wtorek, 30 lipca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
egzamin na motor word łomża

ostatnio zdawałem egzamin na motocykl w word łomża. na samym wstępie chciałbym opowiedzieć, jak przez pół godziny dwóch egzaminatorów próbowało odpalić motocykl (yamahe), który stał na podpórce bocznej, a jak wiadomo motocykl z otwartą boczną stopką nie odpali nigdy, ponieważ w niej jest czujnik, który odcina zapłon.pomijając to, przystąpiłem do egzaminu na suzuki,myśląc, że łatwiej zdam na motocyklu, na którym się uczyłem. zrobiłem przygotowanie do jazdy, na górce zaczęły się schody, ponieważ motor wyraźnie nie miał siły, ale jakoś sobie poradziłem. po tym zacząłem robić ósemkę. przy pochyleniu motocykla do zakrętu zaczął on wyraźnie słabnąć, szarpać po czym tak zwolnił, że musiałem się podeprzeć. przy drugiej próbie było to samo, tym razem bardzo lekko dodałem gazu. motocykl zareagował z opóźnieniem, lecz bardzo mocno szarpnął, przy czym podparłem się nogą, czyli nie zdałem. nie było odwołania od decyzji egzaminatora, więc straciłem 150zł, które nie chodzi piechotą. to był mój drugi egzamin, pierwszy nie zdałem ze swojej (lub nie) winy, ponieważ nie obejrzałem się za siebie przy robieniu ósemki, o konieczności czego nigdy nie informował mnie mój instruktor (k). wniosek z tego taki, że
-egzaminator nie potrafił odpalić motocykla,
-suzuki w word jest tak zjeżdżony, że nie ma siły nawet na 1 biegu, jeździłem takim samym podczas nauki i coś takiego nie miało miejsca, motor był nieporównywalnie silniejszy, ale jestem pewien, że to się nie zmieni, bo to jest na rękę dla wordu. dzięki mne zarobił już 300zł na moich egzaminach, jak parę osób nie zda, to już się zbiera niezła kasa dla nich.i ostatnia sprawa- czemu nawet nie wyjechałem z placu i muszę płacić za cały egzamin? jeśli ktoś został tak samo potraktowany, to proszę o wypowiedź, może w kilka osób da się coś zdziałać, może nasłać na nich jakąś komisję, tylko jak.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: egzamin na motor word łomża

nie znam sie na prawku na motor, ale nie mogles zglosic, ze motor nie do konca jest sprawny ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: egzamin na motor word łomża

Ja na tym motorku zdawałem w ubiegłym roku, z tego co pamiętam puściłem na 1 i jechał sam podczas ósemki (pierwsza próba na drugim biegu skończyła się najechaniem na linię). Po za tym wydaję mi się, że można było wybrnąć i nie podeprzeć się nogą, w końcu 150zł na ziemi nie leży. Faktycznie ciężko przeżyć, że płaci się za nic, ale tak to już jest. Życzę powodzenia na trzecim podejściu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: egzamin na motor word łomża

z tego co widzialem to przewaznie zdaja na takim niebieskim :) ale zeby egzaminator nie umial tego zrobic :) stary zrobiles blad mogles powiedziec :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: egzamin na motor word łomża

zdalem na czarnym suzuki bez problemu. Nie jest to nowka z salonu, ale bez przesady, daje rade ;). P.S. jesli wbity jest luz, to odpalisz z rozlozona 'kosa'.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: egzamin na motor word łomża

Wydaje mi się kolego że to coś z twoimi umiejętnościami jest nie tak a nie z motorem.Ja zdawałem egzamin w tym roku i jest dziecinne prosty.Nie widzę w nic dziwnego w tym że na ósemce trzeba się odwracać albo skorygować tor jazdy manetka dodając gazu.Może pojeździj jeszcze trochę naucz się a potem idź na egzamin.Po co mieć pretensje do garbatego że ma dzieci proste??Jestem pewien że gdybyś umiał jeździć na motorze to nie miał byś żadnego problemy ze zdaniem egzaminu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: egzamin na motor word łomża

Nic dziwnego że dwa razy nie zdałeś - motocykl na wysuniętej stopce bocznej ODPALI ale po wrzuceniu biegu zgaśnie a ztego co napisałaś wynikało że chcieli tylko odpalić więc wszystko było jak najbardziej ok !!
a skoro był słaby i szarpał to może ssania powinieneś użyć skoro silnik był zimny !!
a potem tacy wyrabiają opinię motocyklistom - proponuję podszkolić się trochę !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: egzamin na motor word łomża

aha i patrząc na temat Twojego wątku - motor to jest silnik w motocyklu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: egzamin na motor word łomża

Mam pytanko dotyczące egzaminu na Suzuki GN250, jakie ma ten motocykl obroty na egzaminie? I czy nie będzie problemu jak sobie te obroty podkręcę przed startem?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: egzamin na motor word łomża

kurde nie długo zdaje egzamin na motocykl i po przeczytaniu owego tematu zaczynam mieć obawy....:|

"Mimo świata który,
kocha i rani nas dzień w dzień,
gdzieś na szczycie góry,
wszyscy razem spotkamy się."


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: egzamin na motor word łomża

spoko sun dasz rade ..... :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: egzamin na motor word łomża

robciu mam nadzieje :) masz trzymac mocno kciuki heheheh ;)

"Mimo świata który,
kocha i rani nas dzień w dzień,
gdzieś na szczycie góry,
wszyscy razem spotkamy się."


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: egzamin na motor word łomża

ta tak tak tylko sun ja nie mam pojęcia kiedy , bądz mi z głowy wypadło ....

:)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: egzamin na motor word łomża

Robiąc ósemki to tak jakbyś przecinał drogę, także powodzenia jeśli np. skręcając w lewo z drogi się nie oglądasz. Może było trzeba mniej szpanować na lekcjach a słuchać co instruktor mówi? nie wierze że przez 20h nikt Ci na to uwagi nie zwrócił. Do momentu nauki jazdy nigdy nie miała styczności z tymi maszynami i jakoś bez żadnych problemów zdałam za pierwszym razem. Może zamiast straszyć ludzi i pisać głupoty przyłóż się do nauki? Bo to raczej Ty jesteś niedouczony a nie motocykle popsute, jakoś tyle osób jeździ i zdaje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org