niedziela, 22 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
co to za grupa mieszkańców?

może ktos wie jaka to grupa mieszkańcow konkretnie stara sie zablokować budowe galeri Veneda i zlożyla sprawe do WSA w Biłaymstoku. KTO TO JEST I DLACZEGO TO ROBI?

Bimbo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

Może właściciele małych osiedlowych sklepów :) .. bo takie punkty jak Galeria itp zazwyczaj oznaczają straty , a nawet upadek małych biznesów , ale przecież proste jest ,że rano po bułki , chleb , papierosy i inne artykuły nie będzie biegł do supermarketu .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

ja tam jestem, nie chcę zwiększonego ruchu i korków na moim osiedlu...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

Donald nie przesadzaj od galerii do jakiegokolwiek osiedla jest kawałek drogi. Poza tym inwestor podpisując umowę zobligował się do przebudowy skrzyżowania więc nie powinno być tak źle. Szczerze bardziej czekam na Narew. Taka galeria na obrzeżach jest ciekawszym pomysłem chociaż z drugiej strony ten pusty plac zarośnięty po pachy nie wygląda najlepiej. Nie mam nic przeciw Venedzie chociaż w tym miejscu widziałbym inną budowlę np. porządną halę, która jest chyba w planach.

Piszę poprawnie po polsku

Tylko Łomża ŁKS!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

To jakaś mniejszość narodowa, ale nie z Kałkazu i nie z Rumunji raczej z okolic ????????.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

w naszej grupie nie ma sklepikarzy, ich nie zabiły biedronki to tym bardziej super market w galerii i tamtejsze niby promocje. Ale denerwują mnie korki, trudności z wyjazdem z osiedla i większa ilość spalin na moim osiedlu.
Mamy takie prawo i tyle, a jak otworzą, to będę jeździł na bawełne do galerii, bo w venedzie może być za ciasno od małolatów oglądających witryny...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

bronia,cy swego jadla maja, uzasadniana, racje- ......to oni stanowia, rozwoj i rozkwit handlu L/omzynskiego
Upadek ich dzialalnosci, umocnionej w rzeczoznawstwie,upartym napedzanym kole doswiadczen' -pogra,zonych -w historii wymagan' spoleczenstwa lomzyn'skiego...... zapewnia tylko ne,dze z bieda,
OT i prawda
Galeria-to sprawa cia,glosci butikow w namacalnym krotkim dystansie geograficznym, i to wszystko

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

W waszej grupie są ludzie, którzy starają się wstrzymać inwestycje i rozwój miasta.

Może w końcu pojawi się jakiś wybór i konkurencja. nie będzie trzeba jeździć do Białegostoku lub Warszawy na zakupy...

Korki? Łomża to miasto - na wioskach nie ma korków.

Sklepy osiedlowe? mam płacić drożej żeby właściciele więcej zarobili?
biegać od sklepiku do sklepiku żeby zrobić zakupy ????

Łomża jest znana z tego, że jest tu McDonald po trasie na mazury.
Ostatnio trochę tez słychać o uchodźcach.

Zabijcie dziurę dechami i patrzcie jak młodzi wyjeżdżają!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

paranoja z tym upadaniem osiedlowych sklepików...ludzie przecież tak samo było mówione jak powstawała stokrotka i kaufland a jakoś oba prosperują i dookoła sklepy spożywcze również więc o co te halo całe.Nie róbmy z tej naszej Łomży większej wiochy.Ludzie opamiętajcie się

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

osiedlowi handlarze... jaki ty zawistny jestes.zalujesz komus zarabiac?co stoi na przeszkodzie abys to ty otworzyl sklep i zrobil ceny nizsze niz w marketach?i robil bys"latwa" kase.tak dla twojej informacji w tych galeriach beda tacy sami handlarze jak teraz sa.handlarz to handlarz.kupic taniej sprzedac drozej,ot i cala filozofia.

kot składa się z sierści oraz dwóch łap przednich do rozpędzania się i dwóch tylnych do hamowania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?


nikt im nie żałuje zarabiać

to nie chodzi o zawiść tylko o możliwość wyboru

a galerie są po to by robić zakupy w jednym miejscu a nie po pracy jeździć po osiedlach i robić korki

ubawiły mnie te korki w Łomży :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

Donald ty pusty łbie, jak ci przeszkadzaja korki to wyprowadz sie na wies



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

Galerie muszą powstać w Łomży i to koniecznie .
W Łomży przez ostatnie 3 lata kupiłem tylko spodnie :D Większość rzeczy w szafie mam z galerii białostockich i warszawskich . Do Warszawy pociągiem w tą i z powrotem 50zł , samochodem koszt ze 100zł . Najlepsze jest to że i tak się opłaca jeździć .

Trzeba dowiedzieć się co to za grupa ludzi i jeżeli oficjalnie uda im się coś zrobić bojkotować ich na dużą skalę , bo w Polsce niestety trzeba walczyć o swoje .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

A ten pajac od korków Donald niech zapomina ,że mieszka w Łomży , byłym mieście wojewódzkim i największym grodem w północno wschodniej Polsce a nie na wiosce .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

taka galeria -to fakt dobra sprawa
wchodzisz jak do kosciola,ludzie i tak na twoje ciuchy sie patrza,
_wa,tpie, zeby na portwel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

Sd jesteś chyba jasiem smietaną?, bo pamiętam jak nicki ci się poje.ały kiedyś...
Każdy ma prawo walczyć o swoje racje, ja mam takie przekonania i tyle, a do białego też jeżdżę na zakupy i jest fajnie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

SUPERMARKET - czego się podniecacie ???? Jeździcie do Białegostoku i to i tym bardziej dojedziecie na obrzeża miasta.
Bardzo dobrze , że ludzie się buntują , bo problem korków będzie uciążliwy dla miasta.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

a dlaczego my mamy dorabiać śledziowo(bez obrazy) dlaczego nie możemy mieć u nas galerii porządnej tylko trzeba jeździć albo do Białegostoku albo do Warszawy, a korki to są nawet teraz i bez galerii

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

Przecież na bawełnie jedna będzie.
Może od razu postawmy 5 jak biedronki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

jak ona bedzie zaprojektowana
ze szklem czy bzz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

Ja mieszkam tez blisko majacej budowac sie galerii Veneda i wole postac 15min w korkach niż zapierda lac godzine do bialegostoku. A galeria i tak tam powstanie czy donaldowi sie to podoba czy nie:)
A co do sklepikarzy to niedosc ze maja najwyzsze marze w Polsce to i towar wciskaja przeterminowany daj Boze zeby popadali jak powstanie galeria;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

s'mierdziele przeciwstawiaja, sie nowoczesnosciiiiiii
nie mys'la, o potomkach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

po francusku lepiej pisz bo ciebie zrozumieć nie mozna...
puki co galerii nie ma od 10 lat... są biedronki z najtańszymi cenami w kraju, nikt się z nimi nie może równać... żadne reale, auchany, makro-nic...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

szcebiotka nalfabetko albo pisz normalnie albo w ogole nie pisz bo az krew zalewa jak sie czyta te wyrazy z przecinkami w srodku. Tak juz wszyscy zauwazyli ze jestes we francji i ze masz tam internet. Wszyscy tez zauwazyli ze nie posiadasz polskich znakow. Jestesmy z ciebie dumni. A teraz pisz jak czlowiek albo najlepiej wcale sie nie wypowiadaj bo w wiekszosci tematow jak widze twoje wypowiedzi to uwazam ze lepiej zebys w ogole nie zabierala glosu...

_____________________________________________________


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

Autor: SD (82.139.159.---)
Data: 16-03-10 13:35

Galerie muszą powstać w Łomży i to koniecznie .
W Łomży przez ostatnie 3 lata kupiłem tylko spodnie :D Większość rzeczy w szafie mam z galerii białostockich i warszawskich . Do Warszawy pociągiem w tą i z powrotem 50zł , samochodem koszt ze 100zł . Najlepsze jest to że i tak się opłaca jeździć .

Trzeba dowiedzieć się co to za grupa ludzi i jeżeli oficjalnie uda im się coś zrobić bojkotować ich na dużą skalę , bo w Polsce niestety trzeba walczyć o swoje .



i nawet gdy taka galeria (mall) powstanie w Lomzy to i tak dalej bedzie sie oplacalo jezdzic do W-wy lub B-stoku. na sto procent ceny w Lomzy beda takie, ze ciezko bedzie znalezc klienta. poprostu w wiekszych miastach jest wiekszy popyt i wieksza sprzedaz, to ceny mozna trzymac na nizszym poziomie i ciagle zarobic. w Lomzy sprzedaja 10 par spodni i np 50 bluzek w tygodniu, czynsz za lokal trzeba zaplacic, pracownikom trzeba zaplacic, ubezpieczenie, elektryka, itd i jeszcze zarobic aby nowy towar kupic, to sam sobie wyobraz jakie beda musialy byc marze na towary.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

D Łomża to nie wioska tu jest popyt i ceny będą na poziomie . Wiem ,że jak się patrzy na ratusz można myśleć o Łomży jako wsi . Ale my jesteśmy na poziomie i nam się to należy . Należą się na ++++++ płynące z 2 galerii . A ten ratusz cały pójdzie w pizdu bo nikt na tych dziadów nie zagłosuje .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

Smiech, o Narwii tez mowili na poczatku 2007 ze powstanie za 2 lata, minely 3... niech sie w koncu to miasto ruszy bo stoimy w miejscu juz od groma lat... co do "rozwoju" to powstaja tylko nowe biedronki, a kieszenie napychamy handlowcom z innych miast, twierdze jak moi niektorzy poprzednicy ze w Lomzy zakupow nie robia jesli chodzi o ubrania, maja racje bo tu nic nie ma.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

Tylko jak niektórzy jeżdżą i twierdzą że w galeriach ubrania w bialym czy wawie mają taniej niż w lomzynskich sklepach to śmiac mi się chce, bo jest zgoła inaczej, tam jest tylko większy wybór. Ze spożywką nie ma problemu, bo biedronki są najtańsze i są na miejscu, ale skoro są to trzeba na nie narzekać i jak powstaną galerie to też będzie tu narzekanie że drogo...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

Moj znajomy w Wawie kupił na przecenie kurtkę FIRMOWĄ Lee za 40zł. więc co Ty na to DOnald?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

żebyś ty wiedział co moi znajomi czasem robią, przynajmniej tak opowiadają... A ja na przeceny nie jeżdżę, kupuje raczej regularnie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

w Lomzy juz niedlugo bedzie standart

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

konkretnie co to za grupa nazwiska ich trzeba ujawnić !!!

Bimbo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

ja się ujawnie, ale ty pierwszy...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

czy to przyjemnie strzelac' nazwiskami?!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

Donal było mi dane widzieć tę kurtkę i jej cenę. WIęc nie opowiadaj. Gdyby nie galeria stokrotka to byś w życiu w Łomży przeceny nie widział, czy to na dziecięce rzeczy, czy na buty, czy na inne. Kup w Łomzy spodnie dziecku za 9,90. W 5 10 15 takie kupię na przecenie, a w sklepach rodzimych biznesmenów? Nie zdarzyło mi się!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

to 5-10-15 będzie w którejś galerii w łomzy, pewnie miejscowi biznesmeni (jak to ująłeś) we franczyzie będą prowadzić ten sklep i też będziesz narzekał... a spodnie to czasami rzucają do biedronki, można tanio kupić i dobra jakość:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

no wiesz, sklepy sieciowe troche maja inne zasady niż te wszystkie z Długiej.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

Ps chyba jestes kupcem łomzyńskim, skoro tak anty jesteś nastawiony do Venedy:)))



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

ludzie powinni mieć wybór, czy chcą kupić coś w osiedlowym sklepie, czy w galerii. I to jest przyszłość. Nie skazuj nas na zakupy po cenach wyższych niż np w Białymstoku. Biedronka górą:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

Brzeczyyyyyyyyyy.................
ty chyba masz racje
dojazd do bierony jest juz dawno wyrobiony
i w centrum bo przy -MD

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

Ja jestem za centrum na bawełnie, wydaje mi się jak już ktoś zauważył że jak będą dwie galerie to obroty w butikach będą znacznie mniejsze niż w dużych miastach, zamawiane będzie mniej towaru i w konsekwencji nie będzie wyprzedaży z prawdziwego zdarzenia, było to już zauważalne w tym sezonie w białym, tam właściciele zachowywali się ostrożnie z zamówieniami i nie mieli nadwyżek ubrań które musieli by wyprzedawać po sezonowo. Ale na forum to sobie możemy popisać...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

Ta grupa to banda kretyn... Ludzie co by się nie budowało to wszystko są miejsca pracy od robotników budowlanych i stróża aż po kierownicze stanowiska waszych kształconych dzieci które nie mają pracy.....A JESŁI KOMUŚ RUCH PRZESZKADZA TO NIECH SIĘ WYNIESIE NA KURPIE w Kuziach jest cicho i spokiojnie........Najlepiej - siedzcie i narzekajcie że Lomża to Dziura.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

Ale oni protestują za złą lokalizacją a nie za tym by tego nie było w Łomży.
A tego, że Łomża to dziura nie zmieni fakt powstania 2 galerii, bo życia kulturalnego tu nie ma i dzięki nim nie przybędzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

Jestem za budową marketu, i powinno powstać jeszcze kilka, może wtedy pojawi się jakaś różnorodność towaru, a kupujący będzie mógł wybrać. A nie być skazanym na tandetę lub podróżowanie jak w przeszłości by mieć wybór, o cenach nie wspomnę.

Prawdziwa cnota krytyki się nie boi, a uczciwy sprzedawca konkurencji!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

jakieś społeczniaki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

taaaa.... kupujecie to gówno w biedronce, potem to żrecie i nic dziwnego, że posrane myśli po głowie chodzą.

chcę to widzieć jak ktoś z łomży się na tej vendzie dorobi. chyba ekipa z ratusza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

centrów handlowych wam się zachciewa a nawet na jedzenie w normalnym sklepie was nie stać.

przy dworcu pks jest dla was miejsce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

matołku, bo trzeba mysleć aby kupowac w Biedronce. ty nie myślisz, więc nie kupujesz. Po co przepłacać za coś w normalnym sklepie jak ty too nazwałeś skoro w Biedronce mam to samo za mniejsze pieniądze. porównaj sobie ceny proszków do prania, owoców, i innych takich. I naucz się myśleć, to może i do Biedronki kiedyś zajrzysz....



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

Jak lubisz nabijać kiesę osiedlowym sklepikarzom, to twoja sprawa, albo Twój interes hehehe



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

klint istłud lubi, jak mu pan ze spożywczaka w piwnicy pierwszy "dzień dobry" mowi :]
chlopak czuje sie wtedy doceniony i wazny.

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

zła lokalizacja to tylko pretekst za ktorym kryje się chęc utrzymania swoich interesów przez sklepikarzy i hurtowników w tym mieście. Prawdziwe lobby to sklepikarze i miejscowi hurtownicy. Dla nich powstanie tych galerii szczególnie Venedy jest rownoznaczne z faktem końca dyktatu swoich cen hurtowych. Cała sklepikarska brac siedzi w kieszeniach miejscowych hurtowników i to oni steruja ich poczynaniami. Tak jak napisałem taka wielka galeria , jezeli jej nie beda odpowiadac ceny miejscowych hurtowni to towar i to w znacznych ilościach sprowadzi z innej hurtowni gdzies z Polski i to bez zadnego problemu. Ale w tym momencie powazny problem powstaje dla miejscowych hurtowników i tu jest pies pogrzebany . To jest głowny motyw tych działan a nie zła lokalizacja.

Bimbo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

Bimbo- widać że jesteś młody i mało rozgarnięty... zagrożeniem dla sklepikarzy (spożywka) są biedronki bo mają najniższe ceny w kraju i są wszędzie... chyba tylko ty byś chodził codziennie i kupował jedzenie w venedzie... Sklepikarze sami przyznali że walcząc z hipermarketami, wyrosły im groźniejsze sklepy pod nosem- czyli biedronki.
Naiwnie coś bredzisz że taki hipermarket mógłby brać coś z miejscowej hurtowni jak by cena była dobra, człowieku wielkie sieci jak biedronka czy auchany, reale to mają swoje centra dystrybucyjne i wożą im codziennie towar...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

Donald : Biedronki to zagrożenie dla spozywki, a Veneda, dla wszelkiej innej masci sklepieków



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

ja odpowiedziałem bimbo, bo on pisał o spożywce. A co do innej maści sklepików, to 3/4 tychże w galerii będą prowadzić ci sami ludzie... wiec koło się zamyka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co to za grupa mieszkańców?

w biedronce to samo, co w zwykłym sklepie. aha. w dyskontach zawsze będzie gówno i do tego sprzedawane tak, że aż się zastanawiam, czy ludzie z kuponami socjalnymi na żywność tam chodzą. jak ktoś oszczędza na żywności to znaczy, że został wychowany na szmaciarza (sorki, moje wole przemyślenie). wolę kupić gorsze spodnie ale za to jedzenie najwyższej jakości.

kolejne sklepy w łomży chociaż parę razy widziałem już w tv, że mamy najwyższy współczynnik ilości sklepów na jednego mieszkańca w polsce. niedługo wzdłuż ulic będą się rozkładać i wszyscy będą sprzedawać sobie coś nawzajem.
tylko z takim myśleniem wszystko się w końcu rozpieprzy i na serio ryneczek będzie czekał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org