środa, 26 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Ku pamięci potomnych

Dziś mija 68 rocznica śmierci legendarnego dowódcy Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Stał się dowódcą pierwszego zorganizowanego oddziału partyzanckiego przeciw okupantowi Polski w okresie II Wojny Światowej.
Odznaczony min. Krzyżem Virtuti Militari V klasy, czterokrotnie Krzyżem Walecznych, pośmiertnie odznaczony Krzyżem Virtuti Militari IV klasy.
Zginął rankiem 30 kwietnia 1940 roku w zasadzce przeprowadzonej przez oddziały 372 dywizji Wehrmachtu pod wsią Anielin.
Miejsce pochówku Majora nie znane do dnia dzisiejszego.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ku pamięci potomnych

Codziennie jest rocznica śmierci kogoś ważnego w historii Polski.

Podlasie czy Mazowsze?
Oto jest pytanie....
Moja odpowiedź---> Mazowsze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ku pamięci potomnych

Niestety musze przyznać racje, że my młodzi zapominamy o ludziach, którzy pozwolili Nam być Polakami...
ich waleczność, oddanie za ojczyzne wymaga od Nas godnego poszanowania ich duszy do dnia dzisiejszego i do końca naszego życia. Niestety tak jak mówiłem, młodzież zapomina o ludziach, którzy są powinni być naszymi wzorami. Nie dzisiejszymi wzorami są Paris Hilton, Britney Spears itd...


oczywiśćie nie mówie tu o wszystkich osobach młodych..

P.S ja też należe do tej grupy młodych, ale staram się pamiętać o ważnych rocznicach wojennych itp..

"Nic pożądańszego a nic trudniejszego na ziemi, jak prawdziwa rozmowa"

Adam Mickiewicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org