piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Laptop :)

Witam serdecznie!
Nie znam się za dobrze na komputerach i chciałbym was prosić o pomoc w zakupie laptopa. Podobno na allegro są o wiele tańsze niż w sklepach. Moglibyście mi coś polecić tak do 2000złotych ?
P.S - Tylko ,żeby miał już zainstalowany system operacyjny
Z góry dzięki.pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Witam.
Weź pod uwagę że jak kupisz na miejscu - masz gdzie zanieść lapka jak coś się z nim będzie działo nie tak.

Napisz konkretnie do czego ma służyć ten laptop.
Chociaż po cenie 2000 nie ma co spodziewać się rarytasów

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Nie jestem jakimś maniakiem gier... Z reguły laptop potrzebny mi będzie do śmigania po internecie :)
Paaweł co sądzisz o HP 550 ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Witam:)
ja bym Ci radzil laptopa z firmy Asus lub Lenovo (ta druga firma laptopow,ma dosyc rozsadne ceny) pozdrawiam:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

PEWNIE I BIERZ NA ALLEGRO NIE SLUCHAJ I TAK SKLEP WYSYLA I TAK NA NAPRAWE TO SAMO TYLKO BEDZIESZ MIAL TANIEJ NIE SLUCHAJ PRZYGUPOW

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

No dobra,ale możecie polecić jakiś konkretny model ? :)
Dawajcie jakieś przykładowe linki :)
Co sądzicie o HP 550 ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Nawet jak kupisz w sklepie wysyłasz laptopa do serwisu na koszt producenta np do wrocławia i po naprawie wraca prosto do domu ;-) Wiec w czym problem ? Ja w sklepach oglądam a kupuje jak każdy myślący człowiek tam gdzie najtaniej- powodzenia bo kasy masz mało na "wypasiony" sprzęt.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Np. co sądzicie o czymś takim :

http://www.allegro.pl/item880359313_laptop_hp_550_core_2_duo_t5670_3gb_160gb_bt_bat_4h.html

?? :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Albo taki: http://www.allegro.pl/item876137829_laptop_hp_compaq_610_2x2ghz_320_led_vista_torba_hp.html

Od razu z Vistą :)

??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

brylant3000 przyglupow?




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

za 2000 bajeruf nie bedzie? muj brat z usa pszywius za 500 $ ful wypasior :D:D:D



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

lenovo y550 za te kase nic lepszego nie kupisz sprawdzilem z vista jest super ale teraz moze byc z win7 na ceneo znajdziesz dobre oferty cenowe

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

ŻADNE HP! Asus lub Lenovo, ewentualnie Toshiba ale to już wyższe ceny. Polecam sklep : http://www.expertlomza.pl/

Na pewno chłopaki doradzą Ci coś dobrego w dobrej cenie. Ja niedawno brałem Asusa, model :K50IJ .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Ja niedawno w mediaexpercie kupiłam asusa za 1800zl, w promocji, wczesniej kosztowal 2400.w zakupie pomagal mi kolega ktory zna sie na komputerach.kilka dni temu siostra tez kupila laptopa i rowniez asusa.cenowo podobnie.i obie jestesmy zadowolone.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

tylko radze lapka z WIN 7 a nie z Vista!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

A co to jest to WIN7 ?? Mógłbyś rozwinąć ? :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Jak nie jesteś maniakiem gier to z obu będzie zadowolony.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

podobno vista jest niedopracowany i ma duzo wad.ja mam windows7.bardzo dobry.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

ASUS podzespoly bardzo dobre ale jakosc wykonania marna, uzywam HP compaq od prawie 2 lat plastik bardzo dobrej jakosci nic nie skrzypi nic nie peka zawiasy trzymaja jak nowe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

ŻADNE HP! Asus lub Lenovo, ewentualnie Toshiba ale to już wyższe ceny

A skad taka opinia? Kazda z tych firm jest w porzadku, a Toshiba juz od dawna zjechala z cenami do normalnego poziomu...

Do 2 tys. to cudow nie bedzie, popatrzec z ktorej firmy trafia sie lepsze parametry i mozna zamawiac moim zdaniem.

A co to jest to WIN7 ?? Mógłbyś rozwinąć ? :P

Windows 7, nowy system Microsoftu, nastepca Visty.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Windows 7 i Windows-Vista sa to systemy operacyjne, win 7 jest nowsza i jest lepiej dopracowana niz win Vista, Vista troche przymula kompa, moj znajomy kupil lapka Lenovo z win Vista tak mu zamulalo, ze szok. poszedl tam gdzie kupil go, to wymienili mu system za 80 zl. na 7 i smiga jak tralala:) bo ta firma wszystkie te windowsy wymieniala, bo to poprostu WIELKI niewypal

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

a czy HP, LENOVO CZY ASUS....

LENOVO I ASUS- robi bardziej lapki pod gierkomaniakow

HP- bardziej do biurowych prac

ja osobiscie mam od ponad dwoch lat Asus G2 i nie narzekam, tylko musialem wymienic ten badziewny system jak VISTA!!;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Hmm a nie lepiej windows XP ??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

W cenie 2 tys. to zaden laptop nie nadaje sie do gier, wiec bez roznicy :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

ale jak kupujesz nowego kompa to lepiej z nowym windows'em oby tylko nie VISTA, to jest takie moje skromne zdanie:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

;



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

osobiście posiadam HP, lapek ma już trzy lata, chodzi pod Vistą i jest ok, nigdy się nie zawiesił lub coś podobnego, tylko ramu trzeba mieć w zapasie, co do gier to żaden lapek się nie nadaje, najlepsze rozwiązanie to lapek do pracy i konsola do zabawy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Teraz z XP nie znajdziesz lapka , a bywa i tak że firmy nie mają wsparcia na sterowniki pod xp - taki marketing - szczególnie ciężko jest hp seria paviliona(oczywiście nie wszystkie)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

ja troszeczke odskocze- mam laptopa 1rok i z 3 miesiące (asus) i od 4 miesiecy chodzi głosno jak samolot, orientuje sie ktos czy to cos powaznego i jak go " ściszyć "? dzwiek jakby wiatrak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

acer aspire 5738z

500 gb hdd
intel pentium procesor t4200 (2 gb 800mhz fsb)
intel gma 4500m up tp 1244 mb
15,6 hd led lcd

co sadzicie o tym zestawie?????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

ciacho musisz otworzyc lapka i przeczyscic mozliwe ze to od nadmiaru kurzu bedzie glosno chodzil lub wiatraczek sie wyrobil. nowe wiatraczki nie powinne byc drogie . sam montaz to kwestia kilku minut.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

crusader - wszystko, tylko nie acer.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

melosmiacz - dobrze gada polać mu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

dzieki crusader -spróbuje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

ja mam hp-ka i nie narzekam :) model Pavilion dv 7 i nie narzekam :) sprawuje się bardzo dobrze ( system 64 bitowy )

cinek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

ja mam hp-ka i jestem zadowolony:) model Pavilion dv 7 i nie narzekam :) sprawuje się bardzo dobrze ( system 64 bitowy )

cinek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

toshiba L500 12v

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

świetną marką jest marka MSI i cenowo nie wygląda tragicznie. 2000-2500 mozna znaleźć naprawdę coś fajnego w tej marce

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

HP powszechnie uważane są za piece, więc na zimę jak w sam raz :D
Asusy bardzo dobre laptopy i za około 2k coś w tym powinienes znaleść z systemem
http://allegro.pl/item884128851_okazja_laptop_asus_k50ij_t4300_2gb_500gb_led.html
ten jest bez systemu ale model jest na prawdę dobry, sam na nim trochę posiedziałem i jak do neta itp. lepszego nie trzeba.
Jeśli jednak będziesz czasem chciał zagrać to szukaj Asus K50AB lub troszkę ponad 2k dell studio 1555 ale juz z systemem




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Jakoś nikt z fachowców nie wspomniał o Dellu.
Stosunkowo od niedawna na szerokim rynku.
Renoma i niezawodność od lat.
Na modelu poniżej pograsz nawet w niektore nowsze gry, jak cie najdzie.
No i ma 7.
Polecam.
http://allegro.pl/item878838401_dell_inspiron_1545_t4300_3gb_500gb_led_bt_ati_win7.html[/url/

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

sorry, masz tu poprawny link:
http://allegro.pl/item878838401_dell_inspiron_1545_t4300_3gb_500gb_led_bt_ati_win7.html

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Jesli mowimy o niezawodnosci Della od lat, to warto przypomniec, ze wlasnie dopiero co bylo jakies zamieszanie, bo 2 modele dzialaly wyraznie wolniej niz powinny i uzytkownicy ostro sie wsciekali ;) Nie wiem co z tego wyniklo, bo sie nie interesowalem.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

"Afera 'Throttlegate' - wolne laptopy Dell E6(4)500"

"Problem jest dość poważny - notebooki wyposażone w 2.2GHz CPU pracują z częstotliwością zaledwie 1GHz. Błąd ujawnia się podczas intensywnego użytkowania sprzętu, co w tym wypadku może oznaczać odtwarzanie pliku wideo. Nabywcy laptopów E6500 oraz E6400 dysponują więc bardzo ślamazarnymi komputerami, które w praktyce nie nadają się do poważniejszej pracy. Na oficjalnym forum Della do niedawna można było poczytać o problemie w opracowanym przez jednego z zawiedzionych użytkowników materiale 'Throttlegate', 59 stronicowym (?!) raporcie opisującym wspomniany błąd wraz z informacjami na temat podejmowanych działań przez użytkowników oraz producenta. Niestety raportu nie można już pobrać - został usunięty przez administratora, ze względu na 'niepubliczne / zastrzeżone informacje' jakie zawierał. Na razie firma oficjalnie nie zajęła się problemem, wielu użytkowników wadliwych komputerów chce wymiany zepsutego sprzętu. Pojawiają się nowe informacje dotyczące afery - także inne modele wykazują podobne zachowanie (m.in. Studio XPS 1645) choć nie tak drastycznie, jak w przypadku omawianych modeli. Co gorsza laptopy potrafią spowolnić swoją pracę nawet o 95% (taktowanie na poziomie 100MHz!) uniemożliwiając jakiekolwiek działanie komputera."



To tak na wypadek, jesli ktos wierzy w produkty idealne ;) Kiedys tak samo gloryfikowana byla Toshiba, ktora kosztowala 2-3 razy wiecej od przecietnego laptopa, teraz jakos zeszli z cen i nagle "znormalnieli" ;)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

zdarzają sie gorsze modele.
ten przypadek z wolniejszym taktowaniem jest wadą produkcyjną pojedynczych modeli. zdarza się to każdej większej firmie (Sony, Netgear, AMD, NVIDIA, Intel, HP, VWagen, Renault).
Pomówmy o odsetku awarii w modelach wolnych od tak skrajnych wad fabrycznych.

Dell przynajmniej powymieniał użytkownikom laptopy (tu uśmiech do użytkowników głównie HP Pavilionów z układami Nvidia G84 i G86, którym układy VGA padają jak muchy).

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Chodzi mi tylko o to, ze nie ma firm idealnych, tak jak tutaj, trudno bagatelizowac taka wpadke. Jak firma wchodzi szerzej na rynek to i awarii bedzie wiecej. I dokladnie o to mi chodzilo, ze zdarza sie to kazdej firmie, nie ujmujac nic Dell'owi, po prostu dla mnie nie jest on jakos nieporownywalnie lepszy od innych.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Jako serwisant mogę polecić Lenovo/Toshiba te marki najrzadziej lądują u mnie z "poważnymi" usterkami. Nie dotyczy to baterii bo tu obaj producenci mieli wpadki z całymi seriami, na szczęście jeżeli laptop był kupiony w legalnym kanale bez problemu wymieniali baterie.
Na pączki i cukierki zarabiam dzięki (w takiej kolejności ) : Asus/Acer ( i nikt pewnie nie wie że Asus ma tylko obudowy dużo solidniejsze, modele płyt głównych w wyższych modelach są te same.) California, MSI, Dell/HP.

Jeżeli nie będziesz laptopa za dużo przemieszczać to mimo wszystko kup Acera. Są wadliwe ze względu na słabe obudowy ( na płytach pojawiają się mikropęknięcia) , jednak nie przenoszone zapewniają rozsądną wydajność w stosunku do ceny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

"wszystko, tylko nie acer" dlaczego nie Acer? Mam Acera Extansa 5220 już prawie 2 lata i chodzi jak nowy. Kupiłem go za 1400zł w 2008 r. i powiem że za tą cenę nic innego nie ma i nie będzie. Wiem że w Łomży Acer'a sprzedaje Speed - zaznaczam, że to żadna reklama. Po co wydawać 2 tyś. jak można wydać 1,5 tyś. za ten sam, sprzęt, jakość itd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Używam hp Probook 4510s i jestem bardzo zadowolona. Znajoma również ma hp i też lux.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Autor: 24v (82.139.165.---)
Data: 19-01-10 11:30

Jako serwisant mogę polecić Lenovo/Toshiba te marki najrzadziej lądują u mnie z "poważnymi" usterkami.




Jako serwisant moze nie porownujesz dobrze ilosci sprzedawanych modeli. Twoje porownanie byloby dobre, gdyby kazda marka sprzedawana byla w tych samych ilosciach.
Na 10 Asusow sprzedasz w Łomży jednego Lenovo, taka jest prawda.
Wiecej obiektywnosci zycze.

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Ja polecam lenovo. Mozesz go rozlozyc na czesci pierwsze. Jak bedziesz mial kiedys kase i potrzebe zawsze sobie mozesz dokupic wiecej ramu lub wiekszy dysk i sobie zamienic. A poza tym lenovo jest w sumie nie zniszczalny:)

_____________________________________________________


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

chyba do każdego laptopa można dołożyć ramu lub zmienić dysk i napęd

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Ale nie kazdy jest w sumie niezniszczalny ;)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Jeśli szukasz na allegro, to może najpierw warto popatrzeć na ceny np. na porównywarkach. Wiele razy widziałem, jak cena na allegro była wyższa od tej w sklepie internetowym. No i pewność zakupu, jeśli sklep ma kilkaset lub kilka tysięcy pozytywnych opinii, to ludzi mu ufają i nie zawiedli się.

http://www.ceneo.pl/Laptopy;0113-1;004+n2500.htm




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

akasha zgadzam sie z toba u mnie w domu sa 2 lenowa ja mam n200 a drugi to y550 moj ma juz dwa lata dokupiłem troche ramu i dalej mi wystarcza jestem z niego bardzo zadowolony chodzi na viscie zadnych problemow z tym niemam raz robiłem zmiane partycji wiec przeinstalowywałem ja z ukrytej partycji i jest ok y550 tez daje duzo frajdy ma super dzwiek 5 głosnikow JBL w tym subwofer ekran led duzo lepsza jakosc obrazu niz n200 jeszcze raz polecam no i jeszcze takie bajery jak identyfikacja twarzy urzytkownika przy logowaniu do systemu fajny bajer

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

no detekcja twarzy, super.
zeby ci rodzice historii wyszukiwarki nie obejrzeli chyba.
szmery - bajery...

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

marek12 - oby Twój acer służył Ci jak najdłużej, mój acer travelmate2410 służył mi dokładnie dwa lata i jeden miesiąc. Zaczęła szwankować matryca, wymiana była już nieopłacalna. Póki sam się nie zawiodłem też nie miałem żadnych obiekcji, teraz odradzam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

mialem acera 5100 na poczatku nawalila mi klawiatura. (koszt wymiany ok 60 zl ,czas 5-6 min.) i tak jak u kolegi padla matryca po 2 latkach, obecnie jestem posiadaczem dell studio 1557 i acer 5738z . z obydwu jestem zadowolony i do moich potrzeb sa naprawde wystarczajace.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

jeśli chodzi o lenovo to bardzo wytrzymały jest y530, na specjalistycznych forach jest często polecany, niestety jest to laptop starszej generacji, więc np. karta grafiki i ram jest na ddr2, co do y550 to bardzo popularny laptop jednak posiada wiele wad, między innymi z ekranem, użytkownicy skarżyli się na bad pixele oraz mały kąt odchylenia ekranu. Acera lepiej nie kupuj, ponieważ te tanie wersję są słabej jakości i możesz mieć z nim problem. Tak jak wyżej pisałem szukaj jakiegoś Asusa ew, droższego della




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Ja mialam lenovo t40. Padla mi matryca ale po 4 latach dopiero. Zakupilam nowa na allegro za 120zl i komp dalej smiga super. Dodam ze spadl mi wiele razy kilka razy na nim stanelam i przezyl wiele innych przygod i nigdy sie nie zepsul. (poza ta matryca) Teraz mam ibm t60 i uwazam ze jest super. I prawde mowiac nie chcialabym miec nigdy innego kompa niz lenovo.

_____________________________________________________


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

jak mozna stanąc na laptopie?
definitywnie musisz sprawic sobie biurko, akasha. ;P

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

...

anio1

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Toshiba Satellite A350D- 114

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Ja mam Asusa

laptop sam w sobie jest dobry
gorzej z serwisem

nie ma opcji żeby cokolwiek naprawili
reklamujesz jedno a oni wytykają ci coś innego

warto wziąć pod uwagę serwis wybierając taki sprzęt

________________________________
Myślę, mówię i znikam, a ty będziesz wnikał w treść tego tekstu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Przykład z aktualnych model - https://www.morele.net/wiadomosc/lenovo-thinkpad-13-prezentacja-dane-techniczne-czy-warto/4064/ Za 3k masz już solidnego Lenovo, który powinien sobie poradzić z nowymi grami. Oczywiście cudów nie można się spodziewać przy mocno zaawansowanych apkach, ale powinny wam normalnie działać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Myśle, że przez siedem lat gość już zdążył coś kupić...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

kempa to menda która co chwila wkleja jakieś linki za kasę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

lenovo to gówno to po pierwsze po drugie jego link akurat jemu nie przyniesie pieniędzy bo to nie ten typ linku. Kocham ludzi, którzy nie znają się a się wypowiadają. :) Pozdrawiam serdecznie i kup sobie topnik.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Laptop za 2000 tysiące to może używany? Wtedy za taką kwotę trafisz coś naprawdę fajnego, bo jednak nówka sztuka ze sklepu za taką kasę to nie będzie jakiś super model. Lepiej zapoznaj się z artykułem o tym gdzie możesz kupić używane laptopy na frappe.pl i wybierz coś ciekawego niż szukaj tego w sklepach. Na pewno będziesz bardziej zadowolony niż z taniego sklepowego modelu o małej pamięci.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Ja bym przez allegro nie kupowała, najlepszym rozwiązaniem będzie sklep stacjonarny albo internetowy. My tak kupiliśmy w tego typu sklepie http://www.fart24.pl drukarkę. Tylko,że to było sprawdzone miejsce, na to też trzeba uważać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

W sumie nie jest ważne w jakim miejscu zakupi się laptop tylko to jaki to będzie laptop. Do 2 tys można wybrać coś odpowiedniego,za podobną kwotę kupowałam niedawno laptop do pracy. Po przejrzeniu recenzji na WybieramLaptopa.pl zdecydowałam się na jeden z modeli Lenovo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laptop :)

Zobaczcie sobie tego lenovo yoga - https://www.morele.net/wiadomosc/laptop-lenovo-thinkpad-x1-yoga-specyfikacja-recenzja-czy-warto/4128/. Lapek ma naprawdę dobre parametry no i do tego ruchoma obudowa jest mega wygodną sprawą, szczgolnie jak korzystamy ze sprzetu np. w podrózy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org