poniedziałek, 30 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Do " panów " radnych !!

wypowiedzi rasistowskie i ksenofobiczne to wy macie na sesji rady za każdym razem , nam zwykły mieszkańcom chodzi o to żebyśmy mieli co do garnka włozyć - swojego garnka , nie czeczeńskiego , napierw MY potem oni taki juz los uchodzcy , ale co to was obchodzi , niema jak to wziąś kase za posiedzenie na radzi i podniesienie ręki , a to co tam sie dzieje na tych osiedlach to mało ważne !!

p. s zaproście jeszcze 50tysiecy uchodzców ze wszystkich wojen , nam obnizcie pęsje na Ich rzecz to bedzie jeszcze fajniej , przecież stać nas na to !!! poprostu wku...a mnie to ze uchodzca jezdzi BMW a ja po tylu latach pracy w swoim kraju zapitalam MPK !!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

nie nawołuje do przemocy tylko do zmiany polityki , do tego żebyście wkońcu zaczeli coś robić zamiast specjalnych posiedzień za które i tak wezmiecie pieniązki przeciez !!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

POPIERAM w 100 % BĘDZIE KREW NA ULICACH, JESZCZE ZOBACZYCIE.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Panowie radni prawdę mówiąc mają nas w dupie i tak nic nie zmienią tylko trząsą portkami..................................................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

POPIERAM w 100 %Będzie płacz i zgrzytanie zębów......Ludzie pękną i się zacznie panowie radni do roboty.....................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

I w końcu ktoś mądry się wypowiedział .
BRAWO FRUZIA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

"radny kradnie....

...a całe miasto na dnie."

P.S. a jak nie kradnie, tylko chce cos zrobic, to mowia, ze "sieje fale nienawisci". tfu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

radni mają tylko w sobie nazwę radni bo większość to chłopy w garniturach z rynku za 300 zl udających polityków!
tak na prawdę żeby nie ich śmieszne biznesy typu sklepik + budka z lodami dzięki którym mają sztamę ze wspaniałą elitą biznesu łomżyńskiego to byli by tak samo szarym obywatelem jak każdy o wspaniale zarabiających ''uchodźcach'' już nie wspomnę!
więc wniosek jest taki że się nie będą ani wywyższać ani poniżać w jakiejś sprawie-po co se robić problemy,problem się jakoś sam rozwiąże


ps,skąd na tym forum tylu przygłupów,czyżby wirtualna polska ich wyrzuciła?

a kto umarł ten nie żyje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Ale ten problem mogą oni odczuć najdotkliwiej jak się nic nie zmieni

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Bardzo mądra wypowiedź dla głupich radnych!!!!
BRAWO FRUZIA.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

wiadomo biedny Polak zawsze dostanie po dupie, pozamykajcie nas do więzienia, a w miejsce naszego zamieszkania niechaj wprowadzają się czeczeni, a jak zginie ktoś z ich rąk to powiemy że sam się zabił żeby ich oczernić

ja tam już nie chodzę na wybory, zwątpiłem, już czekam tylko na koniec świata, bo gorzej już być chyba nie może z takimi rządami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

No tak, zamieszek sie zachcialo... Uwazajcie, zebyscie nie dostali tego, o co tak prosicie... Wojny sie kur.wa zachcialo...

fruzia wiesz co? Poszukaj sobie na forum tematow o pracy w Lomzy itp.
Bo jakos nie brakowalo, z tego co pamietam, tekstow typu:
"za tysiac zl, to mi sie nie oplaca", "tylko glupi by za takie pieniadze pracowal" itp itd. Jakos sie nie rzucaja gromada do pracy, ale Czeczency to oczywiscie darmozjady, bo pracowac nie chca ;)
A biedni Polacy nie maja co do garnka wlozyc... ale za 1000zl pracowac nie beda... tylko Czeczenom zazdroszcza 500zl na osobe... Logika wysiada.

Kiedy Ci ktos pensje obnizyl na rzecz uchodzcow? Kogos fantazja ponosi... I nie wiem po ilu latach pracy jezdzisz MPK, ale to z pewnoscia tez wina uchodzcow, jakze by inaczej...

Teraz przynajmniej mozna sie usprawiedliwic... To wszystko przez Czeczenow... I od razu czlowiekowi lzej na duszy :>




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

" a jak zginie ktoś z ich rąk to powiemy że sam się zabił żeby ich oczernić"

Czesio znaczy tak jak teraz Czeczeni sami pobili Czeczenki, zeby zwalic na Polakow? :>




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

po 6 latach pracy w łomży mam wlasny samochod, mieszkanie i ratlerka.
gdyby nie czeczeni, mialbym dwa samochody, dom z działką i pitbulla.
cholera.... ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

nie wiem jak było Panie Draniu, ale wszystko jest możliwe, już mnie nic nie zdziwi na tym świecie, dla nich obić swoja kobite, to jak dla nas iść się odlać :(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

trackone cholera... mam podobnie (minus ratlerek)... Ze tez nigdy tak o tym nie myslalem ;>
Tylko jedno mi nie pasuje... Czy to nie ze wzgledu na tych parszywych Czeczenow powinienes miec wlasnie pitbulla? ;)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

I tu się chyba nieco mylisz. Ogólnie zgadzam się z 'fruzią' wyjątkiem jest tylko to iż to tylko i wyłącznie Jej wina że nie dorobiła się starej Beemki czy innego autka. Może po prostu brak ambicji bo praca jest jeśli ktoś chce pracować. Na szczęście pojawiła się wymówka w postaci uchodźców którzy uciekali przed wojną jaki i kiedyś polacy.



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Jakoś nie słychać głosów aby w ramach cięć budżetowych zmniejszyć wydatki na uchodźców...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Ja myślę że to nie tyle chodzi o uchodźców co o nas. Zapewne wiecie jak traktuje Łomżyniak Polaka np. w USA czy w innym kraju gdzie uszedł za robotą ?!



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Malachit nie wiem czy sie rozumiemy :) Chyba wiesz, ze ja ironizowalem? ;) Bo ja nie do konca jestem pewien co miales na mysli tym razem ;)

Jedno z czym ja sie zgodze, to ze radni chyba na codzien niezbyt sie przejmuja tym co sie dzieje w miescie i jak sie wiedzie ludziom.

Natomiast kasa na uchodzcow, o ile sie nie myle jest z kasy unijnej, jak nie pojdzie do uchodzcow, to wcale do nas nie przywedruje.

A co do naszej rodzimej zawisci, to owszem, wszedzie wylazi i jest to jedna rzecz, ktorej zawsze wystarczy, aby wszystkich obdzielic. Czy Czeczeni beda, czy nie, nic sie nie zmieni, poza powodem do narzekan.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Więc się draniu doskonale rozumiemy. Bo jest dokładnie tak jak piszesz !



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

http://www.youtube.com/watch?v=rF5718TRHVY

Ta piosenka mówi wszystko , najlepszy komentarz .

"Dlaczego to my mamy żyć w nędzy przecież jesteśmy we własnym kraju "

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Popieram mnie tez to wkur....!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Dran
Zrozum ludzi którzy w tym miescie ciężko pracują za dużo mniejsze pieniązki,zrozum ludzi którzy pracują na czarno bo na biało się nie da z różnych powodów (marna kasa,za którą nie da rady wyżywić rodziny o innych przyjemnościach nie wspomnę)Zrozum wielodzietne rodziny na zasiłkach z Mopsu,zrozum emerytów i rencistó,zrozum ludzi eksmitowanych w tzw.slamsy tylko dlatego że utracili zdolność do pracy z różnych powodów i wytłumacz im dlaczego oni we własnym kraju żyją w nędzy!!!Ja się nie dziwię i nie będę się dziwił jak będą zamieszki bo nie może tak być żeby ktoś kto nic dobrego nie wnośi do naszej społecznośći miał lepiej niż ludzie którzy na to pracują lub pracowali,i nie ważne czy to Czeczeni czy ktoś inny.Ważne jest jedno że jeżeli tak dalej będzie że Polak we własnym kraju przez własnych rządzących tym krajem będzie żył w gorszych warunkach to w końcu to się odbije na tych co mają lepsze warunki i wcale nie powiedziane jest tu że to będzie słuszne.Ale tak naprawdę to jest wina RZądu i za tą całą sytuacje powinien zostać obarczony właśnie ON.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Autor: Misiekelo (---.elomza.pl)
Data: 30-09-09 20:49

POPIERAM w 100 % BĘDZIE KREW NA ULICACH, JESZCZE ZOBACZYCIE.


Będzie będzie jak ci ktoś kinol rozkwasi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Autor: czekist (---.lom.netster.pl)
Data: 01-10-09 09:43

Dran
Zrozum ludzi którzy w tym miescie ciężko pracują za dużo mniejsze pieniązki,zrozum ludzi którzy pracują na czarno bo na biało się nie da z różnych powodów (marna kasa,za którą nie da rady wyżywić rodziny o innych przyjemnościach nie wspomnę)Zrozum wielodzietne rodziny na zasiłkach z Mopsu,zrozum emerytów i rencistó,zrozum ludzi eksmitowanych w tzw.slamsy tylko dlatego że utracili zdolność do pracy z różnych powodów i wytłumacz im dlaczego oni we własnym kraju żyją w nędzy!!!Ja się nie dziwię i nie będę się dziwił jak będą zamieszki bo nie może tak być żeby ktoś kto nic dobrego nie wnośi do naszej społecznośći miał lepiej niż ludzie którzy na to pracują lub pracowali,i nie ważne czy to Czeczeni czy ktoś inny.Ważne jest jedno że jeżeli tak dalej będzie że Polak we własnym kraju przez własnych rządzących tym krajem będzie żył w gorszych warunkach to w końcu to się odbije na tych co mają lepsze warunki i wcale nie powiedziane jest tu że to będzie słuszne.Ale tak naprawdę to jest wina RZądu i za tą całą sytuacje powinien zostać obarczony właśnie ON.


No dobra.
To teraz powiedz jeszcze jaką winę ponoszą w tym wszystkim Czeczeńcy?

Czy oni sami sobie biorą te pieniądze czy dostają je od Rządu?
A rząd dostaje je w ramach dotacji unijnych.
To o co pretensje do Czeczenów .
Polacy w Islandi też biorą zasiłki bo są wyższe niż płace.

Zbierzcie się i jedzcie do Warszawy protestować anie w mieście siejecie zamęt. Tych pieniędzy jeżeli nie dostaną oni to nie dostanie nikt.
A jednak jakieś tam zakupy robią i trochę tego wydają w tym mieście .


Panie Kołakowski proponuję zwołać zwolenników panskich racji

i protestować w Warszawie pod siedzibą Rzadu lub Sejmu a nie siać zamęt w naszym mieście.


Na mój głos niech pan nie liczy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Byłem do tej pory tolerancyjnym człowiekiem ale to się niestety zaczyna zmieniać .Problem czeczeński mnie bardzo zaniepokoił .Nie jest sprawiedliwe że osoby narodowości czeczeńskiej dostają tak dużą pomoc socjalną i finansową propagującą prokreacje ( rozmnażanie się ) .W przeszłości miałem do tej grupy społecznej w naszym mieści stosunek neutralny ale zaczą on się zmieniać gdy zaobserwowałem zachowanie młodych osób tej narodowości .Miałem wypadek w pobliżu ich pobytu zakwaterowania na ulicy Wojska Polskiego .Potrącił mnie i moją partnerke życiową samochód jechaliśmy rowerami.Grupa czeczenów była mocno rozbawiona z tego faktu .Czyżby rozbawił ich nasz profesjonalny strój rowerowy czy sam fakt wypadku a może wszystko razem .Chodzą grupami i zaczepiają dziewczenta werbalnie ( słownie i gestami) jest to bardzo upakarzające i dla Polskich Pań i osobiście dla mnie .Stoją bez celu pod sklepami i nie wiadomo dlaczego tam stoją .Wydażenia we Francji z kolorowymi mówią same za siebie nie chciał bym żeby do tego doszło w naszyma kraju .Gdy wychodze z domu to rozglądam się bacznie czy na choryzoncie nie dostrzege osób o innej karnacji skóry a jeśli tak robie się czujny bardzo czujny gotowy do samoobrony .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

A nie obawiasz się polskich staczy klatkowych? myslę że oni są bardziej niebezpieczni od tych o innej karnacji skóry jak to ująłeś.

Stojący w klatkach żłopiący piwo,plujący wokól siebie pestkami i nie tylko i łypiący zaćpanym wzrokiem na każdego kto wchodzi.


Ci nie są straszni? nie są bo to są dzieci naszych znajomych lub dzieci z ,,dobrych rodzin".

Zacznij się bać własnych wrogów a nie szukaj nowych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

ci stacze jak to okresliles nie maja przy sobie ostrej broni

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Dlaczego nie potraficie zrozumieć że oni nie dostają waszej kasy... To nie są pieniądze z waszych podatków tylko z unii europejskiej przeznaczone dla UCHODŹCÓW. Jeżeli czeczenów z Łomży wygonią to żadna biedna łomżyńska rodzina i tak tej kasy nie dostanie. Te pieniądze poprostu pozostaną w unii. Poza tym jak ktoś tu słusznie zauważył oni wydają te pieniądze w łomżyńskich sklepach.
Druga sprawa. Skoro Was zaczepiają nie wdawajcie się z nimi w dyskusję tylko po prostu zadzwońcie po policję... Raz że ich złe zachowanie będzie udokumentowane a dwa że muszą wiedzieć że ich obowiązuje prawo jak każdego innego człowieka mieszkającego w Polsce. Nie dzwoniąc na policję w takich sytuacjach ( czy jak piją piwo na ulicy, czy kogoś zaczepiają) sami im na wszystko pozwalacie a później dziwicie się że robią co chcą.

_____________________________________________________


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Szkoda tylko, ze niektorzy wciaz nie moga zrozumiec, ze pretensje o to wszystko nalezy kierowac wlasnie do rzadu, a nie do uchodzcow.

ernest37 to cala ta sytuacja tworzy patologie. A co jest z nasza mlodzieza? Zniszcza cos, pobija, spija sie itd. Jakie wytlumaczenie? Bo mlodziez nie ma nic do roboty...

Wyobraz sobie teraz, ze sa na miejscu tych Czeczenow, w obcym kraju, bez znajomosci jezyka, bez mozliwosci podjecia pracy itp itd. Zamknieci w jakims osrodku, dostaja kase na zycie i tyle. Nikt sie nimi nie interesuje, nic nie maja do roboty, nikt ich za nic nie karze... Myslisz, ze jak to sie skonczy?
To nasze kochane panstwo w rzeczywistosci niszczy tych ludzi, zamiast pomagac.

czekist, co do warunkow zycia... Zauwaz, ze osoby glownie rozkrecajace na forum temat Czeczenow, to zwolennicy UPR. Jest to partia, ktora uwaza, ze panstwo nie powinno sie generalnie wtracac w zycie ludzi, nie powinno byc podatkow, a razem z podatkiem swiadczen socjalnych, ubezpieczen, itd.
Uwazaja, ze kazdy czlowiek jest sam za siebie odpowiedzialny i jesli sobie nie radzi, to trudno... Co zreszta moim zdaniem nie jest glupie, z tym ze ja bylbym bardziej umiarkowany i sadze, ze ludziom, ktorzy znalezli sie w ciezkiej sytuacji nie ze swojej winy, nalezy zapewniac jakas, chocby skromna, pomoc, bo to sie moze przydarzyc kazdemu.
Nie wiem natomiast po co wciaz podnosic temat biednych ludzi, w kontekscie Czeczenow, skoro te same osoby najchetniej by tym ludziom calkiem pomoc zabraly?
Na dodatek pieniadze o ktorych wciaz mowicie, to pieniadze z Unii, one sa przeznaczone na ten konkretny cel i nie trafia do zadnych potrzebujacych Polakow, wiec jest to czysta demagogia...

Jak juz zauwazylem, poza stosunkowo niewielka grupa osob, ktore pracowac nie moga, z przyczyn niezaleznych od nich, jest cala masa, ktora nie pracuje, bo im sie nie chce albo ma slaba prace, bo nie chce im sie poszukac lepszej, czy podniesc swoich kwalifikacji. A najbardziej wkurza, mnie osobiscie, kiedy glos zabieraja 17-letni gowniarze, ktorzy nie dosc, ze sami w zyciu jeszcze dnia nie przepracowali, to jeszcze potrafia narozrabiac, a ich mottem zyciowym jest CHWDP i JP 100%.

Nagle okazuje sie, ze Czeczeni sa winni wszelkiej biedy w Lomzy... Owszem, w przypadku kiedy koncza im sie zasilki unijne i zaczynaja rywalizowac juz o zwykle zapomogi z najbiedniejszymi lomzyniakami, to robi sie problem, bo pieniedzy brakuje. Tylko to juz nie jest po 500zl na osobe, a tyle samo co dla kazdego innego. Problem w tym, ze 1000 Czeczenow, to jednak za duzo jak na takie miasto i wladzom nie starcza pieniedzy.

Ale miejcie o to pretensje do rzadzacych, bo to nie wina uchodzcow, ze przyslali ich wlasnie tutaj i w takiej ilosci. Nie ich wina, ze wladze wola im dac kase i zapomniec, niz autentycznie pomagac. Wiekszosc pretensji do Czeczenow, to niestety zwykla zawisc. Kolejna porcja, to wynik zlego zachowania znudzonych i niekontrolowanych wyrostkow... Problemy te stworzyly nieszczesliwe rozwiazania, a nie zli od urodzenia Czeczeni...




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Zagrożenia na człowieka czychają na każdym kroku i to jest sprawa oczywista .Chuliganom i bandytom mówie stanowcze Nie .
Chciał bym aby tych zagrożeń było jak najmiej dla społeczeństwa i narodu .
Zobaczymy jak się rozwinie sytuacja czas pokarze czy czeczeńska grupa etniczna będzie zachowywać się poprawnie czy nie. Osobiście nie znam osób tej
narodowości nie wiem jacy to są faktycznie ludzie a tego czego nie znam się obawiam .Jest to zamknięta społeczność w naszym mieście hermetyczna o całkiem innej obyczajowości .Nie widze szansy rozwoju dla tej nacji w tym kraju.Życzę im jak najlepiej dopuki będą spokojni i grzeczni . Znajomy który mieszka w pobliżu miejsca pobytu społeczności czeczeńskiej nie zaobserwował incydentów z ich udziałem .Zaoserwował natomiast że jest tam masa małych dzieci ,samochodów osobowych uchodżców mi niestety samochodu nikt nie da w prezencie .Nie wiem czy to prawda ale znajomy mówił że do sklepów potrafią zamawiać taxi ci któży tych samochodów jeszcze nie posiadają .Żal mi wszystkich mało majętnych osób w tym mieście że władze tak mało im oferują taka sprawiedliwość

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Autor: adamosxx (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01-10-09 11:38

ci stacze jak to okresliles nie maja przy sobie ostrej broni


Ty to najlepiej do lekarza specjalisty się wybierz. Szkoba że żaden z nich nie przystawił ci tej ostrej broni do twojego pustego łba bo może bys przestał w koncu wypisywać idiotyzmy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Nie no wczoraj po obejrzeniu programu na regionalnej myslałam ze kur... dostane. Raptem śledzie robią z nas tych złych łomżan rasistów a czeczency takie niewinne istotki którym sie w zyciu nie wiedzie i jeszcze sa przez nas nękani!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

No to krotko mowiac, zrobiliscie swietna robote na forum...
Gratulacje.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Patrze ze paru z was robi błędne zamieszanie bez podawania samych faktów- czysty populizm.Co wy z tymi dopłatami z unii???Fakt jest taki, iż każdy z nas odprowadza znikomą część na składki unijne więc po części płacimy za to my!!!Druga rzecz to fakt iż unia woli dofinansować wschodni kraj aby tam trzymać uchodźców, gdyż to się bardziej opłaca plus przerzuca się pozostałe problemy.Zrozumcie że Łomża jest zbyt małym miastem aby przyjmować takie ilości uchodźców i nie ma się z tym co spierać. Zadajcie sobie pytanie co po roku dofinansowania dzieje się z tymi uchodźcami, gdy już zasiłki się skończą?Czy wystarczy im funduszy z MOPSU?????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Nexxxt a o czym nie wspomnialem?

Oczywiscie, ze rowniez placimy skladki na Unie. Co nie oznacza, ze jesli te pieniadze nie trafia do uchodzcow, to my je dostaniemy w jakiejs innej formie, prawda? Wiec gdzie tu brak faktow i populizm?
Unia rozdziela kase wedlug ustalonych schematow, jak nie wydamy na uchodzcow, to nie powiedza "a dobra, to wezcie sobie na cos innego".
A o tym, ze uchodzcow jest za duzo i o tym co sie dzieje po roku tez napisalem...




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Panie Dran jak pan otworzy oczy to zauważy co tam pisze:nie ważne czy to Czeczeni czy ktoś inny.Ważne jest jedno że jeżeli tak dalej będzie że Polak we własnym kraju przez własnych rządzących tym krajem będzie żył w gorszych warunkach to w końcu to się odbije na tych co mają lepsze warunki i wcale nie powiedziane jest tu że to będzie słuszne.Ale tak naprawdę to jest wina RZądu i za tą całą sytuacje powinien zostać obarczony właśnie ON.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Pan Dran zrozumiał czy jest zaślepiony jakąs obsesją i we wszystkich postach widzi nienawiść.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Pan Dran doskonale widzial... A Pan Czekist zrozumial, ze sie odnioslem czesciowo do jego posta, a czesciowo do calosci dyskusji?

Poza tym, kto to sa "ci ktorzy nic dobrego nie wnosza do naszej spolecznosci, a maja lepiej niz ludzie, ktorzy na to pracuja lub pracowali", pomijajac uchodzcow? Bo nie wiem o kim piszesz, jak sie dowiem to bede mogl sie odniesc.

Na razie widze glownie laczenie problemow finansowych, z obecnoscia uchodzcow... I wiekszosc osob o tym wlasnie pisze, wiec niezbyt wiem, o czym wlasciwie mamy dyskutowac, a bez sprecyzowania problemu dyskusja nie ma wiele sensu...




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Nie wiem natomiast po co wciaz podnosic temat biednych ludzi, w kontekscie Czeczenow, skoro te same osoby najchetniej by tym ludziom calkiem pomoc zabraly?
-Pan nie wie ale ja wiem po to że może choć jeden radny przeczyta i weżmie sobie do serca że takie są realia,i niech pan nie wrzuca wszystkich biednych do jednego worka stwierdzeniem że oni by tym ludziom całkiem pomoc zabrały bo z doświadczenia wiem że biedny się szybciej podzieli kawałkiem chleba z potrzebującym niż bogaty,gówno widze wiesz o biedzie.A i nie interesuje mnie czy to są zwolennicy UPR i podejrzewam że tych biednych ludzi też to nie interesuję ,bo dla mnie nie ważne kto stoji u władzy ważne żeby mi ,NAM żyło się lepiej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Nie będę z panem dyskutować ,pan ma jakąs obsesję w każdym widzi potencjalnego wroga,pozdrawiam i żegnam..................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Czekist po Twojej odpowiedzi teraz, widze wyraznie, ze totalnie nie zrozumiales mojego posta, wiec moze nie pisz o czym ja gowno wiem...

Po pierwsze, autorka watku wyraznie zestawila problem biedy, z obecnoscia uchodzcow, wiec w dobrym tonie byloby pisac na temat, a nie rozmywac dyskusje na cholera wie co...

"niech pan nie wrzuca wszystkich biednych do jednego worka stwierdzeniem że oni by tym ludziom całkiem pomoc zabrały bo z doświadczenia wiem że biedny się szybciej podzieli kawałkiem chleba z potrzebującym niż bogaty,gówno widze wiesz o biedzie"

Wez sobie chopie przeczytaj powoli i na spokojnie moj post, bo nie wiem o czym do mnie piszesz... Gdzie ja napisalem cokolwiek o biednych ludziach, dzielacych sie, czy nie dzielacych czyms z innymi ??

Napisalem Ci, ze ludzie ktorzy tu pisza najwiecej o tym, ze przez Czeczenow biedni nie maja pieniedzy, popieraja UPR, a partia ta jest przeciwna jakimkolwiek zapomogom i uwaza, ze kazdy powinien sobie radzic sam. Potrafisz zrozumiec ten fragment?

".A i nie interesuje mnie czy to są zwolennicy UPR i podejrzewam że tych biednych ludzi też to nie interesuję ,bo dla mnie nie ważne kto stoji u władzy ważne żeby mi ,NAM żyło się lepiej."

No to swietnie, ze Cie nie interesuje :) Miej tylko swiadomosc, ze jesli UPR dojdzie do wladzy, to biedni nie maja co liczyc na jakakolwiek pomoc :) Czyli generalnie, ludzie ktorzy teraz sobie radza sami, beda mieli lepiej, a ci co sobie nie radza, beda mieli jeszcze bardziej prze...ne ;) Zrozumial?

Ja tam moge na UPR zaglosowac, bo mi zapomogi poki co niepotrzebne... a obnizenie podatkow na pewno mi sie przyda :)
Ja Ci probowalem wytlumaczyc, ze niektorzy tu wrzucaja ckliwe kawalki, podczas gdy ich poglady polityczne wcale takie ckliwe nie sa, a nikt na to uwagi nie zwraca, bo to tak fajnie brzmi, ze przez Czeczenow nie mamy pieniedzy ;)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

No coz, skoro nie bedziesz ze mna dyskutowal... Szkoda tylko, ze przez brak umiejetnosci czytania przypisujesz mi jakies obsesje... Wiec, pozdrawiam i zegnam rowniez :P




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Do Dran-Fakt zagalopowałem sie przepraszam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Spoko, nie ma o czym mowic ;) Mam nadzieje, ze jednak bedziemy mogli dyskutowac ;)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Trochę sie w tym wszystkim pogubiłem................my tu się na sobie wyżywamy a przeciez to Rząd powinien w koncu coś zrobic........

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Dokladnie, dawno o tym pisalem :) Po co sie czepiac Czeczenow, korzystajacych tylko z okazji jaka im stworzono?
Przyjete rozwiazania zaleza od rzadu, a jesli piszemy o biedzie, to problem Czeczenow jest tu naprawde znikomy, bo jesli nawet zupelnie znikna z Lomzy to co sie zmieni? Kilka osob wiecej moze dostanie jakis drobny zasilek, jak do tej pory... Czy to rozwiazuje problem? Wedlug mnie w zaden sposob. Bo po pierwsze, te zapomogi nadal beda smiesznie niskie, po drugie i tak zabraknie dla wszystkich...
Moze by tak poprawic kiepskie rozwiazania pomocy uchodzcom i zajac rozwojem miasta, tworzeniem miejsc pracy itd... Chora nienawisc jeszcze nikomu nie pomogla moim zdaniem, ani nikogo nie nakarmila.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Polacy jeżdżą po całym świecie i chociaż im nikt bomb na głowę nie rzuca,to gdzie się da biorą zasiłki...Prawie z każdej łomżyńskiej rodziny ktoś wyjeżdża zarobkowo za granicę,ma zarejestrowaną tam działalność lub pracuje na kontrakcie odkąd do Unii weszliśmy i korzysta z czego może w innych krajach,bo przecież Polak biedny,pracy w Polsce nie ma,zarobić na chleb nie można...a co by się działo żeby tak "ruscy"na nas bomby rzucać zaczęli zamiast stanu wojennego???Może to my do Czeczenii byśmy uciekać musieli!!! Za brak normalnych warunków do życia i rozwoju w tym mieście,w tym kraju obrzućcie błotem tych,którzy rzeczywiście są za to odpowiedzialni a nie bezdomnych ludzi,którzy uciekli jak stali przed wojną i terrorem a znaleźli tutaj rasizm i nienawiść...
To naszym "kochanym" politykom zawdzięczamy te polskie el'dorado a nie Czeczenom czy komuś innemu i do nich i o nich piszcie,może jakimś cudem(jak Bóg da)zaczną coś robić i dla nas a nie tylko dla siebie!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

ajej ajej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Wiesz co IwaSara takimi porównaniami to ty ta nienawiśc wywolujesz...............

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

polska emigracja: londynczycy
czeczeńska emigracja: łomżyńczycy

TVP juz kreci serial ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Myślę, że nasi radni czują jakieś pokrewieństwo mentalne z Czeczenami - i jedni i drudzy nie wnoszą nic pozytywnego dla naszego miasta a koncentrują się tylko w miarę swoich możliwości na dojeniu innych mieszkańców.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

no faktycznie cos ich laczy :]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Czeczeni dostają kasę z naszych podatków, nie z Unii.

Fakt - trzeba wzywać Policję do wybryków czeczeńskich - używanie obraźliwych słów, zachowanie nieobyczajne - to do czeczeniaków nagabujących kobiety.

Naruszenie nietykalności cielesnej, groźby - to do czeczeniaków "przypadkiem" potrącających facetów.

Są paragrafy - trzeba z nich korzystać.

Niestety większość naszego społeczeństwa jest zbyt pokojowa - niechcą robić sobie (i tym sympatycznym brodaczom) problemów, lepiej przemilczeć, może następnym razem zaczepią nie mnie a kogoś innego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

czekist...napisałam tylko,że każdy człowiek ma prawo do życia i każdy z nas patrzy na życie przez pryzmat własnych potrzeb.Nie jesteśmy wolni jako naród od złych zachowań czy też potrzeb materialnych i tak jak inni korzystamy zw wszystkiego,z czego nam się udaje korzystać.Mówienie głośno o tym nie jest zachętą do nienawiści ale uzmysłowieniem,że za złe warunki bytowe odpowiada Rząd a nie uchodźcy.To właśnie ludzie u władzy nie potrafią poprowadzić naszej ekonomi we właściwym kierunku i nawet my Polacy w wielu przypadkach zaczynamy się czuć jak ci uchodźcy we własnym kraju.Pokrzykiwanie czy wypędzanie Czeczenów tego nie zmieni,póki nasi politycy nie zaczną dbać o interesy przeciętnego Kowalskiego i nie zaprzestaną traktować nas jak szarej masy,której można wcisnąć byle chłam w celu odwrócenia uwagi publicznej od rzeczy naprawdę ważnych.
A ważną sprawą dla nas powinno być to,co ci krzykacze przedwyborczy robią dla nas po wyborach jak już na nich zagłosujemy.
A co zrobili dla nas???Czy mamy więcej miejsc pracy???Czy mamy z tej pracy godziwe zarobki???Czy ktoś z nich martwi się jak ludzie żyją,mając do dyspozycji najniższą krajową???itd...itd...Można pytać w nieskończoność,co nie zmienia faktu,że syty nigdy głodnego nie zrozumie.To jest właśnie największy problem,że ci,na których głosujemy zapominają o nas zaraz po wyborach i zajmują się napełnianiem własnych kieszeni,obsadzaniem stanowisk znajomkami i rodziną a nam rzucają kolejne hasła co też oni teraz dla nas nie zrobią jak znów im damy szansę.
Jak widać ich działania są skuteczne,bo po raz kolejny udało im się odwrócić uwagę od swojego nieróbstwa i zapewnić sobie poparcie opłacone krzywdą innych ludzi,którzy też pozostawieni są bez pomocy.Wszyscy tu pokrzykują,że Czeczeńcy dostają kasę,ale tak naprawdę czy ktoś z nas chciałby dostawać tą kasę w obcym kraju,gdzie go nie chcą,gdzie nie zna języka,gdzie nie ma domu i żyje jak w gettcie...W innych krajach europejskich też są uchodźcy z Czeczenii i nie tylko,tam nie daje im się tylko zasiłków.Mają organizowane kursy językowe,spotkania z pracodawcami,kursy zawodowe i w tamtych krajach nie mają takiego problemu z nimi jak my.A dlaczego???Bo tam jest mądra polityka społeczna,która dąży do ich usamodzielnienia.Lepiej niech idą do pracy,zarobią na swoje rodziny a nie spacerują tabunami i nie wiedzą co mają ze sobą począć.
Brak zajęcia nie służy nikomu i znamy to też z własnego podwórka,Czeczeni nie są jedynymi,którzy snują się w tym mieście bez celu...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

http://link.interia.pl/f2386

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

czy mi się wydaję czy kilka tematów o czeczenach znikło z forum hmm...czyżby faktycznie administrator "zadziałał" ?? :D :D :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

zdaje się,że tak....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

Znikło wszystko co dotyczyło pana posła. Niestety.

Wybory na Prezydenta mogą być nieudane.


panie kołakowski stracił pan nie tylko mój głos.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Do " panów " radnych !!

znikło bo boli,że niektórzy ludzie przestali słuchać tępo i nie dają sie ogłupiać sloganami bez pokrycia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org