środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kosmetologia w Łomży

Czy ktoś może studiuje zaocznie na Kosmetologii w Łomży? Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej np. o poziomie tej szkoły, wykładowcach, nauczycielach. Planuję zrobić licencjat i nie wiem czy wybrać tę szkołę czy może jednak w Warszawie.

Kaśka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

ktoś mi wyłłumaczy po co jest ten kierunek - co student ma robic po tym kierunku ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

Osobiście pracuję w zawodzie kosmetyczki już ponad 8 lat i jestem po studium kosmetycznym. Kiedyś nie było wyższych szkół kosmetycznych i po prostu chcę poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną oraz zdobyć wyższe wykształcenie. To tyle.

Kaśka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

Moja kumpela tam poszła, ale stwierdziła, że dała się nabrać i teraz idzie do wawy na WSOZ bo nie chce tracić tutaj czasu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

i uważasz że jest takie zaapotrzbeownie na rynku żeby wypuszczać kilkudziesiecu absolwetów z tym wykształeceniem na rynek pracy???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

Kosmetyczek jak na Łomżę i tak jest za dużo, więc niewiadomo po jakiego czorta otworzyli taki kierunek . A ta ,,uczelnia '' w w gruncie rzeczy mało ma wspólnego z kosmetologią . Dziewczynom po jej skończeniu pozostaje potem robienie tipsów po domach . Stąd właśnie coraz więcej na naszych ulicach plastikowych panienek spacerujących latem Aleją Gwiazd ( czytaj AL. Legionów ) .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

Pipolo na co konkretnie dała się nabrać Twoja kumpela?

Helena otworzyli prawdopodobnie dlatego że istnieje jeszcze świat po za Łomżą, wsiądź w PKSa a sama się przekonasz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

PO PIERSZE PO TYM KIERUNKU OSOBA OTZYMUJE STOPIEN KOSMETOLOGA A NIE ZWYKŁEJ KOSMETYCZKI I TU JEST RÓZNICA..MOŻLIWOŚCI SĄ WIEKSZE.. A JESLI PAŃSTWO NIE WIEDZA CO TO OZNACZA I W JAKICH "PLACÓWKACH" MOZNA PRACOWAĆ PO TYCH STUDIACH PROSZE POSZUKAĆ SOBIE W INTERNECIE I ROZWINĄC BARDZIEJ SWĄ WIEDZE PO CZYM ZACZĄC SIE WYPOWIADAĆ:) PO DRUGIE KTO POWIEDZIAŁ ZE PO UKOŃCZENIU TEJ SZKOŁY KTÓRA NIE JEST "STRATĄ CZASU" POZOSTAJĘ ROBIE TIPSÓW "PO DOMACH"? ORAZ CZY ŚWIAT KOŃCZY SIE NA ŁOMŻY? HEHE NAPRAWDE PŁYTKA WIEDZA.. POZDRAWIAM

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

DLA TYCH KTÓRZY NIE UMIEJĄ SZUKAĆ W INTERNECIE: STUDENT PO TYM KIERUNKU ZNAJDZIE ZATRUDNIENIE W:

-GABINETACH KOSMETYCZNYCH
-LABORATORIACH
-OŚRODKACH I GABINETACH ODNOWY BIOLOGICZNEJ
-OŚRODKACH REHABILITACYJNO- WYPOCZYNKOWYCH
-FIRMACH KOSMETYCZNYCH NA RÓŻNYCH STANOWISKACH
-SZKOLNICTWIE O PROFILU KOSMETYCZNYM
-MOŻE PROWADZIĆ WŁASNĄ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ
- MOŻE WSPÓŁPRACOWAĆ Z LEKARZEM DERMATOLOGIEM
ITP ITD ...;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

po takiej szkole to mozesz mi loda robic i tyle na temat tego kierunku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

Co prawda nie jest to Media Markt ale ten portal chyba też nie jest przewidziany dla idiotów "psychiatro":)

Kaśka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

sabina ładnie to wymieniasz tylko zadzwoń do tych miejsc o których piszesz i zapytaj czy przyjmują do pracy. Inne zawodowe uczelnie w Polsce otwierają kierunki na które jest zapotrzebowanie na rynku. Sabina a Ty pracujesz na PWSP ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

Jasne, jak tylko skończą te ,,studia'' w Łomży, to koniecznie szybko w PKS i niech świat doganiają . Powodzenia w zetknięciu z realiami !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

psychiatra do psychiatryka, dużemu dzwoni w głowie na znak o utracie mózgu, a Helena niech wkoncu kupi sobie bilet na tego pKSa ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

Ludzie ja tylko pytałam czy ktoś może mi coś powiedzieć o tych studiach w Łomży. Od kilku lat z powodzeniem prowadzę własny gabinet i najzwyczajniej w świecie zależy mi na wyższym wykształeceniu zgodnym z moimi zainteresowaniami i pracą.

Kaśka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

tak historia tipsow czy tam trwałej bardzo ambitna czy przydatna w zyciu codziennym wiedza, zrób sobie habilitacje z paznokci i ciesz cycora

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

Wystarczy przejrzeć ogłoszenia by zauważyć że zapotrzebowanie na rynku pracy jest duże (nie piszę o Łomży).
Wątpie by dobra kosmetyczka z wyższym wykształceniem zajmowała się tipsami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

podstawowy błąd w rozumowaniu pracy kosmetologa- kosmetyczki :ludzie kojarzą te zawody wyłącznie z paznokciami hehe i tu jest blew ,kto ma jakas wiedze na ten temat to wie o czym mowie heh. Nie ma co sprzeczac sie z banda niereformowanych ludzi..Missi poleca te studia mysle ze rozwiniesz swoją wiedze na temat danego zawodu - warto, aha i jakby jeszcze ktos nie wiedział to owy kierunek ma duzo wspólnego z uczelnia gdyz nalezy on do instytutu medyczengo który znajduje sie na uczelni i wspolpracuje z medykiem.. pozdr

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

aha i jesli chodzi o tipsy czy tam sztuczne paznokcie hehe to na tego typu rzeczy sa oddzielne kursy na uczelni raczej takich rzeczy studenci nie bedza sie uczyc chyba ze dalszych latach nauki ale ta watpliwa sprawa. Bazuje sie wyłacznie na naturalnosci .. :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

Studia te mają wysoki poziom i sa dobrze zorganizowne na równi z kosmetologią z warszawy czy białegostoku a nawet i lepiej:) ..mozna to stwierdzić po dobranej grupie profesorów i doktorów z ogromnym wieloletnim doświadczeniem i osób prowadzących kierunek:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

a jesli chodzi o wyposazenie sal gdzie odbywaja sie zajecia praktyczne śmiało można powiedziec ze jest na bardzo wysokim poziomie bez watpienia lepszym niz no w białymstoku, gdzie jest ono marne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

a i kosmetyki na których sie pracuje sa profesjonalne i bardzo dobrej jakości biorąc pod uwagę iz sa one wykorzystywane wyłącznie w celach naukowych, czym inne uczelnie nie moga sie pochwalic.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

reklama :) marnie to wygląda... :)

http://main.sqipcom.com/?ref=TomHas

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

Mi tam nie zalezy na reklamie oburzył mnie tylko fakt nie obrazy i niewiedzy na temat tegoż kierunku pokerzysto:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

A ZRESZTO MAM TO I WAS W D.. NIE BEDE SIE PRODUKOWAC DLA ŁAJNA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

No tak, wszystko jasne, taki poziom tej uczelni jak i Twój Sabino . Trzeba czytać ze zrozumieniem . Ja nie napisałam o tym, że tam uczą robienia tipsów . Zapotrzebowanie na kosmetyczki i kosmetologów na naszym łomżyńskim rynku jest jednak od wielu lat zbyt małe , więc to nie mi jest potrzebny ten PKS, tylko tym nieszczęsnym absolwentkom, które potem nie mają szans na to, żeby pracować w naszym mieście, tudzież otworzyć własny gabinet . Wszystko tylko tak ładnie się nazywa, a trzeba spojrzeć prawdzie w oczy . Więc albo robią sobie potem dodatkowe kursy na akryle i żele i pracują na czarno, albo wsiadają właśnie w ten PKS i szukają szczęścia najczęściej w stolicy . Ale tak już w Łomży od lat, że otwiera się kierunki, po których ludzie nie mają co ze sobą zrobić . Tym m.in. sposobem naroiło się specjalistów od marketingu i zarządzania, a mało który pracuje w swoim zawodzie . Wszystko na ten temat . Pozdrawiam serdecznie .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

Bardzo dziękuję sabinie 46 za informacje o uczelni. O to mi właśnie chodziło. Niestety zauważyłam że w Łomży jest jakaś dziwna tendencja do zupełnej zmiany tematu postu i udzielania dziwnych odpowiedzi... Ja nie pytałam czy warto iść do tej szkoły i potem szukać pracy, tylko czy jest ona na odpowiednim poziomie? A to dwie różne rzeczy. Co zrobią absolwentki które muszą potem szukać pracy to ich sprawa.

Kaśka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

Wobec tego POWODZENIA !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

Zgadzam sie z missi :) hehe Heleno to ty spójrz na siebie :powtarzasz sie na każdym kroku, a tak naprawde skąd ty możesz wiedziec jakie jest zapotrzebowanie ? i na co? ..a po drugie skąd taki uraz do tego zawodu ehehe cos ci przeszkadza? po twojej wypowiedzi moge stwierdzic, ze nawet nie masz pojecia na czym polega ten zawód i czy jak któs np studiuje w łomży to tu juz musi otworzyc swoj salon eheh albo cos w tym stylu ? ja nawet nie planuje otworzyc swojego salonu i niegzie nie wyjezdzam ehhe mam inne plany co do tego kirunku i napewno sie sprawdza bo wiem jak go wykorzystać i radze zebys juz sie nie wypowiadala na tym forum bo jestes beznadziejna !POZDR

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

a za życzenia POWODZENIA bardzo dziekujemy:) i rówiez życzymy pani Helenie aby znalazła swoj wymarzony kierunek:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

No to teraz wszystko jasne, kim jest Sabina . Odkrywasz się sama . Ja swój kierunek odkryłam już jakiś czas temu i szczęśliwe realizuję się w moim zawodzie, czego wszystkim absolwentom i absolwentkom jakichkolwiek uczelni życzę . Pa ! Szkoda gadać ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

a kto powiedział ze sie ukrywam :) eheh a po drugie kto powiedział ze to jest moj kierunek :) naprawde żle wnioskujesz ehehe wąłsnie szkoda gadac Pa wariatko

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

Ci, którzy tam nie studiują niech się nie wypowiadają. Nie wiecie jak jest na wykładach, ćwiczeniach.
Nie uczą tam robienia tipsów, zapewniam ;D
Natomiast w kwestii anatomii, dermatologii, genetyki i biologii, fizjologii, patofizjologii, histologii, higieny, biofizyki, chemii, kosmetycznych surowców naturalnych, ziołolecznictwa, psychologii, fizjoterapii i masażu, propedeutyki medycyny, doraźnej pomocy przedmedycznej, etyki zawodu, zasad zdrowego żywienia, dietetyki (plan zajęć na I i II semestr, studia dzienne) nikt chyba nie powie, że są to typowe wykłady i ćwiczenia dla pustych lal z różowymi pazurami... Praktyczne zajęcia i wykłady są jak najbardziej na wysokim poziomie. Wszyscy jednak jadą po tej uczelni, bo to w Łomży. A nie wiem czy wiadome jest niektórym o tym: http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=18002
Nie reklamuję w ten sposób szkoły. Chcę tylko, aby niektórzy nie kojarzyli studentek z PWSIP z osobami, które nie chcą w życiu niczego osiągnąć, jedynie biegać po domach i robić akryle za 5 dyszek...
Pozdrawiam wszystkich złośliwych, którzy bez większego interesu odpowiedzą na mój post co by pogrążyć "pustoróżowe wykształciuchy z Poznańskiej" Już mi Was żal;D ;D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

przeczytałam uważnie post missi i zastanawiam się czy wy ludzie umiecie czytac .Na Poznańskiej nie ma zaocznej kosmetologi bo nie ma chętnych.500 zł.miesięcznie .Ja kończyłam szkołę w Warszawie i zasadnicza różnica jest taka,że zajęcia odbywają się w szpitalu[fizjoterapia ,dermatologia]trudno uczyc się praktycznej strony tego zawodu nawet w najlepiej urządzonej pracowni.Praktyki są w różnych salonach a praca na jednych kosmetykach nie daje szansy znalezinia własnej drogi zawodowej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

Rybka ><> ty jestes jakas niedorozwinieta i niedouczona, co masz do osob, ktore zajmuja sie kosmetyka w domu, a nie w salonie? Nie rozumiem co masz na mysli mowiac o 50zl? Cos ci wyjasnie pustaku, roznica miedzy usluga wykonywana w domu,a w salonie rozni sie tym,ze w salonie do ceny doliczasz: zus, podatek, oplate za energie, wode, czynsz, ewentualnie odstepne za wynajem lokalu nie wspominajac o wyposazeniu i poduktach i tu cena automatycznie wzrasta. W domu paznokcie czy inne zabiegi robia rownie wykwalifikowane stylistki co w salonie, bo pracujac w domu rowniez mozna miec zarejestrowana dzialalnosc-w miejscu gdzie mieszkasz, badz na dojazd do klienta. Tak wiec radzilabym osobom, ktore nie maja zielonego pojecia o kosmetyce nie zabierac glosu, bo po twojej wypowiedzi rybka od rzu wnioskuje, ze do salonu za 150zl bys nie poszla,jakbys zadzwonila do mnie i uslyszala cene 60zl tez bys nie poszla, bo i tak byloby ci za drogo.Poszlabys do panienki na tipsy za 40zl, bo to na twoja kieszen,a za 2 dni przyszlabys do mnie na poprawienie ich, wiec zamknij swoja niedouczona buzie i nie wypowiadaj sie na temat czyjegos zajecia o ktorym nic nie wiesz...bo nikt kto szanuje swoja prace, czas i drogie markowe produkty na ktorych prauje,oraz trwalosc wykonanego zabiegu nie wezmie 30-40zl, nie wazne vczy to w salonie cy w domu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

Po pierwsze-na Poznańskiej jest kosmetologia zaoczna (dofinansowana zresztą przez UE, przez co studentki miały zwrócone pieniążki za I semetr)
Po drugie-mandrzejczuk - nie będę Ci ubliżać tak jak Ty mi, gdyż mam w sobie poziom kultury, który przerasta Twoje wyobrażenie-taki mały komentarz. Jedna rzecz-czy ja drwię z osób robiących tipsy itd. w domu...? Czy ja piszę, że 50 zł to kwota, która przerasta mnie czy kogokolwiek? Chodzi o to, że studentki kosmetologii są mylone z kosmetyczkami i tu cały problem kumata komentatorko. Chciałam wyjaśnić tym, którzy tak uważają, że w PWSIP nie uczą robienia tipsów, ale o wiele bardziej ambitniejszych rzeczy, a Ty monolog o vatach i drożyznach uskuteczniasz :D :D więc rusz łepetynką, zrozum przekaz odbiorcy i wtedy baw się w diagnozowanie mojego niedorozwoju, że już nie wspomnę o tym, iż przy okazji ubliżasz właśnie takim osobom... ;-/ Gratuluję odwagi, współczuję głupoty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

Witaj !! Przeczytałam w całości to co napisałaś bardzo mnie zaciekawił fakt że mocno bronisz szkoły na Poznańskiej czy mogłabyś napisać coś wiecej czy tam studiowałaś?? Jestem zainteresowana ponieważ chciałabym zacząć od tego roku ?

oliwka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

Właśnie koncze studia na tej uczelni. Ludzie to co wy tutaj piszecie wola o pomstę do nieba. Otóż tak- zajęcia nie są wyłącznie prowadzone tylko w szkoła. Dermatologia jako ćwiczenia są prowadzone w przychodni na wojska polskiego, gdzie ma się styczność z ludźmi, jesli chodzi o tipsy bo widzę temat goracy- NA ZAJECIACH NIA UCZA ROBIC TIPSOW, uczysz się wykonywania mikrodermabrazji, peeling kawitacyjny , mezoterapia, zabiegi na ciało przeróżne, maski różnego typu, peelingi kwasowe, nauka wykonywania makijazu- korekty ksztaltow twarzy itp itd,wykładowcy są mili, dla mnie szkoła spoko, bronie się niedługo , nic przykroego mnie w tej szkole spotkało. A kosmetolog i kosmetyczka to dwa różne pojęcia, np kosmetolog moze używać IPL kosemtyczka nie moze wykonywać tego typu zabiegów.pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

missi - jeśli masz już swój salon i tak jak piszesz, chcesz po prostu zdobyc wyksztalcenie wyzsze i poszerzyć horyzonty to polecam Ci tą uczelnię. Nie jest łatwo wcale ale poradzisz sobie bo masz już doświadczenie. Moja kolezanka skończyła rok temu ten kierunek i dostała pracę w gabinecie odnowy biologicznej więc tam wyżej również wypowiadal się ktoś bez pojęcia. Poczytajcie sobie trochę, pwsiip zajmuje naprawdę wysokie miejsca w rankingach szkól wyższych. To nie WSA czy Jański.

_________________________________________________________

:) :) :)
:) :)
:)
__________________________________________________________

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

Witam czy kończyłaś dzienne - zaoczne ? Z tego co piszesz jesteś zadowolona ,możesz coś więcej napisać chciałabym zacząć od tego roku ?? pozdrawiam

oliwka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

Ogólnie jestem zadowolona, kończę dzienne, a czy bd w pełni zadowlina to bd wiedziała po obronie która mam w pon :p

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

Czy spędzenie tych kilku lat na studiach ma sens? Z tego co widzę to pracy po tym kierunku jest śmiesznie mało, więc raczej nie, ale może się mylę. Jaka część z was dostała pracę?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

Czy jest tu ktos moze kto sie wybiera w tym roku na kierunek kosmetologia stacjonarna?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

osobiście polecam firme http://oczyszczalnieprimeko.pl

Sprzedaje odzież używaną jako hurtownia odzieży używanej: http://werona.biz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

Nie róbcie kosmetologii - popatrzcie sobie po ofertach pracy w okolicy. Przecież ich absolutnie nie ma - i tak większość dziewczyn zostaje kosmetyczkami. Zatem - po co to wam?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży

I jak? Są tutaj absolwenci? Napiszcie jak wygląda wasza sytuacja pod względem pracy. Czy są jakieś sensowne oferty i czy są również jakieś szanse na zatrudnienie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kosmetologia w Łomży



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org