sobota, 29 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

Kazdego dnia na forum pojawiaja sie nowe posty na temat Czeczenow. To swiadczy o tym, ze jest w Lomzy pewien spory problem. Uwazam, ze sprawa powinna zostac rozwiazana jak najszybciej. Nawoluje wiec osoby bardzo w nia zaangazowane do zorganizowania referendum, w ktorym kazdy mieszkaniec miasta moglby jasno zdeklarowac swoje stanowisko w tym temacie i oddac glos na najlepsze, jego zdaniem, rozwiazanie tego sporu. Wynik referendum powinnien zostac przedstawiony radnym. Jesli nadal nie podejma zadnych dzialan w kierunku zmiany sytuacji, sprawa powinna trafic do Rzadu, a nastepnie do Parlamentu Europejskiego. Mysle, ze w ten sposob najszybciej cos sie ruszy. Co o tym myslicie i czy jest ktos chetny do podjecia sie tego?

____________________________________________________________

Prawdziwym patriotą jest ten, który nie ze wszystkiego jest zadowolony w swej ojczyźnie, to człowiek, który pragnie i walczy o to, by w niej było lepiej - Charles Dickens

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

Dobry pomysł Bejbe ale należy wpierw opowiedzieć się za którymś z rozwiązań tej kwestii w taki sposób aby była przystępna w treści i przesłaniu dla ogółu. Wtedy można byłoby zorganizować petycję bądź list otwarty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

Popieram.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

Mysle, ze powinno to wygladac podobnie do testu wielokrotnego wyboru, gdzie nalezaloby podac kilka roznego rodzaju sensownych odpowiedzi na pytania, czy rozwiazan do problemow, zeby kazdy mieszkaniec mogl wybrac to, ktore najbardziej sie mu podoba. Oczywiscie, przy kazdym pytaniu powinien byc rowniez do wyboru podpunkt "Wstrzymuje sie od glosu"/"Nie mam zdania", badz cos w tym stylu. Petycja powinna byc skierowana do wladz miasta po przeprowadzeniu referendum i poparta wlasnie jego wynikami. Mysle, ze list otwarty jest tu raczej zbedny, bo taki list ma zwykle na celu zwrocenie uwagi mieszkancow na jakis problem, a raczej w Lomzy wiekszosc juz dawno zdaje sobie sprawe z tego, ze problem istnieje. Teraz raczej bardziej potrzebne jest dzialanie w tej sprawie, niz samo zwrocenie na ten problem uwagi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

Proponuję również zwrócenie uwagi na różnicę w wys. zasiłków które otrzymują obywatele Polscy i Czeczeńscy.................................................................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

Myślę, że skończyłoby się tylko na referndum, tak jak w wielu innych przypadkach. I tak sprawa utknie i nie będzie finału. Kto się w tym kraju liczy z jakimkolwiek głosem zwykłego człowieka . Liczą się tylko nieliczni, zobaczcie ostatnie przykłady korupcji i afer . Tak prostych i oczywistych przypadków nie potrafią rozwiązać, a będą liczyli się z naszymi głosami.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

Słuchaj Bejbe to co ty proponujesz to jedynie ankieta a nie referendum. Moim zdaniem należałoby opracować jak najbardziej optymalne rozwiązanie, za którym obywatel mógłby się podpisać wtedy to ma sens.A jeśli ktoś niema zdania na ten temat to niech po prostu się nie wypowiada i czeka, aż za niego zdecyduje ktoś inny. Pytanie mogłoby brzmieć np. Czy opowiadasz się za ograniczeniem napływu uchodźców do Łomży? bądź Czy opowiadasz się za przeniesieniem obozu dla uchodźców do większej jednostki admin z lepszą infrastrukturą?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

Ludzie tylko nie zaczynajcie, że to nie ma sensu bo jeśli zgromadzimy odpowiednią ilość głosów wtedy będą nas musieli wysłuchać bo będziemy w stanie wystosować inicjatywę ustawodawczą..więc wóz albo przewóz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

Z punktu formalnego to zapewne można by doprowadzić do zamknięcia ośrodka ale diaspory rozproszonej już po mieście to zapewne usunąć by się już nie dało.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

1)wywalić czeczenów do Czeczenii tam ich miejsce
2) wywalić z Łomży to za małe miasto na nich
3) wybudować specjalnie Czeczeńskie osiedle
4) zróbmy wymiane Łomżyniacy do Czeczenii na wojne a oni przejmą nasze miasto
5)zostawić Czeczenów niech jest jak było do tej pory

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

No tak, masz racje, Nexxxt - troche przekrecilam. Przepraszam. A co, uwazasz, byloby latwiej i szybciej zorganizowac, referendum czy ankiete z petycja? A moze dobrym pomyslem byloby zlozenie petycji z prosba o referendum i z sugerowanymi pytaniami do mieszkancow? Tylko referendum musialoby zostac wczesniej naglosnione w lomzynskich mediach, zeby ludzie o nim w ogole wiedzieli.
Co do pytan, to jeszcze np. Czy opowiadasz sie za zmiana ustaw stanowiacych o wysokosci zasilkow socjalnych dla uchodzcow w stosunku do ich wysokosci dla obywateli polskich na rowne dla obu lub bardziej korzystne dla tych drugich? Czy uwazasz, ze uchodzcy powinni otrzymywac pomoc finansowa od panstwa tylko przez krotki, scisle okreslony okres czasu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

Tak, Nexxxt, dokladnie tak jak mowisz: jesli zgromadzimy odpowiednia ilosc glosow, to beda musieli nas wysluchac. Nie beda mieli wyjscia. Dlatego tez nawoluje wszystkich zagorzalych uczestnikow dyskusji na temat Czeczenow do zmobilizowania sie i wziecia udzialu poprzez zorganizowanie ankiety, czy referendum, i/badz oddanie swego glosu w tej sprawie, bo codzienne urzadzanie klotni na forum nie zalatwi sprawy samo za siebie!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

Ustalmy zatem wszyscy wspolnie tresc petycji z prosba o referendum i zasugerujmy pytania jakie chcielibysmy, aby sie znalazly w takowym referendum! Czekam na propozycje. Jak juz ustalimy tresc, bedzie mozna takowa petycje zlozyc. Prosze tez sie zdeklarowac, czy jest sie za referendum w tej sprawie na poczatku kazdego postu.

JA JESTEM ZA REFERENDUM!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

mamy taka wladze ze nikt na te referendum nie zwroci uwagi a po drugie jak to wyglada od strony prawnej i kto to zorganizuje ten przychylny ludziom prezydet?(tylko przed wyborami)?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!





Popieram w stu procentach-adamosxx masz rację nasze władze potrafią wprowadzić prawo z którego stajemy się pośmiewiskiem na całą Polskę(zakaz hodowli) a nie zająć się prawdziwymi bolączkami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

Bejbe moze Ty sobie przeczytaj co to jest referendum najpierw... Od kiedy to pierwsza lepsza osoba moze sobie referendum organizowac? Chcecie zbierac za czyms podpisy to zbierajcie, a jak chcecie referendum, to poproscie radnych, zeby zorganizowali...




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

Dran, napisalam przeciez, ze mozemy ustalic tresc petycji z prosba o referendum w tej sprawie lub samodzielnie przeprowadzic ankiete, a potem napisac petycje z prosba o rozpatrzenie tej sprawy, poparta wynikami ankiety. Ale dobrze, widze wszyscy pierwsi do dyskryminowania mniejszosci Czeczenskiej i do rasistowskich czy nacjonalistycznych postow, a jak juz ktos chce zadzialac w tej sprawie, to malo kto jest zainteresowany! Jesli tak wyglada Wasze podejscie do sprawy i za nic sie nie chcecie zabrac sami, to dalej biernie przygladajcie sie temu, co sie w naszej Lomzy dzieje, lecz nie narzekajcie na to jak jest i nie oczekujcie, ze inni za Was porozwiazuja wszystkie problemy!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

Jestem za ankietą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

To mam pytanie, jak wy sobie wyobrazacie taka ankiete? Zbieranie anonimowych glosow? Czy jak? Bo watpie, zeby nikt nie zakwestionowal rzetelnosci wynikow, wiec nie wiem co to da...




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

Przed tym referendum poleciłbym obejrzeć filmik na którym Czeczeni z uśmiechem na ustach obcinają niewinnej kobiecie głowę. Znalazłem wczoraj taki filmik w sieci.
Część Czeczenów ma krew niewinnych na rękach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

A ja Ci mogę pokazać filmik o Polce, która zamordowała dzieci i trzymała je w lodówce. Albo w beczkach. Albo o Austriaku, który gwałcił swoją córkę zamkniętą w piwnicy przez wiele lat. Albo o Amerykaninie, który gwałcił i mordował chłopców i zakopywał ich ciała w piwnicy a za dnia pracował jako klaun w szpitalu dziecięcym.

Część Polaków/Austriaków/Amerykanów i każdej innej narodowości ma krew niewinnych na rękach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

wyjdziemy na ulice ja będe pierwszy :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

Powiedział Pan, Powiedział Pan
Daję Wam ogień
Podajcie sobie ręce i żyjcie w zgodzie
Żyjcie w zgodzie z ptakami
Niech płoną serca
I oczy Wasze niech nigdy nie znają łez
Nie znają łez

Odszedł a ciało swe pogodził z ptakiem
I wiecznym cierpieniem
I była miłość
I była zgoda
Każdy był wolny
Wolny był każdy ptak | x2

Pewnego dnia, pewnego dnia pękło niebo
I lunął straszny deszcz
Wtedy krzyknął ktoś
I chłód ogarnął wszystkie serca
A w oczach pojawił się strach
Ludzie podali sobie noże zamiast rąk
I upiekli ptaki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

masakra, z tym wyjsciem na ulice, to wcale nie glupi pomysl :D Mozna sie zebrac gdzies pod ratuszem i pokazac ile nas jest, tylko wczesniej trzeba powiadomic lomzynska tv hehehe:D wtedy moze "Szanowne Panstwo" sie zajmie sprawa...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

Tak, juz widze adamosxxa jak ujawnia przed kamerami swoja facjate... i rownie zaciecie wykrzykuje hasla oczyszczenia Lomzy.

Jedyne co prawdopodobne, to to, ze bedzie twarz zaslanial przed kamerami prowadzony w kajdankach na komende za owe hasla...

"Ja jestem wolny,
mam swoje zdanie,
to czego pragnę to świat bez granic."
Chocolate Spoon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

hahaha:D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

Coś jak flesh mob - zbieramy się dajemy wyraz naszej niechęci do agresywnych pasożytów i zwijamy się do domów.
TYlko ostrożnie z hasłami, żeby dziennikarzyny nie posądziły nas o rasizm.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

heh, dokladnie. a hasla bardzo latwo tak ulozyc, aby nie dalo sie nikogo posadzic o ksenofobie, rasizm czy nacjonalizm.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

to już i nacjonalizm zakazali :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

hehe, nie lap mnie tak Czesio za slowka! A swoja droga, wypowiedzi o charakterze nacjonalistycznym latwo podciagnac pod rasizm, czy ksenofobie, dlatego trzeba byc ostroznym;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sprawa uchodzcow - Proponuje referendum!

wiem wiem taka demokracja gdzie Ci mówią gdzie twoje miejsce i lepiej się nie udzielać bo i tak się nie wygra, a jeszcze można srogo zapłacić za swe idee

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org