czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
DRUKARKA

Może ktoś mi podpowie, gdzie mogę zwrócić uszkodzoną drukarka i kupic za niezłą cenę nową. Podobno można taniej kupić nową, jeśli się zwroći uszkodzoną, ale czy to prawda. Czy warto kupować samą drukarkę, czy zestaw: drukarka - skaner - kopiarka? Słyszałem, że te ostatnie częściej się psują. Jeśli ktoś ma doświadczenia, to proszę o radę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DRUKARKA

Na jakiej zasadzie mozna kupic taniej, jesli sie zwroci uszkodzona? Chyba, ze bedzie to w miare nowa i dobra drukarka, ktora ktos sobie wezmie na czesci zamienne ewentualnie... No chyba, ze ktos gdzies jakas promocje wymyslil. A ogolnie to w swietle nowych przepisow, nie wolno wyrzucac sprzetu na smietnik. Musisz go oddac do utylizacji;) I w tej kwestii jest tak, ze jak kupujesz nowe urzadzenie, to mozesz bezplatnie oddac stare w sklepie do utylizacji ;)
Co do urzadzen wielofunkcyjnych, to nie wiem czemu maja sie czesciej psuc? Tylko nie kupuj byle czego. Jak Ci potrzebny skaner, to kup wielofunkcyjne. Jak nie, to kup drukarke, bedzie taniej, nad czym tu glowkowac? ;) Zorientuj sie tylko jak z dostepnoscia i cena tuszu pozniej, czy sa dostepne zamienniki albo czy mozna tusz zregenerowac. Bo co niektorzy, biegna pedem do marketu kupic jakiegos lexmarka czy inne super urzadzenie za 100zl, a pozniej placz, bo komplet tuszy 300.... albo 2 tygodnie biegania po miescie, bo nigdzie nie mozna tuszu kupic. Druga sprawa to serwis. Jako ze wiekszosc drukarek ma karty gwarancyjne producenta, zawsze warto spytac, czy w razie czego sklep zdiagnozuje problem i ewentualnie zajmie sie zalatwieniem serwisu, czy przy kazdym problemie bedziesz samodzielnie wysylac sprzet do producenta, np. tylko po to, zeby dowiedziec sie ze to tusz byl niesprawny a nie drukarka itd.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DRUKARKA

Ja mam Epsona dx 3850 są też nowsze modele(około 350zł). Jest to urzadzenie wielofunkcyjne. Narazie nie mam zastrzezen. Tusze zamienniki po 5.50 na Allegro polecam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DRUKARKA

zdecydowanie polecam HP. poza tym tanie tusze (8-10zł).
Poza tym co dla mnie ważne tylko ta firma troszczy się o klienta z Linuksem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DRUKARKA

Bardzo dziękuję Wam za podpowiedzi. Dla mnie są cenne. Miałem drukarkę, posłużyła mi, ale już się chyba wysłużyła. Najwyższa pora żebym kupił nową, a nie chcę popęłnić błędu, jaki popełniłem poprzednim razem. Jeszcze raz dzięki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DRUKARKA

Autor: kiernek (---.rb22.lom.netster.pl)
Data: 08-01-07 22:06

zdecydowanie polecam HP. poza tym tanie tusze (8-10zł).
Poza tym co dla mnie ważne tylko ta firma troszczy się o klienta z Linuksem.



Nie żebym się czepiał ale wrzuć link z takimi tanimi tuszami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DRUKARKA

Czasami sa takie akcje, ze za zwrot starego urzadzenia (nie musi byc sprawne) masz znizke przy zakupie nowego, ale nie spotykana to jest rzecz w Łomży.
Nie wnikam tez w to czy bez takiej promocji nie kupisz tego samego towaru w podobnej cenie - wszystko to marketing.

Co do wyboru konkretnego urzadzenia (jakiej firmy sprzet i czy wielofunkcyjne) wszystko zalezy od obciazenia i osobiscie jestem zdania, ze przy duzym dziennym/miesiecznym obciazeniu (mam tu na mysli zastosowanie domowe) urzadzenia wielofunkcyjne sa mniej trwale.
Natomiast do odpalenia machiny raz na jakis czas w zupelnosci wystarcza.

Polecalbym tez zorientowac sie w cenach materialow eksploatacyjnych typu tusze (z glowica czy bez, pojemnosc, latwosc w samodzielnym napelnianiu, mozliwa ilosc takiego napelniania) i tonery (bo w sumie nie napisales czy to atramentowka czy laser ma byc).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DRUKARKA

Ja kupiłam niedawno w Finie za 140 zł i nie narzekam Hp, tak że nawet starej to się nieopłaca naprawiać. Jeszcze duża rzecz jak dużo zamierzasz drukować.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DRUKARKA

zuberto ja z ta mniejsza trwaloscia przy duzym obciazeniu akurat bym sie chyba nie zgodzil. Mechanizmy w wielofunkcyjnych sa w zasadzie te same co w drukarkach, wiec co tu ma powodowac mniejsza trwalosc? Wez jednak pod uwage, ze urzadzenia wielofunkcyjne zwykle kupuje sie sposrod tych najtanszych. I tu moze byc sedno sprawy. Bo jesli ktos zamierza drukowac np. kilkaset stron dziennie (zalozmy) to tak samo nie wytrzyma tego najtansza drukarka i nalezy kupic jakis nieco wyzszy model. Tak samo i z urzadzeniem. Tyle ze chyba niewiele osob wyrabia takie obciazenia w warunkach domowych, bo tutaj juz zasadne byloby kupienie lasera pewnie.
Osobiscie radzilbym cos z hp.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DRUKARKA

Link do strony z tuszami
www.allegro.pl/item153240123_epson_4_szt_d68_88_dx38_42_48_gratis_.html
lub wejdz na allegro i poprostu wpisz epson dx3850 :-))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DRUKARKA

Heheh, jedna rzecz mnie na tej ich aukcji rozwalila tylko ;)

"Gwarantujemy iż na tych zamiennikach oraz papierze foto, który oferujemy na innych aukcjach Państwa zdjęcia będą ładniejsze i żywsze niż te z tradycyjnych fotolabów." ;) Juz widze, jak fotolaby pakuja manatki ;)

No i nie jestem pewien czemu tusze produkcji amerykanskiej sa opisane po niemiecku. Ale to juz szczegol. Bardziej zastanawia mnie, co robisz jak masz pilny wydruk i konczy Ci sie tusz? Czekasz pare dni az przyjdzie z allegro? Poza tym z przesylka, cena nie jest az tak rewelacyjna, w podobnych cenach mozna juz w sklepie kupic ;)

Poza tym, jesli jestesmy przy epsonie, to sprawia on nieco wiecej problemow niz hp. Zalezy jeszcze do czego ktos chce wykorzystywac drukarke, jesli z mysla przede wszystkim o drukowaniu zdjec, to pojemniki w tanszych hp sa nieco male. Co do ceny tuszu, to jego nabicie i tak wyjdzie taniej niz zamienniki w epsonie. Za to trzeba wziazc pod uwage takie niedogodnosci jak np. to, ze jesli w epsonie skonczy sie ktorykolwiek kolor to urzadzenie przestaje drukowac calkowicie i czeka na wymiane. Dlaczego nie moge drukowac w czerni, jak mi sie zolty skonczy? Druga wazna sprawa, to zasychanie glowic... W epsonie jest ona wbudowana w urzadzenie, dlatego tusz wychodzi taniej. Ale jesli rzadko bedziesz uzywal np. koloru i zaschnie, czy sie po prostu zepsuje, to masz kosztowna wymiane... W hp po prostu wymieniasz tusz i jazda. Takze, jesli ktos sie nie nastawia na drukowanie duzych ilosci zdjec albo dopuszcza sytuacje, ze urzadzenie moze dluzszy czas stac np nieuzywane, to ja sadze, ze jednak hp jest lepsze.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DRUKARKA

mmm: po co link? idziesz do pierwszego lepszego łomżyńskiego sklepu
Komplet tuszy ok 16-25 zł. Starcza na 2/3 uzupełnienia. Na mojej 3820 jedno uzepełnienie idzie mniej więcej na 3/4 ryzy papieru

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DRUKARKA

Witam.

Czy możecie polecić jakiś sklep komputerowy/serwis gdzie mógłbym naprawić drukarki hp?

Akurat mam 2 zepsute drukarki hp i może udałoby się naprawić chociaż jedną wykorzystując części z drugiej.

W Łomży jest dużo sklepów komputerowych a nie mam za bardzo czasu latać cały dzień po wszystkich.

Tak więc proszę o pomoc.

Pozdrawiam.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DRUKARKA

polecam xeromax :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DRUKARKA

Przecież drukarki w chwili obecnej nie są jakoś szczególnie drogie, kwestia - do czego będzie ta drukarka głównie wykorzystywana? Ostatnio powstaje coraz więcej drukarek, którymi można wykonywać nadruk bezpośrednio na koszulkach - https://youtu.be/a8d8gmWnZQE świetna sprawa. Także czasy faks,skaner, drukarka (do dokumentów) odchodzą w zapomnienie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DRUKARKA

Zgadzam się, że drukarki nie są drogie a wybór jest naprawdę co raz większy. Mi akurat nie jest potrzebna jakaś magiczna drukarka a taka która sprawdzi się w małym biurze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DRUKARKA

Ja bym na twoim miejscu kupił bym nową drukarkę z firmy brother

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DRUKARKA

xxx

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DRUKARKA

Jak długo była używana taka drukarka?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DRUKARKA

Ja bym szukała na allegro, tam są ciekawe modele już za mniej niż 200 zł. Mnie za to interesują maszyny drukarskie i zastanawiam się czy te http://dlmprint.pl/ będą odpowiednie dla mojej firmy. Jak sądzicie, warto wybrać tę markę ? Czy lepiej poszukać czegoś jeszcze?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org