czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Złożenie komputera

Gdzie w Łomży możliwie jak najtaniej złożą mi komputer z części które im dostarcze. Znaczy sam zamontowałem procesor , ram , na płytę główną, dyski też podłączyłem , ale ostatecznie pogubiłem się w mieszaninie kabelków :) i komputer uruchamia się na chwilkę , ale po ok. 10s sie wylacza. Gdzie nie drogo podlacza mi dobrze to co ja zle podlaczylem :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złożenie komputera

Powiem ci tak: Gdy kupywalem zlozony komputer(czyli czesci wybierane przeze mnie) mialem podobnie: Wlaczal sie na chwile, po czym sie wylaczal...
Nie jestem jakims "guru" czy cos, w dziedzinie komputerow... ale po parunastu takich razach przepalil mi sie procesor...
Niestety ja ci nic nie podpowiem zebys zrobil, ale zebys tez wzial to pod uwage:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złożenie komputera

Najwidoczniej źle dobrałeś części do swojego kompa. Jeśli komputer Ci się uruchamia to pewnie dobrze go podłączyłeś lecz jakieś podzespoły się "gryzą" najczęściej konflikt występuję pomiędzy płytą główną a ramem. Najlepiej napisz co kupiłeś i co się dzieję po podłączeniu tego wszystkiego, może jakoś damy radę Ci pomóc.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złożenie komputera

tylko szybka porady, czy uzyles paste przewodzaca cieplo pomiedzy procesorem i radiatorem, wiatraki poprawnie wpiete? czy sa poprawne ustawienia szybkosci procesora w biosie? czy komputer startuje bez wlozonych pamieci? (moze pamiec jest problemem). czy zasilacz jest wystarczajaco duzy? wymatuj wszystko oprocz karty video i zobacz czy startuje, jezeli tak to zaczynaj dokladac: pamiec, twarde dyski, nagrywarki, itd i zobacz w ktorym momencie komputer zaczyna "padac"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złożenie komputera

Zrobię to za free.



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złożenie komputera

Niema potrzeby, abyś biegał z kompem po sklepach i jeszcze płacił za to.. Szkoda że nie podałeś dokładnej specyfikacji. Jaka płyta, jaki prok, jaka pamięć i ile kości, jaka grafika, zasilacz, dysk, lub dyski-ata czy sata, no i napęd.
Może występować konflikt sprzętowy. Może trzeba zaktualizować BIOS. przyczyn może być kilka.
A tak w ogóle, to do BIOS-u możesz wejść? Czy w ogóle nie wstaje?
Przepraszam, piszesz że na 10sek się uruchamia. Jeżeli możesz wejść w BIOS, to wszystko jest git. Kolega powyżej pisze, aby próbować odpalić bez RAM-u, to raczej jest niemożliwe, musi być włożona przynajmniej jedna kość. I jak ktoś napisał, mam nadzieję że nie starłeś pasty z radiatora?
Napisz coś więcej. Ja bym mu nie popuścił.

< wieczne im odpoczywanie >

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złożenie komputera

-> maciejet

Radziłbym udać się do porządnego zakładu (korzystam z ich usług i jestem bardzo zadowolony ) przy ul. Polowej - naprzeciwko pomnika Wagi w szarej kamienicy. Tam zrobią ci tanio i porządnie ! Powodzenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złożenie komputera

źle założyłeś chłodzenie na procesor.
nie dochodzi prawidłowo.

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złożenie komputera

Cooler na procek jest boxowy i tam było troche pasty na nim i nie dokładałem swojej , w sklepie powiedzieli mi ze to wystarczy to co jest.

Konfiguracja:
Pentium Dual Core E 6300 2,8 Ghz 45 nm socket 775
Plyta glowna: Foxconn G31mx-k s.775
Ram: 2x 1 GB GoodRam DDR2 CL5 800 Mhz
Grafa:chwilowo integra na plycie
Hdd: 80 GB Sata I i 250 GB Sata II
Zasilacz:Feel 400 W
Naped: Nagrywarka DVD Lite-On

Malachit daj jakiś kontakt do siebie GG czy cos lub jezeli mozesz to napisz do mnie na GG:15898031

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złożenie komputera

włączyłeś w biosie tą zintegrowaną kartę graficzną?




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złożenie komputera

NIenapisałeś czy możesz wejść do BIOS-u.
Po drugie, jeżeli jest świeżo złożony, to przecież musisz wgrać windows na nowo, i to z "bootowalnej" płyty. Musisz w BIOS-ie ustawić bootowanie, jako pierwszy napęd DVD. Włożyć płytkę i uruchomić kompa. Inaczej się nieda. Klamoty, niby masz OK. Sprawdź czy pamięć jest w dobrych slotach. Spróbuj z jednym dyskiem i jedną kością pamięci. Sprawdź aby dysk na którym ma być system, wpięty był w pierwsze (główne) gniazdo SATA. Pasta "boxowa" spokojnie wystarczy. Wentyl na proku, oczywiście się kręci?
Co by tu więcej, chyba tyle. Można jeszcze zrobić reset BIOS-u. Wystarczy wyjąć na kilka minut baterię.
Napisz, jak poszło.

< wieczne im odpoczywanie >

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złożenie komputera

Co to za płyta główna ?? a zasilacz też tragedia :| a o ramie nie wspomne ,ostatnio sam wymieniałem cały komputer i podobny komp złożyłem i wiem że lepiej kupić dobre markowe podzespoły niż jakieś FEELe GOODsRAMy itd. a dużo więcej na pewno nie wyniesie cię ;) a co do wyłaczania kompa pewnie bios .



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złożenie komputera

pomiędzy płytą główną a ramem.

mysi_wór to dopiero jest obeznany, gdyby bylo cos nie tak to komputer by pikał, jak nie pika to przekombinowales z kabelkami przez co powstalo zwarcie. Co po takim zwarciu moze byc zepsutego? procesor...pamięc grafiki... lub poprostu cała plyta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złożenie komputera

Właśnie składam sobie komputer i zastanawiam się nad procesorem. Czy ta opcja- https://www.morele.net/procesor-amd-ryzen-7-1800x-3-6ghz-yd180xbcaewof-976366/ jest wydajna? Chodzi mi głównie o pracę na programach graficznych. Pomożecie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złożenie komputera

jeżeli pod prace graficzne to będzie ok, jest to procesor 16-to wątkowy więc będzie robił robotę, tylko jak znam AMD będzie potrzebne dobre chłodzenie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złożenie komputera

Z trollem gadasz ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org