sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Sushi - czy są składniki w Łomży?

... jak w temacie, znalazlem tylko sprasowane wodorosty ori, wiecej nic, nie licze sosu sojowego, lososia, czy inych ryb NIE MA chrzanu WASABI i IMBIRU w zalewie - ktos wie gdzie moza to dostać? W K-landzie - nie ma S-tka tez nie ma.

Podawajcie propozycje badz pewne miejsca.

Pozdrawiam !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sushi - czy są składniki w Łomży?

sam imbir mozna samemu zrobic. w sklepach nie wiedzialem. wasabi ogulnie ciezko znalezc w polsce w czystej postaci. imbir w sieciach tesco. wasabipodobnecos w real.

polecam isc do sklepuw orientalnych. na pewno nie w lomzy :}

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sushi - czy są składniki w Łomży?

http://allegro.pl/item557595115_wasabi_chrzan_japonski_w_tubie_do_sushi_43g.html

http://allegro.pl/item572388215_imbir_marynowany_do_sushi_sloik_250g_gratis.html

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sushi - czy są składniki w Łomży?

wodorosty w Kauflandzie - 10 szt. około 8 zł, sojowy też tam znajdziesz (tao-tao), łososia wędzonego (chociaż powinien być surowy) kupisz w Stokrotce na wagę - całkiem dobry, krewetki gotowane mrożone na wagę w blaszaku (obok sklep rybny), paluszki krabowe widziałem w kilku sklepach

wasabi, imbir, ryż, ocet ryżowy i sos mirin nie dostaniesz - najbliżej w delikatesach Bomi - Alfa Białystok.

Smacznego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sushi - czy są składniki w Łomży?

nie myl paluszkuw krabowych, kturych prawie nigdzie nie dostaniesz, z podrobkami krabopodobnymi, kturych jest pelno :)

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sushi - czy są składniki w Łomży?

dzieki, widac nie ma w Lomzy wszystkich skladnikow chyba kupie na allegro.

PS. Jaki jest sens sprzedawania glonow nori nie sprzedajac skladnikow do sushi??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sushi - czy są składniki w Łomży?

Swego czasu w Kauflandzie był zestaw sushi z matą bambusową do zwijania, tubką wasabi, płatami nori, ryżem, pałeczkami i chyba octem ryżowym. Łososia i krewetki chyba we własnym zakresie. Zestaw coś koło 30 zł ale jeszcze się nie skusiłem żeby spróbować. Zajrzyj może jeszcze są. Wasabi było po 8 zł za tubkę, tylko trzeba dobrze poszukać. Smacznego :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sushi - czy są składniki w Łomży?

kiedys w biedronce kupilam mrozone sushi i bylo zjadliwe ale potem jak juz kupilam to co bylo to dostawy nie bylo;)

:>

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sushi - czy są składniki w Łomży?

witam. moge ci sprzedac sos sojowy do sushi. Wasabi w proszku jak i otowo panierke wasabi . w kwietniu te skladniki bede mial w polsce wiec jesli byl bys zainteresowany to prosze o kontakt.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sushi - czy są składniki w Łomży?

do crusader - a imbir bedziesz mial?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sushi - czy są składniki w Łomży?

Moze tu http://www.kuchnieswiata.com.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sushi - czy są składniki w Łomży?

Aż mnie natchnęło przez ten post, by poczytać ciekawostki o japońskim jedzeniu. Czytałam: https://sushi-katowice.pl/po-co-sushi-je-sie-z-imbirem/ po co się je sushi z imbirem i fajnie wszystko jest tu opisane. Myślałam, że to dodatek DO sushi, a to się je między posiłkami. :o Tak się teraz zastanawiam, czy jest jakaś różnica między białym a różowym imbirem? Ten biały chyba kiedyś w Selgrosie widziałam, jeśli szukasz. ;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sushi - czy są składniki w Łomży?

w razie nagłej potrzeby podstawowe produkty dostaniesz w sklepach w Łomży. Surowego łososia klasy na sushi w mieście nie uświadczysz. Najbliższym sklep z odpowiednim do sushi łososiem to w Białymstoku. Jednak największy wybór produktów do sushi to masz w sklepie internetowym i to zdecydowanie taniej . Wybór ogromny o różnych gramaturach. Dostawa w ciągu 24 godzin . Szczególnie polecam.

follow me



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org