czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Szkółka roślin

Poszukuję szkółki z roślinami w okolicach Łomży (powiedzmy w obrębie 50km) w której można kupić DUŻE drzewa liściaste (tzn. takie powiedzmy powyżej 3 metrów). Jak na razie znalazłem tylko jedną taką szkółkę pod Warszawą, a ze względu na transport wolałbym coś bliżej Łomży...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkółka roślin

Kiedyś była w Giełczynie .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkółka roślin

jest szkolka roslin za sniadowem jakies 2 km jadac od lomzy po lewej stronie. jest tez szkolka w kolakach-chyba, iwecej o skzolkach dowiesz sie w nadlesnictwie:) nadlesnictwo tez ma swoja szkolke

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkółka roślin

"jest szkolka roslin za sniadowem jakies 2 km jadac od lomzy po lewej stronie. jest tez szkolka w kolakach-chyba, iwecej o skzolkach dowiesz sie w nadlesnictwie:) nadlesnictwo tez ma swoja szkolke"

W Kołakach byłem rok temu niestety drzew w wielkości jaka by mnie nie interesowała nie było. Podejrzewam, że w Śniadowie jest podobnie, no ale przejade się i zobaczę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkółka roślin

jest jeszcze szkolka blisko malego plocka, ale niestety dokladnie nie pamietam gdzie. Napewno w okolicy ludzie beda wiedziec. Sam tam kupilem kilka sztuk iglakow i tui, bardzo ladnie sie przyjely i ciagle rosno. Takze warte polecenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkółka roślin

Najlepsza szkółka w okolicach Łomży to moim zdaniem szkółka w Rogienicach Wielkich przed Małym Płockiem (za Rogienicami skręcasz w prawo - jest duży szyld). Ponadto właściciele odpowiedzą Ci z pełnym profesjonalizmem na każde pytanie dotyczące roślin ozdobnych. Dużą zaletą jest fakt, iż sadzonki są produkowane w lokalnych warunkach, a więc nie mają problemów z naszym specyficznym klimatem.
Jeżeli nie byłoby tak dużych okazów, to spróbuj w szkółce za Śniadowem (skręt w lewo patrząc od Łomży - jest drogowskaz). Sądzę, że właściciel jest w stanie Ci sprowadzić wymagane okazy.
Gdybyś i tam nie znalazł interesujących rozmiarów - to pozostaje moim zdaniem największa szkółka w pn-wsch regionie - w Pęchcinie koło Ciechanowa. Tam na pewno znajdziesz duże drzewa liściaste (niestety nie są tanie). Natomiast jest to odległość ok. 100 km.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkółka roślin

Rogienicach Wielkich przed Małym Płockiem - tam nie maja tak duzych drzew tylko sadzonki, i szkolka nalezy do nadesnictwa Łomża, mowimy chyba o tym samym

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkółka roślin

Dzięki za wszystkie posty:-) Co do szkółki w rogieniach to dwa lata temu mi "trochę" podpadli sprzedając inne rośliny niż chciałem ale szkółkę za Śniadowem na pewno odwiedzę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkółka roślin

jest w kołakach i rogienicach wielkich

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkółka roślin

Poszukuję rośliny lub drzew/krzewów do posadzenia przy płocie, które rosną szybko i wysoko

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Szkółka roślin

Uwaga do odgradzajacych się od sąsiada: cokolwiek posadzicie przy granicy dzialki, lepiej żeby nie pięlo się po samym ogrodzeniu, chyba ze to mur czy plot gesto zabudowany. Pamietajcie, ze wasze rośliny rzucają cień. Jeśli na waszą działkę, to nie problem, ale jezeli sąsiad ma zacienione kilka metrów i na dodatek musi walczyć z waszą rośliną, bo przerasta na jego teren, to możecie się szykować na liczne awantury. Warto więc odsunac nasadzenie o conajmniej metr od płotu. Chyba, ze uzgodnicie to przedsięwziecie z sąsiadem, wtedy mozecie tam sadzić co chcecie. Jednak warto pomyśleć, co by było, gdyby za twoim plotem wyrósł np las 6 metrowych tui i zacienil ci caly teren ogrodu.

Od siebie polecam cisy kolumnowe https://www.podkarpackiesady.pl/75-cisy

Wyglądają bardzo atrakcyjnie.


Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org