środa, 19 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Ronod Solidarności

Widząc co się dzieje na Rondzie Solidarności codziennie w godz. 15.00-16.30 może warto by było pokusić się o wznowienie ruchu na dwóch pasach w/w ronda.
Kiedyś ograniczono ruch ze względu na sporą ilość wypadków i wyścigi. Jednak w chwili obecnej mamy tam kamerę stanowiąca swego rodzaju straszak na niesfornych kierowców.
Spora ilość skrzyżowań o ruchu okrężnym wymusiła też inną kulturę jazdy w Łomży.
Dwa pasy ? Ja jestem za !
pozdr



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ronod Solidarności

ja też :D.BArdzo dobry pomysł



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ronod Solidarności

na placu kosciuszki tez mas dwa pasy i kilometrowe kolejki co czas pewien /swieta/ a w dzien powszedni w powyzszych godzinach krotsze ale rownie upierdliwe. nie krytykuje calkowicie bo pomysl ciekawy ale raczej nic nie da

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ronod Solidarności

nie twierdzę, że drugi pas rozwiąże wszystkie problemy komunikacyjne, ale może je znacznie uprościć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ronod Solidarności

Faral nie porównuj tych dwóch rond. Rondo na pl. Kościuszki znajduje się na wjeździe do miasta i przez to rondo odbywa się cały ruch, również "przelotowy", a może głównie "przelotowy". Na rondzie Solidarności odbywa się głównie ruch lokalny i jest on największy właśnie w tych godzinach, o których pisze cmdspock. Ja widzę inny problem przy otwarciu ruchu na dwóch pasach tego ronda. Otóż główną przyczyną ewentualnych wypadków może być nieumiejętność poruszania się po nim. Na przykładzie ronda na Sz. Zambrowskiej zauważyłem, że część użytkowników, którzy skręcają w lewo na takim skrzyżowaniu wjeżdżają na rondo prawym pasem i zasuwają wokół ronda. Jest to niebezpiecznie i niezgodne z przepisami i stąd dużo wypadków.

slm

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ronod Solidarności

A ja mysle, ze duzo dałby pas do zawracania- w lewa strone, na Pilsudzkiego, przed rondem; oczywiscie na wysokosci Małachowskiego. Tam zawsze najwiekszy korek jest, a sporo ludzi chce tylko zawrocic i pojechac Piłsudzkiego w dół.

Jeden lubi jak mu cyganie grają, drugi jak mu z butów smierdzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ronod Solidarności

I po jakiego czorta tam znak STOP !! Nie widzialem nigdzie ronda ze znakiem STOP, a Łomża jest wyjatkowym miastem i STOP na wjezdzie na rondo musi byc :)

Co do korkow głownie chodzi o korki tworzace sie na ulicy piłsudskiego przy banku i z drugiej strony, przy wyjezdzie ze stokrotki. Dwa pasy było by bardzo dobrym rozwiazanem. Nie mozna porownywac tego ronda do ronda na pl. Kościuszki chociazby z tego wzgledu ze na pl. Kosciuszki drugie pasy sa bardzo krotkie !! Dlatego do konca nie zdaja egzaminu. Do ronda Solidarnosci dochodza jezdnie dwupasmowe wiec ruch był był o wiele plynniejszy.

<-_->

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ronod Solidarności

Popieram pomysł z dwoma pasami, dziwi mnie że nikt z miasta jeszcze na to nie wpadł!!! dodatkowo przydał by się pas przed rondem do zawracania, tzn jak się jedzie od strony Al.Legionów, ulicą Piłsudzkiego to jeśli chcemy zawrócić musimy wjechać na rondo!!! zrobić pas do zawracania (miejsce jest) i cześć samochodów wcale na rondo by nie wjeżdżało.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ronod Solidarności

Popieram ! A co myslicie o światłach na Al Legionów przy szkole drzwnej ? Jeśli stoisz pierwszy na światłach i chcesz skręcić w prawo (do tzw"ABC") to musisz czekać bo nie ma strzałki. To jest bez sensu, bo zanim wykonasz skręt to blokujesz tych z tyłu, a często jeszcze ktoś przechodzi i wtedy wogóle stoisz. Gdyby była tam zielona strzałka byłoby dużo lepiej moim zdaniem.

...::: Dobry chłopak był.... i mało pił.... :::...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ronod Solidarności

Cała Piłsudskiego razem z rondem ma być przebudowana za kasę unijną w ciągu dwóch lat. Miejmy nadzieję, że te sugestie wezmą pod uwagę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ronod Solidarności

w sumie pocieszające ... ale jak przebudowa będzie przebiegała w stylu ul. Szosy Zambrowskiej to ja dziękuje !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ronod Solidarności

Do slm, jaki przepis zakazuje jazdy po rondzie prawym pasem? Dodatkowo na rondzie nigdy nie skręca się w lewo, może twój kierunek jazdy odbywa się w lewo względem twego dojazdu do ronda ale napewno nie skręcasz w lewo. Może trzeba jeszcze tak jak ci z Olsztyna włączyć lewy kierunkowskaz? Na rondzie możesz sobie jeździć dookoła do woli i nikt ci nie zabroni. A co do ronda solidarności to jest to za duże i za szybkie rondo dlatego powoduje korki. Poprostu będący na rondzie jada zbyt szybko i wjeżdzający na rondo muszą czekać na duze luki w ruchu. Otwarcie drugiego pasa spowoduje dodatkowe korki na samym rondzie. Zamontowanie dodatkowo sygnalizacji umozliwiłoby otwarcie drugiego pasa i zmniejszyło korki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ronod Solidarności

Podpisuje sie pod postem BSN jestem za sygnalizacja swietlna na rondzie + tak jak ktos wyzej pisal pas do zawracania na pilsudskiego



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ronod Solidarności

"Na rondzie możesz sobie jeździć dookoła do woli i nikt ci nie zabroni."

A potem ja się dziwię, że na rondzie kościuszki wewnętrzny pas jest zawsze wolny.

"Do slm, jaki przepis zakazuje jazdy po rondzie prawym pasem? "

W kwestii rond to polskie przepisy są wyjątkową nieprecyzyjne. Na większości dużych rond ostatnio wprowadza się za to znaki poziome, które uniemożliwiają jazdę prosto, bądź w kółko po zewnętrznym pasie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ronod Solidarności

Nie pisałem którym ale można i zewnętrznym i wewnętrznym. Na kosciuszki wewnętrznym to jeżdżą przewaznie L-ki bo inni nie mają czasu bawić się w przepuszczanie innych przy zjeździe z ronda. A inna rzecz to wyobraź sobie że wszystkie Tiry z W. Polskiego na Zjazd jadą po wewnętrznym. Wiesz co by się tam działo? I gdzie ty widziałeś rodno z blokowanym pasem zewnętrznym? Napisz to je omówimy. A w kwestii rond nie przepisy są nieprecyzyjne tylko nauka jazdy po nich jest dzisiaj tragiczna. Gdybyś robił prawko 20 lat temu to dzisiaj nie miałbyś problemów z jazdą po rondzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org