niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
ogrodzenie

Cz może mi ktoś podpowiedzieć jaki jest mniejwiecej koszt wykonania 20-to metrowego ogrodzenia z cegly klinkierowki + sztaczetki drewniane i polecić solidną brygadę ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ogrodzenie

Ja polecam do klinkieru Pana Mariusza (502-163-876). Może i nie jest najtańszy ale solidny. Ogrodzenie zrobione szybko i bardzo dobrze. Nie ma wykwitów jak na większości ogrodzeniach. Mogę zdradzić, że ja płaciłam 2 zł od jednej cegły, a fundament 50zł z mb. Oczywiście fundament zbrojony (nie wszyscy tak robią). Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ogrodzenie

Powiadasz nawet zbrojony. Hmm , a po co ? Kto Ci tak doradził? Czy to P. Mariusz , extra fachowiec od cegieł wpuścił Cię w dodatkowe koszty?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ogrodzenie

autochton napisał(a):

> Powiadasz nawet zbrojony. Hmm , a po co ? Kto Ci tak doradził?
> Czy to P. Mariusz , extra fachowiec od cegieł wpuścił Cię w
> dodatkowe koszty?

Wiele osób robi właśnie zbrojony. Lepiej jest dać trochę więcej za stal i zrobić solidnie niż później patrzyć się na... Nie jest to wina fachowca tylko widać że gość zna się na robocie. A tak wogóle baro to chodzi ci o zwykłą cegłę klinkierową czy tą łamaną? Słyszałem że ta druga jest droższa czyli ok. 2,70 szt . Pzdr.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ogrodzenie

sztachetki ładne robi w Gutach za Kownatami Karczewski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ogrodzenie

Wszystko zrozumiałem , tylko w dalszym ciągu pojąć nie mogę na które naprężenia ta stal pracuje?? Może terenówką po pijaku będziesz po nim jeździł?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ogrodzenie

dzieki za rady , ale nadal nic nie wiem o kosztach i o ewentualnych wykonawcach !!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ogrodzenie

Jak wyżej napisali koszt to 2-3zł za cegłę, a jakie ogrodzenie ktoś sobie wymyśli no to wychodzi koszt cegieł i robocizny, więc łatwo sobie to obliczyć, bo zależne czy na fundamencie bedą szychty cegieł i ile, do tego okapniki, na słupek też składa się nierówna ilość cegieł na każdy. Autochton napisał po co się zbroi fundamenty, to tak dla przypomnienia : przymarzanie gruntu mamy w naszej strefie ponad metr, więc jeśli z biegiem lat nie chce się mieć pęknięć to podstawą jest dobry fundament i odpowiednia jego głębokość, bo w pęknięcia wchodzi woda i wiadomo co jest po każdej kolejnej zimie, więc jednak ma to znaczenie, a którzy nie chcą zbroić fundamentów mogą również nie wypuszczać drutów na słupki, bo czego niby mają się trzymać i z czym wiązać, z ziemią, z piachem? Zrobiłem tego już trochę metrów, także jak ktoś chce zaoszczędzić niech kupi tańszą cegłę ale fundament to podstawa. Pozdro.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ogrodzenie

konsul - Ty robisz takie roboty ? - ale 2-3 zl przy 1000szt robi rożnice - okreś się . powiec wiecej masz firme , czy robisz to sam / wiecej szczegołow lub podaj tel . pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ogrodzenie

konsul - Ty robisz takie roboty ? - ale 2-3 zl przy 1000szt robi rożnice - okreś się . powiec wiecej masz firme , czy robisz to sam / wiecej szczegołow lub podaj tel . pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ogrodzenie

Konkrety na damian107@wp.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ogrodzenie

A gdzie mozna zamówić kute ogrodzenie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org