sobota, 28 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
komputer stacjonarny

mam zamiar kupic komputer jesli ktos moze to niech mi poradzi jaki wybrac bo sie na tym nie znam chodzi mi zwlaszcza o to aby gry sie nie zacvinaly w sklepie mi poradzili taki ale wolalbym zasiegnac porady innych a tu jest opis procesor-INTEL E5300 ,6MHz x2 2MBcache 45nm,plyta glowna-GIGABYTE GA-73PVM-S2,PAMIEC RAM 2GB(1X2GB)OCZ TECHNOLOGY 667MHz,dysk twardy 500gb WESTERN DIGITAL 16 MBcache,karta vga GeFORCE 9600GT Gainward 512mb ddr

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: komputer stacjonarny

jako kwote mozesz przeznaczyc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: komputer stacjonarny

Taka konfiguracja jest przyzwoita, jednak jeśli chcesz pograć w nowe gry, radzę wybrać lepszą kartę graficzną, np. coś z układem GeForce 260 lub Radeon 4850. A żeby reszta komputera nadążała za grafiką warto wtedy zainwestować w nieco szybszy procesor - z układów Intela niewiele droższy a szybszy będzie np. Core2 Duo E7300. Tak w ogóle to gry są chyba najbardziej wymagającym rodzajem oprogramowania nieprofesjonalnego, więc maszyna dla gracza powinna być najszybsza, na jaką można sobie pozwolić :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: komputer stacjonarny

Jeśli to ma być komputer do grania to przede wszystkim napisz ile możesz przeznaczyć na niego kasy.
A co do parametrów, które podałeś to ram co najmniej 3 giga, i na 800mhz !!! a nie na 667, po drugie radeon 4850 z 1 giga pamięcią, no a reszta jest całkiem ok.
Zapewne za lepszy ram i kartę graficzną krzykną Ci w sklepie w Łomży dużo więcej niż to warte, dlatego moja rada kup kartę graficzną i ram sam na allegro a w sklepie zamów reszte kompa, na pewno lepiej Cię to wyjdzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: komputer stacjonarny

Napisz przede wszystkim do ilu mozesz sobie pozowlic na zakup to zaraz Ci podam swoja konfiguracje oraz ewentualnie powiem co bym w twojej zmienil.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: komputer stacjonarny

myslalam tak ok 2500 zl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: komputer stacjonarny

Korzystajac z tego, że powstał taki temat...


Sprzedam jednostke- ATI Radeon 2200 (1.8GHz), Radeon 9200, nagrywarka LG, 2 dyski Seagate(60 i 40GB), karta dzwiekowa, porty USB i wszelkiego rodzaju potrzebne rzeczy. Wymieniona została obudowa na nowa. Jest to moja stara jednostka i sprzedaje ja z racji, że wymieniłem komputer.

Cena do ustalenia.

Zainteresowanych prosze o kontakt na mój e-mail freesh@op.pl

Mam nadzieje ze tym postem nie wywołam fali oburzeń ze strony innych forumowiczów:)

Pozdrawiam:)

"Nic pożądańszego a nic trudniejszego na ziemi, jak prawdziwa rozmowa"

Adam Mickiewicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: komputer stacjonarny

ile dasz taki masz

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: komputer stacjonarny

kup na allegro radeona 4870 - koszt ok 700zl i do tego pamiec 2x2Gb zeby Ci działała w dualu to będziesz miał dużo większą przepustowość ofc wiecej niz 667 ;) mozesz za to zejsc na slabszego procka bo tego i tak w pelni nie wykorzystasz



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: komputer stacjonarny

a tu mam druga oferta doradzcie ktora jest lepsza procesor amd athlon 64 x2 7850+box (am2)(65w,65nm),gigabyte ga-61sme-s2 geforce 6100 socket am2,kingston kvr800d2n5/2g,hdd caviar 500gb wd2500ks sata2 16 mb cache,geforce 9800gt 512 ddr3,obudowa colors-it l8024-b43 500w ce+pfc prescot,dvd-rec lg gsa-h44n oem i wielkie dzieki za zainteresowanie i normalne wypowiedzi mam nadzieje ze mi pomozecie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: komputer stacjonarny

chyba bez sensu jest inwestowac pieniadze w cos innego niz z procesorem i7. Najwolniejsze i7 jest porownywalne lub szybsze od core 2 quad a cenowo ten procesor jest ponizej 250 dolcow

ceny na zachodzie to mniej wiecej sa takie
http://www.microcenter.com/single_product_results.phtml?product_id=0306616

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: komputer stacjonarny

mimixx odezwij sie do mnie na gg 4491585 zloże tanio i solidnie dobry sprzecik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: komputer stacjonarny

Autor: mimixxx (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17-06-09 23:55

a po co Ci plyta glowna ze zintegrowana grafika skoro kupujesz dedykowana ? aktualnie zyjemy w czasach kiedy procesory nie sa wykorzystywane przez oprogramowanie - jezeli chcesz grac w gry to nie potrzebujesz kosmicznego procka, najwazniejsza jest grafika i pamiec ;) ram jest tani jak barszcz wiec lepiej kupic 2x2 niz 2x1 gb szczegolnie ze postawisz na nim pewnie viste a jednoczesne inwestowanie w wypasione procki i posiadanie 2gb na viscie to parodia :) co do grafy to obecne geforcy sa konkretnie przereklamowane, radeony o podobnych mozliwosciach sa tansze :) sprawdz sobie na http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: komputer stacjonarny

ja slyszalem ze bogusek85 zle sklada kompy

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: komputer stacjonarny

jasiu_śmietana skąd masz takie złe wiadomości albo ktoś ci głupot naopowiadał

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: komputer stacjonarny

Proponował bym zwrócić uwagę na zasilacz. Jeżeli kupisz zasilacz no-name to musisz liczyć sie z tym że istnieje duża szansa że prędzej czy później spali ci on sprzęt. Radzę kupić markowy zasilacz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: komputer stacjonarny

Najlepiej wejdz na strone www.forumpc.pl - tam są spece to ci we wszystkim doradzą. Jak kupowałem rok temu kompa to mi właśnie tam pomagali i jestem bardzo zadowolony z wyboru sprzętu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: komputer stacjonarny

procesor to mózg komputera!!!
jak to po co mocny procesor???
człowieku pomyśl co piszesz...

na kit ci wyczesana karta, której możliwości w pełni nie wykorzystasz, bo masz kijowego procka???

Weźmy człowieka... Zakładając, że masz 2x2GB w bicepsie i ATI4870 w udzie to jak masz 1,6GHz w bani to jesteś tylko napakowanym osiłkiem buahahaaaa

Zaczyna się od góry moi drodzy... Najważniejszy jest procek i dobra płyta...
Ceny kart graficznych spadają dużo szybciej niż ceny procesorów, więc warto dołożyć do proca, a z czasem wymienić grafikę...

I tak wszystko poza i7 to szmelc :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: komputer stacjonarny

moim zdaniem można polecieć w ten sposób:
obudowa z zasilaczem 500W
płyta główna gigabyte najlepiej z serii ga-ma770 na sockecie AM3
do tego dorzucił bym procesor AMD PHENOMII X3 720 na magistrali 4000mghz i odrazu powiem że sprawuje się lepiej od core quada i jest tańszy do tego 4GB ramu DDR3 lub też pozostać narazie przy 2GB ramu i później ewentualnie w miare upływu czasu dołożyć dysk 500GB seagate z końcówką 18as serii 7000.12, grafikę 9800gt z 1GB ramu lub spróbować na radeonie na DDR5 gdzie taktowanie pamięci jest wyższe do tego nagrywarka LG jak dobrze pamietam model gh22np20 ATA nie sprawiło by to później przy instalacji windowsa XP.
wyszło by to pewnie troszkę więcej niż te 2500zł ale naprawdę sprawdziło by się to lepiej niż wchodzenie w intela gdzie wyszło to by drożej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: komputer stacjonarny

> Autor: coq_roque (188.33.59.---)
> Data: 19-06-09 20:27

Nie wiem jak Ty ale moim skromnym zdaniem relatywnie większy wpływ na jakość grafiki w na rozdzielczościach w grach ma karta graficzna niż procesor. Rzeczywistość jest brutalna i od momentu wprowadzenia na rynek C2D, wpływ procesora na gry maleje. Wystarczające okazują się już bowiem C2D 2500. Oczywiście to również zależne jest od typu gry.

Natomiast odwołując się do Twojej wypowiedzi: co Ci po głowie jak w gaciach pusto ...



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org