piątek, 27 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Z całym szacunkiem dla zmarłych , ale co takiego zrobił Prezydent, aby spocząć obok wielkich Królów i Bohaterów naszej ojczyzny?????? Ja będę pamiętał prezydenta za słowa jakie wypowiedział po wygranych wyborach :"Panie prezesie, melduję wykonanie zadania" - czyli z góry określił się czyim jest prezydentem i za to,ze zginał ... w tej nieszczęsnej katastrofie. Może św. pamięci Gosiewskiego pochowamy na Wawelu???????????? Wszystkie fora internetowe huczą z dezaprobatą dla takiego pomysłu.

Jeśli którakolwiek z moich opinii narusza obowiązujące zasady, normy prawne, etykietę, propaguje przemoc, jest wulgarna, wzywa do nienawiści na tle religijnym, rasowym, czy wyznaniowym, lub jest po prostu obrzydliwa - to po prostu jej nie czytajcie :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

jesli tak to i Prezydent Kaczorowski też powinien tam spocząć. jak dla mnie to trochę przesadzili z tym pomysłem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

kto to kaczorowski ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Zgadzam sie z tym co piszesz @mustapha , moje zdanie jest takie same, nie wypada źle mówić o zmarłych ale tak naprawdę pan Kaczyński był słabym prezydentem i moim zdaniem nie należy się mu tak zaszczytne miejsce na pochówek.
Wydaje mi się że elektorat PIS zwiększył się kilkukrotnie i wystarczy żeby J.Kaczyński dostał taką ilość głosów by zwyciężyć w wyborach.Oczywiście mam nadzieję , że się tak nie stanie bo to nie najlepiej świadczyło by o nas Polakach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Kaczyński nie nadawał się do polityki bo był zbyt mądry i szczery. A spocznie na Wawelu ze względu na to iż tam leżą władcy Polski. Nie ma nad czym dyskutować.

Piszę poprawnie po polsku

Tylko Łomża ŁKS!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Fakt,przesadzili no

Pomysłowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Autor: mustapha (---.elomza.pl)
Data: 13-04-10 18:42

Wszystkie fora internetowe huczą z dezaprobatą dla takiego pomysłu.



tym zdaniem potwierdzasz, ze tak naprawde to nie masz swojego zdania.



Może św. pamięci Gosiewskiego pochowamy na Wawelu??


tym zdaniem wykazujesz swoj brak szacunku i chamstwo (ale skoro nie masz wlasnego zdania, wiec to pewnie nie twoje chamstwo).


ale co takiego zrobił Prezydent, aby spocząć obok wielkich Królów i Bohaterów naszej ojczyzny??

tym zdaniem potwierdzasz swoj brak wiedzy.



P.S. duza ilosc znakow interpunkcyjnych ("??????") w twojej wypowiedzi swiadczy o twoim braku argumentow, co z kolei potwierdza pierwsza teze, jaka postawilem w tym poscie.

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

mustapha skoro jesteś taki oczytany to napisz co zrobił któryś z Wielkich Królów i bohaterów naszje ojczyzny !za jakie zasługi są pochowani na Wawelu ?co zrobili dobrego dla ojczyzny ?

ktośiek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

jeśli jest taki zwyczaj to trzeba go uszanować. W końcu nazywamy siebie patryjotami. Więc szanujmy Polską historię. O miejscu pochówku zadecyduje rodzina. Cokolwiek postanowi, to będzie najlepsze rozwiązanie.
Świętej Pamięci Lech Kaczyński miał wielu przeciwników, ale obywatele Polski zaufali mu wybierając go na najważniejszą osobę w kraju. To już jest wielkie osiągnięcie. Mimo wielu słów krytyki i sporów z PO podążał własną drogą i dzięki temu zdobył uznanie wśród ludzi. Nawet Putin oddał honory Prezydentowi RP.

AutoPokaz.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Dopiero po tej tragedii widzimy jakiego mieliśmy prezydenta jak nasz ogłupiały media TVN i radio Rmf .Nie modne było głosowanie na pis modne było ogladanie tvnu i słuchanie radia Rmf Fm

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Tommek - gówno prawda. tak to już jest w Polsce, że media boją się pisać prawdy o zmarłych, a prawda jest taka, że Kaczyński był niekompetentny, stronniczy, zawsze musiał postawić na swoim(co zapewne przyczyniło się do katastrofy), ale jeden fakt, że tego człowieka nie ma już wśród żywych sprokurował jego całkowite katharsis i wydaje mi się, że w mediach pojawia się kreacja zupełnie innego prezydenta.


Zdaję sobie sprawę, że zaraz banda pisiorów mnie zjedzie, ale wszechobecna hipokryzja większości społeczeństwa zaczyna mnie przerażać, więc musiałem to z siebie wyrzucić. Dziękuję za uwagę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Autor: Dalaran (---.elomza.pl)
Data: 13-04-10 19:33

...zawsze musiał postawić na swoim(co zapewne przyczyniło się do katastrofy)






rozwin mysl, prosze.

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Przybliżę Tobie, trackone i innym zagorzałym kaczystom pewne wydarzenie z Gruzji:

"W sierpniu Lech Kaczyński wspólnie z prezydentami Litwy i Estonii oraz premierem Łotwy udał się do Gruzji, aby przekazać swoje poparcie prezydentowi Saakaszwilemu. Zanim pojawił się na słynnym wiecu w Tbilisi, podczas którego mówił "nie rosyjskiej dominacji", w drodze do Gruzji miał scysję z pilotem rządowego samolotu.

Pilot zdecydował, że poleci tylko do Azerbejdżanu, ponieważ bezpośredni lot do stolicy Gruzji jest zbyt niebezpieczny. Decyzja pilota nie spodobała się Lechowi Kaczyńskiemu. Po wylądowaniu w Azerbejdżanie prezydent zapowiadał, że "po powrocie do kraju wprowadzimy porządek w tej sprawie", a podczas lotu powiedział o dowódcy załogi, że "oficer powinien być mniej lękliwy". Pilota bronił jednak sam szef MON, Bogdan Klich."

Pozwólcie, że przedstawie moją hipotezę, co do sobotniej tragedii:
Jako że Prezydent truł życie wszystkim pilotom, którzy znali się na rzeczy i w imię bezpieczeństwa ignorowali dyletanckie rozkazy Kaczyńskiego, poleciał z nimi wafel, który na każde tupnięcie nóżką 'szefa' reagował....

- Z Mińska ani z Moskwy za daleko do Katynia ! Lądować tutaj!
- (... to zbyt niebezpieczne, rozbijemy się)
- ?!
- Tak jest, panie prezydencie.

Dalszy ciąg już znamy....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

historie znam.
tyle, ze myslalem, ze wyciagniesz komuszy argument, ze "byly 4 podejscia do ladowania, kiedy zaleca sie dwa."

podejscie bylo JEDNO, a fachowcy, inni piloci, wypowiadali sie, ze lądowali tym samolotem w gorszych warunkach i nie tylko z Prezydentem.

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Prezydent w pełni zasługuje na to aby spocząć na Wawelu. Był wielkim patriotą i walczył o polską historię. Tak jak każdy miał wpadki, różne irasiad, perejro itp ale czy to świadczy o tym, że był słabym, niekompetentnym prezydentem? Dla przykładu porównajcie wykształcenie Wałęsy i Kwaśniewskiego z wykształceniem Kaczyńskiego. Nie był niczyim popychadłem, marionetką. Twardo stawiał swoje warunki dla Polski. Dla mnie to był najlepszy prezydent jakiego do tej pory mieliśmy. Inną sprawą jest w jakim świetle przedstawiały go media. Ciekaw jestem co teraz myśli czuje Palikot, Wojewódzki czy Majewski u których na porządku dziennym było naśmiewanie się z prezydenta. Powracając do tematu wątku w pełni popieram inicjatywę pochówku na Wawelu, a co więcej pojadę na uroczystości do Krakowa i oddam mu hołd jemu należny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Ciekawe za co??? czym on sie pozysluzyl ze takie propozycje??? Niedorzeczne czego to jeszcze nie wymysla. Zgadzam sie z autorem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Puki co trwa ekspertyza czarnych skrzynek i dopiero po przeanalizowaniu tła rozmów załogi dowiemy się czy były wywierane jakieś naciski na załogę samolotu, no chyba, że były na piśmie.
trackone - śmiesza mnie takie typy jak ty. Zamiast napisać co myślisz, zajmujesz sie interpretacją, stawiasz tezy, wnioski, pewnie i wyroki. Kojarzy mi się to wszystko z kaczynizmem. Nie chce mi się dalej pisać, bo nie dosięgasz nawet do brodzika moich zainteresowań. Nie będę z Tobą polemizował ponieważ wegetujesz na niskim poziomie intelektualnym kolidującym z moją wyrafinowaną osobowością.

Jeśli którakolwiek z moich opinii narusza obowiązujące zasady, normy prawne, etykietę, propaguje przemoc, jest wulgarna, wzywa do nienawiści na tle religijnym, rasowym, czy wyznaniowym, lub jest po prostu obrzydliwa - to po prostu jej nie czytajcie :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

widzę, mustapha, że "ó" z kreską również koliduje z twoją "wyrafinowaną osobowością".

czuję się zbudowany móc stać z tak szacowną, historyczną głoską, jaką jest "ó", w jednym szeregu.

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

A byly prezydent Kaczorowski to co nie zasluzyl sie a Kaczynski byl slabym prezydentem i moim zdaniem nie nalezy sie mu tak zaszczytne miejsce

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Prezydent grób rodziny ma w Warszawie i rodzina nie chce pochówku i przy ojcu ? hmm ...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

to zwyczajny skandal w stylu kaczora Jarusia. Za kogo oni się uważają , zero skromności tylko pycha i bufonada. W tem sposób Jaruś kolejny raz skreslił szanse PiS w nadchodzących wyborach . Jak zwykle mało inteligentnie sam sobie podciął jaja.

Bimbo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

witam wszystkich. Uwazam ze autor niepotrzebnie zaczal ten temat bo przeciez wiadomo jak bardzo nasz kraj jest podzielony. Osobiscie uwazam ze jesli byla taka wola ich corki i jarka to powinni tam spoczac z drugiej strony nie lubia go tam. Wiecej ludzi przychodziło by na grob w Warszawie .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

trackone - rozwiń swoją myśl, bo nie wiem o czym ty piszesz.

Jeśli którakolwiek z moich opinii narusza obowiązujące zasady, normy prawne, etykietę, propaguje przemoc, jest wulgarna, wzywa do nienawiści na tle religijnym, rasowym, czy wyznaniowym, lub jest po prostu obrzydliwa - to po prostu jej nie czytajcie :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

A co ma k..wa do tego Palikot, Majewski, Wojewódzki, TVN czy inni każdy ma prawo mieć swoje zdanie, był krytykowany za życia, a nie po śmierci, bo o zmarłych źle się nie mówi. Ale znaj swoje miejsce mocium panie, gdzie na Wawel, Powązki by starczyły.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

pisze o tym, ze nie odpowiadam na posty, ktore zaczynaja się od "puki"...

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Co do odmowy lądowania w Gruzjii...

Takie pismo/protest wystosował Przemysław Gosiewski, który jak wiecie również zginął.

http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/4D0917D9

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/4D0917D9



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Tłumy Polaków oddają hołd Prezydentowi Kaczyńskiemu. Można porównać tylko do śmierci naszego Papieża. Ludzie nie żałują czasu na kolejki i pieniędzy na kwiaty. Wielu moim kolegom też zaimponował. Ludzkim językiem mówią nawet dziennikarze. Wszyscy przecierają na to oczy ze zdumienia w mojej rodzinie. Media pokazują innego Prezydenta Kaczyńskiego.
Najważniesza zasługa Prezydenta Kaczyńskiego - o Katyniu już wie cały swiat. I ta prawda nie zależy już od woli polityków.
Z książek i obecnych relacji wiem ,że za prawdę o ludobójstwie w Katyniu zginęło wielu ludzi z rąk komunistycznych siepaczy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

TŁUMY POLAKÓW PROTESTUJA W KRAKOWIE PRZECIW CHOWANIU NA SIŁE PREZYDENTA KACZYŃSKIEGO NA WAWELU.


PYTAM SIE ZADUFANEGO JARUSIA PO CO CI TO BYŁO ZAWSZE POTRAFISZ Z WSZYSTKIEGO ZROBIĆ SZAMBO?

Bimbo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Z książek i obecnych relacji wiem ,że za prawdę o ludobójstwie w Katyniu zginęło wielu ludzi z rąk komunistycznych siepaczy.
Najważniesza zasługa Prezydenta Kaczyńskiego - o Katyniu już wie cały swiat. I ta prawda nie zależy już od woli polityków i dziennikarzy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

bimbo, nie podwyzszysz swojego IQ tak jak liter - capslockiem.

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

3 dni spokoju było i się zaczyna, już komentatorzy pierd... o wawelu, bs. Pierunek chce referenda w tej sprawie robić... Gdyby nie jątrzenie na ten temat w tv, to dzieci neostrady nie miałyby w tej kwestii zdania, dla nich wawel to tylko wafle w czekoladzie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Rodzina nic tu nie miała do powiedzenia tzn, córka, decyzje podjął Dziwisz i tyle, to pokazuje kto tu rządzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Zgadzam się z autorem postu. Prezydent Kaczyński powinien spocząć na Powązkach a nie na Wawelu. Urodził się w Warszawie, wcześniej był prezydentem stolicy i tam powinien zostać pochowany. To Warszawiacy powinni móc odwiedzać jego grób-w końcu Pałac Prezydencki w którym na codzień przebywał Lech Kaczyński też jest w Warszawie. Dlaczego więc Wawel?Nie był królem tylko PREZYDENTEM! Ciekawe gdzie pochowają Lecha Wałęsę (niech żyje jak najdłużej).Lech Kaczyński zginął w katastrofie lotniczej a nie w bitwie za Polskę i nie rozumiem nadinterpretacji tego wydarzenia. Państwo Kaczyńscy niech spoczywają w pokoju ale Wawel to już przesada i sądzę że skoro było on tak skromnym człowiekiem jak o nim mówią to życzyłby sobie pochówku na Powązkach. I ciekaw jestem kto ten Wawel wymyślił?...............

lotos

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

mylisz sie lotos12.
Lech Kaczyński zginął w bitwie o Polskę!

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Autor: robrob (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13-04-10 20:25

A co ma k..wa do tego Palikot, Majewski, Wojewódzki, TVN czy inni każdy ma prawo mieć swoje zdanie, był krytykowany za życia, a nie po śmierci, bo o zmarłych źle się nie mówi. Ale znaj swoje miejsce mocium panie, gdzie na Wawel, Powązki by starczyły.



To ma do tego w jaki sposób kreowali wizerunek Kaczyńskiego za życia a jak kreują jego wizerunek teraz, czy nie uważasz tego za co najmniej dziwne? Może oddzielny teraz Wojewódzkiego, Majewskiego i Palikota od TVNu i innych mediów. Kiedyś tylko zwracano uwagi i nagłaśniano błędy jakie popełnił L.Kaczyński, nigdy nic dobrego o nim nie powiedzieli, nie napisali. A jak jest teraz? Sam już nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Czy oni to robią pod publikę ? Nie wiem. Dla mnie L. Kaczyński i tak będzie najlepszym prezydentem, wielkim patriotą, wielkim Polakiem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Nigdy nie byłem zwolennikiem Prezydenta Kaczyńskiego, często sam Go krytykowałem, ale uważam, że jeżeli jest taka wola Rodziny i innych osób na "górze" to powinniśmy ją uszanować i nie robić z tego takiej sensacji. Wielu ludzi po tej tragedii mówiło o szacunku dla innych i wyrozumiałości, ale patrze, że u Nas w Polsce się tak nie da!!! Już zaczynają się manifestacje ( przeciwko pochowaniu na Wawelu). Odrobina szacunku dla zmarłych!!! czy już nawet na to Was nie stać???
To jest moje skromne zdanie



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Możecie już nie jechać po rodzinie Kaczyńskiego, czy naprawdę zdaje się wam że Jarosław myśli teraz o polityce? Zginą mu brat bratowa wielu najbliższych współpracowników.
Śmierć pary prezydenckiej sprawił że w końcu zostali docenieni i powiedziało się o nich trochę prawdy, wiadomo że każdy teraz będzie mówił o prezydencie dobrze bo wcześniej nic pozytywnego nie mówiono. Dorobiono prezydentowi fałszywą postać, media ,wszyscy Polacy wyśmiewali się z pomyłek prezydenta wynosząc je do wysokiej rangi. Zadaje sobie pytanie dlaczego nie pokazywano materiałów telewizyjnych :jak prezydent cieszy się żartuje bawi z wnuczką . Jak nie miało się odpowiednich argumentów używano słów obraźliwych wobec prezydenta co go niewątpliwie mocno bolało.
Teraz się dowiadujemy jak wiele robił w kierunku polskiej historii wręczał medale ,mocno przyczyniał się do budowy muzeum w Wawie.
Dopiero pośmiertnie odzyskał dobre imię.
Podobało mi się że zawsze miał swoje zdanie nie jak Tusk który robił to co jest popularne . Kaczyński wspierał narody walczące o niepodległość , bo przecież my Polacy byliśmy w podobnej sytuacji.

Obserwując jak się wypowiadacie , w jaki sposób , bardzo łatwo dojść do wniosku że ta tragedia nic nie zmieni. Nadal będziecie obrażać innych ludzi , byliście jesteście i będziecie nadal bez swojego zdania. Łatwo napisać że Kaczyński się wywyższa (sprawa Wawelu) nie znając wszystkich okoliczności albo pisząc posty pod wpływem samego nagłówkowej informacji że Prezydent spocznie na Wawelu.
Piszecie bez żadnego szacunku do zmarłych już kilka dni po tragedii, kultury w niektórych postach nie ma za grosz.

Wyobraźcie sobie jaki ból będzie czuła rodzina prezydencka widząc pośmiertne obraźliwe komentarze , widząc jak bardzo cierpią niektórzy internauci z powodu pochówku Prezydenta na Wawelu.
Gdybyście trochę się przejęli tragedią to nawet mając inne zdanie na ten temat nie wypowiadali byście się w taki sposób albo w ogóle przemilczeli ....


Niech wszystkie ofiary spoczywają w pokoju .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Proponuję aby pochować Kaczyńskiego z Małżonką w katakumbach Łomżyńskiej katedry ,Kraków już i tak ma mnóstwo turystów i bez Kaczyńskiego a Łomży by się przydał w końcu to Podlasie to bastion Kaczyzmu ,Zgłaszam oficjalną prośbę do prawie byłego prezydenta miasta o złożenie kandydatury katedry na ostatnie miejsce spoczynku Pana Prezydenta wraz z Małżonką .wszystkich którzy popierają ten pomysł proszę o głośne wypowiedzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

idiota



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

I to jest Polska -nawet po śmierci wydłubali by człowiekowi oczy.

Prezydent Kaczyński gdyby mógł na pewno zrezygnowałby z pochówku na Wawelu dla spokoju tutaj piszących ,tak jak zrezygnował z honorowego obywatelstwa Krakowa.Nigdy nie zabiegał o dobra materialne ani o tytuły dla siebie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

pfffff nic dodac nic ując w tym co napisałes w 100% podzielam twoje zdanie widze ze jest jeszcze kilku ludzi kulturalnych i z klasą na tym forum. Osobiscie uwazam ze pochowanie Prezydenta na wawelu nie jest jakims wywyższaniem się, nie ujmuje wielkim czy tez nie do konca wielkim polakom tam pochowanym. Na wawelu spoczeli władcy polscy więc nie widze przeciwskazan zeby nie mógł tam spocząć prezydent i nie porównujcie urzędu prezydenta z jakimkolwiek innym, poselski czy jeszcze jakims bo jest to idiotyczne. Słowa kolegi wyżej że ta tragedia nic nie zmieni niestety są bolesne i prawdziwe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

To i ja się podepnę. Z całym szacunkiem dla prezydenta Kaczyńskiego, ale co on takiego zrobił, żeby spocząć na Wawelu, wśród najwybitniejszych Polaków, którym Polska zawdzięcza wiele, a nie np. na Powązkach w Warszawie? Działalnoś solidarnościowa? Ok, ale przy pani Walentynowicz, która zginęła w tej samej katastrofie jest malusi w tej kwestii, a o niej nikt nie wspomina. Przypisuje mu się udział w obradach okrągłego stołu, który to on, jego brat i ich partia z całą mocą negowała.

Przez ponad 4 lata kadencji nie wyróżnił się niczym szczególnym, po części dlatego, że taka jest specyfika urzędu prezydenta w Naszym kraju - prezydent za dużo nie może, najogólniej mówiąc. Więcej mógłby sobie zapisać już p. Kwaśniewski (którego niespecjalnie lubię) np. wejście do UE, NATO - bez względu na to jaki miał on w tym udział, działo się to za jego kadencji. Odnośnie Gruzji - p. Kaczyński znany był z tego, że (delikatnie mówiąc) nie przepadał za Ruskimi. I w mojej ocenie, on był bardziej przeciw Rosjanom, niż za Gruzinami.

Jeśli on miałby spocząć na Wawelu, to dla Lecha Wałęsy chyba mauzoleum trzeba będzie wybudować, w najgorszym razie przygotować mu miejsce w Grotach Watykańskich, wśród papieży.

Nie popadajmy w paranoję. Tragedia tragedią, ale to nie był przywódca na miarę Marszałka Piłsudskiego, czy też któregokolwiek ze znajdujących się w kryptach Wawelskich królów, choćby ze względu na posiadaną władzę, uprawnienia, a już szczególnie dokonania. Nie neguję jego chęci, by urzeczywistnić marzenia o silnej Polsce, ale nie idą one w parze z realnymi dokonaniami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Wreszcie Wawel to nie prywatny folwark Dziwisza.
Taki mamy kraj, kupczenie , motanie i pieprzone rozdawanie przez kk certyfikatów patriotyzmu.
Jeszcze jedna decyzja która pogrąży kk.
Decyzje kierowane przesłankami politycznymi a nie merytorycznym , zaszkodziły nam w historii, były zapewne przyczyną tej tragedii, i jeszcze nie jedna spowodują.

Uwaga!!! nabity :)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Warszawa czekała jak na Bohatera - i czyjaż to była decyzja no czyja ...?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

i ****

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

ciekawe czy ktoś z tej czarnej mafii zapytał czy rodzina Piłsudskiego życzy sobie takiego marnego towarzystwa na całą wieczność ,chyba grzeczność tego by wymagała ,nadal uważam że po wini Kaczyńskiego pochować w świeżo wy tiuningowanej katedrze Łomżyńskiej .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Brednie, brednie i jeszcze raz brednie nie każdy król pochowany na wawelu zasłużył sobie na to, pozatym leża tam nie tylko królowie, żółć wylewa sie z narodu wstyd i hańba przed swiatem, niech jeszcze sie zbiorą protestowac w dzien pochówku. Jacy wy wszyscy jesteście fałszywi, chyba wyżygam kolacje jak czytam te bzdury.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Ach i jeszcze jedno dla tych mało rozwiniętych polaczków król= prezydent w dzisiejszych czasach, ale jak widac nie wszystkim o tym wiadomo. (Znajdzcie mi teraz króla, który bedzie z szabelką bronił kraju!)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Król = prezydent? Sufit na głowę Ci się oberwał? W dzisiejszych czasach królowie w większości pełnią TYLKO funkcje reprezentacyjne, realnej władzy praktycznie nie mają, tak samo jak w polskich warunkach prezydent. W Naszej demokracji parlamentarno - gabinetowej prezydent nie ma większego znaczenia i właśnie z racji tego nie powinno wybierać się go w wyborach powszechnych. Uważam, że wystarczyłaby taka forma wyboru jak w dwudziestoleciu międzywojennym, tzn. prezydenta wybierało Zgromadzenie Narodowe (Sejm+Senat).

Co do władców pochowanych na Wawelu - może Władysław Jagiełło nie jest tego godzien, a może Jan III Sobieski?

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć w jaki sposób Kaczyński bronił Naszego kraju.

Z pogrzebu został zrobiony kabaret, ot taka Polska mentalność...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

"Wasza Ekscelencjo,

Piszę ten list wiedząc, że nic on nie jest wstanie już zmienić. Decyzja już zapadła i trudno się z niej wycofać.
Zdając sobie sprawę z tego, że z uwagi na autorytet pełnionego przez Waszą Ekscelencję urzędu, nie cofnie
Wasza Ekscelencja swej decyzji, pragnę napisać swój sprzeciw.
Nie mógłbym stanąć w Prawdzie przed samym sobą gdybym nie odważył się na ten list.
Szanowałem Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ze względu, że pełnił funkcje powierzoną mu przez mój Naród.
Nie oddałem na niego mojego głosu ale był moim Prezydentem, mojej Ojczyzny. Proszę mi wierzyć nie łatwo jest mi pisać ten list z uwagi na żałobę jak również z uwagi na szacunek wobec bliskich Pana Prezydenta.
Katedra na wzgórzu wawelskim jest dobrem narodowym, a Wasza Ekscelencja jest dyspozytariuszem tego
dobra. Z przykrością muszę stwierdzić, że źle Wasza Ekscelencja wywiązuje się z Tego powierzonego dobra.
Decyzja o pochówku pary prezydenckiej na Wawelu jest zbyt pochopna i mam nadzieję, że nie jest podyktowana
koniunkturalizmem. Decyzja Waszej Ekscelencji dewaluuje ten skarb narodowy jakim bez wątpienia jest Katedra Wawelska.
Na Wawelu pochowani są Królowie Polski, wszyscy wielcy Polacy, którzy po sobie pozostawili ogromną spuściznę.
Jaką spuściznę pozostawił po sobie Lecz Kaczyński? Z całym szacunkiem dla jego osoby, ni jak nie pasuje do
pochowanych w kryptach wawelskich. Nie był wybitnym myślicielem, wieszczem, ojcem Narodu czy mężem Stanu.
Jego prezydentura nie przebiegała w czasie walk o niepodległość Ojczyzny, nie umarł na wygnaniu ani nie zginął jako
męczennik. Nie był wielkim reformatorem kraju. Prezydent Lech Kaczyński nie był ostatnim patriotą, ostatnim sprawiedliwym, który poniósł śmierć z rąk niesprawiedliwych. Raczej to Panu Prezydentowi zdarzało się, gdy żył, odmawiać innym sprawiedliwości i patriotyzmu.
Jeśli już Wasza Ekscelencja chce pochować prezydenta Rzeczpospolitej Polski to proszę pochować Ryszarda
Kaczorowskiego. Nie wątpliwie jest bardziej godzien tego zaszczytu jako niezłomny symbol tradycji II Rzeczpospolitej w czasach PRL-u. Prometeusz, który powierzone Mu insygnia władzy przechował i oddał ponownie Narodowi.
Decyzja Waszej Ekscelencji nie ułatwia mi przeżywania tej żałoby. Dla mnie nie jest to tylko żałoba po utraceniu Prezydenta
ale również ze względu na szacunek wobec innych poległych w tej katastrofie i ich rodzin.
Decyzja Waszej Ekscelencji, mimo woli, będzie przyczynkiem do kolejnych podziałów, awantur w gronie rodzin, społeczeństwa.
Z wyrazami szacunku
Szczęść Boże

Radosław Biliński''

Jeśli którakolwiek z moich opinii narusza obowiązujące zasady, normy prawne, etykietę, propaguje przemoc, jest wulgarna, wzywa do nienawiści na tle religijnym, rasowym, czy wyznaniowym, lub jest po prostu obrzydliwa - to po prostu jej nie czytajcie :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

a jak myślicie jaka dziś będzie pogoda ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

light ty mnie nie pouczaj bo zaginoł bys w przedbiegach. Niewiem jaki jest sens twojej wypowiedzi skoro raz mówisz ze prezydenta trzeba oddzielić od króla, a natstępnie piszesz ze w dzisiejszych czasach spełniają i prezydent i król podobne funkcje. Chorągiewo!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Dr Still Hummer - Spokojnie "młotku", bo żyłka Ci pęknie i kolejny "wielki" Polak odejdzie. Ale ciiiiicho, o zmarłych przecież źle nie można mówić, szczególnie jeśli to prawda ;)

Wielce rozwinięty Polaczku, piszesz żebym Cię nie pouczał "bo bym zginOł w przedbiegach", a sam nie dość, że średnio znasz zasady pisowni w języku polskim (z tego co kojarzę, to nie pisze się ZGINOŁ a zginĄł) to jeszcze nie bardzo umiesz czytać ze zrozumieniem. Taki cwaniak jesteś w gębie to daj KONKRETNE argumenty za albo przeciw decyzji Dziwisza, a nie jakieś swoje wypociny, wymyślone podczas porannego posiedzenia na "tronie" w łazience.

Pisałem, że Kaczyński nie jest godzien dostąpić zaszczytu spoczęcia u boku wielkich Polaków (mówi się, że będzie to w bezpośrednim sąsiedztwie Marszałka Piłsudskiego), wśród władców, którzy w tamtych realiach mieli władzę absolutną w państwie, to oni decydowali o jego losach i mieli (w zdecydowanej większości) niepodważalne zasługi, czego nie można powiedzieć o L. Kaczyńskim.

Pisałem też o współczesnym znaczeniu monarchów i prezydenta w wydaniu polskim oraz o zbiżonych kompetencjach, a właściwie ich braku, jednak nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby w jakikolwiek sposób porównywać te dwa stanowiska pod względem, hmm, jak to nazwać... prestiżu?

Reasumując jestem zdania, że prezydent Kaczyński nie powinien być pochowany na Wawelu. Podpisuje się pod listem zamieszczonym kilka postów wyżej.

Więcej spokoju i rzeczowej dyskusji.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

mózgi :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Każde miejsce jest dobre - nie róbmy obciachu przed światem... Niech spoczywają w pokoju...... szkoda że nie wszyscy razem , było by to celem nie jednej pielgrzymki i naszego KATYNIA 2010.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Każde miejsce jest dobre - nie róbmy obciachu przed światem... Niech spoczywają w pokoju...... szkoda że nie wszyscy razem , było by to celem nie jednej pielgrzymki i naszego KATYNIA 2010.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Nie tobie o tym decydowac, kto jek godzien a kto nie buraku. Niezanam zasad pisowni, ale byś sie zestał zeby móc zajmowac stanowisko, które ja zajmuje ( i pisownia mi niepotrzebna, są komputery, które to poprawią).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

A ja podzielam zdanie pffff i pasjonata i im podobnych.
Zresztą taka jest wola rodziny i my powinniśmy ją szanować. Szacunek dla zmarłych a nie kółtnie, gdzie kto jak i z kim.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

light bije od Ciebie niesamowita inteligencja którą potwierdzasz swoimi wypowiedziami czepiając się pisowni. Wspominając o porannym wypróżnianiu na tronie tylko potwierdzasz jaki z Ciebie prostak. Tak jak juz wspominałem, nikomu nie ubędzie jeżeli Prezydent zostanie pochowany na Wawelu. Trudno taka decyzja zapadła i żałosnym jest wymawianie i okrzykiwanie swojego sprzeciwu w niepochlebnych wypowiedziach na temat Lecha Kaczyńskiego. Niestety niektórym brak wstydu i dobrych manier. Darujcie sobie juz plucie jadem które i tak nic nie zmieni a tylko przynosi wstyd wam samym a także innym polakom.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Pasjonacie - zarzucasz mi niesamowitą inteligencję, na podstawie tego, że uczepiłem się pisowni (jakoś zapomniałeś, że drugim zarzutem było niezrozumienie tego co wcześniej pisałem), a Ty zrobiłeś prawie to samo czepiając się tego tronu, który był tylko wycieczką personalną w stronę użytkownika Dr Still Hummer, wspominającego coś o mało rozwiniętych polaczkach i cwaniakującego jaki to on jest przemądry i rozwinięty. Trochę śmieszne było i dość mocno rzucało się w oczy, że ktoś kto pisze, że nie należy go pouczać, popełnia taki błąd - i tylko o to mi chodziło.
Wierzę, że stać Cię na więcej, ale czep się może wypowiedzi o miejscu spoczynku p. Kaczyńskiego. Wypowiedź nie była o tronie, a dotyczyła tematu dyskusji. Koniec rozmywania tematu.

Dajmy już temu spokój. Powiedzieliśmy co mieliśmy powiedzieć, decyzja zapadła i niestety nic z tym nie da się zrobić.

Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Do "ludzi" strajkujących na Wawelu mam tylko jedno pytanie.... Jak macie czelność nazywać się POLAKAMI? Skoro w obliczu tak wielkiej tragedii... (żałoby narodowej)...Zachowujecie się jak zwierzęta.. nie miejące żadnych zasad... radze zastanowić się nad swoim postępowaniem.... i oddać należny Hołd zmarłym....

Pati...K

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Każdy ma prawo do wypowiedzenia sie na forum, a tą możliwość daje im demokracja o którą walczył też Lech Kaczyński w latach młodości, ale to nie oznacza, że macie prawo atakować innych userów. Dr Still Hummer i Tobie podobni, jeżeli chcecie coś sensownego wnieść do dyskusji , opowiedzcie sie za decyzją kardynała Dziwisza, lub nie używając do tego rzeczowych argumentów. Nie chcę uwłaczać pamięci prezydenta, ale jakby za życia ktoś zadał mu pytanie gdzie chciałby spocząć po śmierci - naprawdę bym się zdziwił, gdyby stwierdził, że chce spocząć obok Piłsudskiego.

Jeśli którakolwiek z moich opinii narusza obowiązujące zasady, normy prawne, etykietę, propaguje przemoc, jest wulgarna, wzywa do nienawiści na tle religijnym, rasowym, czy wyznaniowym, lub jest po prostu obrzydliwa - to po prostu jej nie czytajcie :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

"W dyskusję o decyzji pochowania prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Wawelu włączył się Andrzej Wajda. Reżyser "Katynia" w liście przesłanym "Gazecie Wyborczej" przestrzega: "Decyzja ta wywołuje poważne protesty i może spowodować najgłębsze od odzyskania niepodległości w 1989 roku podziały polskiego społeczeństwa"." - bez komentarza

Jeśli którakolwiek z moich opinii narusza obowiązujące zasady, normy prawne, etykietę, propaguje przemoc, jest wulgarna, wzywa do nienawiści na tle religijnym, rasowym, czy wyznaniowym, lub jest po prostu obrzydliwa - to po prostu jej nie czytajcie :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Wczoraj wpisałem swoje słowo sprzeciwu przeciw temu pomysłowi,ale jak widzę CENZURA nadal istnieje.
Admin czasy 'esbecji' już dawno poszły w niepamięć ,ale ja widać dalej im hołdujesz. Nie wiem po dziadku to masz ?
Jesteś lub jesteści jak Pawlaki " sąd sądem,a sprawiedliwość ( i racja) musi być po Naszej stronie.
Teraz już wiem na pewno kto rządzi demokracją w Łomży.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

pati... oni na pewno tu wejdą i Ci odpiszą hihihihi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Ach, i te bohaterstwo, przeżyć 5 lat szykanowania, opluwania i poniewierania przez media, polityków i zwyklych szaraków, a mimo to sie niepoddac i umiec walczyc o swoje dla mnie jest w pwenym sensie boharetstwem. Pozatym drugi argument przyjedzie tyle reprezentantów znaczących państw, a oni mieli by pochowc prezydenta gdzis tam na psiej wólce> myślcie!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

To Powązki są "psią wólką"? Teraz rozumiem sposób widzenia Polski przez PiS.

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Powązki to nie Wawel. I nie mam nic wspólnego z pis-em, patrze na to oczami zagranicy, skoro juz w zagranicznych mediach o tym mówią to ogromny wstyd dla kraju.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

juz ci wczoraj mowilem, Zbych, ze nie rozumiesz :P

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Niech będzie wszędzie - byle z godnością.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Moim zdaniem Kaczyński był takim samym prezydentem jak poprzednicy z małymi wyjątkami. Już Lech Wałęsa się więcej zasłużył ze swoją Solidarnościa. Tak czy siak Kaczyński się kompletnie niczym nie zasłużył dla polskiego narodu oprócz tego że był naszym prezydentem który obradował przy okrągłym stole i należał do Polski podziemnej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Ja sie tak Was zapytam... wedlug was Kto jest godzien byc pochowany na wawelu w dzisiejszych czasach jak nie prezydent na urzedzie ktory zginal w trakcie podrozy do miejsca tak waznego dla Polaków? Co wedlug Was trzeba zrobic aby zaslużyć sie dla ojczyzny, Polski?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Wziąć szable i napaść na inne państwo! haha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Pokój dla Lecha, ale prezydent powinien zostac pochowany w swojej stolicy
Koniec kropka, chcecie to sobie zdjedzcie czekolade wawel.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

w to co czytam nie mogę wręcz uwierzyć jak w ludziach może być tyle głupoty tyle nienawiści. co uważacie ze któryś z was zasłużył na pochówek na wawelu wy wielcy patrioci? nawet teraz po śmierci nie umiecie człowieka uszanować. człowieka który nie zezwolił na zdjęcie z krzyża który walczył za chrześcijaństwem w UE. Ludzi opamiętajcie sie bo mi po prostu za was wstyd.

Niech ktoś powie czemu konkretnie tylko konkretnie argument ŚP. P. Kaczyńscy mają nie być pochowani na Wawelu?

Tylko darujcie sobie teksty tam byli króle bo to żałosne. Wiedza = 0. Poczytajcie sobie o tych królach czy byli tacy wspaniali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Nie szanujecie zmarłych to kompletne dno, zero z was jest. uszanujcie chociaż decyzje Dziwisza który to zdecydował o pochowaniu prezydenta na Wawelu. To nie rodzina, nie PiS tak zdecydowali.
Nie szanujecie Dziwisza który 39 lat spędził z Jan Pawłem wiec nie szanowaliście Naszego Papierza JP.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Prezydent Kaczyński wraz z małżonką zasłużył na Wawel.
Według mnie był to najlepszy prezydent od upadku PRL, który w swoim życiu prywatnym i słuzbowym wykazywał się patriotyzmem i miłością do Ojczyzny.
Nie był mu obojetny los Polaków w kraju i za granicą- szczególnie na Wschodzie, gdzie nad grobami pomordowanych polskich oficerów tak bardzo wołał i modlił się o prawdę historyczną oraz pojednanie polsko-rosyjskie.
Poniósł tragiczną i niespodziewaną smierć, żeby wielu ludzi dowiedziało się w końcu o Katyniu. Musiał zginąć, żeby świat usłyszał prawdę...
Zginął pełniąc służbę Polsce i Polakom!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

a co ma do tego dziwisz, skad wiecie ze prezydent wolałłby spocząć na wawelu a nie w Warszawie, zresztą co was to obchodzi wielcy patrioci, nikt was ani mnie o zdanie nie będzie pytał gdzie zostanie pochowany, protest krakowski tez jest mało wazny, a szanowanie zmarlych nie ma tu nic do rzeczy, szacunek sie nie zmieni nawet jesli zostanie pochowany na zwyklym cmentarzu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

a kto podjął decyzje gdzie spocznie ciało Prezydenta? nie każdy sobie może zapisać w testamencie chcę leżeć na Wawelu i już.
uważasz że szanowanie zmarłych nie ma tu nic do rzeczy? a czytałeś cały wątek i posty jakie ludzie piszą o zmarłym prezydencie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Ludzie, przeczycie sami sobie.. Skoro był to zły prezydent.. Nic nie zrobił dla Polski.. To po co tak w ogóle głosowaliście na niego.. Trzeba było go nie wybierać, skoro uważacie, że nie nadawał się.

Skoro już został tym prezydentem, tzn. że uważaliście go za człowieka, który spełni wasze oczekiwania.
Więc, proszę Was nie najeżdżajcie teraz na św. Lecha Kaczyńskiego, bo (przepraszam że to powiem) świadczy to tylko o waszej głupocie to co teraz tutaj wypisujecie.

Jestem jak najbardziej za tym żeby spoczął na Wawelu!

Kiedyś byli królowie teraz jest prezydent.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

wiesz co wawel jak wawel dla mnie mozesz i sama sie tam pochowac nie konsultując tego z nikim, nie interesuje mnie to, ale nie zdobędziesz tym mojego szacunku, w tym tylko sęk ze dla wielu warszawianinów to problem, że nie będą mieli swojego prezydenta w Warszawie kiedy sam był Warszawianinem , ale co może rozumiec dziewczyna ze wsi.... całe szczęscie że pochuwek nie jest w łomży , bo ludzie tutaj są tak nie okrzesani......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Autor: zainteresowanaBBB (---.adsl.szeptel.net.pl)
Data: 15-04-10 09:04

w to co czytam nie mogę wręcz uwierzyć jak w ludziach może być tyle głupoty tyle nienawiści. co uważacie ze któryś z was zasłużył na pochówek na wawelu wy wielcy patrioci? nawet teraz po śmierci nie umiecie człowieka uszanować. człowieka który nie zezwolił na zdjęcie z krzyża który walczył za chrześcijaństwem w UE. Ludzi opamiętajcie sie bo mi po prostu za was wstyd.

Niech ktoś powie czemu konkretnie tylko konkretnie argument ŚP. P. Kaczyńscy mają nie być pochowani na Wawelu?

Tylko darujcie sobie teksty tam byli króle bo to żałosne. Wiedza = 0. Poczytajcie sobie o tych królach czy byli tacy wspaniali.


co uważacie ze któryś z was zasłużył na pochówek na wawelu wy wielcy patrioci?
Czy ktos tu pisal ze chce byc pochowany na Wawelu? o.O


człowieka który nie zezwolił na zdjęcie z krzyża
Na zdjecie z krzyza kogo?


który walczył za chrześcijaństwem w UE
Co to znaczy, w jaki sposob walczyl i co to przynioslo?


w to co czytam nie mogę wręcz uwierzyć jak w ludziach może być tyle głupoty tyle nienawiści
Dlaczego mowisz ze glupoty? Bo ktos ma inne zdanie niz ty to jest glupi? To co napisalas raczej swiadczy o tobie. I gdzie ta nienawisc? Wiekszosc ludzi pisze tu z szacunkiem o prezydencie. Uwazaja tylko ze nie powinien byc pochowany na Wawelu.

Jezeli chodzi o mnie to jest mi wszystko jedno gdzie bedzie pochowany. Jezeli dlatego ze jest prezydentem powinen spoczac na Wawelu to uwazam ze powinno tam zostac tez miejsce dla Walesy i Kwasniewskiego.


Autor: LChP (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15-04-10 16:07

Ludzie, przeczycie sami sobie.. Skoro był to zły prezydent.. Nic nie zrobił dla Polski.. To po co tak w ogóle głosowaliście na niego.. Trzeba było go nie wybierać, skoro uważacie, że nie nadawał się.

Po czym wnosisz ze ci ktorzy tak pisza glosowali na niego?

_____________________________________________________


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

dziewczyna ze wsi? a dziewczyna ze wsi to jest jakaś inna od tych " z miasta" ?
Według mnie to nie chodzi o to, że wolała go mieć w Warszawie tylko o to, że każdy uważa, że nasz prezydent nie jest godny aby spoczywać na Wawelu. Moim zdaniem jak najbardziej na to zasługuje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

ponawiam to co napisalem i dodaje ze nie jestem przeciwny na wawelu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

A mnie pochowanie pary prezydenckiej na Wawelu nie przeszkadza ale mam takie jedno pytanie. Jeżeli ci którzy o tym zadecydowali mówią że jest to słuszna decyzja to dlaczego nikt się teraz nie chce przyznac do tego kto o tym zadecydował?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Ja uważam,że wszyscy którzy zgineli powinni byc traktowani tak samo. Bo kazdy człowiek jest taki sam, kazdy ma rozum serce....A to na jakim kto siedzi stołku to juz chyba niejest istotne.....

Xxxx

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Popieram... Zapytam przy okazji. A co by było gdyby zginął dzień po zakończeniu kadencji w takiej katastrofie? Nic, ot co. Byłby tak samo traktowany jak Kwaśniewski czy Wałęsa. A to za ich władzy w Polsce działo się najwięcej i to oni zrobili więcej dla kraju... W takim razie powinni mieć miejsce na Wawelu już dawno zaklepane.
Co do pytanie "czemu w takim razie na niego głosowaliście?" odpowiem, nie głosowałem na niego, ani na nikogo innego, bo moim zdaniem nie było wśród kandydujących godnego prezydenta.
Szkoda, że w Polsce ludzi docenia się dopiero po śmierci i dopiero jak odejdą to zaczyna się o nich mówić. Może należało wypowiedzieć wszystko za ich życia? Widać, że co poniektórzy tego nie zrobili i teraz wylewają to na forum.
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

a wogóle to słowo spocząc nie ma tutaj miejsca, wątpie że mają całe ciało

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocJa uważam,że wszyscy którzy zgineli powinni znie na Wawelu !!!

Ja uważam,że wszyscy którzy zgineli powinni byc traktowani tak samo. Bo każdy człowiek jest taki sam, każdy ma rozum serce....A to na jakim kto siedzi stołku to już chyba nie jest istotne..... Oczywiście wszyscy powinni leżeć RAZEM to był by NASZ KATYŃ.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Oczywiście, że tak. Zbulwersowało mnie to , że jedne ciała zostawiaono na Torwarze, a inne, współpracowników prezydenta przewieziono do Pałacu. Czym Oni róznili się od tych co zginęli z innych ugrupowań? No, ale PiS to Pis....



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Jeżeli już Wawel to powinno to się wydarzyć po weryfikacji historycznej, po opadnięciu emocji spotęgowanych żałobą. To jest tragedia co się wydarzyło ale nie powinno się postępować pochopnie. Nie byłoby szeptów i krzyków na ulicach.
Jestem przeciwny pochówku na Wawelu ale i tak już nic się nie zrobi i powinno się to uszanować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Dokładnie, decyzja jest ostateczna. Dzisiaj spotkałem kolegę z PiSu - i co mnie rozśmieszyło: zbierał podpisy pod petycję związana z pochówkiem prezydenckiej pary na Wawelu :-) - to PiS taki pogrążony w żałobie petycję zbiera??????? Poinformował mnie jeszcze, że ok 14 w naszej Katedrze, będzie można oddać hołd panu Putrze. Cyrki sobie urządzają, bo jak można nazwać wożenie zwłok : Łomża, Zambrów, Wysoki Mazowieck, Łapy, a docelowo Białystok. Średniowiecze, tyle że tam to jeszcze reliefie sobie robili. Jakbym chciał oddać hołd panu Putrze pojechałbym do Białegostoku. Po co ta cała szopka????

Jeśli którakolwiek z moich opinii narusza obowiązujące zasady, normy prawne, etykietę, propaguje przemoc, jest wulgarna, wzywa do nienawiści na tle religijnym, rasowym, czy wyznaniowym, lub jest po prostu obrzydliwa - to po prostu jej nie czytajcie :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Jak poinformowały agencje prasowe msza żałobna będzie sprawowana po ŁACINIE tak jak za królewskich czasów .Mam nadzieję że homilia również będzie po ŁACINIE żeby prosty lud nic nie zrozumiał .Ciekawe czyja to była decyzja pewnie też nikt się nie przyzna .Coraz więcej miast i miasteczek nadaje swoim ulicom imię największego bohatera Polski Lecha Kaczyńskiego Łokietka ,mam propozycje zmieńmy nazwę Naszego Kraju z Polski na Kaczystan .tyle w temacie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

za królewskich powiadasz.....hmmm no cóż.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Obilo mi sie o uszy ze prezydent spocznie na Wawelu ale... w przedsionku... Czy to prawda?

_____________________________________________________


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

niewierze jak to czytam i jeszcze ten prostest polacy sami z siebie posmiewicho robia ku.rwa komus sie krzywda dzieje ze zostanie tam pochowany ze tak o to zabiega szok poprostu w innych krajach by sie cieszono gdyby tak mialo byc a tu te wszytkie zalosne istotki bez mozgu protestuja hahahahaha smiechu warte najlepiej niech rzuca sie na trumne i wyniosa cialo najgorsze dalny o jakich slyszal swiat

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

no nie wierzę że tyle byków można popełnic w kilku zdaniach. Naucz sie najpierw polskiego He....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

hi jak tak patrzę po komentarzach to rzeczywiście nie to miejsce (Wawel). Proponuje aby wszyscy przeciwnicy ŚP Lecha Kaczyńskiego nie dali szansy w wyborach jego bratu jarosławowi bo ten to dopiero jest butny. Nic żaden rząd nie zdziała chyba, że pisowski. Poza tym uważam, że jarosław rządził niejako ŚP Lechem.
Pamięć im Wszystkim

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

głosujcie na mnie, obiecuje wam góry

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

To wszystko jest wielką błazenadą ,nie uwielbiałam Kaczyńskich jako głowy naszego państwa ale skoro stało się tak jak się stało każdy był przygnębiony ojczyzna nasza została bez prezydenta _ smutek -smutne dni ale pomysł pochówku na Wawelu jest nie w porządku do całej tej sytuacji i niepowinien nastąpić .Dla każdego Polaka Kraków-wawel był czymś wyjątkowym niosącym historię naszego narodu .A kaczyński jaka historia 4 lata prezydentury i co od razu Wawel a jak by to się stało za Kwaśniewskiego to Wawelu by nie było Powązki byłyby idealnym miejscem spoczynku!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

pfff hahaha to uwierz!! lamuchu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

"I Ty możesz zostać pochowany na Wawelu - niezwykły pochówek dla zwykłych ludzi"

y

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

jak to telewizja oglupiala nas w sprawie Kaczyńskiego... a skad wiem zze oglupiala ?- z telewizji ... a miejsce pochówku to kolejna kłotnia polityczna i kancelaria prezydenta dobrze wiedziala ze wybuchnie afera z tego powodu

Nie wypowiadam sie na tematy o ktorych nie mam pojecia...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

temat do zamknięcia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Temat na forum można zamknąć, jednak uważam, że jeszcze długo będzie sie przewijał w polskiej polityce. W końcu zaczyna się walka o fotelik, będzie ciekawie.

Jeśli którakolwiek z moich opinii narusza obowiązujące zasady, normy prawne, etykietę, propaguje przemoc, jest wulgarna, wzywa do nienawiści na tle religijnym, rasowym, czy wyznaniowym, lub jest po prostu obrzydliwa - to po prostu jej nie czytajcie :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

PS. Jaki piękny będzie miał teraz życiorys Jarosław - brat i bratowa na Wawelu ach......

Jeśli którakolwiek z moich opinii narusza obowiązujące zasady, normy prawne, etykietę, propaguje przemoc, jest wulgarna, wzywa do nienawiści na tle religijnym, rasowym, czy wyznaniowym, lub jest po prostu obrzydliwa - to po prostu jej nie czytajcie :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

tez uwazam ze pochowanie Kaczyńskiego w Wawelu to pomylka nie dokonal nic dla Polski

mowicie ze upral sie o Katyn ze walczyl z Rosja o Katyn
a ludobojstwo na Wołyniu 100 tyś Polaków z rąk Ukraińców zapomniał o tym ?
historie traktował wybiórczo zwracał uwage na co chciał

jego misją było zaognienie stosunków z Rosja ...

Katyń, poparcie Gruzji w konflikcie z Rosją ... jakim partnerem dla nas jest Gruzja ....

dla zwykłego szarego Polaka bardziej licza sie dobre stosunki z Rosją .....


był prezydentem ....
a Kaczorowski ... jemu miejsce na Wawelu należało sie bardziej

ciekawe czy bedzie kiedyś dla Wałesy (dzieki niemu upadł komunizm)
Kwaśniewskiego (wejście do NATO)

..

po 2-gie nikt sie nie chce przyznać do decyzji o pochowaniu na Wawelu

pałac prezydencki mowi ze oni nie zabiegali
rodzina ze ona zgodzila sie na propozycje im zaproponowana
kapituła nie została poproszona o werdykt (od nich to powinno zalezec)
Dziwisz mowi ze to nie on

nikt sie do tego nie przyznaje


Polacy maja takie przeswiadczenie ze o zmarlym mowi sie albo dobrze albo wcale

czemu ?

kazdy ma prawo do dyskusji

Wawel jest dobrem narodowym

kazdy ma prawo sie wypowiedziec


to nie jest prywatny folwark

na wawelu chowani sa ludzie Wielcy

co idac z dzieckiem na Wawel powiesz o Kaczynskim ....

czym sie zasluzyl ? ze spadl ?

dla mnie to zadna zasluga .....


zostanie pochowany w przedsionku hmmm to az tak wiele ?

Kaczynski potrafil tylko vetowac byc przeciwko wszystkiemu co tworzy rzad ...

czy o to chodzi ?

walka niezgoda ...

znane powiedzenie "ta malpa w czerwonym" to na bohatera narodowego ?

historia oceni .. ale pogodzenie z Rosja bedzie po jego smierci nie ma na to wplywu nie jego zasluga (Miedwiediew przyznal ze katyn to zbrodnia Stalinowska)

mowia ze po pracy byl mily i uprzejmy ... ale wiekszosc w domu jest wlasnie takimi ale chodzi o to co dokonal jako przydent .....

powiedzcie mi co ?

traktat Lizboński który wynegocjowal i nie chcial podpisac ... posmiewisko z nas robil ....

wycieczki do brukseli ?
gdzie nie podpisywal ale chcial byc ?

wielki przerost formy nad trescia ....

jak Kwaśniewski umiał wznieść sie ponad podziały polityczne
tak Kaczyński był prezydentem politycznym sterowany przez PiS kościół on był za bardzo sterowany pozniej sie w tym wszytkim pogubił....
liczył sie bardziej ze zdaniem rozglosni z Torunia niz z dobrem narodowym ...
tylko czy o to chodzilo ....

czy on ma byc symbolem Katynia ?

ma byc jego sarkofag czy pomieszczeni katynskie ?

ktos chce teraz zrobic otoczke do tej nie popularnej decyzji .....

zaloba narodowa ponad tydzien ?

hmm czym ona sie symbolizuje po za opuszczonymi flagami ?

bo po 3 dnia przestal byc zaloba kazdy przeszedl do normalnosci z tym ....

nie robmy z siebie placzek trzeba zyc dalej ....

zdarza sie ... ze nie zyje ?

codziennie ginie wiele osob jedynych zywicieli rodzin to sa dopiero trgedie ... jak zostaja rodziny i dzieci bez srodkow do zycia .....

cyrk z objazdem trumny ze zwlokami Putry nie bede komentowal ....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

o czym świadczy zabranie "wielkich" i "ważnych" do jednego samolotu przez prezydenta (bo on ich zapraszał) o lekkomyślności ? nieprzewidywalności? o niczym nie popartym optymizmem ?

powtarzanie przez prezydenta stwierdzenia Katyń... Nasza historia nie jest łatwa miła i kolorowa... ale zacznijmy wreszcie żyć teraźniejszością .... przyznanie się bądź nie Rosji do Katynia nie poprawi nam dzisiejszego bytu ...
ale dobre stosunki dyplomatyczne pomogą naszym producentom sprzedać towary do Rosji ...

Pamiętna afera z mięsem na rynki Rosyjskie ... Rosja jest takim rynkiem zbytu że możemy tam wysłać wszystko co wyprodukujemy i sprzedać....

gaz ropa .... jesteśmy zależni od Rosji ....

a my co jak ułani pomachamy Rosji szabelką ?

ani militarnie ani gospodarczo nie jesteśmy w stanie nic zrobić Rosji ...

a wielka buńczuczna postawa wobec Rosji ich tylko śmieszyła....


to tak jak grupa 10-cie letnich dzieci może pofikać do uzbrojonych kordonów policji ...

dyplomacja jest dla ludzi inteligentnych ... a nie dla takich co się uprą jak osioł okopią się w okopach ... i siedzą żadnej możliwości ruchu ... trzeba wiedzieć gdzie ustąpić by coś zyskać .....

ale nie tylko Rosja .... ale i stany ... nasz wielki sojusznik ... Afganistan Irak a wizy jak mieliśmy tak i mamy ... o ile Kwaśniewski poruszał tą sprawę to po jego końcu prezydentury wszystko ucichło ....

popieranie Gruzji co nam dało....

Prezydent czuł się wielki i ważny....

jak by zamknięty i odizolowany od rzeczywistości jak mu kazali tak robił ....

co potwierdziły ostatnie wybory i frekwencja .. glosuj nie ważne na kogo byleby nie na PiS....

co dokonał ....

i nie potrafi znaleźć odpowiedzi chociaż myślę o tym jakiś czas...

był katolikiem ok ale polska jest krajem świeckim a nie kościelnym wiec to ma się nijak ... a po za tym czy nauka kościoła mówi o ciągłej walce przepychaniu i się obrażaniu czy o wybaczaniu nawet wrogowi ?

był przeciwko Unii ale czy Polska może być sama nie dla unii nie dla Rosji
hmm to z kim ? z Gruzją ? z Czeczenami których przygarnęliśmy ?

nie potrafili się dogadać nawet we własnych kręgach Dorn Jurek podejście do Marcinkiewicza

wokół Leppera i Giertycha...

czy to jest przykład bohatera? zamiast budować wszystko burzyć ?

dla mnie nie ...

Prezydent ze względu na zajmowane stanowisko cmentarz Powązkowski jest miejscem do tego przeznaczony

nie róbmy z Wawelu takiego przytułku....

czy tam ma znaleźć się miejsce dla każdego kto pojawił się w telewizji ?

hmm może takim tropem idąc to w przyszłości i dla Małysza znajdzie się tam miejsce też przecież bohater narodowy .....

nie róbmy bohaterów na siłę nie każdy nim był ....

w naszych czasach żył papież Jan Paweł II mieliśmy wielkiego człowieka bohatera narodowego, który zamiast dzielić łączył.


Każde pokolenie ma jakiegoś bohatera ...

nie słyszałem żadnego poważnego argumentu za pochowaniem na wawelu prezydenta

z racji na funkcje ? to każdy prezydent na tam spocząć?

szukając na siłę bohaterów zejdziemy do nijakości i pospolitości ....

że zginął -nie pierwszy nie ostatni... a po za tym było 96 osób w samolocie ... więc czemu nie ktoś inny z ludzi tam lecących ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

jakże sam Pan bóg musiał się w......wić tym co wyprawiają jego czarni przedstawiciele w Polsce zsyłając Popioły aby zasłoniły tą błazenadę przed jego obliczem niech to będzie nauczką dla czarnego matrixa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Dziwisz twierdzi, że to decyzja rodziny, rodzina,że tylko przystała na propozycję. Duda, ze nie jestem prawdziwym patriotą. Zwykłych ludzi chowają w niezwykłym miejscu. Jak dla mnie "Polska to dziki kraj".

Jeśli którakolwiek z moich opinii narusza obowiązujące zasady, normy prawne, etykietę, propaguje przemoc, jest wulgarna, wzywa do nienawiści na tle religijnym, rasowym, czy wyznaniowym, lub jest po prostu obrzydliwa - to po prostu jej nie czytajcie :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Czyli niemal każdy z nas ma szanse być pochowanym na Wawelu.
wystarczy: nie znać słów hymnu swego kraju, lecieć samolotem, niewiele zrobić dla własnego kraju a wręcz go ośmieszać, psa nazywać "irasiad" a bramkarza "borubar", no i kłócić się ze wszystkimi.
Nie mówię "być prezydentem" bo jak wiemy z przeszłości, śrubokręt wystarczy by nim zostać.

I tym pozytywnym akcentem...



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Prezydent spocznie na Wawelu !!!

Najważniejsze, że zasłużony dla Ojczyzny prezydent wraz z małżonką spoczął w końcu i to na zawsze w jak najbardziej słusznym miejscu jakim jest Wawel...

Uważam, że ten temat powinien być już na forum zamknięty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org