poniedziałek, 06 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
GRILL

Mam pytanie - mieszkam na parterze w bloku i czy mozna na ogrodku palic grilla? ?prosze o odp.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

można, pod warunkiem, że się jakiś ciołek nie przyczepi, że mu śmierdzi albo dymi.
w niektórych, większych miastach, władze musiały wprowadzać specjalne przepisy co do grillów na ogródkach albo na balkonach, więc chyba nie jest to jakoś specjalnie regulowane prawnie.

wszystko zależy od sąsiadów, którzy mogą wezwać jakieś auto ze światełkami i od wiatru.
pomyśl nad grillem gazowym z przykrywką, jakby co nie będziesz powodował zagrożenia pożarowego.

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

grill w bloku buhaaa rusz dupsko i na łąki idz palic . Sasiad palil i juz nie pali bo mu grila zajebali a podrugie to strasznie smierdzialo w domu tylko ,ze on nie czail sie czy pranie wywieszone palil jak lokomotywa. kup gazowego bo ci mowie zawsze ktos ci zycie umili bo to smierdzi dymem w domu, a okna są otwarte .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

murgrabia a nie boisz się , że np jak odwrócisz się na chwilę to któryś z sąsiadów " z piętra" napluje Ci na grill :D?

Ty! Małgosiaaa!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

za sam pomysl powinienes dostac w dziub od sasiadow

kot składa się z sierści oraz dwóch łap przednich do rozpędzania się i dwóch tylnych do hamowania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

rozpalaj i nie pytaj ! ;D

______________________________________________________________

Nie poraz pierwszy patrzę na świat z pewnym dystansem,
nie poraz pierwszy ludzie mylą życie z seansem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

popytaj sasiadow czy nie pszeszkadzaloby im to, postaw grila jak najladej od okien zeby im nie dymilo przy wiekszym podmuchu wiatru

a po co ma jechac huk wie gdzie z tym grilem skoro ma swoj ogrodek? chyba za darmo go nie trzyma

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

Z tego co wiem to jest zakaz.
Gdybyś miał własny domek w mieście to już ten zakaz Ciebie nie obowiązuje.

http://main.sqipcom.com/?ref=TomHas

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

zapros sasiadow na grilla, postaw flaszke, zawsze to,-po zalobie mile widziane, pooplakujcie czasy solidarnosci i samogonu po nocach robionych



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

dzieki za porady!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

Skoro zbliża się sezon na grillowanie to czy polecicie jakieś dobre potrawy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

pomidorowa i schabowy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

Ja chciałam robić na tarasie grilla, ale jest to niestety niemożliwe. Chyba, że masz ugodowych sąsiadów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

U nas zwykle króluje mięsko\"
karkówka
boczek
ewentualnie ryby
Dodatkowo żona czasami dodakowo kładzie na grillu cukinię czy bakłażana (to jej o wiele bardziej smakuje).

Najprostsza jest chyba kiełbasa z grilla - tutaj jest przepis na taką domową.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

Rozejrzyj się za jakimś ogródkiem działkowym. Tam wolność Tomku w swoim domku ;p

tomek1987

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

Rzeczywiście, a tak w bloku to kiepsko, zawsze komuś nie będzie to pasować

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

Raczej nie powinno się. Z potraw szaszłyczki, ewentualnie ziemniaki z boczkiem surowe wkładasz do folii aluminiowej i zostawiasz by się podpiekły na grillu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

ŻADNEGO grilla nie rozpalaj! No chyba, że się dogadasz z każdym sąsiadem i nikt nie będzie przeciwko. Ale to i tak bardzo niebezpieczne, lepiej zapytaj znajomych czy nie możecie razem zrobić grilla gdzieś na działce. Serio, to bardzo niebezpieczne, jeszcze spalisz cały blok :D

Pozdrawiam
Emilka



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

Dokładnie, nie odpalaj żadnego grilla. Jedyne co Ci pozostaje to grill elektryczny https://rtvsalonagd.pl/jaki-grill-elektryczny-kupic-ranking/ który rozpalisz w domu :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

Tylko to nie to samo. Lepiej poszukać jakiejś działeczki na grilla.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

Najlepiej zapytaj sąsiadów jak im nie będzie przeszkadzać to wtedy można :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

Nie można, chociaż mieszkam na 10 piętrze to i tak nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

moi znajomi mieszkają w apartamentowcach i robili grilla na dachu, nie było problemu, żaden sąsiad z pretensjami nie przyszedł ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

Na balkonie nie można robić grila ,ale w ogródku pod blokiem chyba tak,tylko uzywaj węgla żeby nie dymiło.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

Z przepisami to sprawa indywidualna. W każdym mieście są inne, dodatkowo spółdzielnia/administrator też może mieć swoje, więc musisz konkretnie posprawdzać. Ale jeżeli sąsiedzi ok, to kup skrzynkę piwa i się dogadaj ;)
Dzisiaj w netto jest 20-pak perły za jakieś 38 zł, więc warto spróbować :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

Z tego co wiem to nie. Jakie potrawy tak na marginesie polecacie na grilla?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

Kiełbasa z kaszanką, taka klasyka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

Kiedys moi sąsiedzi robili grilla na balkonie. Ale nie elektrycznego tylko takiego zwyklego. Nie za bardzo mi to pasowało, ale sąsiadka to dopiero im dała popalić. Urządziła taką awanturę, że pewnie na długo odechce im się robić grilla :P

Co do potraw proponuję tradycyjnie:
karkóweczka w przyprawie
kaszanka
szaszłyki
Dla urozmaicenia warto położyc na grilla warzywa: https://netto.pl/zdrowa-zywnosc/warzywa-na-grilla/
Ewentualnie oscypek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GRILL

Może spytaj w spółdzielni?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org