czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Usuwanie pieprzyków

Po korzystaniu z solarium zawsze pojawiają się u mnie nowe pieprzyki, czy można je jakoś zlikwidować? szczególnie przeszkadzają te które tworzą się na twarzy. zaraz ktoś napisze nie chodź nie solarium - żebyśmy się dobrze zrozumieli ja pytam jak usunąć tymczasowe a nie jak im zapobiegać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

poradz się dermatologa, domowym sposobem mozesz tylko krzywde sobie zrobic



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

Nikt ci nie usunie dużej ilości zwykłych pieprzyków bez śladu. Poza tym prawda jest taka że opalanie jest przyczyną ich powstawania więc dziwię się że sama sobie to robisz a potem chcesz je usuwać.Ciekawe czy wiesz że z takiego pieprzyka może rozwianąć się czerniak?-nowotwór złośliwy skóry.Tak więc udaj się do dr Klepackiego i on Ci powie, co można usunąc i w jaki sposób, a potem poradzi żebyś zaprzestała opalania.

lotos

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

Oby nie wyszlo ,ze to Ty jestes tym wielkim pieprzykiem.
Nie pozdrawiam

Dziad

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

to nie pieprzyki to hodowla czerniaka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

pieprzykow lepiej nie usuwac bez konsultacji z demratologiem. no a ze w lomzy nie ma dobrego dermatologa wiec lepiej gdzies w bialym czy wawie popytac a nie ryzykowac. wiem ze kiedys takie odstajace pieprzyki cos jak kokosianki (nie jestem pewna czy tak to sie nazywa) usuwali w szpitalu w poradni cieklym azotem ale kolezanka zrobila i brzydkie blizny ma na szyi .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

jak nie chcesz wąchać kwiatków od spodu to lepiej zostaw je w spokoju!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

ja se robilem cyrklem rane na pieprzyku i znikaly :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

Też próbowałem tego co VizeV. Naprawdę pomaga. Czym większy pieprzyk tym większe nakłucie musisz sobie zrobić, a wtedy on wchłania się do środka. Nie trać czasu na dermatologów, tylko łap za cyrkiel i do roboty ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

Ja chce medal za swoj patent :D



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

a może odrazu nagrodę Nobla?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

moze byc :D



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

Do usunięcia pieprzyków tylko doktor Dymitruk w Białymstoku na ul. Wesolej 18, tel. 602-108-022, od razu zrobi badanie na obecność czerniaka. Po miesiącu od usunięcia pieprzyków nie pozostają żadne ślady.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

tylko że to są pieprzyki płaskie i niewielkie, nie jakieś tam odstające więc chyba trzeba się pogodzić z losem ;(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

muwie cyrkielem albo linikom i zobaczysz ze znikno,doporwadź do tego aby powstal na nich strópek



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

Te płaskie i czarne pieprzyki są najbardziej niebezpieczne. Może po prostu nie opalaj twarzy, bo wtedy wychodzą piegi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

Najprościej pójść do dermatologa - on wszystko wyjaśni i powie co zrobić z pieprzykami, czy lepiej zostawić, czy usunąć. Teraz jest dużo opcji usuwania, albo chirurgicznie, albo laserem, ciekłym azotem. Zresztą, poczytaj tutaj: usuwanie pieprzyków. Nie usuwaj ich na własną rękę :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

pieprzyć pieprzyki !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

Po co cyrkiel? weż dużego gwożdzia i powpychaj je do środka.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

Miałam pieprzyk na brzuchu i od niedawna jak nosiłam ciasne spodnie to obcierały one o niego i zaczął mnie bolec. Po miesiącu nie przestawał i poszłam do dermatologa bo też bałam się że to może jakiś czerniak szczególnie że wcześniej też lubiłam chodzic na solarium. Byłam u dermatologa który przyjmuje w szpitalu taki starszy pan i on skierował mnie do gabinetu onkologicznego w łomży również w szpitalu do chirurga onkologa dr Kozłowskiego, który przyjmuje tylko w poniedziałki. Zapisałam się i czekalam z miesiąc. Na wizycie lekarz powiedział że usunięcie takiego pieprzyka nie jest refundowane i ze może go usunąc za 130 zl prywatnie bo kiedyś jeśli dalej by spodnie obcierały to coś mogłoby z niego niedobrego wyjśc. I zgodziłam sie i zaraz na miejscu go usunąl wcale nie bolało trwało to dosłownie 3 sekundy:)
Pieprzyk pojechał razem z lekarzem do białegostoku gdzie oczywiście musiał zostac zbadany. Po dwuch tygodniach zadzwoniłam do lekarza tylko spytac sie o wyniki i wszystko było ok.
Mśle że ci pomogłam troche. Moge jeszcze podac nr do dr Kozłowskiego 601331281

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

Ale ? żeby ona go miała w spodniach to każdy chłopak by go wygryzł. I może jeszcze dopłacił.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

Witam. Poleci ktoś dermatologa do konsultacji pieprzyków na twarzy? Ewentualnego późniejszego usunięcia. Najlepiej NFZ i Łomża. Może być Białystok i prywatnie oby dobry specjalista.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

Zambrów.Niechętnie robią na twarzy na NFZ.Wogóle niechętnie twarz ale mnie wymrozili.Dwa seanse - ale warto było.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

Poszukaj dobrego salonu kosmetycznego, czy medycyny estetycznej na https://www.moment.pl/ bo tam najszybciej umówisz się na wizytę czy porównasz oferty i ceny. Zerknij też na zamieszczone pod ofertami opinie - pozwolą wybrać punkt godny uwagi, choć zwykle wszystkie tam maja wysokie noty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

W Starachowicach nie ma innej pracy pod trollowania ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

Dzieki za rady, ktoś coś jeszcze?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

słyszłam że super dr.Klepacki tylko nie wiem czy jeszcze ma gabinet w Łomży.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

Ma gabinet i jest bardzo dobrym lekarzem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

bo dzisiaj zauważyłam że na nowej stronie http://dermatologiaklepacki.pl/ nie ma podanej lokalizacji także w Łomży.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

Ależ dużo pieprzenia z tym pieprzykiem wyszło. A może ona chce w trumnie ładnie wyglądać?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

Akurat jeśli chodzi o wiekszość przypadkow usuwania pieprzyka to nie chodzi jedynie o wygląd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

Ale głównie o kwestie zdrowotne. Sa pieprzyki, brodawki i znamiona które wygladają podejrzanie i po prostu o wiele bezpieczniej jest się ich pozbyć niż je trzymać na skórze. Poza tym taka brodawka czy pieprzyk wysyłana jest do badania histopatologicznego, które dokładnie może nam powiedzieć czy jest to zmiana złośliwa czy jest to zmiana niezłośliwa.
Na stronie jest opisane jakie są najpopularniejsze metody na usuwanie brodawek i innego rodzaju zmian:
https://www.abcapteki.pl/medycyna-estetyczna/bezpieczne-usuwanie-brodawek-w-gabinecie-dermatologicznym/

Nie są to jedynie wycinanie operacyjne ale również i kriochrurgia....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

Moja mama miala na plecach dwa bardzo duze pieprzyki, takie bolesne, odstajace. Usunela laserem. Nie ma po nich sladu mruga Bardzo sie cieszy z efektow i jest zadowolona, ze sie zdecydowala. W przypadku twarzy usuwanie laserem również się sprawdza. Usuwanie klasyczne operacyjne wykonuje się w sytuacji jesli pieprzyk jest podejrzany, kiedy jest konieczność wysłania materiału do badania histopatologicznego.
Zerknijcie sobie tutaj:
https://dbam-o-zdrowie.pl/znamiona-kiedy-trzeba-je-wycinac

Na stronie jest opisane, w jakich sytuacjach nalezy zastanowić się nad usuwaniem pieprzyków.Zawsze powinien decydować o tym dermatolog.

https://4lomza.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

Mnie by się przydało. Mam jeden taki duży pod brodą i pod włosami. Jeden i drugi są strasznie upierdliwe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

Też zastanawiam się właśnie nad takim zabiegiem. Czy to bezpieczne?

szkoła pilotów


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

Wydaje mi się, że teraz jest dużo opcji usuwania pieprzyków. Jednak musisz zapytać specjalisty. Ja kiedyś usuwałem metodą laserową.

________________________________
Gdzie leasing?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

Słuchajcie, a gdzie na taki zabieg jest się najlepiej zapisać?

internetowy sklep wędkarski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Usuwanie pieprzyków

Czy korzystacie z usług gabinetów medycyny estetycznej? Ja niestety od lat zmagam się z pieprzykami. W klinice zaproponowali mi ich usuwanie laserowe. Tutaj zaczęłam wczytywać się co to dokładnie jest pieprzyki Radom i może ktoś z Wam miał taki zabieg. Przyznam że nie wyglądają one atrakcyjnie, a sama myślę, że mogę ich nie mieć jest już pozytywna

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org