piątek, 27 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Najgorsza szkoła

tak jak w temacie jaka jest najgorsza szkoła ponadgimnazjalna w łomży a jaka najlepsza ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

Najgorsza I LO, najlepsza oczywiście, że III LO.

__________________________________

Bo lato jest po to, by kochać, marzyć, śnić..

Piękna jest tylko prawda i tylko ona jest godna miłości...

ŁKS Łomża!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

a tak na serio?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

najgrosza to hyba weta .... holota rze hej ^^



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

III LO!
mili nauczyciele, przyjemna atmosfera, kulturalni uczniowie. Szkoła może nie za wielka, ale jakże urokliwa. :D
I nad rzekę blisko, jakby komuś się nudziło w szkole ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

A tak na serio to wszystkie , jak nie weźmiesz sam się za książki i nie przyłożysz do nauki to napiszesz maturę na 30% i nawet dyplom I LO Ci nie pomorze . Na twoim miejscu wybierałbym między 1 a 3 LO , potem ekonom i na końcu mechaniak .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

Najpierw mechaniak, 1 lo a na końcu ekonom.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

Mechaniak ma to do siebie , że jest jedyną szkołą w Łomży którą opuszczając masz pojęcie o czymkolwiek. Licea ogólne to zwykła strata czasu. Nie dadzą Ci wiedzy na żaden konkretny temat , tym bardziej jakiś umiejętności.
Chyba że marzysz o karierze w "administracji", czy innym miejscu nie wymagającym pasji w żadnej dziedzinie.

Rozmawiając o nim i jego otoczeniu nie wiadomo kto więcej pali. On czy jego samochód.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

Najlepsza to oczywiście IILO. Co prawda do tej szkoły jest się trudno dostac, ale wkładając troche wysiłku w nauke w gimnazjum nie powinieneś miec z tym większych problemów. Mimo, że ILO odnosi troszke lepsze wyniki w maturach to przewagą IILO jest fakt, że wybierasz przedmioty które chcesz zdawac dopiero w klasie drugiej. Kolejny powód to mili i wyrozumiali nauczyciele(no moze pare wyjatkow ;d) oraz imprezowi uczniowie(choc nie wiem czy to + czy -)
Najgorsze to wg mnie weta, drzewna, jański i rolnik w Marianowie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

Marjanowo nie jest takie złe! ale dobre?to niewiem



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

ja ide do mechaniaka do zawodowy a jaką macie opinie na temat mechaniaka i OHP

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

ja sie uczylem w III lo, raczej nie polecam, teraz wybralbym ekonom

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

mechaniak jest wporządku mam tam dojścia ale niełatwo jest potem



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

a co sądziecie o ohp albo O sweirp

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

********* szkola zero nauki ..



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

24v konkret w kilku zdaniach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

24v licea sa z zalozenia szkolami po ktorych idziesz na studia, a nie konczysz edukacje. Wiec jesli ktos wybiera sie dalej, to liceum jest dobrym pomyslem, a Twoja ocena jest delikatnie chybiona...




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

chybiona??? a jak ktoś idzie na studia inżynierskie??? Zastanów się co on napisał a dopiero pisz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

24v ma wielką rację. A na studia możesz iść i po mechaniaku - patrz na mnie. Jestem po mechaniaku i radzę sobie na PW, więc to TY - Dran - raczej nie trafiłeś z oceną i chybiłeś.

Pjotr

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

a po drugie - to ja polecam Mechaniak, jeżeli chcesz mieć trochę pojęcia o technice i nie mieć dwóch lewych rąk do pracy.

Pjotr

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

Pjotr4 skoro tak, to nie wiem czemu gubisz sie w logice.... Czy to, ze Ty po mechaniaku sobie radzisz na PW jest rownowazne z tym, ze osoba po ogolniaku sobie nie poradzi? Wroc na chwile do mojej wypowiedzi... Czy ja napisalem, ze po mechaniaku nie mozna isc na studia? Nie wydaje mi sie... Zwrocilem tylko uwage na fakt, ze licea sa stworzone z ta wlasnie mysla, a 24v zupelnie pominal ten "drobiazg" w swojej wypowiedzi.

rambo777 ja jestem po ogolniaku i mam skonczone studia inzynierskie (mgr zreszta tez). I jakos nie mam wrazenia, zebym radzil sobie gorzej, niz koledzy po mechaniaku...
Pomijajac juz fakt, ze studia sa nie tylko techniczne i wtedy to juz zupelnie nie wiem, jaka bylaby korzysc z konczenia technikum zamiast liceum...




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

Jeśli chodzi o wete to nie sama hołota się tam uczy....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

Do : lukas ....
Ta , do której Ciebie przyjmą .Przez pomyłkę .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

Dran to jest tylko wrażenie, analogicznie odwołując się do Twojego wcześniejszego tekstu to Technika głównie przygotowują na studia inżynierskie i nie ma nawet mowy o tym, że po liceum masz lepsze przygotowanie do studiowania pod względem wiedzy potrzebnej na konkrety kierunek niż po technikum. Nie twierdze tym, że możesz radzić sobie gorzej niż inni.

Dran napisał: "...Czy to, ze Ty po mechaniaku sobie radzisz na PW jest rownowazne z tym, ze osoba po ogolniaku sobie nie poradzi?..."

Równie dobrze osoba po mechaniaku może sobie radzić nie gorzej, a nawet lepiej od osoby po liceum na kierunkach nie inżynierskich.

Dran napisał: "...Pomijajac juz fakt, ze studia sa nie tylko techniczne i wtedy to juz zupelnie nie wiem, jaka bylaby korzysc z konczenia technikum zamiast liceum..."

Ostatnie zdanie jest "gubieniem się w logice" lub subiektywnym przypisywaniem uniwersalności LO.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

no i agrobiznes jest też Ok



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

Jaki agrobiznes?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

rambo777 na przykladzie informatyki, bo taki kierunek skonczylem, nie jestem w stanie stwierdzic, ze liceum przygotowuje gorzej. Ludzie po technikum beda mieli latwiej na kilku przedmiotach, typu elektronika itp. Za to w liceum na profilu mat-fiz jest chyba rozszerzony program matematyki (przynajmniej byl) i to bedzie procentowac na innych przedmiotach. A na przedmiotach zawodowych, typu projektowanie baz danych, programowanie itd. juz zupelnie nie widzialem przewagi technikum. Stad zupelnie nie rozumiem twierdzenia, ze liceum jest w ogole do niczego i tylko technikum czegos uczy, ktore wyglosil 24v.

Równie dobrze osoba po mechaniaku może sobie radzić nie gorzej, a nawet lepiej od osoby po liceum na kierunkach nie inżynierskich.

No tutaj juz bym polemizowal... Sadze, ze o ile w przypadku takiej informatyki roznice miedzy liceum/technikum sprowadza sie do kilku przedmiotow, ktore nie sa wiodacymi w toku studiow, to juz w przypadku studiow np. biologia/chemia/historia itp, roznica materialu bedzie znaczaca.

Ostatnie zdanie jest "gubieniem się w logice" lub subiektywnym przypisywaniem uniwersalności LO.

Nie wiem na czym mialoby polegac tutaj gubienie sie w logice? Mozesz to rozwinac?
Subiektywne przypisywanie uniwersalnosci LO? Przeciez to jest wlasnie zalozenie LO... dlatego ma ono ogolnoksztalcace w nazwie... Dlatego wlasnie nie skupia sie nauczaniu jednego konkretnego kierunku, ono ma z zalozenia dac szersze wzgledem szkoly podstawowej/gimnazjum podbudowy do studiow na wybranym kierunku...

Zauwaz, ze punktem wyjscia mojej pierwszej wypowiedzi byl post 24v, gdzie uznal on licea za szkoly zupelnie nieprzydatne, "dla gamoni" powiedzmy, przeoczajac i pomijajac fakt, ze do liceum idzie sie z mysla o studiach. Technikum daje za to mozliwosc pojscia do pracy juz po szkole, nie zamykajac jednoczesnie drogi do studiowania, ale cos za cos... bo absolwent musialby juz naprawde wlozyc ogrom pracy, zeby nadrobic zaleglosci i pojsc na studia humanistyczne. Po prostu trzeba byc swiadomym czego sie chce wybierajac okreslona szkole. Praktycznie nikt nie idzie do liceum z mysla, ze zakonczy na tym etapie edukacje.

Ja nigdzie nie umniejszalem przydatnosci/wartosci technikum, natomiast zdecydowanie nie zgadzam sie z teza, ze liceum produkuje jedynie nic niepotrafiacych cielakow, dla mnie jest to bzdura.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

Dran nie mówiłem nic, że nie można po liceum iść na studia czy można tylko po liceum. Ja to wiem przecież ale jak widzę czasami "panów" "inżynierów" po liceach, któzy na budowie mylą czujkę przeciwpożarową z oprawą oświetleniową, to im by się przydało dokształcenie i takie informacje daje technikum (czyt. Mechaniak). Po drugie nie wyobrażam sobie lepszej drogi dla chłopaka niż technikum, po którym praktycznie masz wyuczony fach w ręku, a kształcenie dalej także można "ciągnąć". Reasumując polecam Mechaniak, który jest szkołą dobrze kształcącą i uczącą nie tylko do matury i na studia ale i zdolności myślenia logicznego oraz praktyki.

PS: Co do tych inżynierów, to nie mówiłem do Ciebie :) Ale często mi się to zdarza i zdarzało.

Pozdro.

Pjotr

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

Pjotr4 wiec zwroc uwage, ze ja zareagowalem na post 24v, ktory wprost napisal, ze licea nie ucza w ogole niczego, sa dla ludzi bez pasji, sa strata czasu itd. Przeciez to jest totalna bzdura.
Owszem, jesli ktos wie, ze chce sie rozwijac na jakims kierunku technicznym, to technikum moze mu w tym pomoc. Tylko jeszcze raz zauwazam, ze nie wyklucza to wcale przydatnosci liceum, co wynikalo z wypowiedzi 24v.
Ten wyuczony fach bedzie przydatny w pewnych warunkach, o ktorych wspomniales. W innych bedzie to takie troche "asekuranctwo", ze "jak sie nie uda na studiach, to zawsze mam fach w reku".
Czy to jest najlepsza droga dla chlopaka? Jesli nie ma zainteresowan humanistycznych to mozliwe... Ale czy chlopak takich miec nie moze? ;)
Zreszta ja wroce do swojej dzialki, informatyki, w przypadku politechniki, technikum moze byc przydatne, bo kilka przedmiotow sie powtorzy. Ale juz informa na uniwerku to zupelnie inne podejscie i tam moze sie okazac, ze liceum o profilu mat-fiz bylo lepszym pomyslem.
Takze tez nie jest to takie jednoznaczne. Mysle, ze przede wszystkim trzeba sie kierowac wlasnym rozumem i przeanalizowac, co pozwoli nam najlatwiej osiagnac cel.
Jesli ktos wybierajac szkole sam jeszcze nie wie czego chce, to i tak ma przerabane.
Wybierze technikum, a pozniej uzna, ze to go jednak nie interesuje, to ma kupe czasu w plecy i multum zaleglosci, praktycznie zamknieta droga do pojscia w inna strone.
Jak wybierze liceum, to ma jeszcze troche czasu na zastanowienie i wiecej mozliwosci, tylko jak sie w pore nie obejrzy i nie zdecyduje, to zostanie na lodzie bez zadnego fachu.
Ja na pewno nie zdecydowalbym sie na jednoznaczne powiedzenie komus idz do liceum/technikum, nie znajac czlowieka i nie wiedzac co go interesuje nawet.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

Jesli chodzi o Mechaniak i technikum to tam naprawde jest wysoki poziom nauczania i maja fizyke oraz matematyke rozszerzona i dostaja te klasy o wiele lepszych nauczycieli i posiadaja naprawde duzo wiedze, oczywiscie te osoby ktore pozniej ida na WAT, czy PW. Jesli chcesz miec latwiejszy start na kierunkach typu: elektronika, mechatronika, informatyka, elektronika to wybieraj technikum - odrazu masz tez zawod. A jesli chodzi o licea to fakt I albo II LO zadne inne!! W tych liceach zdaje sie mature 70% i wiecej z rozszerzenia, pozatym gwarantuja Ci fakultety.

Najgorsza szkola wg mnie, tzw. Drzewna i liceum w Wecie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

no niewiem jak do III LO jest tak trudno sie dostac jak w tym roku było 70 miejsc wolnych a np. w ekonomie nie ma żadnych.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

sie przypadkiem do budowlany nie wybierz bo to porazka.




___________________________________________________________

Even when the road is hard, never give up - Keep Ya head Up ^^
___________________________________________________________



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

janski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

Broń Boże III LO !!!! Tam grasuje szajka przestępcza i pobierają haracze od pierwszoklasistów

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

jański nie



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

Dran masz w zupełności rację i popieram także Ciebie :)

Pozdro :)

Pjotr

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

Czemu Drzwena niby najgorsza?! Ja ją skończyłam i bez żadnej nauki ani przyłożenia zdałam mature i to wcale nie najgorzej. Szczerze mówiąc sama byłam zdziwiona jak zobaczyłam wynik

Piękna kobieta
to raj dla oczu,
piekło dla duszy
i czyściec dla kieszeni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

a ohp?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

damianqu, zajrzyj sobie na strony naboru i nie pisz durnych informacji . Jeśli nawet są jakieś wolne miejsca, to nie dla wszystkich, którzy złożyli tam papiery . Nabór do pierwszych trzech liceów w Łomży jest troszkę bardziej skomplikowany, jakby się wydawało i nie wszyscy muszą mieć o tym pojęcie .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

Helena ma rację. W 1,2 i 3 lo są progi punktowe i najpierw przyjmują tych którzy otrzymali określone liczby pkt,potem są następne nabory i nie przyjmują wszystkich którzy złożyli tam podania.Jeśli chodzi o technikum w mechaniaku to faktycznie jest bardzo dobre ale dla tych którzy chcą iść np na politechnikę .Jeśli chcesz iść na inne studia polecam naukę w tych trzech pierwszych liceach:) reszta niestety nie nadaje się do niczego:) Trzeba tu patrzeć również na towarzystwo ,które się z Tobą uczy,otacza Cie i ma jak najbardziej na Ciebie wpływ:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

Nikt tu chyba jeszcze nie wspomniał o Katoliku.Co wy o nim sądzicie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

Patrząc na wasze odpowiedzi, to widzę, że I, II czy III LO nie nauczyło was czytania ze zrozumieniem :) Autor pyta op najgorszą szkołę, a tutaj "najlepsza... mogę polecić itd". Po waszych postach stwierdzam, że chyba żadna szkoła w Łomży niczego go nie nauczy...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

lukas2412412 napisał:
tak jak w temacie jaka jest najgorsza szkoła ponadgimnazjalna w łomży a jaka najlepsza ?


Najpierw sam zacznij czytac ze zrozumieniem, a dopiero później oceniaj innych..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

Bardziej chodzi o to, żeby te szkoły wybierać w jakimś konkretnym kierunku. Przecież nie każdy musi mieć dokładnie taką samą szkołę, prawda? Technikum też może człowiekowi wiele dać, ale trzeba do niego właściwie podejść.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

Kampa wypad z tego forum. Już pisałem, że cweli nie tolerujemy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

dla uczniów każda szkoła jest zła :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

drzewna, weta i inne smieszne ohp itp. Drzewna zdawalnosc matury to chyba 28% wsrod absolwentow.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

technikum moze wiele dac nie rozmieszaj mnie, nic nie da :) Terii to sie i mogie w domu nauczyc.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

teorii

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

Teorii? W ktorym technikum w Lomzy masz tylko teorie? Gdzie Ci zginely praktyki? Jak ktos sie nie chce uczyc to zadna szkola mu nie pomoze..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

Szczerze odradzam III LO. Mechaniak jest OK, wysoki poziom, pomocni nauczyciele i zdrowa atmosfera nie tak jak w III.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

nie idź do 1 xd

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Najgorsza szkoła

Wszystkie szkoły są do bani. Najlepsza to jest szkoła życia. Nic tak nie przygotowuje jak nabyte doświadczenie i praktyka.
Zobacz ile potrafią z angielskiego osoby uczące się go w szkole po kilka kilkanaście lat a jak władają językiem obcym osoby pracujące za granicą po roku czasu. Przepaść praktyki nad szkolną teorią.
Trzeba kończyć szkołę taką gdzie jest łatwy poziom nauczania i uczyć się zawodu. Dziś kasę zarabia spawacz czy glazurnik a nie człowiek po szkole.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org