piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Sposoby na oszczędzanie

Chciałbym zainicjować wątek na temat oszczędzania. W co lokujecie swoje oszczędności, dlaczego i czy macie z tego satysfakcjonujące zyski? Czy są to rachunki oszczędnościowe, lokaty bankowe, fundusze inwestycyjne, nieruchomości, a może coś zupełnie innego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sposoby na oszczędzanie

Rynek walutowy Forex najlepszy sposób do zarabiania dużych pieniędzy !nie ma nic lepszego i tyle w temacie .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sposoby na oszczędzanie

Fundusze strukturyzowane z gwarancją zainwestowanego kapitału.

W odnawialne żródła energi oczywiście o ochronę środowiska.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sposoby na oszczędzanie

auta z USA :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sposoby na oszczędzanie

Przemek20 na czym polega ten Forex i jak sie tam inwestuje?

Fiku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sposoby na oszczędzanie

z jakies strony korzystasz do inwestowania? co polecasz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sposoby na oszczędzanie

Warto jest oszczędzać na lokacie ;) Szczególnie w dzisiejszych czasach kiedy to straszą nas rekordowo niskimi emeryturami ... Dlatego z mężem mamy już dość sporo pieniążków na lokatach. Jesteśmy przynajmniej pewni na przyszłość.
Tutaj znajduje się ciekawe zestawienie: www.comperia.pl/ranking-lokat.htm lokat będących na rynku. Poczytajcie sobie tak aby wybrać najlepszą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sposoby na oszczędzanie

Lokata to bardzo dobry sposób na oszczędzanie. Sama się nad tym zastanawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sposoby na oszczędzanie

sam oszczędzaj odkładaj

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sposoby na oszczędzanie

Jeżeli chodzi o sposoby na oszczędzanie - polecam wymianę walut w kantorach internetowych. W zestawieniu StrefaWalut można sprawdzić, o ile korzystniejszą ofertę mają tego typu serwisy w porównaniu z tradycyjnymi kantorami albo bankami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sposoby na oszczędzanie

wyłączyć lodówkę z prądu, produkty na balkonie/parapecie

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sposoby na oszczędzanie

Trochę oszczędzania na lokacie. Poza tym, staram się nie wydawać za wiele na rzeczy, na których można oszczędzać. Po co przepłacać gdy nie trzeba, skoro można odłożyć i kupić sobie coś fajnego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sposoby na oszczędzanie

Nie wiem czy jest sens oszczędzania na lokacie przy obecnym niskim oprocentowaniu

https://4lomza.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sposoby na oszczędzanie

Lokaty się opłacają jak inwestujesz duże pieniądze, jak masz 10 000 to na lokacie zarobisz max 81 zł za 3 msc to już więcej zyskasz grając w totka. Już lepiej kupić kawałek ziemi i brać dopłaty z unii




_______




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sposoby na oszczędzanie

Osobiście uważam, że fundusze strukturyzowane obecnie są najlepszą opcją na oszczędzanie. W przeciwieństwie do np. lokat zysk jest o wiele bardziej dynamiczny, a jeśli ma się gwarancję zainwestowanego kapitału, nie ma możliwości, żeby na tym stracić.

Nie bój się dużego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sposoby na oszczędzanie

Nie ściemniaj z tymi strukturami. Nie dość, że pieniądze zamraża się na długi okres czasu to nie masz jakiejkolwiek gwarancji zysku. Piernie Putin albo Trump i wszystko się wywraca w światowej gospodarce i domniemane zyski poszły się jumać. Jak się chcesz wycofać z tego bagna wcześniej to musisz ponieść opłatę manipulacyjną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sposoby na oszczędzanie

Oszczędności trzeba szukać wszędzie, nawet wśród prawo karne wrocław. Inwestycja w bezpieczeństwo też nie musi być droga ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sposoby na oszczędzanie

Polecam założenie sobie konta w banku, w którym:

bedziecie mieli konto oszczędnościowe
ewentualnie program skarbonka

Obecnie bardzo wiele banków daje takie możliwości oszczędzania pieniędzy. Można sobie zerknąć chociażby na ten ranking kont osobistych.

I zobaczyć sobie jak to tutaj wygląda.

Ustalacie sobie przelew stały i pieniadze praktycznie samodzielnie się oszczędzają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sposoby na oszczędzanie

Moim zdaniem najlepiej przechowywać pieniądze na lokacie, bezpiecznie a i z czasem suma zaoszczędzonych pieniędzy rośnie. Najlepsze i szybkie porównanie lokat jest na tej stronie https://ryneczekfinansowy.pl/ ja już swoją wybrałam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sposoby na oszczędzanie

ja staram się zaoszczędzać różnymi sposobami. niedawno przeczytałem artykuł o oszczędzaniu w Biedronce, może będziesz zainteresowany http://wm.pl/642987,Ile-mozesz-zaoszczedzic-dzieki-Biedronce-podczas-cotygodniowych-zakupow.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sposoby na oszczędzanie

Mi oszczędzanie ostatnio kojarzy się z ekologią. Może dlatego, że słyszałam o kampanii https://nieprzelewaj.pl/ , gdzie mowa między innymi o oszczędzaniu wody, ale też wiele innych kwestii będzie poruszanych. Materiały będą też dla najmłodszych w formie bajkowych słuchowisk. Poza tym spoty i filmy edukacyjne, wszystko w oparciu o eksperckie materiały. Dobrze, że takie kampanie są robione, edukacja przyda się nam wszystkim.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org