sobota, 20 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Patent Żeglarski w Rajgrodzie

Witam,
jestem zainteresowana zrobieniem sobielicencji na żeglarza- znalazłam już ośrodek w Rajgrodzie który organizuje kursy weekendowe. Koszt to 500 zł. jednak żeby zacząć taki kurs musi być minimum 4 osobowa grupa . Jestem pierwsza na liście - jeszcze 3 osoby- he he. Może ktoś z was jest zainteresowany ?jesli tak to dajcie znać
pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Patent Żeglarski w Rajgrodzie

Byłbym zainteresowany i jak w rajgrodzie to pewnie w Yacht Clubie Arcus ale to ktrego stopnia jest to? Bo takie lepsze to z 1000 kosztuje patent

⊕ Jedno jest pewne,moich korzeni,mojej Polskosci nie pozwole sobie nigdy wyrwac z serca ⊕

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Patent Żeglarski w Rajgrodzie

Jeśli chodzi o weekendowe kursy żeglarskie to nie polecam. Dlaczego? Ponieważ będąc nawet na 2 tygodniowym kursie dzień w dzień nie jesteś w stanie opanować całej sztuki żeglarskiej.
Proponowałbym wybrać się na taki przynajmniej min. 2 tyg. kurs lub najlepiej na 3 tyg. Nie chodzi mi tutaj o wiedze teoretyczna która też trzeba opanować ale o więcej czasu na praktykę czyli manewrówkę.
Kurs weekendowy to tylko wywalenie pieniędzy w błoto.

odp. do whiteboy:
tak w Rajgrodzie jest Y.C.Arcus ale także Y.C.Zefir. w obydwu klubach maja dobrych instruktorów.
Co do stopnia to w Polsce są tylko 4 stopnie żeglarskie: żeglarz jachtowy, sternik jachtowy, sternik morski i kapitan jachtowy. W Rajgrodzie zrobisz ten pierwszy czyli żeglarza jachtowego.Na resztę stopni potrzebny jest staż wypływany na morzu.
Co do ceny za kursy w Polsce np za taki obóz żeglarsski 2 tygodniowy to jest około 1500 zł (cena pobytu w ośrodku z wyżywieniem,egzamin,patent) nie więcej, za 3 tygodsniowy pewnie bedzie troszeczkę drożej.
Jest tego od groma na Mazurach wystarczy popatrzeć w internecie.
Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Patent Żeglarski w Rajgrodzie

w Rajgrodzie zrobisz i sternika jachtowego



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Patent Żeglarski w Rajgrodzie

mam podobny problem w Lublinie. Jak ktoś ma znajomych albo coś to proszę o zapisy pod adresem: http://kursyzeglarskie.lublin.pl/kursy_motorowodne

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org