poniedziałek, 06 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
zwierzatko

hej!! zamierzam zadobyc się jakiegos zwierzaka domowego. Myślałam nad chomikiem, świnka morska lub szynszylem.
Co byscie mi polecili? czekam na wpisy osób, które maja lub miały takowe zwierzaki.
Jakie są wymagania i oczywiście koszty??
czekam na odpowiedzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

Nie polecam Ci gryzoni gdyż strasznie śmierdzą:( za to polecam kupić rybki i akwarium. Gdy kupisz ładne rybki to pięknie będą Ci się prezentować na półce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

Daj spokój, kup sobie tygrysa. To naprawdę miłe zwierzątko domowe, a jak trzeba to i uciążliwego sąsiada się pozbędziesz, poprzez zjedzenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

w przemyslu maja niedzwiadka do oddania, moze jego adoptuj?

kot składa się z sierści oraz dwóch łap przednich do rozpędzania się i dwóch tylnych do hamowania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

Świnki morskie są ok, natomiast nie brał bym chomika. Dwa , góra trzy lata przeżyje.

Na lewo most, na prawo most a dołem Narew płynie ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

popieram od gryzoni wali w calym mieszkaniu,ja bym polecil ptaszniki,weze, od zolwi chyba tak nie smierdzi no i rybki. najmniej roboty chyba z pajakami - podloze zmieniasz rzadko,bez jedzenia wytrzymuja do roku czasu - jedynie co musisz robic w miare regularnie to te podloze skraplac woda zeby pajak mial wilgotno i tyle, przy wezach trzeba pilnowac temperatury no i karmic dosc regularnie jakimis myszami co do przyjemnych widokow nie nalezy, z rybkami jak to z rybkami,jak kupisz np bojownika to trzeba tez czesto wode zmieniac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

fakt gryzonie troszkę śmierdzą(mam królika), bardziej polecam ptaszki np papugi nimfy nie drogie a jak poświęcisz troszkę czasu będziesz miała wielką radochę :) moja gada śpiewa hehe i przy tym tańczy a ma dopiero rok :)

nie no taaaaaaa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

Nie od każdych śmierdzi. Miałam kiedyś chomikia i świnkę to tak, a teraz mam szynszyla. Jest bardzo czystym zwierzątkiem. Codziennie kąpie się w piasku ( ok.6 zł ) starcza gdzieś na 2 tyg, bo piasek przesiewamy. Sam koszt kupienia szynszyla to 96 zł + klatka itp. Szynszyle lubią kolby ziołowe i karmę. Piją raczej wodę z poidełka. Sszynszyla nalezy dużo brać i oswajać. Żyje on długo, a nawet bardzo. kilkanaście lat. Ale bardzo polecam bo warto. Są przemiłe ;))



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

A gdzie w Łomży można kupic szynszyla?
A może ktoś ma do sprzedania?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

polecam małke lub pande.. przemile stworki. ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

ODDAM KONIA W DOBRE RęCE !!
(hehe:)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

konia mam, tygrysa nie miałabym gdzie trzymać a nad pandą pomyślę...

dziękuję za mądre odpowiedzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

Od gryzoni nie śmierdzi. A "wali" tylko wtedy jak człowiek nie umie się nimi zająć, czyli nie umie sprzątnąć przynajmniej raz na tydzień lub dwa ich klatkę...

Czarus - chomiki żyją właśnie około 2-2,5 roku :)

Pjotr

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

Wszelkie gryzonie szczerze odradzam. Miałem kiedyś dwa chomiku ru***ja się prawie cały czas, a potem jest tylko problem z młodymi. Do tego wszystkiego wali w całej chałupie. Papugi faliste są bardzo fajne, ale trochę brudzą. Jak już się oswoją to będą ci siadały na ramieniu i chodziły po głowie :D. Teraz gdybym miał zamiar kupić coś do domu to wybrałbym rybki. Super wyglądają w pokoju do tego jakaś krewetka i godzinami można patrzeć jak wsuwa te małe pyłki z dna :D.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

spraw sobie jakieś normalne zwierzątko, jak kota a nie jakieś śmierdziele bezrozumne...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

Tak się Donald składa że mam 2 koty i psa tez mam jeżeli chcesz wiedzieć...

A gryzonie są bardzo mądre jakbyś pytał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

Memphi rybki ja mam w pracy i mogę się na nie napatrzeć do woli.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

mądre na swój sposób chciałaś powiedzieć... To ty już pracujesz, więc nie jesteś nastolatką i chomiki ci w głowie? ogarnij się...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

a tak przy okazji może ma ktoś samiczkę nimfy lutino na sprzedaż?

nie no taaaaaaa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

sam się Donald ogarnij i nie obrazaj nikogo!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

szynszyle gubią siersc ;/ ja mam szczura :) bardzo mądre , ma ciagle otwarta klatke i kiedy krzycze jego imie to odrazu wychodzi i czeka ;) i jak sie o niego zagba to nie smierdzi ..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

pyśkaa:jak sie nazywa twoj szczurek?/??

kot składa się z sierści oraz dwóch łap przednich do rozpędzania się i dwóch tylnych do hamowania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

A ja proponuję ci kupić aksolotla meksykańskiego.
http://terrarystyka.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=529&Itemid=105
Naprawdę fajny stwór:) I wbrew pozorom nie wymaga za dużo pracy ;) No i jest bardzo towarzyski:)

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

Ja proponuje mała świnkę bedziesz miał dwie korzyści jak jest mała to bedzie maskotką a jak podrośnie to ciach i do gara :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

kup sobie małego pieska albo kotka a nie tam bezrozumne zwierzaki ktore tylko jedza i spia świnki odradzam chomiki tez przyzwyczaisz sie a on Ci zdechnie za 2 lata i pozniej zal a fajne sa nawet kroliczki miniaturki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

pisałam wyraźnie że mam 2 koty i psa!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

Ja Ci mówię kup kota, nie musisz z nim wychodzić, wystarczy postawić mu kuwetkę i ma się w czym załatwiać i dużo roboty z nim nie ma, bo mam akurat kotkę xD

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

to kup sobie 3 kota, co ci zalezy? heheh

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

Jak nie chcesz kota, to kup se fretkę, da Ci trochę popalić hehe <żarcik> :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

ja mam swinke morską jeżeli czysci sie jej klatke 3 razy w tygodniu to jest ok i nie smierdzi i nie jest droga w utrzymaniu

usługi krawieckie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

racja jak sie czysci 3 razy w tyg ale zawsze jest tak albo prawie zawsze ze sie albo nie chce wyczyscic albo sie zapomni a wtedy zaczyna smierdziec

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

a najbardziej smierdzi jak zdechnie i sie rozklada

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

Tak. Szczurki też są fajne. Bardzo a to bardzo mądre. Łatwe do wychowania i fajne. ;)
Ja szynszyla kupiłam sklepie PUSZEK na starym rynku . ;))
Mój nie gubi siersci.a mam go już ponad rok . ;))



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

Boże, ludzie gdzie Wy macie mózgi???
Gryzonie nie śmierdzą same z siebie, nie myj się jeden z drugim i obłóż się rozkładającym się żarciem i zobacz jak będziesz pachniał... Gryzonie WSZYSTKIE potrzebują dużo ruchu, na wybiegach, porządnej karmy, nie dlatego, że lubią, jak tu ktoś napisał, tylko dlatego, że bez tego nie przeżyją. Rybkom nie "zmienia się często wody" a podmienia, zmian całkowitych należy unikać, a podmianki ok 1-2 razy w tygodniu. Poczytaj sobie specjalistyczne stronki o konkretnych zwierzakach, do jakich się skłaniasz, wypisz sobie polecanych autorów poradników, kup książki i poczytaj, bo tu odpowiedzi nie znajdziesz. Poziom poniżej zera...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

Wydaje mi się, że są tu jeszcze ludzie ponad poziomem.
Bo nie wszyscy zachowują się jak skończeni debile.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

Kajaa a ile zapłaciłaś za szynszylka? ;-))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

Jak się nie myle to 90 złotych z groszami. :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

A może kurę, jest niedroga i będziesz miała świeże jajka.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

wykup se Animal Planet HD i nie wydziwiaj

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

Od gryzoni śmierdzi? Heh chyba tylko jak się nie sprząta... Mam hodowlę karmową gryzoni, przy 40 sztukach wiem o czym mowa i jak się systematycznie chodzi i dba to nie ma mowy o smrodzie...
Zamiast szynszyli możesz wziąć tez pod uwagę koszatniczki, a może i nawet burunduki. Info o wszystkich zwierzakach znajdziesz w necie razem z forami i wypowiedziami hodowców.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

Hehe. Koszatniczki też są bardzo fajne. Łatwe do wychowania. Nie uciekają, do człowieka przymierzają się szybko. Cena ok. 40 zł. Ale warto :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

Najbardziej przypadły mi do gustu szynszyle :-))
A może ma ktoś do sprzedania?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

http://szynszyle.info/forum/index.php?PHPSESSID=7b31bb077a00d625d82f46a3cdd3a6b5&board=28.0


prosta sprawa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

stronka fajna tylko nie pojade po szynszyla np. do warszawy.
Może ktos w Łomży chce sprzedać???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

Yyy... jeśli nie zrozumiałaś przekazu to... nie będę tłumaczyć, bo szkoda czasu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

ja chce pytonga

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

uchwyty do trzymania pyty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

szkoda mi niektórych z was!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

szkoda zwierzątka, idź kup se lepiej loda

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

ciebie szkoda Czesiu!!! sam se loda kup albo od razu dwa- na zapas!!! kretyn!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

o wlasnie, kup sobie kretyna.latwy w chodowli a ile radosci daje

kot składa się z sierści oraz dwóch łap przednich do rozpędzania się i dwóch tylnych do hamowania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

anias chcesz mnie kupić :D a będziesz mnie karmić ?? i lody będą ??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

czesio ciebie bym za darmo nie chciała.
dalsza dyskusja jest bez sensu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

nic nie ma za darmo to se możesz nie chcieć

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

anias szynszyla mozesz kupic w zoologicznym na kazanskiej obok silowni tytan i jak sie nie myle to samiec kosztuje 90 a samiczka 100 ja mam parke i naprawde polecam te zwierzaczki bo sa super.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

Tylko nie alfaro jeśli chodzi o zwierzęta... Nie wiem jak inni, ale ja każde zwierzę jakie kupowałem tj, szczur, myszy, świnka morska padało z niewyjaśnionych przyczyn, co zdarzało się też u moich znajomych.
Szczerze polecam zamówić zwierzaka w Puszku na dwornej, ceny w tej chwili najniższe i zwierzaka wybiorą Ci na giełdzie i postarają się o porządny okaz. Nie wiem nawet czy nie zostały im szynszyle.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

Znajdź sobie jakiegoś chłopa lepiej.

Pawel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

rybki sobie kup najpierw zainwestujesz ale później zobaczysz jakie ładne dla oka są i proste w utrzymaniu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

tak tak w alfaro nie ma co kupywać zwierząt
1. dzikusy (kupiłam szczura to gryzł, jakąś wścieklizne miał)
2. zwierzątka troche drogie np papuga szara nimfa 120zł śmiech(za swoją dałam 50zł)
też polecam zoologiczny puszek zamówisz zwierzątko zdrowe i całkiem oswojone, bardzo miła pani tam sprzedaje.

nie no taaaaaaa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

,djjona ;; P.A;; macie ten sam adres IP wiec chwalac puszka sasdze ze to on sam robi sobie reklame ;-).a opinia na temat tego sklepu i zwierzat w nim kazdy zna ........ nigdy bym tam nie kupiła zwierzaka wciskaja byle co aby sprzedac ..Po drugie to cenby maja najwyzsze w łomzy !!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

olaolaola heheheh jaka głupia pinda :|D niby jakim cudem takie same ip ha ha wąchasz coś pobierasz?

nie no taaaaaaa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

Haha rozwaliłaś mnie... Bo to mało osób tutaj na forum ma taki sam adres? Wystarczy TP :D Myśl dziewczynko.... Aha i spójrz w swój nawias, co widzisz?

Anias i jak jakaś decyzja podjęta już? :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

napewno chcę szynszylkę ;-))
tylko musze troche poczekać żeby kasę odłożyć, bo w sklepie to jednak spory wydatek- zwierzaczek plus klatka.
Chyba że od kogos odkupię.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

jeszcze zapomniałaś że to coś musi jeść, to nie na baterejke

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

nie zapomniałam Czesio, nie martw się
tylko że zakup zwierzaka i klatki to zajwiększy wydatek, pokarm i reszta to już mniejsze kwoty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

anias lala daj ogłoszenie może ktoś ma na sprzedaz.




ps. P.A dobrze gadasz. ja mam z tp neost.

nie no taaaaaaa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

koszatniczka fajne zwierzątko :) w zoologicznym na niemcewicza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

olaolaola - może trochę poza tematem, ale Ci wyjaśnię... Widać, że mało kupujesz w sklepach zoologicznych. Puszek na chwile obecną jest najtańszy od kiedy powstał, nigdy nie widziałem żeby wciskali zwierzaka komukolwiek, właściciele po prostu kochają zwierzęta i to, że się nimi zachwycają nie jest złe. Asortyment karm, akcesoriów mają największy. Wszystko praktycznie u nich zamówisz i dostaniesz nawet pojedynczą sztukę bez dodatkowych dopłat. Nawet jeśli jakieś zwierzę będzie 5zł droższe (w co wątpię) to wolę dopłacić za jakość, czytaj zdrowego zwierzaka, który mi po tygodniu nie padnie z niewyjaśnionych przyczyn.
Niestety, ale nie lubię jak ktoś komentuje i nie ma racji. W tym sklepie robię zakupy od kiedy tylko powstał i tam trafiłem, nigdy złego słowa nie powiem na tych Państwa, a zwierzęta zawsze zdrowe itd, niestety dużo ich nie mają, ale przynajmniej nie gnieżdżą się one na kupie i nie śmierdzi w tym sklepie jak w innych.
Niech sobie kto chce traktuje to jako reklamę, ale jeśli coś jest dobre i ma się dobrze doradzić, to trzeba reklamować.
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

Szynszyla - miałem kiedyś. Zwierzatko jest dość nie ufne i płochliwe .
Teraz mam po głowie chodzi mi Pies i kanarki ;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

Jakiekolwiek zwierzątko sobie nie sprawisz należy podejść do tematu odpowiedzialnie, ciągle słyszy się o porzucaniu zwierzak bo porostu się znudził...przemyśl temat zanim się zdecydujesz!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwierzatko

rybki wodne sobie kup

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org