeciem budowy domu

Iga woda już jest tylko prądu nie ma
przerażający ten okres oczekiwania w elektrowni. miałaś słup i jedynie przyłącze było robione czy wszystko od zera trzeba doprowadzać było?
a kogo brać żeby było tanio? :))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: koszty formalnosci przed rozpoczeciem budowy domu

Ja niedawno budowałam dom (2009 rok) i z tym prądem to trochę przesada. Dom zaczęłam budować w kwietniu a w grudniu już mieszkałam. Dodam, że już z prądem:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: koszty formalnosci przed rozpoczeciem budowy domu

Acha, przyłącze napowietrzne (czy jak to się nazywa) kosztowało mnie około 1800zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: koszty formalnosci przed rozpoczeciem budowy domu

Gabi bardzo pocieszająca wiadomość :)
a słuchaj, duży ten Wasz dom? jaki wyszedł ci przybliżony koszt taki do wprowadzenia się? różne są opinie a że budowałaś się w miarę niedawno to jesteś na czasie. My tez byśmy chcieli budować się na zasadzie wiosna zacząć a zima się wprowadzać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: koszty formalnosci przed rozpoczeciem budowy domu

Nasz dom to około 110m2 mieszkalnych i piwnica około 50m2. A koszt to około 400.000. W tym zabudowa kuchni, sypialni,sprzęty w zabudowie, elewacja. No i oczywiście standardowe wykończenie: panele, płytki, biały montaż, oświetlenia, barierki kute na schodach, balkonach, ogólnie to co pozwala normalnie mieszkać. Tylko dodam, że bez luksusów:) Materiały budowlane też w atrakcyjnych cenach. Trzeba było tylko odświeżyć stare kontakty aby kupić taniej. Sporo wyniosły nas okna, drzwi i brama garażowa. 6 okien dachowych, brama garażowa 3,5 m szer., wszystkie okna w okleinie dwustronnej (chyba 30% droższe od standardowych białych). No to chyba na tyle. Życzę dużo cierpliwości bo będzie potrzebna;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: koszty formalnosci przed rozpoczeciem budowy domu

Ja zaczęłam w kwietniu i na razi nie mam prądu i nie wiem czy będę miała w tym roku a z MPCE mam podpisano umowę ze w tym roku zacznę grzać ... Dobrze ze mam ekipę budowano super :) chłopaki naprawdę zapieprz..ją dużo nam podpowiadają bo nasz projektant był cudowny i zrobił wypusty bez zbrojenia ( wszystko miało trzymać się w powietrzu) a jak pojechałam żeby dołączył rysunek to wymyślał głupie wymówki. Naprawdę dużo wytrwałości trzeba mieć, kasy i czasu :)

Igusia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: koszty formalnosci przed rozpoczeciem budowy domu

pampaluna

mapy starostwo - ok 100zl
- W 100 zł nie pamiętam, ale dwa razy raz 60-70 zł i raz około 30zł

warunki zabudowy UM - ok 110zl
- Ja nic nie płaciłam

projekt indywidualny u architekta 5-6tys
- Ze wstępnych ustaleń w Łomży biorą od 4-7 tysięcy.
I od razu trzeba się zapytać CO ZAWIERA PROJEKT.
Czy są w cenie projektu zjazdy z drogi, przyłącza wodne i kanalizacyjne czy ekstra trzeba później płacić.
Ile kosztuje i czy jest możliwe żeby projektant był później kierownikiem budowy. Jeżeli to możliwe to warto bo wtedy każdą "pierdołę", "okienko trochę w lewo" można zmienić bez problemu.

geodeta 3tys
- No chyba mniej. Geodeta musi zrobić mapę do celów projektowych - koszt 600 zł . Chyba że jeszcze wydziela działkę i później wytycza dom czy dzieli działkę na mniejsze części...

przyłącza - nie udało mi się zdobyć info

- Elektrownia - jeżeli w pobliżu jest linia, transformator, domu z prądem za wstępne ustalenia nic się nie płaci, ale trwa jakieś dwa miesiące bo wszystko się odbywa na "szczeblu Białystok"
- Wodociągi - Jeżeli w pobliżu jest wodociąg to za pieczątkę na mapce i ustalenia nic się nie płaci, wszystko załatwia się sprawnie praktycznie od ręki.
- Kanalizacja - nie wiem, u nas nie ma kanalizacji więc w projekcie oczyszczalnia ekologiczna

W zasadzie do dogadania się z projektantem koszty nie są jakieś porażające.


lga161
A co to za projektant? Może być na maila jeśli nie chcesz na forum. zoltyjesiennylisc@wp.pl
I kontakt do ekipy budowlanej jeśli to nie kłopot.
Jestem w podobnej sytuacji. Właśnie zaczynamy...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: koszty formalnosci przed rozpoczeciem budowy domu

Czy nie taniej kupic gotowy projekt i go zaadaptować?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: koszty formalnosci przed rozpoczeciem budowy domu

Iga a u kogo projekt braliście? tak ku przestrodze pytam
i jeszcze jedno - daj jakiś namiar na ekipę jak taka super :)

Zoltylisciu - wielkie dzięki za informacje odnośnie formalności. Wychodzi na to, że może będzie łatwiej (i taniej) niż sądziliśmy. Chyba jednak wezmę się za te formalności od zaraz.


Brzeczyszczykiewicz z doświadczenia znajomych wychodziło ze gotowy projekt wcale się nie opłaca bo poprawki to kwestia nawet 2-3tys a tak to projektant wszystko robi pod Ciebie, my nie znaleźliśmy online żadnego projektu idealnego, w każdym fajnym kilka poprawek potrzebnych. mamy zamiar nasze propozycje przedstawić architektowi i niech skompiluje domek na naszą miarę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: koszty formalnosci przed rozpoczeciem budowy domu

Iga161 daj namiar na ekipe jak mozesz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: koszty formalnosci przed rozpoczeciem budowy domu

geodeta:

mapa do celow projektowych: 500zł

wytyczenie budynku: 400-600 zł

po budowie
inwentaryzacja: 500-600zl

jak potrzeba ci doradzic kogos to pisz :]





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: koszty formalnosci przed rozpoczeciem budowy domu

no wlasnie...

jak chcesz podzielic dzialke to dla geodety dolicz 1500zl - ale pewnie nie chcesz

kieronik budowy kosztuje 1300-1500zl

a gotowe projekty domow w intenrecie mozna miec za 2000zl [o ile takie sie pdoobaja]





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: koszty formalnosci przed rozpoczeciem budowy domu

klemens dzieki za info odnosnie kosztow geodety czyli te 3tys bylo po prostu z dzieleniem dzialki, uffff.. działkę mamy nawet ogrodzoną więc dzielenie odpada.
wszystkie namiary na sprawdzone osoby mile widziane :) pumpaluna@o2.pl

wiele projektów nam się podoba ale w każdym trzeba by było masę zmian wprowadzić (jak jest kotłownia to rozmieszczenie pokoi nie takie, jak pokoje ok to nie ma kotłowni ani spiżarni) dlatego wolę brać projekt indywidualny no i liczę że może w indywidualnym będzie mniej "niedoróbek"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: koszty formalnosci przed rozpoczeciem budowy domu

pierwsze koty za ploty, myslalam ze wiecej zaplacimy wiec mile zaskoczenie :)
starostwo
2x kopia mapy zasadniczej 1:500 - 61,18
wypis wlascicieli gruntow - 12,96

w elektrowni pieczatka o udostepnieniu - bezplatnie, od reki
jak bedziemy juz mieli budowe zaczynac to wniosek rozpatruja w ciagu 30dni a pozniej maja 60dni na dokonanie przylacza (blisko slup)

w wodociagach pieczatek nie przybijaja, trzeba zlozyc wniosek - wydany bedzie nieodplatnie w ciagu tygodnia, pieczatki nie udalo sie uzyskac mimo ze na dzialce i woda i kanalizacja doprowadzone (juz tego nie praktykuja)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: koszty formalnosci przed rozpoczeciem budowy domu

No dobrze, to kto mi powie jakie są obecnie koszty?
W tym koszt geodety - mapa do celów projektowych
i koszt projektu wod -kan

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: koszty formalnosci przed rozpoczeciem budowy domu

ok. 10.000 zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: koszty formalnosci przed rozpoczeciem budowy domu

Masakryczne są te koszty, wszędzie tylko kasę chcą :(

Jak skutecznie schudnąć - no to zaczynamy


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: koszty formalnosci przed rozpoczeciem budowy domu

To wszystko zależy od tego co budujemy i jaką mamy działkę. Można się dowiedzieć jak dokładnie przewidzieć koszty całego przedsięwzięcia w internecie, chociażby tutaj: https://www.budogram.pl/na-fundamentach/ile-kosztuje-postawienie-domu-w-stanie-surowym-zamknietym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: koszty formalnosci przed rozpoczeciem budowy domu

Jak już ktoś wyłowił ten temat z czeluści internetu to zapraszam na nowe Łomżyńskie Forum Budowlane. Mile widziane porady, opinie, ogłoszenia. ;)
https://web.facebook.com/groups/1110746885717407/

---
http://www.geodezjalomza.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: koszty formalnosci przed rozpoczeciem budowy domu

Informacje o przyłączach wodnych i kanalizacyjnych na czystyzysk.com.pl/sieci-wodociagowe-i-kanalizacyjne/ mogą znaleźć rozpoczynający inwestycje...

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org