środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Firmy kurierskie

Co myslicie na temat firm kurierskich? GLS DPD Opek UPS Siódemka... Głównie chodzi mi o GLS z którym chce podpisac umowę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Nie ma mzbyt wielkiego porownania poniewaz wiekszosc paczek wysylam firma Opek - jak dla mnie ma najlepsza oferte. Paczki docieraja na czas, nigdy sie nie zdarzalo zeby paczak dotarla uszkodzona badz niekompletna albo zeby sie zagubila. Jak dla mnie Opek to solidna firma - moge szczerze polecic



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Proponuję sprawdź ofertę Raben, jest atrakcyjna






http://www.youtube.com/watch?v=s8hSBU7qz6g

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Opek - nie narzekam.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Zamawiałem jakieś zakupy w sklepie internetowym. Wysłali do mnie przesyłkę kurierem GLS. Wszystko fajnie pieknie, ale okazało się, że firma w północno-wschodniej Polsce ma siedzibę w Białymstoku.
Także kurier, najpierw dzwonił, czy bedę, bo jeśli przyjechałby do Łomży i mnie nie było, to jak powiedził zostawia awizo i paczkę musiałby odebrac w Białymstoku. Podobnie mieszkańcy np. Suwałk.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Jak dla mnie to najlepsza firma to UPS codziennie odbieram od nich przesyłki nie mam żadnego zastrzeżenia w nawet najmiejszym stopniu .Przesyłkę zawsze dostaję rano i na czas.Kiedyś nawet odebrałem paczkę nie płacą za nia bo miałem drobnych zaplaciłem na drugi dzień .Odradzam korzystanie z firmy DHL ciężka z nimi współpraca

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Dodam jeszcze że UPS ma biuro w Ostrołęce ale codziennie są Łomży z samego rana

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Cały czas paczki wysyłam OPEKIEM, moi znajomi również i żadnych problemów.

________________________________________
Life is brutal and full of zasadzkas and ...
Sometimes kopas w dupas? No, always!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Korzystam z GLS-u i również jest ok. Pomimo, że sa z Białegostoku codziennie są także w Łomży więc nie jest tak, że trzeba odebrać w Białymstoku jak kurier nie zastanie nas w domu lecz można umówić się na drugi dzień bez problemu . Co do DHL również nie polecam. Obsługa pracuje tam chyba za karę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Tak, DHL, lubi często pomylić się i opłate pobrać 2 razy, od nadawcy i odbiorcy, nie polecam ich, choć człowiek, który w Łomży rozwozi przesyłki jest elastyczny i zgodny. Raben nie jest zbyt popularny w Łomży, ale jest super, przesyłki są tanie i dostarczane szybko.






http://www.youtube.com/watch?v=s8hSBU7qz6g

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Opek.
Korzystałem wiele razy - za każdym razem byłem zadowolony
I



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

OPEK

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

zdecydowanie polecam GLS, paczki o bardzo wysokiej wartosci dochodzily do mnie nienaruszone w przeciwienstwie np do firmy masterlink gdzie płyta główna do komputera doszla zgieta na rogu, a na dodatek twierdzili ze byli u mnie 2 razy a nikogo nie bylo... GLS POLECAM!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

jesli komus zależy na czasie to nie polecam siódemki i pocztexu

ale cóz jak to firmy kurierskie okreslają Łomża jest kategorią B :)

Łomża leży na Mazowszu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

wszysco to jeden wielki ****, wysylalem Opkiem do czasu, kiedy zadzwonili do mojego kolegi ktoremu poslalem skrzynie i kazali mu przyjechac po przesylke do ich magazynu bo byla zbyt ciezka i kurier nie bedzie jej nosil buahaha, jak wysylalem nie bylo problemu, zenada!! zawsze jak sie wysyla jets ok, czesto pozniej nie ma sie kontaktu z odbierajacym a tam zaczynaja sie jaja, ludzie wysylaja Opkiem bo jets poprostu tani

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

polecam osobiscie PAF operator pocztowy na długiej 17, przesyłki docieraja w 3 dni i ceny tez są zajefajne( to taka prywatna poczta, pierwsza konkurencja poczty polskiej, która zajmuje sie cała korespądęcją nie tylko paczkami)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

a ja polecam Serwis-paczkowy. pl - platformę usług kurierskich, która współpracuje z 3 przewoźnikami - ups, kolporter oraz opek. wysyłka jednej paczki jest nawet o połowę tańsza niż bezpośrednio u firmy kurierskiej.

od czerwca mają nowy cennik - za paczkę do 30 kg zapłacimy 18, 24 zł brutto. dodatkowo wprowadzili program lojalnościowy - im więcej, tym taniej z fajnymi rabatami.

stworzyli nawet filmik instruktażowy pokazujący jak prosto można u nich nadać paczkę ; -)

http://www.youtube.com/watch?v=pF4SlfV8cu0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

161RDC30 odezwij sie na gg 4088549

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Dla małego wysyłacza paczek do 10 miesuęcznie najlepszy jest GLS, codziennie w Łomży kilku kurierów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Potwierdzam GLS jest OK, Darek jest codziennie w Łomży i zabiera paczki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Opek... Jak wysylasz duzo paczek dobra cena...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Ja wysyłam paczki za pośrednictwem Grupy Przewozowej i narazie nie narzekam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

JaJakJa - dziwi mnie tylko że zostawił na magazynie , jak przeciez kazdy normalny kurier dzwoni i ewentualnie prosi czy moglby ktos zejsc i pomoc bo to ciezkie jak cholera ale widocznie trafiles na takiego co w dupie miał wszystko...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Aktualnie korzystam z firmy kurierskiej Grupa Przewozowa. Jest to tani kurier, który mnie nie zawiódł. Wszystko przeprowadzane jest sprawnie, przyjemnie i szybko.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Odradzam zdecydowanie siódemkę, kręcą kombinują i nigdy przesyłka nie jest dostarczana na czas

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

a ja bym wyje -bał w szystkie te firmy w kosmos. Biorą kasę reklamuja sie i robia co chcą bo nie ma konkurencji. Państwowa poczta ledwie zipie wykończona przez swoich własnych pracowników a firmy kurierskie to tylko z nazwy bo przesyłki doręczają jak im wygodnie.

Pifpaf

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Często sprzedaję na aukcjach internetowych i z doświadczenia odradzam siódemkę i opek. Aktualnie korzystam z usług serwisu do zamawiania kurierów https://www.kurjerzy.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

lili01 niestety zapewne komentarz - reklama .
Własne doświadczenia.

Opek - ok siedziba w Łomży
GLS - ok. siedziba w Białymstoku lecz są codziennie w Łomży
DPD- porażka - nieprzyjemny kurier, siedziba w Ostrołęce
Siódemka - niesłowny kurier lecz najtańsza firma ,siedziba w Ostrołęce
DHL - najdroższa firma , siedziba w Łomży
UPS - brak opinii

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

zdecydowanie Poczta Polska, po osttanich akcjach z kurierami wiem, ze to najtansza i najlepsza alternatywa!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Najtańsza - może lecz jak zaginie paczka to czekasz 2 tygodnie na złożenie reklamacji.
W firmie kurierskiej widzisz co się dzieje z Twoją paczką na bieżąco .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

a zaginela ci kiedys u kuriera? bo mi zaginela w DHL i uwierz zeszlo wiecej niz 2 tyg.!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Możliwość zaginięcia paczki w firmie kurierskiej to jak 1:100 z pocztą, gdyż łatwo namierzyć w którym miejscu to zrobiono i tylko idiota się na to porywa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Do korzystających z serwisów Serwis-paczkowy KurJerzy, grupa przewozowa.
Ile czasu czeka się na kuriera? Czy jest możliwość ustalania godzin przyjazdu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Polecam siódemkę !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Widzę, że wspominacie tutaj o wielu firmach kurierskich. A myślał ktoś z was o skorzystaniu z AIN, bo ja dopiero niedawno dowiedziałam się o tej firmie. Podobno wysyła paczki (na terenie Polski) od 24 - 48 godzin. Widzę, że wiele osób narzeka na UPS, spróbujcie w takim razie skorzystać z usług innych firm, po za tym ze strony AIN widzę, że tam mają taniej (21 zł. za przesyłkę do 30 kg na terenie Polski).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Autor: dlaczego_nie (---.elomza.pl)
Data: 16-11-10 14:20

lili01 niestety zapewne komentarz - reklama .
Własne doświadczenia.

Opek - ok siedziba w Łomży
GLS - ok. siedziba w Białymstoku lecz są codziennie w Łomży
DPD- porażka - nieprzyjemny kurier, siedziba w Ostrołęce
Siódemka - niesłowny kurier lecz najtańsza firma ,siedziba w Ostrołęce
DHL - najdroższa firma , siedziba w Łomży
UPS - brak opinii



Potwierdzam siódemka - niesłowny kurier, wręcz można odnieść wrażenie że lekcewarzący.
GLS - super, rano telefonik, można się umówić co do godziny i miejsca dostarczenia. Bardzo mi odpowiada wybieranie tego kuriera.
UPS - jak narazie brak problemów.



-------
Autor: raddar (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13-12-10 09:43

Widzę, że wspominacie tutaj o wielu firmach kurierskich. A myślał ktoś z was o skorzystaniu z AIN, bo ja dopiero niedawno dowiedziałam się o tej firmie. Podobno wysyła paczki (na terenie Polski) od 24 - 48 godzin. Widzę, że wiele
narzeka na UPS, spróbujcie w takim razie skorzystać z usług innych firm, po za tym ze strony AIN widzę, że tam mają taniej (21 zł. za przesyłkę do 30 kg na terenie Polski).




Najtaniej? to czemu ja płacę 15zł?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Ja wysyłam za pośrednictwem strony wysylajnajtaniej.pl i płacę za paczkę do 30 kg- ok.18 zł brutto. Ode mnie odbiera ją kurier DHL i zazwyczaj jest na drugi dzień u odbiorcy.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Każda firma kurierska ma obowiązek doręczyć przesyłkę w 24-48h
(pomijam te kilka ostatnich dni, gdzie każda firma ma z tym problemy)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Witam, ja osobiscie wysyłam paczki za posrednictwem serwisu twojapaczuszka.pl. jestem bardzo zadowolona z nich. Fachowa obsługa. Ceny ustalaja indywidualnie, a kuriera moge zamówić przez moje konto w ich serwisie. Goraco polecam wszystkim!

Katarzyna639

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Ja również korzystam z Grupy Przewozowej. Moja tania przesyłka jest wysyłana właśnie za pośrednictwem tej firmy i nie narzekam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

slyszalam ze splajtowala?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Siódemka może by i była dobra, gdyby nie fakt, że paczka potrafi jechac miesiąc, a kurier zadzwonic i stwierdzic "Jestem na ul. tej i tej proszę po paczkę sobie podjechac".
Opek - nigdy więcej. Tak, paczka szybko przyjechała, po czym została wyładowana na środku chodnika, aby sobie odbiorca sam ją zatachał do budynku. O uprzejmości kuriera nie ma co wspopminac "Bo co go to obchodzi", a kierownictwie, do którego się nie da dodzwoni, a kiedy już się uda to się słyszy "Pracowników mamy tylu, że przecież nie zapanujemy nad wszystkimi".
Obecnie GLS i UPC - obydwie zadowalające.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Siódemka - porażka , dali najlepsze ceny klientom i nie podołali świątecznemu obciążeniu. Kurierzy zmieniają się jak skarpetki a przez to obsługa jest fatalna. Dodzwonić się gorzej jak na błękitną linię TPSA.
GLS w Łomży jest super lecz gorzej to wygląda w Polsce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Jeśli chodzi o siódemkę mam zupełnie inne doświadczenia niż większość piszących.Przed chwilą odebrałam przesyłkę wysłaną wczoraj z Warszawy.Kolejny raz odbywa się to tak sprawnie,chociaż pogoda zdecydowanie nie sprzyja.Kurier sympatyczny.Wszystko ok.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

ja pierdziele taka polityke, do mnie nigdy nic niedochodzi, roeumiem ze mieszkam na peryferiach miasta, wjakims zakatku i daleko od wszystkich , ale to nie powod by nie dostarczac mi paczek, ktore sa do mnie zaadresowane, moje zbulwersowanie co do pracownikow wszystkich tandetnych hurierow swiata jest niedowyrazenia, pracuja tam same wyrzutki losu, tak wyrzutki losu, spychani na margines, nieudaczjiki, ciamajdy i mendy spoleczne, moje oburzenie bede deklarowala we szystkich ministerstwach swiata jak potrzeba , napisze do brukseli! splajtuja ! mam chody i znajomosci, mam kontakty, mam dobre plecy!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Wszystkie są ok... byle nie siódemka... paczka szła 18 dni. Wszystko byłoby ok gdyby ktoś się odezwał lub odebrał któryś z czterech telefonów w Ostrołęce. Dużo kupuję i sprzedaję i często korzystam z usług kurierskich i miałem różne przygody. Naprawdę! Ale takiego badziewia jak siódemka to nie spotkałem! Poczta Polska jest 1000 razy lepsza. I to nie tylko moja opinia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

wszystkie paczki maja byc przekazane dla adresata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Ja sie od jakiegos czasu nie zwracam do firm bezposrednio, ale korzystam z takiego posrednika KurJerzy.pl - cenowo wychodzi podobnie, a znacznie usprawnia to sprawe, bo z niczym nie trzeba sie uzerac, tylko przez neta formularz wypelnic i juz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Jestem święcie przekonany, że tak naprawdę podawane przez was przykłady są tylko pojedynczymi epizodami w funkcjonowaniu firm kurierskich. Każda firma ma swoje wzloty i upadki. Pomyślcie, że setki osób otrzymują swoje paczki codziennie bezproblemowo. O tym się nie słyszy bo wiecej osób w tym kraju woli narzekać i robić to publicznie.
Gorzej ma się sprawa z kurierami. Wiadomo, że często są to ludzie mniej wykrztałceni i wychowani (oczywiście nie wszyscy). Wg mnie ich przełożeni powinni brać ich w ryzy po każdym telefonie wyrażającym niezadowolenie z usługi. Przecież logicznie rzecz biorąc to wielkie korporacje (ups, dpd, dhl itp) tracą głównie przez te małe trybiki jakimi są kurierzy (oraz osoby pracujące w odddziałach). Więcej niezadowolonych klientów psioczących na forach na kurierów i oddziały konkretnych firm zwiększa prawdopodobieństwo, że liczba potencjalnych klientów zmaleje. Jednak to zależy głównie od kierowników i dyrektorów w poszczególnych punktach.

A teraz coś co interesuje większą liczbę osób na tym forum niż moje wypociny. Ranking firm kurierskich wg mojej subiektywnej oceny:

1: UPS - Jestem zadowolony. Brak dotychczasowych problemów. Odbiór następnego dnia, a po kolejnym paczka jest już u nadawcy. Profesjonalna infolinia (nigdy nie musiałem zbyt długo czekać), a także kulturalni kurierzy moze po prostu mialem szczescie i nie natknąłem się na tych złych).


2: Polfast - Krótka acz intensywna współpraca trwająca do dziś. Kurierzy UPS-u więc jak wyżej. Troszkę więcej problemów bo firma jest pośrednikiem (prawdopodobnie powód jest prozaiczny, nowa firma, nowy personel – grunt, że dają radę), ale za to dużo niższe ceny.

3:DHL - Dawno temu korzystałem z ich usług, ale nic konkretnego nie zapadło mi w pamięć. Brak skarg i zażaleń czyli wszystko w porządku. mogli by jednak zmienić pracownikom stroje firmowe :) Raz ich kurier stanął przed moim domem w powyciąganym uniformie, był nieogolony i zdecydowanie "wczorajszy". Wyglądał jak menel z paczką :) Jednakże był na czas więc ok.

4: DPD - Rzadko korzystałem. Dużo skarg w necie, ale nie jest aż tak źle. największe zażalenia miałem do infolinii i czestego odsyłania mnie do kogoś innego. Jesli pojawią się problemy to doładuj swoje konto telefoniczne bo może Ci się przydać.

5: Siódemka - Kiedyś zachwycony, ale po pewnym czasie zaczęła się psuć. A jak już się zaczęła to z pełnym impetem. Wg mnie wymienić należy kadrę kierowniczą, która nie potrafi zapanować nad kurierami. Ci zostawiali awizo w moich drzwiach, ale jak dzwoniłem do nich to czesto mi proponowali bym sie zjawił w oddziale. Kurierzy - niektórzy mili, większość nie. Wina kurierów czy tych którzy otrzymują na nich skargi i niczego z tym nie robią? Oceńcie to sami.

6: Prywatni przewoźnicy - Tych jest jak "mrówków" :) Wszędzie jakiegoś znajdziesz. Miasto, wieś - nieważne. Ceny różne, ale potrafią czasami nieźle zaskoczyć. Firmy kurierskie nie raz i nie dwa nie umywają się do cen jakie oferuje jakiś: Mietek czy Romek z rozpadającym się busem. Co z tego, że ich "bolid" nie wygląda zachęcająco. Często towar będzie bezpieczniej przewieziony niż z dużą firmą kurierską, ponieważ to właśnie na "Romku" spoczywa cała odpowiedzialność, żeby to odbyło się bezpiecznie. No i musi on zachęcić przyszłych klientów. Pierwszy-lepszy kurier może mieć gdzieś.

Do tematu jeszcze wrócę, ponieważ wena mnie opuściła.

Filozof Robero

"Scio me nihil scire" - Sokrates

"Scio me nihil scire"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

GSL - solidny i sympatyczny kurier .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

GLS do tej firmy nie ma zastrzeżeń. Jeżeli chodzi o siódemkę to nie polecam, bardzo nie terminowi, trudno się nimi dogadać , a co najważniejsze co jest napisane w monitoringu paczki a co innego jest w rzeczywistości. Natomiast nie zawiodłam się na http://www.wysylamtaniej.pl/ ; współpracują z DHL I UPS-em i maja dużo tańsze ceny.

Aga22

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Szanowna Pani, zależy nam na świadczeniu wysokiej jakości usług, dlatego Państwa opnie są dla nas bardzo ważne. Jeśli ma Pani uwagi dotyczące konkretnej przesyłki bardzo prosimy o przekazanie nam ich za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta pod adresem bok@siodemka.com. W wiadomości do nas proszę podać numer przesyłki oraz opis sytuacji. Po otrzymaniu zgłoszenia zrobimy wszystko aby wyjaśnić sprawę. Wszystkie zastrzeżenia naszych Klientów wysłane na podany adres są wnikliwie analizowane i mają realny wpływ wprowadzanie usprawnień w procesie obsługi Klientów.
Z wyrazami szacunku,
Zespół Siódemka

Zespół Siódemka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

GLS, UPS paczki sa zawsze czyściutkie. Opek, DHL, DPD różnie z tym bywa...

nie masz się co zastanawiać:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Każdy ma jakieś nieciekawe historie z dużymi firmami kurierskimi, tak to jest jak trzeba obsłużyć taką ogromną ilość klientów. W związku z takimi przygodami chciałam tego uniknąć i postanowiłam juz dawno dać szansę pośrednikowi, wybrałam pod wpływem reklamy internetowej i przejrzystej strony internetowej firme wysylamtaniej no i obsługa klienta jest wysokiej jakości, ceny niskie, a ja zadowolona

no way, one way, milion ways

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Nie polecam siódemki. Paczki nią wysyłane szły bardzo długo, jedna z nich uszkodzona co przewoźnik miał gdzieś.
Dostawca z Opka potrafi zostawić paczkę przed blokiem i każe sobie po nią zejść, bo nie będzie jej targać.
UPSem doszło do mnie wiele paczek - jestem zadowolona.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie



A ja polecam UPS-a i GLS ,DPD - zawsze szybko,miło i sprawnie.Nie ma też problemów z reklamacjami itp.
Za to 7-mka do du.y niepodobna.Paczki 15kg. zostawiają na ulicy - za ciężko im przynieść pod drzwi (10m dalej) !!!! A poza tym przesyłki opóżnione o 2-3 dni -niby z powodu uszkodzonego auta kolegi. Za 1-szym razem uwierzyłam .... ale jak usłyszałam to samo raz jeszcze to skutecznie zrezygnowałam z ich usług Żenada :/

------- lepiej należeć do niektórych niż do wszystkich --------

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

jak chcecie wysyłać tanie paczki kurierem UPS to zobaczcie sobie na oferę https://www.apaczka.pl/page.htm?id=business_cennik Myślę że całkiem konkurencyjne ceny, taniej niż z oficjalnego cennika.

Myśl i działaj.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Ja zwykle korzystam z usług firmy: wysylamtaniej.pl . Przesyłki zawsze dochodzą w terminie a po za tym mają tanio.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Polecam,,siódemkę,,--idealny kontakt z biurem,kurierem.Nigdy nie zawiedli.Mało tego--interweniują,pomagają,jak sprzedający nie nadał paczki,a twierdzi,że wysłana;/


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

a ja od 5lat, przez firme, wysylam paczki kolpolterem. Cenowo moze nie sa super konkurencyjni, bo paczka do 31kg kosztuje 24brutto, ale za to wszystko dochodzi nienaruszone i do 24h. Rano telefon, przyjezdzaja po paczke gdzie trzeba i na nastepny dzien (najczesciej przed 12) jest juz na miejscu. Wysylalem takze za ich posrednictwem zwierzeta i wszystko bylo dopilnowane jak trzeba.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

wiecie na czym polega większość problemów z firmami kurierskimi - na tym, że tym osobom (klientom) wydaje się że kurier ma do doręczenia TYLKO ich paczkę ...
i za nic nie są w stanie pojąć że oprócz jego przesyłki, kurier ma do doręczenia jeszcze dziesiątki innych, gdzie ludzie też czekają ...


Natomiast jak się jest miłym dla ludzi i wyrozumiałym to problemy raczej się nie zdarzają.

Do mnie przychodzą przesyłki i z GLS, i z 7mki, i z DHL, nawet coś UPS przychodziło i jakoś nigdy nie miałem żadnego problemu z żadną z tych firm.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

"Natomiast jak się jest miłym dla ludzi i wyrozumiałym to problemy raczej się nie zdarzają."

oczywiście że tak.

"wiecie na czym polega większość problemów z firmami kurierskimi - na tym, że tym osobom (klientom) wydaje się że kurier ma do doręczenia TYLKO ich paczkę ..."

wiesz każda firma kurierska ma swoje standardy doręczeń i czas jest deklarowany. Ogólnie przyjmuje się ze jest to 1 dzień, ale przecież nie zawsze jest to termin deklarowany. No ale tak to już się utarło że zawsze się wyrabiają. W sumie w moim przypadku nie było nigdy problemem i to 24h było zachowane. Kiedyś nawet udało się w pół dnia (wysyłka ok. 15, odbiór wcześnie rano).

Myśl i działaj.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Ma może ktoś kontakt tel do oddziału DPD w Janowie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Z tego co wiem, nie ma już DPD w Janowie. Dzwoń do Rzekunia k/Ostrołęki.

Piszę poprawnie po polsku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Oddziału nie ma ale busy się tam przepakowują, przynajmniej jeszcze tydzień temu tak było, część busów jeździło z Ostrołęki a część z Janowa.
Jutro podjadę do Janowa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Dobre hahaha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Jak dla mnie jednak najlepszy jest DHL.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Ostatnio czekałam na kuriera z DHL miał być u mnie między 10 a 16. Miał więc cały dzień na przyjazd i oczywiście spóznił się o pół godziny i nawet mnie nie uprzedził telefonicznie

Życie to nie bajka,życie to je walka! ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

spadaj mendo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Ja jakoś wolę korzystać z brokera kurierskiego https://www.sendit.pl. Wysyłałam ostatnio paczkę do siostry zagranicę dość dużą i zapłaciłam za nią jedynie 60zł w porównaniu do mojego poprzedniego kuriera to o połowę taniej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

A nie myślałeś o poczcie polskiej? Myśmy wiele lat współpracowali z nimi i sobie chwalimy. Teraz współpracujemy z patron service. Zapraszam do odwiedzin http://dobretasmy.pl/produkty/Kartony . Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Firmy kurierskie

Ja tam od lat korzystam z Poczty Polskiej i nie narzekam, zdarzają się wpadki, owszem, ale tak jak wszędzie, ostatnio kurierzy także mnie zawiedli parę razy, więc wszędzie jest podobnie.. Najgorszy jest inpost, tragedia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org