czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Fotograf Serafiński - OPINIE

Jak w temacie
Jakie opinie o pracy tego człowieka ? Czy to dobry fotograf?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Widziałem jego zdjęcia z wesela przyjaciół, a przy okazji zamieniłem z nim parę słów... Praca po prostu cud miód. Do tego album ze zdjęciami wykonany z pomysłem jak i reszta. Facet ma rękę do tego. Z tego co wiem ceni się, ale ma za co zdecydowanie. Jego zdjęcia z tego co pamiętam są w internecie, więc sam/a możesz się zorientować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

polecam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Żeby nie zakładać nowego tematu - gdzie można dobrze i nie drogo wywołać zdjęcia z aparatu cyfrowego na papier ? i ile to kosztuje ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Serafiński ma dobry sprzęt i to widać.
nie widać jednak jakiegoś niesamowitego talentu na tych jego zdjęciach.
fotografie zaledwie dobre. porównywalne z częścią znacznie tańszej konkurencji, takiej jak np. FotoGabs, który IMO jest w Łomży najlepszy.

:: die Zeitgeist ::

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Zdjęcia ma rewelacyjne.. król łomżyńskiej fotografii, ceni się i nie jest miły we współpracy...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

ja go nie znam, a wasze marne cytaty wyciagniete z worka chorej wyobrazni wcale mnie nie interesuja



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

tak sie składa że znam tago człowieka bardzo dobrze
(pracjujemy razem przynajmniej raz w miesiącu) i powiem tyle: profesjonalizm, profesjonalizm, profesjonalizm,

a tak na marginesie to po jaka cholerę zakładać taki temat na forum?
wejdżcie sobie na jego stronę i pooglądajcie zdjęcia (prawie wszyscy fotografowie w naszym mieście mają swoje strony więc możecie porównać)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Polecam Bartosza Klepackiego

Ciacho




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Potrzebuję zrobić zdjęcia dyplomowe. Gdzie najlepiej się udać i jaka jest cena takich zdjęć, ile ich jest? 4,6?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Moim zdaniem spora czesc fotografow w Lomzy nie odbiega od p. Serafinskiego. Robi normalne, dobre zdjecia bez jakiejs wielkiej rewelacji ale za to cena u niego kladzie na lopatki jakby to byl wielki artysta z Paryza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Polecam!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

a on ma stały cennik czy daje cenę "na twarz "?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Fajnie że ktoś mi tu odpowiedział gdzie tanio i dobrze wywołują zdjęcia z cyfrówki na papier....:/ jest tu tylko wazeliniarstwo jednej osoby pod kilkoma nickami jakiemuś tam Serafińskiemu. Wielkie dzięki za pomoc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

jak byłem w Reichu to w ALDi takie rzeczy robili tanio i solidnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

green: albo dobrze albo tanio ...jedno musisz wykreślić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE


"Żeby nie zakładać nowego tematu - gdzie można dobrze i nie drogo wywołać zdjęcia z aparatu cyfrowego na papier ? i ile to kosztuje ?"

w fotograficznym na ul.Małachowskiego. Chyba 0,59 gr za zdjecie ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Zdjecia do dyplomu polecam zrobic na ul. Dmowskiego, ew. w Gapsie... Jak robila w Foto Partnerze to takie cuksowate wyszly, chodzi mi o kolory. A co do ilosci zdjec to zalezy ile chcesz... 4 sztuki to 22 zl.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

panna nikt78 to przy wywoływaniu zdjęć między tanio a dobrze może być aż taka duża różnica w cenie że powinnam się zastanowić czy chcę tak czy tak...? hmm..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

do garów pazice
a nie tylko fotki pstrykacie i na NK
wrzucacie
grube dupy nikt was nie chce



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

najwiecej w tym temacie to zasluga programu do obrobki zdjec...wystarczy dobra lustrzanka i dobry program i kazdy moze takie zdjecia zrobic...nie zawsze tanio= niedobrze i odwrotnie, cen powinna byc adekwatna do jakosci, a nie do tego, ze nazwisko...

poza tym, czy tak trudno wejsc na jego stronke i samemu ocenic? Potrzebny do tego temat na forum? Jest adres i telefon wystarczy zadzwonic...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

daje adres do dobrego fotografa Kraska 143 ANDRZEJ KOZIOL jest zajebistym fotograem i nie drogim poecam!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Chyba w lego i inne klocki: niebo z zimy kwiatki z allegro i tylko młodzi są oryginalni...przereklamowany

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Ja zdecydowanie polecam p.Serafińskiego! Robił nam zdjęcia ślubne w plenerze w ubiegłym roku i jesteśmy bardzo, ale to bardzo zadowoleni.
Bardzo sympatyczny i miły człowiek, robi to co lubi i wychodzi mu to rewelacyjnie!!! Nasi znajomi jak ogladają nasze zdjęcia ślubne to są zachwyceni, ktoś kiedyś powiedział nawet, że zazdrości nam takich zdjęć.
ZDECYDOWANIE POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
P.S. Jest tylko mała wada,że termin trzeba rezerwować dużo wcześniej



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Skoro chwalimy fotografów to ja zdecydowanie polecam Foto Bajka na Bernatowicza. Zarówno ja, jak i moi znajomi, którzy robili tam zdjęcia, otrzymaliśmy naprawdę profesjonalne fotografie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE



Serafinski

po peirwsze jest strasznie drogi!!!

mysle ze robi ladne zdjecia ale mozna tez takie miec za cene 1500 zl u inengo fotografa a nie 2500 zl

sympatyczny wesoly facet

ostatnio straszne ma opoznienia - wie mz praktyki





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

2500 ?
o kurde za tyle to mozna kupic dobry aparat !!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

luiza.b
nie rozumiem dyskusji spowodowanej w tym poście , dlaczego u nas jest taka zawiść wśród ludzi ?? Jeśli nie stać cię luiza.b to możesz sobie wybrać tańszego( i przestań porównywać co można za ile kupić bo chyba nie tędy droga ). przecież jest taki duży wybór wśród łomżyńskich fotografów . Tak jak są sklepy z odzieżą droższą ale i lepszą jakościowo i takie muszą być i takie , nie rozumiem tego ....
Ja zawsze będę śledzić twórczość Pana Krzysztofa i wielki szacunek dla niego bo on podniósł zdecydowanie poprzeczkę w fotografii ślubnej .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Autor: Kinga_79 (---.elomza.pl)
Data: 06-08-10 21:24

Ja zawsze będę śledzić twórczość Pana Krzysztofa i wielki szacunek dla niego bo on podniósł zdecydowanie poprzeczkę w fotografii ślubnej .



moze wyjaśnisz to konstruktywnie?
brzmisz, jakbys za niego przeplacila i teraz sama sie oklamujesz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Więc skoro jest drogi i robi takie same zdjęcia jak ktoś za połowę ceny to idźcie do innego fotografa a nie wywalacie swoje żale na forum publicznym ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

sama rodzina chyba serafina na tym forum
a robi akty?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Wywiązała się dyskusja jak zawsze na tym forum ktoś chwali - więc cała reszta musi skrytykować. Większość osób, sądząc po wypowiedziach nigdy chyba nawet nie widziała zdjęć p.Serafińskiego ale za to ma dużo do powiedzenia na temat jego pracy, cen jego usług itp.
Proponuje zorientować się w cenach fotografii ślubnej nawet w pobliskim Białymstoku a okaże się że ktoś kto ma zarejestrowaną działalność, posiada legalne oprogramowanie i płaci podatki nie wyceni swoich usług robiąc zdjęcia na wysokim poziomie na kwotę 1500zł lub niżej. Zresztą nawet przy początkowej cenie "1500" na końcu okazuje się że za każdy drobiazg trzeba mocno dopłacać więc wychodzi w sumie to samo a czasami i drożej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

A panna nikt78 czyli zona P. Serafinskiego znowu o tych podatkach! 4 weekendy po 2500zl -800zl ZuS to wcale tak malutko mu nie zostaje, bo studio przeciez ma w domu to czynszu z wynajmu tez nie placi, ponad to nie zyje na pewno z samych wesel prawda? Pani ma salon, ktory tez przynosi dochody wiec o co kaman? Jak za drogo w utrzymaniu to moze trzeba przejsc na cos tanszego? Nie chodzi tu zreszta o wszystkie place, wydatki, itd. bo inni tez maja legalnie dzialalnosci, ale ceny trzeba dostosowac do wszystkiego, a nie ceny warszawskie a zarobki lomzynskie. Po to jest forum zeby wypowiedziuec sie za i przeciw, a nie oburzac za kazdym razem. Nikt tu nie obrazil P. Krzysztofa tylko zostaly przedstawione 2 strony medalu... trzeba przyjac to na klate a nie sie buzowac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

lauracrow1: piszesz jakbyś to Ty była żoną. Myślę że ani p.Serafiński ani jego żona nie mają czasu i ochoty czytać i udzielać się na tym forum.
Ceny to trzeba dostosować do swojej pracy i umiejętności.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE



Widzialem zdjecia Serafinskiego.

Mam aktualne sprzed kilku...

Nie ja za nie placilem

Sa faktycznie ladne... jednak widzialem zdecydowanie porownywalne od kogos kto bral zdecydowanie mniej okolo 1500 zl

Jezeli chodzi o doplaty to jak sie umawiam na 1500 to za nic nie doplacam i place tyle na ile sie umawiam.

Tak zupelnie informacyjnie to u serafinskeigo chyba zdjecia slubne kosztuja 2700zl + 100zl za sesje wyjazdowa ... moge sie mylic o 100/200 zl

Osobiscie nie wybralbym tego fotografa ze wzgledu na zdecydowanie za wysokie wynagrodzenie.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

andrzej kozilo z kraski 1000 biedze za 50 zdjec z pleneru i nietylko do albumu i 200 zdjec na plytce z całego wesela czy jakiejs kolwiek inprezy za 50 dodatkowych zdjec na plytce 100 zl doplay.tanizna i naprawde swietne zdjecia miodzio komu nie pokaze zdjecia kazdy sie zachwyca dobra robota mozna go rowiez spotkac na rynku w lomzy sprzedaje kasety i plyty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Nikt nikogo nie zmusza do "zatrudniania" tego czy innego fotografa. Jeżeli komuś nie pasuje cena lub jakieś inne warunki to niech bierze kogoś innego do fotografowania m- wolny rynek, a konkurencji jak widać jest dużo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Calineczka jak zauwazylas...

Nikt tu nikogo nie obraza wiec ten nie jest konieczny.

Kwestia ceny jaknajbardziej prawidlowo pojawila sie na forum. Bo nie tylko nazwisko jest wazne ale i pienaidze.

Jasna sprawa ze kazdy zatrudni kogo chce

Druga sprawa jest taka ze cennik serafinskiego odstrasza.

Ale jak ktos chce przeplacac za porownywalne zdjecia to jego sprawa.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Ma pomysły ale artystą wielkim nie jest.

Zdjęcia plenerowe o wiele lepsze niż studyjne.

Kilka ujęć katastrofalnych, zamiast tuszować eksponuje wady a to długi nos a to zmarszczki.

Na niektórych zdjęciach nie widać miłości tylko dzikie pożądanie, przeważnie pan chce zjeść panią, albo pani lubieżnie rozkłada nogi - takie zdjęcia to do CATSa czy innego pisemka a nie do albumu ślubnego.
Zdjęcia ślubne powinny być stonowane, emanować miłością, modele powinni się cieszyć sobą wszak (teoretycznie przynajmniej) chcą przeżyć ze sobą całe życie, a nie skonsumować wakacyjny romans.

Jest też sporo niekonwencjonalnych ujęć, kilka niestety zepsutych przez "drewniane modele".

Ogólnie lepiej mieć taką sesję niż ustawianą w studyjku. Ludzie którzy mają dużo luzu, dystansu do siebie, maja niekonwencjonalne pomysły na pewno będą zadowoleni z sesji.

Ludzie którzy chcą aby fotograf za nich wszystko zrobił niech lepiej zdecydują się na dobrych techników i wypróbowane pozy - sesja studyjna w Gabsie czy Foto Partnerze - mniejsze rozczarowanie później.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Dobre ma portretowe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

owszem p.Serafinski zdjecia robi najlepsze w lomzy, ale cena 3 800 zl za slub to moim zdaniem wielka przesada. w lomzy jest sporo innych fotografow ktorym bardzo niewiele brakuje do p. Serafinskiego, a ceny ksztaltuja sie juz od 1 500zl za zdjecia slubne.

qaz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

qaz0077 chyba przesadziłeś !!!! my bierzemy ślub w przyszłym roku i Pan Serafiński robi nam zdjęcia i nie ma takich cen . Widzę że sporo tutaj informacji wyssanych z palca .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Nic nie jest wyssane z palca

Mam przed soba komplet od tego fotografa

Sklada sie on z 350 zdjec + 90 plener -- wedlug mnie to bardzo malo

Zdjecia ladne ale czy rewelacyjne? Jest sporo powtorzonych raz w kolorze raz w czern/biel . Jest duzo takich panoram wypuklych ktore wcale nie sa ladne.

Zdjecia sa poprostu normalne. To ze widac na nich dokaldnie szczeguly to zaleta aparatu. Jedynie zdjecia udawane pozowane to tworczosc fotografa - kazdy to potrafi.

Fotograf zmyl sie z wesela o 21 i nie ma zadnych zdjec z oczepin konkursow tortu itp...

Ponadto jest plytka z prezentacja tych samych zdjec z podkladem muzycznym.

Jest tez taki fotoalbum z grubej taktury wykonany w calosci ze zdjec weselnych (wydrukowany)

Za to wszystko cena 2700 zl?

PRZESADA!!!





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

w tym przypadku samo nazwisko góruje cenę.
Wystarczy zapytać o "najlepszego" fotografa w Łomży i to nazwisko zawsze się pojawia (chyba już z przyzwyczajenia)
my u zupełnie innego za godzinną prezentację, fotoksiążke (dużą) i 580 zdjęć zapłaciliśmy 1800 zł.
Do fotografa nie mam najmniejszych zastrzeżenie, a ze zdjęć jestem bardziej niż zadowolona...
czasem trzeba pomyśleć o wyborze, a nie tylko sugerować sie dobrym nazwiskiem (czy dobrą reklamą, jak kto woli to nazywać).
Widocznie opinia o nim jest zbyt dobra i odpuszcza sobie... bo po co się wysilać skoro i tak każdy mówi ze on jest najlepszy a najdroższy nie zawsze znaczy najlepszy

( to tylko moja opinia)

________________________________
Myślę, mówię i znikam, a ty będziesz wnikał w treść tego tekstu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

klemens0 widzę ze jesteś chyba nie zadowolonym klientem .... z tego co wiem wszystko jest ustalane ilość zdjęć , do której godziny będą wykonywane zdjęcia na weselu ... wydaje mi się ze bardzo nie ładnie się zachowujesz wylewając takie szczegóły na forum publicznym , skoro jesteś nie zadowolony to trzeba było powiedzieć fotografowi .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Panie o pseudonimie "klemens0" było by bardzo miło gdyby Pan lub podobne Panu osoby piszące o moich cenach - często je zawyżając i innych szczegółach mojej pracy, przedstawił się z nazwiska.
Napisał Pan co oddałem w pakiecie w którym według umowy:
-byłem dwie godziny na przyjęciu
- oddałem dwa razy więcej zdjęć niż było w umowie

Dzięki takim osobom jak Pan ucierpią przyszłe pary młode które otrzymają materiał po ścisłej selekcji, gdzie nie otrzymają zdjęć "przeciętnych" które mogłyby mieć dla nich wartość emocjonalną ale dzięki przeciętności zostaną usunięte.

Z wypowiedzi Pana wynika że nie był Pan moim klientem ponieważ zawsze po zakończeniu zlecenia informuje o tym parę młodą i jeśli jest taka potrzeba przedłużam czas zlecenia często nie biorąc za to dodatkowego wynagrodzenia.

Osoby z którymi podpisuję umowy potwierdzają fakt zapoznania się z moim stylem pracy jak i jakości zdjęć w pełni go akceptując. Uważam że jeśli któryś z moich klientów byłby niezadowolony napisałby do mnie email albo zadzwonił i nie upubliczniałby swoich pretensji na forum publicznym.

Niestety ostatnio doszły mnie informacje że osoby spoza branży fotograficznej oczerniają mnie w oczach klientów jednocześnie polecając swoich znajomych do wykonania usługi.
Są to bardzo płytkie zagrania tak samo jak pisanie tutaj informacji niezgodnych z prawdą.

Krzysztof Serafiński

Studio Fotografii Serafiński

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Odezwał się sam "mistrz". ;]
Panie Serafiński, tu każdy może wyrazić swoją opinię.
Z opiniami oczywiście można polemizować, ale Pana argument o celowym oczernianiu dla korzyści finansowych wydaje mi się odrobinę przesadzony.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH, nabieranie goscia w butelke



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Nie jestem Pana klientem.

Bylem na weselu na ktorym Pan pracowal.

Pozniej dostalem od mlodych do obejrzenia to za co wzial Pan pieniadze.

O cene zapytalem z ciekaowsci po tym jak znalazlem ten watek na forum.

Z cena napewno mnie nie oszukali.

Moze i byl Pan na weselu 4 godziny moze wiecej... natomiast zdjec z waznych elementow wesela poprostu nie ma! To moje zdanie!

Mlodzi sa zadowoleni.

Ja uwaza mze przeplacili.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE



Nie dodalem ze nie znam warunkow umowy.
Jak zrobil Pan wszystko zgodnie z umowa to w porzadku.

Podkreslam ze to tylko moje odczucie ze zestaw ktory widzialem byl bardzo ubogi w odniesieniu do jego ceny.

Nie oczernilem Pana tylko napisalem realia.

Forum ma to do siebie wlasnie ze mozna tu napisac wszystko choc dla niektorych tresc moze byc nietyle obrazliwa co niewygodna.

Jezeli komus pomoglem w podjeciu decyzji to z tego jestem zadowolony.

Panu natomiast zycze powodzenia w pracy - a cena za uslugi ktora stala sie tu powodem do glebszej dyskysji powiedzmy ze jest indywidualna i kazdy ceni sie jak uwaza. Natomias klient - jezeli go stac - niech placi.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

mowie ci nie wchodz gosciu w dupe!!!!!!!!!
przeplacisz jak zwykle!!!!!!!!!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

hej, ja polecam fotografa, który zajmuje się fotografią ślubną: http://szymonprzybylkafoto.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Zdecydowanie nie polecam!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Bardzo pLytkie zagrania i fałszywe dzwieki wybrzmiewały na wieczorach uwielbienia w 2o14 roku . Mówi to Panu coś?!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Te fałszywe dzwieki stały sie poczatkiem traumy ludzkiej, ale ten człowiek mowi Panu co go nie zabije to wzmocni .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fotograf Serafiński - OPINIE

Hej ludziska, uważajcie na fałszywych ludzi , ktorzy zamiast cukru podadza Wam truciznę!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org