niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Rejestracja samochodu

Witam wczoraj kupiłam samochód używany i przymierzam się aby go już przerejstrować.
Ale mam następujączy problem nie wiem czy mogę zarejstrować go w Łomży ? Obecnie mieszkam w Łomży ale nie mam tu zameldowania. Zameldowanie mam w zupełnie innym mieście i nawet innym województwie.
Czy samochód będe musiała rejestrować w miejscu zameldowania czy bez problemu zrobię to w Łomży? Jeśli ktoś wie coś na ten temat to proszę pisać. Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja samochodu

w miejscu zameldowania musisz zarejestrować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja samochodu

Uu to niedobrze :( bo ja mam aż 500 km w jedną strone z Łomży ...
A to pewne ??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja samochodu

pewne

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja samochodu

Jeśli masz meldunek w Łomży, rejestrujesz w ratuszu, jeśli okoliczne miejscowości czy gminy tego województwa to przy Szosie Zambrowskiej, a jeśli masz meldunek za granicami województwa, to tylko u siebie, na początek dostaniesz jak zwykle miękki dowód, zostawisz tam stary i kartę pojazdu i za miesiąc musisz jechać jeszcze raz po odbiór nowego dowodu. Ważna jest opłata ubezpieczenia i przegląd, bo jeśli to masz a twój wyjazd nie odpowiada ci w danym terminie, to zawsze możesz przepisać umowę i na tych dokumentach jeździć dalej, więc dopasowujesz sobie czas wyjazdu do terminu rejestracji pojazdu, gdyż na rejestrację masz tylko miesiąc, chyba że poprzedni właściciel wycofał sobie ubezpieczenie, to już po prostu musisz zarejestrować w danym terminie. Pozdro.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja samochodu

A może masz na kogoś zaufanego liczyć w sprawie rejestracji, choć różnie to bywa może się udać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja samochodu

Na początku przed zarejestrowaniem trzeba dokonać opłaty skarbowej w wysokości 2% wartości ( chyba że jest to auto z komisu lub o wartości do 1000 złotych). Na dobrą sprawę można jeździć z umową kupna sprzedaży oraz opłatą skarbową i np przerejestrować auto w momencie gdy kończy się ubezpieczenie gdyż i tak idzie ono za autem.Ale wydaje mi się że opłata skarbowa też musi być dokonana w miejscu zameldowania tj w podległym Tobie urzędzie skarbowym (trzeba mieć ze sobą umowę kupna sprzedaży,dowód rejestracyjny i wypełniony na miejscu druk,nie wiem czy jest konieczna osobista wizyta,bynajmniej w Łomży nie legitymują zbyt skrupulatnie osób wnoszących tą opłatę)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja samochodu

ciho tam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja samochodu

Wyślij dokumenty,tablice + pełnomocnictwo na załatwienie tej konkretnej sprawy do ojca matki kochanka czy kogo tam masz;) załatwi wszystko i prześle z tablicami nowe dokumenty .

pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja samochodu

a ile teraz za rejestracje pojazdu się płaci w wydziale komunikacji??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rejestracja samochodu

jakby wam się zdarzyło, że auto sprowadzone z zagranic, i nagle wyjdzie że brak jest jakiegoś dokumentu polecam firme duplikatydowodow.pl
Nam własnie pomogli, otrzymalismy dokumenty, wraz z tłumaczeniem przysięgłym tak by można je było złożyć w urzedzie

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org