niedziela, 22 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Nienormalna katechetka

Kurczę.
Nawet nie wiem, co o tym mysleć.

Pani od religii kazała mojemu dziecku zilustrować wszystkie tajemnice różańca.
Po pięć rysunków na jednej stronie zeszytu - wyobrażacie sobie takie mini rysuneczki?

A może ktoś wie, jak narysować:
- nawiedzenie Świętej Elzbiety?
- ofiarowanie Jezusa w swiątyni?
- cud w Kanie Galilejskiej, hehe?
- przemienienie na górze Tabor?
- biczowanie, cierniem ukoronowanie, śmierć Jezusa na krzyżu????
- Wniebostąpienie?
- zesłanie Ducha Świętego?

Moje dziecko ma 8 lat.
Kto tu jest nienormalny, ja, dziecko, czy pani od religii??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nienormalna katechetka

pani od religi... wiadomo dzieci najlepiej zameczyc szkola, i potem sie dziwia nauczyciele czemu dzieci sie nie ucza, komu by sie chcialo rysowac bazgroly zajmujace pol dnia ktore i tak zostana ocenione na 5 lub 6 Nonsens. Ale wlasnie praca domowa musi byc i to jak najwieksza, taka zeby siedziec caly dzien w domu i nawet nie wiedziec co sie w swiecie dzieje, zabrac czas dziecku tak alby starczalo mu na jedzenie i sen. NONSENS. Tak dzalaja nasze szkoly. zamiast zaciekawic ucznia to poja w niego klepanki z roku na rok. Ja obecnie malo znam takich nauczycieli ktorzy by potrafili zaciekawic ucznia. Jest taki jeden w lomzy w szkole ZSMiO i zwie sie p. Dobrolowicz :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nienormalna katechetka

haha, jak większośc nauczycieli

nawiedzenie Świętej Elzbiety - kobieta, a nad nią wstępujący duch

ofiarowanie Jezusa w swiątyni - Jezus w koszyku podawany duchownemu

cud w Kanie Galilejskiej - dzban wody, a obok dzbany z wionem, na beczkach pisze woda, tej z wodo, jak mi w tej z winem

przemienienie na górze Tabor - znów duchy nad ludźmi

biczowanie, cierniem ukoronowanie, śmierć Jezusa na krzyżu - proste, choc dla dziecka 8 lat . ..

Wniebostąpienie - podróż do nieba

zesłanie Ducha Świętego - ognie nad ludźmi

-----------------------------------
//////////////////////////////////
-----------------------------------

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nienormalna katechetka

a widziałaś normalną katechetke, bo ja nie miałam przyjemności...
mojemu dziecku (I klasa SP) katechetka kazała wyjść na środek klasy i powiedzieć : "Nie kocham Jezusa", ponieważ zobaczyła, że dziecko na przerwie je pączka w piątek - przecież powinno POŚCIĆ!!!

Swoją drogą kazać dziecku rysować tortury (biczowanie, cierniem ukoronowanie, śmierć) to idiotyzm i powinno być karanle!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nienormalna katechetka

o mój Boże przeciez ci katecheci to bestie to jest najgorszy przejaw bestialstwa kazac dziecku rysowac pięć rysunków na jednej kartce naprawde mysle ze to dziecko musialo przezyc traume moje kondolencje a tak na poważnie to dziecko powinno powiedzic do katechetki "wyje***ane mam na to i hu** cisnij kobieto póki ci jeszcze nie wsadziłem tej kartki w twoją dupe" heh moze troche przesadziłem ale cos mozna z tego wyciąc

temat do kasacji :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nienormalna katechetka

Moje dziecko usłyszało ostatnio na katechezie, że "używanie prezerwatywy to grzech ciężki a pary używające ich podczas stosunku zasługują na potępienie i ogień piekielny". Był to dosłowny cytat.
Z uwagi na takie właśnie absurdy mam negatywny stosunek do faktu, iż moje dziecko uczęszcza na takie lekcje. Wielokrotnie myślałem nad zaprzestaniem tych zbędnych praktyk. Nie wiadomo jednak, jak zostanie to odebrane wśród nauczycieli i innych dzieci. Wiadomo natomiast, że nasze społeczeństwo jest dalej "zaściankowe" i kocha kler. Będą mi dziecko wytykać palcami, nie wspominając już o tym, że ja, jako ojciec, zostanę uznany za antychrysta i osobę, która nie powinna sprawować opieki nad dzieckiem, mimo, iż od najmłodszych lat wpajam mojemu dziecku pewne zasady i uczę je, jak poprawnie funkcjonować w społeczeństwie.
Moje dziecko wie, że nie należy "nadstawiać drugiego policzka". Życie to nie tylko kościół.

Prowokator

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nienormalna katechetka

ok a co sądzicie jesli chodzi o przygotowania do pierwszej komunii świętej to jest dopiero tregedia ,dziecko musi cały dzień siedziec w szkole pełno zadań domowych jez.polski ,jez.ang. ,matematyka itd.zadają pełno prac domowych i o godz......codziennie do kościoła czy to jest normalne te dzieci głupieją tym bardziej rodzice czy ktos potrafi zrozumiec dzieci a takze rodziców i jak wyzej wymienione zadania domowe pozdrawiam katechetów i katechetki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nienormalna katechetka

ktoś sie powinien za to wziać... przecież ci ludzie są pokrzywdzeni przez los- trzeba ich izolować.

apropo komunni- tak samo z bierzmowaniem- dzieciaki sie wysiadza w tych kosciołach bez żadnej świadomości po co one tam wogole siedza- to niech sie klechy potem nie dziwia ze ludzie do koscioła nie chodza... Jak sie dzieckom robi pranie mozgu przez jakies chore obowiazki- to jak dorastajją to laske kładą na kościół- i w moim odczuciu prawidłowo robia... :D

wiara- rzecz indywidualna, ale jakas instytucje powinni powołać po to aby kontrolowała działalność kleru i kościoła.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nienormalna katechetka

Postąpcie tak jak uczy CyberMaas, powiedzcie dziecku jak ma się odezwać do katechetki i po sprawie, na pewno dziecko poczuje się ważne w zwalczaniu kościoła i doceni , że rodzice tak bardzo troszczą się o jego dobro. Życzę powodzenia i oby tej nauki nie zapominali na póżniejsze lata życia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nienormalna katechetka

vonReeuffen - ogólnie rzecz biorąc dzieci uzdolnionych plastycznie rodziców nie powinny mieć problemów z zarysowaniem kartki papieru w zeszycie, z obseracji świata wiem, że dzieci bardzo lubią tworzyć kolorowe rysunki i z tego co wiem katechetka nie ocenia walorów artystycznych dzieła, współczuję dziecku które ma tak w s p ó ł c z u j a c y c h rodziców, że akurat rysunek z religii musi mu zabrać beztroski czas dzieciństwa, który mogłoby poświęcić np. na rozwijanie zdolności muzycznych a nie plastycznych, tylko broń Panie Boże poprzez śpiewanie Ave Maria

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nienormalna katechetka

Nie w tym rzecz, że trzeba zrobić kilkanaście rysunków. Mniejsza nawet o techniczną trudność ze zrobieniem tego.
Problem w ich tematyce - zerknij do pierwszego wpisu, potem weź kartkę i spróbuj to narysować.
Mają to wykonać wszystkie dzieci, 8 letnie, utalentowane, i pozbawione zdolności plastycznych.
Dla mnie to obłęd, bezmyślność lub brak kwalifikacji nauczycielki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nienormalna katechetka

Zgadzam się z wami ale chyba nigdzie niema normalnego nauczyciela:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nienormalna katechetka

Ja zawsze trafiałam na "normalnych" katechetów. Są to bardzo wartościowi i przemili ludzie. Wszystko zależy od podejścia uczniów i rodziców do wiary.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org