wtorek, 07 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Powróćmy nad Narew! cz. XCIX

W 1905 r. odbyły się podobne regaty. Organizowano zawody o nazwie "Rekord", czyli regaty długodystansowe na trasie Łomża - Szur - Łomża. Trasa wynosiła około dziesięciu kilometrów. 21 VIII 1910 r. odbył się turniej wioślarski w którym startowało 7 osad na hamburkach czterowiosłowych. Wygrała osada ze sternikem Jerzym Górskim i wioślarzami: Władysławem Szwejcerem oraz Bronisławem Gontarskim. Celem regat wewnętrznych było wyłonienie załóg które miały reprezentować Łomżyńskie Towarzystwo Wioślarskie w regatach wyjazdowych lub sprawdzenie aktualnego poziomu sportowego wioślarzy.
Studia Łomżyńskie nr VII.................................cdn. .......................................

Wydawnictwo Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego

czesław

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Powróćmy nad Narew! cz. XCIX

NIe ma nic ciekawszego ? mój temat np. jest ciekawy o Czarnobylu a tu jakies badziewko pisane z 1000 razy że jakieś ragenty były robione orany ciekawe na jakim jezioże bo w łomży nie ma jeziora <]>



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Powróćmy nad Narew! cz. XCIX

Jak nie odpowiada to poprostu nie czytaj i nie kalecz naszego biednego języka bezsensownymi, dennymi postami...a swoją drogą, to co masz wspólnego z Czarnobylem? :>

_____________________________________________________________

Prawda nie ma żadnych bogów ponad sobą. Wiara w prawdę zaczyna się od zwątpienia we wszystkie prawdy, w które się uprzednio wierzyło.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Powróćmy nad Narew! cz. XCIX

Drogi Czesławie,

Poszukuję pamiątek wioślarskich, zdjęcia, programy, medale, sam jestem b. wioślarzem warszawskiego AZS.
W dn. 25 listop. 2017r. będąc przejazdem, odwiedziłem Muzeum przy ul Dwornej.
Widziałem w części historycznej pamiątki z regat.
Wykonałem kilka zdjęć.
Instynktownie czuję, że też wiosłowałeś.
Proszę o kontakt w celu wymiany wspomnień, a także wspólnej prezentacji pamiątek.

Krzysztof

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org