wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kawa

Witajcie, czy ktoś może mi powiedzieć jaka kawa najmniej drażni żołądek? Tylko musi być kofeinowa.Gdzie w Łomży mozna napić się dobrej kawy?

Kasia Arbuz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

chyba nie ma w lomzy dobryh kawiarenek. nic mii o takowyh nie wiadomo.

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

Dobrej kawy można napić się w domu. Kup sobie express za 3 tysiące i zaopatruj się w dobrą kawę (Polecam włoską Lavazze mniam;d) i lepszej kawy nie ma.

Support Your Local Football Team.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

dobrej kawy można się napić tylko i wyłącznie w ameryce

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

zgadza sie, ekspres cisnieniowy i masz dobra kawe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

Co do wyboru wloskiej kawy to zgadzam sie bo jest naprawde bardzo dobra jak nie najlepsza :) co do jej parzenia, nie koniecznie musi to byc kosztowny express, mozna kupic "czajniczek" -nie znam fachowej nazwy- ale jest to powszechne w italli i nie kosztuje wiele, sam tego uzywam.Aromat kawy jest niesamowity :)

Whatever.........

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

kafetierka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

Można kupić czajniczek ale wtedy jasiu powie że to wiocha:) dlatego wolałem przytoczyć przykład drogiego expressu:D

Support Your Local Football Team.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

o kur** jacy keeperzy sie znalezli ahhh żal

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

Google twoim pasterzem dziewczyno, wystarczy trochę pogrzebać. Nie zaśmiecaj forum takimi bzdetami!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

a ja polecam kawę naturalną z plasterkiem cytryny.rewelacja

15234

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

z cytrynką podobno najlepsza na kaca

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

D****costam zadna wiocha. najlepsza kawa to jak sie samemu zmieli. nie musi byc droga. ale wlasny mlyneczek to podstawa

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

Wystarczyło Z18 dopisać:P Wiem rozumiem taka prowokacja. Tak sobie tylko napisałem:) Spoko loko;p

Support Your Local Football Team.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

nie hcialo mi sie pszewijac strony do gury ;)

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

Najbardziej lubię kawę lavazza. Jest wyrazista i aromatyczna. Piję czarną bez mleka i cukru, bo zawsze miałam problem z żołądkiem po kawie z dodatkami. Są różne rodzaje tej kawy, w sklepie z kawą lavazza możesz je wszystkie znaleźć http://www.ekawy24.pl/category/kawy-mielone-lavazza :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

Ja też bardzo lubię tę kawę, kupowałam już kilka razy, bardzo dobry, łagodny smak :) Akurat najbardziej lubię robić przy pomocy ekspresu i jeszcze do niej ubijam mleko na latte :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

kup zwykla kafeterke a jak na miescie to w malinie ekspres kolbowy ale dobra zrobi tylko wlascicielka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

Kafetierka robi lepszą kawą niż ekspres przelewowy, ale nadal ma za małe ciśnienie choćby na espresso. Ekspres kolbowy do 500zł wystarczy na espresso i pochodne (latte, flat white, ...).
Im wyżej w górę cena rośnie, to masz więcej funkcji i automatyki, obsługę mleka, itp. To już nie kawa tylko wygoda i marka. :)

A co do łagodności dla żołądka... to zależy, musisz popróbować różnych gatunków. Lavazza jest OK, ale są różne jej gatunki - nie wiem o których mówili przedmówcy. \"Qualita Oro\" jest w miarę delikatna, \"Cafe crema\" podobno łagodniejsza, ale dla mnie po prostu mdła i jakoś dziwnie leżała na żołądku, \"Espresso\" jest bardzo intensywna i mi smakuje.

Ale osobiście wolę jakieś mniej \"marketowe\" marki. Kawa w ziarnach - do mielenia w domu. No i arabika (przynajmniej jako dodatek) - lubię ten intensywny aromat, a żadnych sensacji na żołądku. ;)

Smacznego!

---


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

raz próbowałam czarnej kawy z ekpresu z miodem, nawet fajne połączenie smakowe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

Sprawdź tą kawę czaskawy.pl/lavazza-qualita-rossa-1kg-kawa-ziarnista Ma bardzo łagodny smak i smakuje naprawdę dobrze. Zamawiam ją co kilka tygodni. Dodam, że przesyłka zawsz jest ładnie spakowana i dostarczona na czas. :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

xxxxxxxxx

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

Sypana, świeżo zmielona na pewno nie rozpuszczalna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

Rozpuszczalna nie jest zbyt zdrowa. Ja kupuję ziarnistą - młynek ją mieli.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

Przejdź się do Eko Sklepu na ulicy Księżnej Anny 6E w Łomży. Mają certyfikowaną, ekologiczną kawę z Brazylii.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

Każda kawa wypita w dużych ilościach może zaszkodzić. A rozpuszczalna, to morderca. Skusisz się na nią, bo jest szybka w przygotowaniu i nie ma fusów a później to odchorujesz. Przynajmniej, ja tak miałam. W końcu zrozumiałam, że liczy się nie ilość a jakość. Teraz pije ziarnistą inpunto caffe Haiti ze sklepu doskonalakawa.pl Ma bardzo wyraźny smak. Wychodzi z niej pyszne espresso, choć lubię trochę poeksperymentować z dodatkami. Nie miałam po niej problemów z żołądkiem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

Jeśli kawa to tylko Inka. Ewentualnie w lecie skuszę się na jakąś mrożoną frappe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

Kawa jest mocno kwasowa więc raczej nie ma takiej, która nie drażni żołądka, możesz ją tylko zneutralizować zasadą czyli mlekiem i mieć nadzieję, że taka będzie lepsza, innego wyjścia nie ma

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

\"Witajcie, czy ktoś może mi powiedzieć jaka kawa najmniej drażni żołądek? Tylko musi być kofeinowa.\"

Polecam kawę Astra, można ją kupić w kauflandzie. Smak całkiem dobry, ale za to nie podrażnia żołądka, na opakowaniu też pisze, że łagodna dla żołądka Ja piję od dłuższego czasu i żadnych problemów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

Na nowych paczkach już nie ma napisu, ale i tak nie podrażnia.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

Arabica 100%, nie żadne mieszanki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

Jeżeli chodzi o mnie, to regularnie korzystam z oferty sklepu internetowego Coffe-Mat, ponieważ mają bardzo dobre ceny, a w ich ofercie znajdziecie najrozniejsze kawy i akcesoria do kawy, w tym np. kawa do chemexa .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

Ja bardzo polecam od siebie wszystkie kawy ziarniste, które są jasno palone. Mają więcej kofeiny niż ciemniejsze wersje, smak też mają ciekawy bo dość kwaśny ? na pewno mają bardzo mało z goryczki. Zależy też jakie masz problemy żołądkowe, może zajrzyj tutaj? https://www.sukceskobiety.pl/2019/09/16/na-pomoc-zoladkowi-i-watrobie-najlepsze-ziola-dla-ukladu-pokarmowego/ ja i moja mama mamy refluks i picie jasno palonej kawy sie sprawdza rewelacyjnie :D W szczególności nam smakują ziarna z Etiopii, są owocowe i kwiatowe. Polecam kupować bezpośrednio z palarni kawy, najlepiej internetowych bo zwykle można wszystko dostosować pod siebie no i jest podana data palenia, więc wiadomo że jest świeża :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

Jak ktoś ma problemy żołądkowe po kawie to może warto odstawić, bo to przecież nie jest aż taki dramat. Kwestia przyzwyczajenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kawa

Ja kupuję kawy ziarniste do ekspresu na stronie internetowej. Jest teraz wiele sklepów z kawą z całego świata. Takie sklepy oprócz kawy oferują też akcesoria takie jak kubki, dzbanki czy młynki. Zapoznacie się z ofertami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org