niedziela, 20 października 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Geometria zawieszenia

Proszę o informacje kto w Łomży lub okolicy zna się na zawieszeniach w passacie b5 i potrafi to wyregulować , czy lepiej pojechać do serwisu skody.
Za rady z gory dziękuje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Geometria zawieszenia

A co ty chcesz regulować w zawieszeniu ??? Może poprostu chcesz ustawić zbieżność ???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Geometria zawieszenia

Nie chodzi mi o zwyklą zbierzność bo to każdy potrafi ale o sprawdzenie kontów pochylenia i wyprzedzenia zwrotnicy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Geometria zawieszenia

Polecam ci lasvegas na towarowej, sam tam robiłem mercedesa i passata.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Geometria zawieszenia

Zwykłą zbierzność też trzeba umiec ustawiać moze ze trzech to pozanie robi w łomży .

A te problemy o których napisałeś nie wykluczją zbieżności .
Najważniejsze w geometrii są cztery wartości: kąt pochylenia kół, kąt pochylenia sworznia zwrotnicy, kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy oraz zbieżność kół.
Jeżeli ustawienie kół jest niewłaściwe, następuje wówczas szybkie, nierównomierne zużywanie się ogumienia. Pochylenie i kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy decyduje natomiast o stabilności samochodu w czasie jazdy, wpływa bowiem na jego sterowalność. Nieprawidłowe wyprzedzenie sworznia zwrotnicy powoduje niestabilność auta w czasie jazdy. Właściwa zbieżność kół zapewnia uniknięcie poślizgu bocznego, poprawia w ogóle stabilność kierowania oraz zapobiega nadmiernemu zużyciu ogumienia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Geometria zawieszenia

No właśnie zbieżność była ustawiona po wymianie wszystkich wahaczy a auto jest niestabilne przy większych prędkościach "myszkuje".
Poczta123 Widzę że wiesz w czym rzecz jeśli mógłbyś kogoś polecić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Geometria zawieszenia

Ja polecam warsztat na Przykoszarowej ;]
Obok Mechaniaka ;)
Super Gosc i dobrze robi. Zna sie na rzeczy ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Geometria zawieszenia

pewnie! zaklady CKP zapraszamy do pana Andrzeja....

nie raz blizny!
ale nigdy pęknięcie

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org