poniedziałek, 30 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

Witam.

W ponizszym linku możecie zobaczyć na przykładzie Szwecji do czego może doprowadzić akceptacja czeczenów w naszym mieście.

http://www.youtube.com/watch?v=PhEz0V2hpf0

Nawet jeśli to zagrywka przedwyborcza to dziś już wiem, że idę za posłem Kołakowskim w ogień i nigdy już nie włącze TV Łomża.

Pozdrawiam Patriotów

Ł.S.G



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

Wpadliśmy na ten sam pomysł.

Zastanawiam się z czego wynika takie zakłamanie mediów - z głupoty, czy to celowe działanie? Wiadomo, że dziennikarze nie grzeszą rozumem, ale z drugiej strony UE przygotowuje plan REDYSTRYBUCJI IMIGRANTÓW - tzn - wysyłaliby do nas Muzułmańców. Ażeby dzikusy nie chciały wracać do Francji, Niemiec itp dostawaliby bardzo wysokie zasiłki - rzędu 1000 euro. Bogatym krajom i tak by się to opłacało, nawet gdyby sami mieliby płacić - wysyłają ich do nas i mają problem z głowy. Znając naszych polityków to wynegocjowaliby "bardzo korzystne warynki" - takie że to z naszych podatków dostawaliby te 1000 E.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

nie ma co ukrywać jest z nimi problem, może Kołakowski coś z tym zrobi i żeby nie były to jakieś głupie obiecanki przedwyborcze .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

Troche znam tych ludzi i ten narod. Jestem Rosjaninem. Zgadzam się, ze nie są oni łatwe do komunikowania się. Kultura ich jest silnie różna od zachodniej.

Choziaż, po-ludzku, są oni normalni ludzi. Pracowac chcą i mogą. Naprawde uziekli od wojny, nie dlatego zeby otrzymaywac ten zasilek. I z pracą dla nich naprawde nie jest łatwe w Polsce. Pracodawcy obawiają się ich zatrudniac. Do tego nauczyc się języka, integrowac się kultorowo dla większosci z nich jest ciężko.

Oczewiscie, macie prawo nie pryjmowac tych uchodzców... Ale moim zdaniem większy problem jest w tym, ze nie mają warunkow do adaptacji, nie mają dobrych szkolen... Im po prostu dają jakis pieniadz, i nikt imi sie nie zajmuje. Dlatego wlasnie zyją w swoim kole, nie adaptują się, nie integrują sie, nie mogą znalezc pracy...

Są wsrod nich rózne ludzi, w tym sa ludzi, ktorych osobiscie bardzo szaniję. Chociaz tych chamów wsrod nich tez wystarza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

moi drodzy do końca nie wiadomo czy ten atak na dwie osoby narodowości czeczenskiej nie jest zwykłą prowokacją i to akurat w tej chwili gdy wiele osób sygnalizuje swe negatywne stanowisko do obecności tak licznej grupy tej narodowości w mieście. Dziwne , że raptem on tak sie pojawia jak na zamówienie polityczne aby bezpośrednio przed wyborami wskoczyć na plecy posła Kołakowskiego bo odważył się powiedzieć to co wszyscy mówią. Dziwne ,że napastnik tak szczelnie się okrył aby nie można go było zidentyfikować a jego działanie było wprost odwrotnie proporcjonalne bo nacechowane jakimiś emocjonalnymi pobudkami.

Jeżeli faktycznie zrobila to jakaś osoba z naszego miasta z pobudek rasistowskich to powinna byc bezwzględnie ujawniona , zatrzymana i ukarana. Nie ma miejsca w naszym mieście mimo negatywnegj oceny pobytu osób narodowości czeczeńskiej w tym mieście na tego typu zachowania. Przy okazji chciałabym skierować słowa do Pana Kamińskiego z fundacji ,że publikowanie w obecnej chwili tak krytycznych ocen posła Kołakowskiego w kontekscie tej sprawy i wyciąganie tak daleko idących wniosków jest bardzo nie na miejscu. I świadczy o Waszej braku dobrej woli w celu rozwiazania tej sprawy. Najłatwiej jest po tym co się stało wykrzyczeć jakie to miasta jest rasistwoskie. Przez lata zajmujecie sie tymi uchodźcami i dziwię sie ,że wcześniej tego problemu nie widzieliście . Znaczy się jak płytkie było Wasze zainteresowanie tym osobami i problemami, albo jak jednostrony obraz mieliście i macie na tą sprawę .

Dziwi mnie też ,że wcześniej nie widzieliście aktów agresji osób narodowości czeczeńskiej na polaków, na funkcjonariuszy policji , tego nie było ? Teraz gdy pojawił się przypadek ataku - do końca nie wiadomo czy to nie była prowokacja ,złapaliście wiatr w żagle i wodę na młyn aby dowalić wszystkim tym z którymi nie jest Wam po drodze i nazwać ich i miasto rasistami?.

Robotnica

Robotnica

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO


Problem to dopiero bedzie.

Dziad

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

Wszędzie spiski i knowania.
A to przeciwko RM a to przeciwko polskim patriotom którzy najpierw byli aktywistami PZPR a teraz się nawrócili i dzielnie walczą u boku o.Rydzyka o wolną i sprawiedliwą Polskę.

A teraz zawiązał się spisek przeciwko posłowi kołakowskiemu.

Na mój głos nie ma co pan liczyć.
Żenada Wielki Bracie. Żenada

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

Trzeba zrobić referendum w którym mieszkańcy powinni zadecydować czy chcą czeczeńców czy nie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

Ehh... Szkoda gadac, do Białegostoku mozna by ich przeniesć:) Wieksze miasto i blizsze kulturowo, fakt Białoruś to nie Rosja ale juz duzo lapiej:P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

jak sa tacy twradzi i chodza szukaja zaczepki to czemu uciekli od wojny twardziele tamm by sie wyzyli.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

Nie jestem obrońcą Czeczenów , ale na Kołakowskiego nie zagłosuje , mi nikt już nie sprzeda taniej kiełbasy wyborczej . Teraz nagle wszyscy chcą kolei , chcą wysiedlić Czeczenów i stawiać galerie . Gdzie byli ci politycy 2 lata temu ?? Nie dajcie sobie mydlić oczu ,bo na razie to gadanie a Czeczenii nadal są , za 2-3 miesiące temat zaginie a Czeczeni nadal będą jak byli .

Widać ,że autor postu głosował też na Tuska .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

Tak zauwazylem, ze zdecydowana wiekszosc pretenzji do Czeczenow to pretenzje finansowe. Dostaja te zasilki wiecej od Polakow. Moga przezyc... Ale jak zmniejsza te zasilki dla nich, do kieszeni Polakow potrzebujacych pomocy ten peniadz wsystko jedno nie dojdzie.

Oprocz tych finansowych klotni chyba waznych problemow od nich nie ma.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

mam nadzieje ,ze oficjele tu zagladaja , w zwiazku z tym mam pytanie - BARTKOWIZNA byla przeznaczona dla uchodzcow ! Nie bede dociekac co sie stalo ,e pomysl upadl --------------ale byl dobry!!!!!!!!!!!

bagrmosen

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

to nie pretensje finansowe chociaz teakze, ale przede wszystkom to ze napadaja, zastraszaja nozami i ne tylko, kradna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

Czy moze to uczucie niebezpeczenstwa byc wymyslonym stereotypem? Na podstawie kilku odrebnych wypadkow, do tego wzmocnionym tym, ze nie pracuja?

Popieram natychmiastowa deportacje dla tych, ktorzy napadaja, kradna i t.p... Ale czy jest takich naprawde duzo?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

Bardzo wielu Czeczenów jest zdolnych do pobicia a nawet zabicia człowiek, szczególnie niemuzułmana.

Prawdziwym problemem mogą być dzieci tych imigrantów, teraz mają po 5-12 lat, ale jak dorosną???
We Francji pieresze pokolenie imigrantów nie sprawiało problemów - dopiero następne. A Albańczycy, Marokańczycy, Irakijczycy są o wiele mniej agresywni niż Czeczeni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

I jak czesto takie wypadki naprawde sa?

Naprawde jestem zaskoczony tym, co dzieje sie u was z tymi uchodzcami. Znam wiele czeczenow, ich sytacje, co sie dzieje u nich doma... Naprawde nie oczekiwalem, ze cos takiego moze byc.

Dlatego prosze meszkancow Lomzy jakos z mniejszymi emocjami opisac, co sie dzieje, z czego jest taka opinia, jak czesto cos podobnego zdarza sie... Jak zauwazylem, ze wlasnego kontaktu z Czeczenami tu prawie nikt nie mial.

Ze wlasnego doswiadczenia moge powiedziec, ze jak ktos przyjezdza do Czeczenii, choc by jako turysta, to narod ten jest bardzo goscinny, nawet po tych wojnach. Chociaz trzeba uwazac na gesty, ktore moga ich przypadkiem obrazic. Obrazaja sie latwo, i wtedy zachowuja sie agresywnie. Nie jest latwo z nimi komunikowac, ale jak zdazysz - to wtedy sa naprawde mili i dobre ludzi.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

To ja mam we własnym mieście chodzić opłotkami i uważać, żeby nie urazić jakiegoś brudasa??? Kobiety mają długie kiecki nakładać, żeby nie urazić muzułmańca?
To oni powinni się dostosować do nas a nie my do nich.

Bardzo często zdarza się agresja ze strony Czeczenów - krzyczą coś po swojemy, śmieją się, do kobiet kierują jakieś gesty, zaczepiają, zagadują nieproszeni i idą tak za dziewczyną mimo, że ta nie życzy sobie towarzystwa.
Kiedyś w 20 przyjechali do jakiegoś Polaka pod blok i zniszczyli mu samochód. W Białymstoku kilka razy na dyskotece wbijali nóż w ochroniarzy. Tyle, że takich spraw się nie nagłaśnia.

Narazie są takie łagodne formy, ale jak się rozkręcą?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

Wsrod tych malokulturnych prawdopodobnie jest takie zachowanie (mowie o gestach, krzykach i dziwczynach)... Ja to wiecej znam sie z edukowanymi Czeczenami.

Chyba problem polega na tym, ze po prostu nie moga bez pomocy adaptowac sie do polskiej kultury. Maja zasilek, ale tak naprawde przedstawieni sa sami sobie. Uchodzcy ci sa czesto ludzmi bez edukacji, nie majace doswiadczenia komunikowania sie z ludzmi z innej kultury, wiec po prostu nie daja sobie rady. Chociaz prawdopodobnie chca miec dobre stosunki z Polakami.

W Europie, w tym w Szwecji, tez ten system pasywnej pomocy odegral najwieksa role w degradacji spolecznej tych uchodzcow. Ta pasywna pomoc naprawde zle dziala. Tez znam wiele Rosjan niemeckiego pochodzenia, ktorzy caly czas siedza w Niemcach na dupie, dzieki tej "pomocy" spolecznej. I tez rozwija sie kryminal w takich warunkach.

Lepiej by bylo udzielac pomocy aktywnej, zmieniac caly ten system przyjecia uchodzcow, rozwijac programy integracyjne, adaptacyjne, zeby mogli pracowac, podtwierdzic kwalifikacje... Ale cala Unia z tym nie radzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

A co dotyczy nozy, zniszczenia i innych przejaw bandytyzma - to nie wiem, dlaczego takich nie deportuja od razu...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

Najlepsza dla nich pomoc
- dać na pół roku mieszkanie w ośrodku, wyżywienie, kasę na bilety i niech szukaja pracy.
- w czasie tego półrocza przeprowadzić lekcje z podstaw języka polskiego, z podstaw kultury europejskiej, uświadomić im, że ideologia islamska nie jest tu mile widziana - albo się przystosują do nas albo niech wracają do siebie
- zero tolerancji dla ich "tradycji" - porwania kobiet, bicie kobiet, noszenie noży, plucie i śmiecenie wszędzie, okradanie niewiernych
- za każde złamanie prawa w Polsce - deport
Życie najlepiej by zweryfikowało czy nadają się do życia u nas - jak znajdzie pracę, nie będzie wchodził w konflikt z prawem - jak najbardziej może zostać, w przeciwnym razie niech żyje razem z włóczęgami albo wraca do siebie.

Nie ma sensu dawać im kasy za to, że są agresywni i nic nie robią. To ich tylko zachęca do płodzenia dzieci.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

te rusek już wam podziękujemy, już swoje zrobiliście w naszym kraju, do dzisiaj jeszcze w rządzie się walają odłamki żydokomunistycznego kału

jak nie szwabiaki to bolszewiaki prześladowali nasze ziemie, a teraz czas na muzułmańskich terrorystów

niech każdy wraca gdzie jego miejsce i będzie spokój bez żadnych wojen

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

"niech każdy wraca gdzie jego miejsce i będzie spokój bez żadnych wojen"

A gdzie my pomiescimy tych wszystkich naszych wycieczkowiczow, co nam sie po swiecie rozjechali? ;)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

Myślę szanowny panie Dranu że Polak jako Europejczyk jest postrzegany inaczej niż Muzułumanin więc nie porównuj;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

O jasne... Zawsze ten sam argument :) A pytales kogos o zdanie? ;) Czy z gory zalozyles, ze wszedzie nas wygladaja i wyczekuja z otwartymi ramionami? :> Bo wiesz, pamietam jeszcze z liceum, taki cytat z lektury, szlo to jakos tak:
"Nie jesteśmy tacy jak o sobie myślimy,ale tacy jak myśla o nas inni."
Kojarzy Ci sie moze? ;) Zastanawiales sie kiedys nad tym? :)

A mozna napotkac o nas opinie skrajnie rozne od zalozonej...

Poza tym powyzej Pan Czesio raczyl wysylac do domu "ruska" i "szwabiaka", wiec moze od razu stworzmy sobie liste, kogo zaliczamy do Europy, a kogo nie i kto ma prawo jezdzic gdzie mu sie podoba, a kto ma siedziec u siebie? :> Czy nas rzeczywiscie zawsze chca tam gdzie sie pchamy?




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

Panie Draniu jak dla mnie to pan możesz się i z czeczenami spakować, a jak czeczeńce się mieszczą w naszej Polsce to i nasi rodacy wycieczkowicze się pomieszczą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

Moze i moge, ale nie mam ochoty :) A jak dla mnie, to Pan, Panie Czesiu, mozesz sie spakowac gdzies gdzie nie ma Czeczenow :)

Co do mieszczenia, to powie mi Pan, Panie Czesiu, ilu jest u nas Czeczenow? A ile milionow Polakow zyje za granica? :) Pomieszcza sie? Ciekawe... A o pracy juz nawet nie wspominajac...




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

jak się wygna czeczenów Pan, Panie Dran to się mus pomieszczą, i ja tam Panie Dran nie mam zamiaru nigdzie się pakować ponieważ jestem u siebie, a nie u kogoś gdzie mnie nie chcą :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

A o pracujących czeczenach nawet nie wspominając... :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

Taka pomoc, jak byla predstawiona przez realiste to naprawde dzialalo by znacznie lepiej. Dodalbym tylko do tego wiecej obowiazkowej edukacji.

Nawet jak robic to za koszt Panstwa, jesli efektywnie organizowac przyjecie, edukacje, przekwalifikacje... czylie dac wedke, a nie rybe. To moze sie zrekompensowac z przyszlych podadtkow, z komunikacji medzykulturowej... Jestem pewny, ze zdecydowana wiekszosc z nich z tym poradzi. Znam wiele mlodych Czeczenow, ktore dobrze sie ucza w uniwersytetach Europy.

Ale co dotyczy tradycji - porwanie i bicie kobiet, to nie sa ich tradycjami... Nozy tam u siebie nosza spokojnie, ale bez agresji. Z tymi nozami maja duzo pieknych tancow, ciekawostek akrobatycznych... Naprawde maja ciekawa kulture, tradycje... Chyba jakas degradacja tego spoleczenstwa idzie w takich warunkach, po wojnie, oraz siedzac na dupie za zasilki...

Zero tolerancji do tych zlapanych nawet na nieznacznych przestepstwach - tez sie zgadzam calkowicie.

Ale cala Europa preferuje "humanistyczne" pomagac uchodzcom, absolutnie nie martwiac sie o ich integracji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

w wiadomościach wczoraj nawet mówili o tym napadzie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

Nie no wczoraj po obejrzeniu programu na regionalnej myslałam ze kur... dostane. Raptem śledzie robią z nas tych złych łomżan rasistów a czeczency takie niewinne istotki którym sie w zyciu nie wiedzie i jeszcze sa przez nas nękani!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

wczoraj w Wiadomościach na TVP 1 a na regionalnej w Obiektywie też mówili,wypowiadał się policjant z Łomży i te pobite czeczenki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

http://www.tvp.info/wiadomosci/wideo/30092009-1930

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

Co do napadu się nie wypowiem bo to nie jest to tematem postu.
Czeczeni nie zrobią z Łomży drugiej Szwecji bo to nie ich wina że w wojnie zginęli ich bliscy i nic im nie zostało. A to że w Łomży jest ośrodek dla uchodźców to już całkiem inna sprawa.
Miałem okazję poznać paru z nich i powiem szczerze że to zwykli normalni ludzie którzy wiele przeszli i należy im się z tego względu jakiś szacunek.
Każdy ma prawo do szczęścia bo przecież w ich ojczyźnie jego nie mieli...
Wiecie co to jest "maska" ? Każdy człowiek w pewnych warunkach choć raz ją założył... Wiem że może się wydawać jak ktoś na nich patrzy że im dobrze, wpaniale i wogule... Nie trzeba nic robić bo pieniądze same przyjdą...
Chce ktoś się z chodź z jednym z nich zamienić ? aaa ?
Mieszkać w domu z pięcioosobową rodziną nagrle booom i zostajesz sam bo akurat byłeś w innej części miasta a oni w domu.... ich nie ma domu nie ma nic nie ma.... A jednak jakąś się trzymają chodź w srodku na pewno im ciężko...
Uwieżcie naprawde...
Znam rosyjski więc miąłem możliwość parokrotnie z nimi porozmawiać... Wrażenia... Gruba maska... pod maska zwykli ludzie mlodzi chlopcy którzy uciekli od wojny którzy zostali sami...
I to że potrafią się jeszcze usmiechnąć i zażartować...
Ja bym chyba tak nie potafił... Psychika ludzka jest bardzo krucha a oni jednak się jakoś trzymają... Szacunek naprawde
I śmieszy mnie kolejny post tego typu...
Walnijcie się w głowę jeden z drugim czy drugą...
Nie pasuje wam że oni tu są to pisać do "miasta" o przeniesienie ośrodka a nie się czepiać skrzywdzonych przez los ludzi
Nikt nie chciałby podzielić ich losu wiec CIACH BAJERA !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

Ken, daj spokój, jedyne co z tego co powiedziałeś zostanie zapamiętane to 'ciach bajera'.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

hmmm popytajcie rodziców ,pewnie polowa z nich swego czasu pierwsze wieksze pieniadze zarobiła mieszkajac w obozach pracy w RFN ,Włoszech ,czy innym kapitalistycznym ustrojstwie a my to bylismy te gorsze zło ..teraz u nas sa czeczeni ,ukraincy i chinczycy



Polak -katolik ,jak to dumnie brzmi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czeczeni zrobią z naszej Łomży drugą Szwecję !! VIDEO

Pytałem obydwoje pracowali na" Bawełnie"mama ma nędzną emeryturę a tata niestety tej nędznej emerytury nie dożył.....................

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org