sobota, 29 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
`O większe pieniądze ,dla kogo?

„Mam pretensję do posła Lecha Kołakowskiego z Łomży o to, że podjął publicznie temat likwidacji ośrodka dla azylantów” - mówił poseł Robert Tyszkiewicz z Białegostoku na antenie Polskiego Radia Białystok. -Zdaniem posła Tyszkiewicza poseł Kołakowski „mógł przecież zwrócić się jako parlamentarzysta do odpowiednich władz o udzielenie wyjaśnień jak działają te ośrodki, kto je finansuje i gdyby z tych informacji wynikało, że jest to istotne obciążenie lokalnych samorządów to powinien wnioskować o większe pieniądze”.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Będą robić szkolenia,kampanię i jeszcze co??za czyje pieniądze,może tak by zamiast tego przeznaczyć tą kasę dla najuboższych,myślicie że dzięki temu problem zniknie,ludzie opamiętajcie się traktujcie nas Polaków na równi z uchodzcami bo tu już się niezły kabaret robi.............................................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Ja się czuję dyskryminowany przez nasze władzę ,kto ma podobne zdanie niech piszę........

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Jeżeli ludzie w bardzo trudnej sytuacji finansowej i którym w/g opinii Mops należy się zasiłek to dlaczego on nie jest równy z wys.zasiłku dla uchodzcy ,traktujcie nas na równi!!!Ja wiem że byście wszystkim chcieli pozamykać buzię bo biedny i tak nic nie wskura i najlepiej dla was nazwać go rasistą tylko dlatego że chcę być traktowany na równi.....................OBŁĘD

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Tu tylko i wyłącznie chodzi o pieniądze. Niektórym się nie podoba, że taki uchodźca dostaje tyle samo albo i więcej pieniędzy za nic, niż pracujący łomżyniak. Jak ktoś ma inne powody do "niechęci" to proszę je przedstawić

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Tak tu chodzi o pieniądze dla najbiedniejszych i mam pretensję do władz nie do uchodzców.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Zgadzam sie z Wami w 100%. Kto to slyszal, zeby dyskryminowano obywateli w ich wlasnym domu??!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Chodzi o to, że z mojej kieszeni urzędasy wyciągają kasę i dają ją agresywnym pasożytom, które do tego stwarzają zagrożenie w naszym mieście.
Po co nam tu Czeczeni?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

I dlaczego media tym problemem się nie zainteresują ?Tylko wydumują jakieś bzdury...............

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Wiecie co ja uwazam za bardzo dziwne? To, ze urzedasy tak szybko reaguja na wszystkie posty lub incydenty, w ktorych ktos zle pisze/mowi/zachowuje sie wobec Czeczenow, ale jeszcze ani razu nie widzialam tu, na 4lomza.pl, zeby ktorys z nich skomentowal prawdziwa przyczyne tego calego problemu i tej calej niecheci wobec pobytu tych uchodzcow w naszym kraju, czyli wysokosci ich zasilkow i ogolnie warunkow, jakie maja zapewnione u nas za darmo!!! Dlaczego nikt nam nie wytlumaczy dlaczego oni maja wieksze zasilki i ogolnie wieksza pomoc od Panstwa, zamiast straszyc tu ludzi, ze jak sie zle wypowiedza o Czeczenach, to zostana ukarani???? Bardzo prosze o wyjasnienie, co czyni Czeczenow bardziej godnymi wyzszych zasilkow niz polskie potrzebujace rodziny?? Przeciez to dyskryminacja wiekszosci narodowej w Polsce!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Czeczeni są najliczniejszą mniejszością narodową w Łomży – mniejszością, która ma coraz więcej do powiedzenia, bo korzysta z tej samej puli pieniędzy, która została przyznana na pomoc dla rodowitych łomżyniaków.
Po przyjeździe z kraju, uchodźcy z Czeczenii początkowo przebywają w ośrodkach na ul. Wesołej i w Czerwonym Borze. W chwili, kiedy uzyskają status uchodźcy, otrzymują świadczenia w wysokości 900 zł dla osoby samotnej, 1400 zł dla rodziny dwuosobowej i 1800 zł dla trzyosobowej” – wyjaśnia Jadwiga Jadacka z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Rodziny czteroosobowe dostają po 500 zł na każdego członka. Te zasiłki przysługują im przez rok. W sumie korzysta z nich ok. 120 rodzin. Po okresie roku oczywistym wyjściem wydawałoby się znalezienie pracy, ale z tym wcale nie jest łatwo. “Co to dużo ukrywać, chętni do pracy to oni nie są” – przyznaje Mieczysław Bieniek, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Orientuje sie ktos moze ile miesiecznie dostaje polska 2-, 3-, 4-osobowa rodzina, ktora zyje z zasilkow? Chodzi mi o dokladne kwoty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Panie Tyszkiewicz niech nam pan da tyle co im to zapewniam że problem zniknie choć poczęści................................................................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Ja mogę tylko napisać że mój sasiad czekając na św. rechabilitacyjne bedąc bez grosza otrzymał na dwa miesiące 50zl to jest 25 zl. na mieśiąc............

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

+ obiady

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

To co pisze 'czekist' jest bliskie prawdy.
Wysokość świadczenia zależy jeszcze od pory roku.
Jak kończy się rok i brakuje funduszy to zasiłki spadają do kwot podanych przez 'czekist'

Zaplanowana jest jakaś kwota i jeśli w trakcie roku nawali się sporo Czeczenów to odpowiednio mniej wypada na łebka chcącego skorzystać z MOPS.

Ci wszyscy piszą o pomocy z unii to niech mają świadomość, że ta kasa jest tylko przez pierwszy rok, potem świadczenia są już z miejscowych źródeł.

Zaraz bałwany z Białegostoku wynajdą firmę PR-owską która za grubą kasę będzie reedukować mieszkańców Łomży nieprzychylnych czeczenom.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

cooo? ooo ludzie, to chyba jakies zarty!!!!!! jak on w ogole przezyl?

* A, jeszcze dla jasnosci dodam, ze ja wiem, ze zasilki dla Polakow sa o wiele mniejsze i ze baaaardzo trudno z nich wyzyc, ale tak chcialabym uslyszec dokladne kwoty, jakie ludzie otrzymuja. Wiec jesli ktos zna kogos, kto otrzymuje zasilki, lub sam jest w tej niefortunnej sytuacji, to bardzo prosze o napisanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Dokladnych kwot nie znam ale w poniedziałek przejdę się chyba do Mops zasięgnąc języka,szkoda że duza większośc tych biednych ludzi nie może tu wyrażic swojej opinii.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

login1972, dokladnie. A to, ze oni dostaja te pieniadze z Unii, to akurat nie zmienia faktu, ze to rowniez idzie z podatkow, ktore placa m.in. Polacy. Takze takie tlumaczenia mnie nie interesuja ze strony wladz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Zapomnialem dodać że lekarstwa które on przyjmuję kosztuja ok.200zeta,no i dylemat brać leki czy jeśc ........................i jak taki człowiek ma wyzdrowieć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Ja znam pewna rodzine, w ktorej bylo troje dzieci i dwoje rodzicow. Oboje rodzice zyli z renty, bo byli schorowani. Wiem, ze przedli baaardzo bardzo cienko i brakowalo u nich pieniedzy prawie na wszystko. Nie dam sobie uciac reki, ale wydaje mi sie, ze dostawali mniej niz 500zl na 5 osob (+mieli mieszkanie socjalne, ale tylko 2-pokojowe + lazienka polaczona z kuchnia bez wanny czy prysznica).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

A to jest wszystko przez nieudolność naszego państwa czeka się nie wiadomo ile na komisję zusowskie,potem na komisji pytanie gdzie są rachunki za lekarstwa a przeciez ich nie mam bo nie mialem za co wykupić,to wtedy mówia ze sam zaniedbujesz swoje zdrowie nie przyjmując lekarstw i odp.jest odmowa przyznania czy to ś.rechabilitacyjnego czy też renty..Nie w każdym przypadku ale ma to duży wplyw na opinię lekarzy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

A dajcie spokoj! W ogole co to za polityka, jak osoby pracujace na pelen etat zarabiaja czesto o wiele mniej niz taka rodzina uchodzcow dostaje za darmo??!! Co to w ogole ma byc? Paranoja!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Zgadza się na kampanii"ziemiaczanej" w łomży mają po900 zeta i nie jest to lekka praca.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Mam znajomą - ok 19 lat, nieślubne dziecko, półsierota. Ona dostaje całkiem sporo (ale nie tyle co Czeczeni). Z funduszu alimentacyjnego, zasiłek po ojcu, jakieś stypendium z UE dla uczniów ze wsi (nie naukowe) i wychodzi jej z 800zł.

Te zasiłki to chora sprawa - same patologie powoduje - lenie wolą produkować dzieci, żeby dostawać kasę a rodzice, którzy pracują w pocie czoła i zarabiają po 900zł i ledwo wiążą koniec z końcem nie dostają żadnej pomocy.

System opieki społecznej wymaga reformy - skorumpowani urzędnicy dają zasiłki zdrowym znajomym i rodzinie.
Zasiłki powinni dostawać tylko naprawdę chorzy ludzie, w żadnym wypadku nie powinno być tak, że agresywny pasożyt przez lata żyje z zasiłków.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Sprawa podniesienia zasiłków musiała by byc bardziej nagłosniona w całym kraju, sami nic nie zwojujemy. Fakt czuję sie dyskryminowana we własnym kraju!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

z tymi zasiłkami to jest fakt autentyczny. Dla Mops dochód twój nie może przekraczać 351 zł brutto na osobę żebyś dostać jakiś zasiłek. I teraz generalnie płacą zasiłki okresowe przyznawane najczęściej na 2 miesiące i celowy np na zakup odzieży lub teraz podręczników (max 200 zł)
I tak okresówka to kupa papierów od zaświadczenia o rodzinnym, z PUP, że masz dodatek mieszkaniowy alimenty i coś tam jeszcze renty, i to zliczane jest jak nie przekracza to ci coś rzucą max do 300 zl. I to zależy od sezonu. Bo oni finansują także zakup opału i obiady albo dla dzieci w szkołach albo w barze Korona.
I teraz od listopada będą podwyżki zasiłków rodzinnych i znów część osób przekroczy dochód słynnego 351 o parę groszy i wypad z pomocy. Bo państwo nie podniosło najniższego progu.
Poza tym winą należy też obarczyć miasto że zagwarantowało za małą kwotę na pomoc dla najuboższych i po prostu nie starcza. Ale jak czytałam tu na 4lomza parę miesięcy temu artykuł że jest kryzys i trzeba oszczędzać i miasto zmniejszyło oczywiście budżet kosztem kogo? Najuboższych toć nie swoich pensji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Nie zapominajmy o tych którzy nie mają żadnego dochodu...............

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Realista, zgadzam sie, system opieki spolecznej wymaga reformy, bo to, co sie dzieje, to tragedia!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Jednak nikt tego nie zreformuje - siędzą tam znajomi i rodziny decydentów, po kilku dyrektorów, zarabiających ponad 5 tys. Więcej niż połowa budżetu MOPsu idzie na pensję dla pracowników.
Dlatego nikt nie nagłaśnia faktu, że to rodzi patologie, że Czeczeni żyją w luksusie a POlacy klepią biedę - nikt nie będzie podcinał gałęzi na której siedzi sam lub jego rodzina.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

rozbieżności są też w wypłacie zasiłków dla ludności tubylczej i uchodźców.
Dla uchodźców wypłacane są zasiłki z funduszy unijnych, ustalane przez unię oczywiście po przeliczeniu z ewro. Takie jak w innych państwach członkowskich. płacone mają przez rok. Potem jak się nie zintegrują i zostają (nie wyjadą dalej) płacone mają z kasy miejskiej.
Tubylcy (tzw my) mamy placowe zasiłki ustalane przez państwo a wyliczane z sufitu przez panią z opieki.
Dam przykład
samotna matka z dziećmi (małe) otrzymująca się z alimentów, dodatku mieszkaniowego i rodzinnego nie dostanie wsparcia z mopsu bo za duże ma dochody tj 1800 zł na 5 ludzi. W tym czynsz (dodatek mieszkaniowy) woda, prąd to już jest 600 zł. dzieci do szkoły .......
inny przykład emeryt z rentą z KRUS....600 zł żyj człowieku
Najniższa płaca w UM 2000 zł.....
pan Prezydent 13-14000 zł jak się nie mylę?
I ci co nie mają nic i nie mogą znaleźć pracy.....bo nie mają znajomości.
Ale są i tacy co nie chcą pracować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Niby tak ale każdy może się jakoś przydać społeczeństwu, a pieniądze rozdawane za darmo to bzdura. Nawet dziewczyna w ciąży, czy inwalida może coś dobrego dać od siebie społeczeństwu. Naogół niestety nie ma chęci i tutaj cała sprawa się komplikuje.

Gdyby zwrot podatku był łatwy - nie potrzebowalibyśmy konsultantów...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

kura domowa - mylisz się - wysokość zasiłków dla Czeczeńców ustala polskie rozporządzenie. Wypłacane są z naszego budżetu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

No i co z tego ?!!? Ja nie mówię teraz o Czczeńcach tylko o tych wszystkich na których kładę podatki, pewnie tak jak Ty - Zostałeś zblokowany na tych Czeczeńcach a nie chcesz przyznać ile w Polsce biorą od Ciebie żule i cała reszta marnotrawnych pijaków spod płotu. To nie na Czeczeńców łożysz pieniądze tylko na Polaków!!!!

Gdyby zwrot podatku był łatwy - nie potrzebowalibyśmy konsultantów...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

qda - tyle, że wśród Polaków patologia to jakieś 5%. Wśród Czeczeńców patologia to 95%. Ja jeszcze nigdy nie widziałem pracującego Czeczena.
To agresywne pasożyty.

To kolejny argument, żeby nie przyjmować nierobów - mamy swoich bandytów, swoich żuli - po co nam Czeczeńcy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Ok - daj mi linka, żebym mógł potwierdzić te Twoje statystyki bo co do 95% do mi się nie chce wierzyć... trochę żeś się zblokował w stereotypach jak na mój gust, no ale rozumiem bo pewnie czeczeni mieszkają pod Twoim domem.

A co do tego dlaczego przyjmować nierobów... Nie sądzę że to są nieroby - to też nasz rząd, który nie ułatwia im znalezienia pracy. Przywożą ich i mówią im znajdź pracę.
To tak jakby Ciebie wywieźli do Mongolii i powiedzieli : Masz tutaj swoją Jurtę i ogarnij sobie pracę.... Trochę nie bardzo co?

Gdyby zwrot podatku był łatwy - nie potrzebowalibyśmy konsultantów...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Mam znajomego który zapierdziela cały tydzień i ma 1200 na rękę, ma żonę i dziecko i żeby nie gnieździć się z rodzicami kupił mieszkanie które musi spłacać przez 30 lat po 700 zł, i mam także agresywnego pasożyta na osiedlu obok w bloku który nie pracuje, ma żonę i 2 dzieci ( chyba 3 w drodze) i ma mieszkanie.

o co tu biega ? niechaj mnie kto wytłumaczy tę politykę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

A co do zuli daj mu 900 to juz nie będzie wygladał jak żul i nie będzie pił browarka pod sklepem tylko w domu i żul zniknie(traktujcie to z przymrużeniem oka)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Oczywiscie ze pijakom nie powinny nalezec sie te pieniązki ale tu chodzi ciągle o zwykłych ludzi nie pijaków i niech tu ktoś nie kombinuje bo zaraz wyjdzie że wszyscy biedni to żule...............

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

qda -zrozum człowieczyno ze ludzie chcą byc równo traktowani pod tym w/g czy to dla ciebie tak trudno zrozumieć......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

No dobra fajnie, powiedzmy że rozumiem (mhmmm dalej nie ale na chwilę zrozumiem) a teraz powiedz mi jakie widzisz wyjście z tej sytuacji?

Ok rozumiem, że CI się nie podoba ale daj jakąś inną opcję, zamiast mówić że jest źle. I kiedy mówię daj mi jakąś inną opcję to nie wyskakuj mi tutaj z tematem - niech wrócą do siebie... bo nie o to mi chodzi

Gdyby zwrot podatku był łatwy - nie potrzebowalibyśmy konsultantów...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

pijak pije bo dla niego ten kraj na trzeźwo nie jest do przyjęcia i rozumie że i tak ma g...o do powiedzenia w tym kraju, a i tak każdy pójdzie do piachu to po co ma dymać za marny grosz z czego połowę zabierze mu państwo i za drugą połowę będzie musiał utrzymywać agresywnych pasożytów

a za jałmużnę co dostanie woli się narąbać i wtedy świat pięknieje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Najprostsza opcja dawać wszystkim którym te zasiłki się należy po równo tyle co uchodzcom dlaczego Polak ma byc gorzej traktowany ,ile razy mam sie powtarzać o ludzieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Choc macie całkowitą rację to i tak nic nie poradzimy w tej sprawie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Autor: qdaA co do tego dlaczego przyjmować nierobów... Nie sądzę że to są nieroby - to też nasz rząd, który nie ułatwia im znalezienia pracy. Przywożą ich i mówią im znajdź pracę.
To tak jakby Ciebie wywieźli do Mongolii i powiedzieli : Masz tutaj swoją Jurtę i ogarnij sobie pracę.... Trochę nie bardzo co?
-a może sądzisz ze Polacy to nieroby co?,a nam kto u łatwia znalezienie pracy jak już jest to za marny grosz,a jak trochę lepiej płatna to na czarno.
Z tego co piszesz to chyba uważasz zeby oni w ogóle nie pracowali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Poczytaj dokładnie tam pisze jak oni się garną do pracy,nie pleć głupstw.......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

I podstawa oni nie mając pracy drogi kolego dostają pomoc finansową,mieszkanko,itp.A Polak straci pracę dostaje kurwicy.. i nic poza tym żadnej pomocy to gdzie tu sprawiedliwość??????????????????????????????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Nie o to mi chodzi, chodzi mi o to aby dać im takie same warunki do pracy jakich nie mają Polacy ale po to żeby im stworzyć jakiekolwiek warunki do pracy. Łatwo jest mówić że koleś który dostaje rybę jest nierobem, ale skoro dostaje rybę to po co ma robić?

To nie ma sensu, gdyby mu dać wędkę i powiedzieć weź idź sobie złów rybę to by to wyglądało inaczej ale to nie jest ich wina że nasz rząd sobie z tym nie radzi prawda?
To nie ty wybierałeś czy będą mieszkać pod Twoim oknem nie? Tylko ktoś z rządu zdecydował, że tak będzie - ale po raz kolejny. To nie jest ich wina, że dostają pieniądze!

Gdyby zwrot podatku był łatwy - nie potrzebowalibyśmy konsultantów...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Zgadzam sie z tobą ,to nie jest ich wina ale to oni są,będą postrzegani chociaż moze niesłusznie za tą sytuację a władzom jak widać to na rękę.Jak już pisałem wcześniej mam żal i pretęsję do władz,które nic nie robią w tym kierunku aby nam wszystkim żyło się lepiej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

pracę im dać ? haha toć u nas bezrobocie, a jak pójdą do roboty to zacznie się wojna, że odbierają nam robotę, najlepsze wyjście to chyba tylko ich spakować i pożegnać bo nie ma co kryć u nas bieda panuje i ludzie się jeszcze ich boją do tego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

Skoro panowie z Białegostoku tak chcą szastać pieniędzmi, niech zrobią to rozsądniej.

Każdemu Czeczenowi proponujemy jakąś ustaloną kwotę na bilet lotniczy/kolejowy/promowy z jednym zastrzeżeniem, że nie powróci tu w jakimś określonym czasie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: `O większe pieniądze ,dla kogo?

a malo jest ludnosci Polskiego pochodzenia na wschodzie ktora potrzebuje pomocy to juz lepiej niech ta kase na nich przeznacza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org